Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.05.2011., 10:07   #41
Quote:
blackdevilles kaže: Pogledaj post
ma nece da mi cjenik otvori ne vidim nista
40kn su ti karte i 40kn knjižica. Šalju ti poštom ako treba.
Lovecat is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2011., 17:28   #42
Quote:
lovecat kaže: Pogledaj post
40kn su ti karte i 40kn knjižica. Šalju ti poštom ako treba.
narucila jo samo vidjet kad to dobijem dal ja uopce imam smisla za to
__________________
I don’t need to be drunk to do stupid things.
blackdevilles is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2011., 20:10   #43
Al nemoj nešto previše očekivati od knjižice s objašnjenjima, nađi si radije na netu nešto detaljnije. Npr. http://bibije.blogger.ba/arhiva/?start=60
__________________
There is nothing like the sight of an amputated spirit. There is no prosthetic for that.
Lovecat is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2011., 22:21   #44
Ciganske su karte fore, jako dobro razrađene i vrlo jednostavne. I sam posjedujem jedan špil. Mene posebno fasciniraju stare ciganske karte koje su znatno ljepšeg izgleda i nekako bas naliče na gatalačke karte. Sjećam se iz djetinjstva jedne Romkinje koja je imala samo tri karte i na osnovu njih je davala zaista impresivna proročanstva. Romima je gatanje kao voda i zrak, samo kada oni to žele. Danas skoro i nema Romkinja koje žele gatati, još ponekad tu i tamo pojavi se neka starija ali rjetko.
Jamshid is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2011., 02:09   #45
Ma je....po Zagrebu te na cesti zaustavljaju i odma ti vide "osobu na M koja ti želi zlo", a mogu ti reći i više ako platiš.
__________________
There is nothing like the sight of an amputated spirit. There is no prosthetic for that.
Lovecat is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2011., 01:20   #46



Imam jedne vrlo stare naslijeđene, "ručni rad" nije otisak. Interesantne su jer su mogla bih reci precizne i ostavljaju vrlo malo mjesta za subjektivno, pristrano čitanje.

Zadnje uređivanje Lilith_Magart : 08.06.2011. at 01:28.
Lilith_Magart is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2011., 09:13   #47
Quote:
Lilith_Magart kaže: Pogledaj post



Imam jedne vrlo stare naslijeđene, "ručni rad" nije otisak. Interesantne su jer su mogla bih reci precizne i ostavljaju vrlo malo mjesta za subjektivno, pristrano čitanje.
Zanima me ovo. Moze malo vise detalja?
__________________
I think every woman should have a blowtorch! Not only ... , Once
frontalna is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2011., 11:01   #48
Quote:
frontalna kaže: Pogledaj post
Zanima me ovo. Moze malo vise detalja?
Detalja u kojem smjeru?
Lilith_Magart is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2011., 12:08   #49
Ček...jesu drugačije (slike) od ovih šta se mogu dobit za 40kn?
__________________
There is nothing like the sight of an amputated spirit. There is no prosthetic for that.
Lovecat is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2011., 12:28   #50
Quote:
Lilith_Magart kaže: Pogledaj post
Detalja u kojem smjeru?
Za pocetak od koga si ih dobila i kad? Za neke bi te karte bile neprocjenjive. Iako, energetski, nije dobro gledati sa tudjim kartama.
__________________
I think every woman should have a blowtorch! Not only ... , Once
frontalna is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2011., 13:40   #51
Mislim da umijeće gledanja nema veze sa nikakvim energijama niti ima veze jesu li karte nasljeđene ili kupljenje. Onom ko nema smisla za gatanje ne pomaže ništa. Zanimljivo je da je najbolje (najpreciznije) gatanje onda kada je gataoc raspoložen. Zato nikada ne treba ni sebi ni drugima proricati kada niste dobre volje. Ono što sam primjetio kod osoba koje gataju na ciganske karte jeste da svako od njih ima neka svoja tumačenje, vrlo rjetko da se ona negdje dodiruju osim onih klasičnih izjava tojest čitanja naziva karata poput Vjernost, Sreća i slično.
Jamshid is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2011., 14:17   #52
Quote:
Jamshid kaže: Pogledaj post
Mislim da umijeće gledanja nema veze sa nikakvim energijama niti ima veze jesu li karte nasljeđene ili kupljenje. Onom ko nema smisla za gatanje ne pomaže ništa. Zanimljivo je da je najbolje (najpreciznije) gatanje onda kada je gataoc raspoložen. Zato nikada ne treba ni sebi ni drugima proricati kada niste dobre volje. Ono što sam primjetio kod osoba koje gataju na ciganske karte jeste da svako od njih ima neka svoja tumačenje, vrlo rjetko da se ona negdje dodiruju osim onih klasičnih izjava tojest čitanja naziva karata poput Vjernost, Sreća i slično.
U pravu si za ciganice. Svi ih tumacimo na svoj nacin, individualno.
Umijece gledanja se bazira na energiji. Ti citas i tudju energiju, ne samo karte. Karte ili bilo sto drugo su samo okvirna vodilja, energija se iscitava. I bude ponekad problem citati, jer je osoba zablokirana ili nesklona.
Ja svoje karte nikome ne dam da ih dira. Osim osobi kojoj bih gledala da ih presijece. Znaci, sa nekom namjenom se diraju karte i one nisu za igranje i gledanje i neznamtijakajjos. Niti su meni moje kolegice i frendice gatalice davale da pipnem njihove
__________________
I think every woman should have a blowtorch! Not only ... , Once
frontalna is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2011., 14:26   #53
Ja također imam ciganske karte i za razliku od tebe po kuci ih dira ko hoce a i oni dosadni prijatelji koji hoce da im gledam. Nema tu nikakve veze sa energijom, bar u mom slučaju, jer sam shvatio kada sam ja raspoložen za gatanje onda bude sve pet a ako nisam uzalud sve. Zato sam skuzio da je sva moć gatanja ili predviđanja u nama a ono što se koristi za proricanje samo je smjerokaz kud treba viđenje ići. Ni u kartama, ni grahu, znakovima iz šolje, Tarotu ili bilo čemu drugom nema nikakve snage ni moći, sve su to mrtvi predmeti, sva moć vidovnjaštva je u nama. Neko se rodi vec sa razvijenom sposobnosti proricanja a neko mora tu moć tek razvijati i veliki je sretnik ako tu skolu naučio za života.
Jamshid is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2011., 14:45   #54
Quote:
Jamshid kaže: Pogledaj post
Ja također imam ciganske karte i za razliku od tebe po kuci ih dira ko hoce a i oni dosadni prijatelji koji hoce da im gledam. Nema tu nikakve veze sa energijom, bar u mom slučaju, jer sam shvatio kada sam ja raspoložen za gatanje onda bude sve pet a ako nisam uzalud sve. Zato sam skuzio da je sva moć gatanja ili predviđanja u nama a ono što se koristi za proricanje samo je smjerokaz kud treba viđenje ići. Ni u kartama, ni grahu, znakovima iz šolje, Tarotu ili bilo čemu drugom nema nikakve snage ni moći, sve su to mrtvi predmeti, sva moć vidovnjaštva je u nama. Neko se rodi vec sa razvijenom sposobnosti proricanja a neko mora tu moć tek razvijati i veliki je sretnik ako tu skolu naučio za života.


I moje karte može dirati slobodno tko hoće, meni je smiješna ta fora da ih nitko ne smije pipnuti da ne bi izgubile magična svojstva. Moć je u onome koji čita, a ne u kartama.
__________________
There is nothing like the sight of an amputated spirit. There is no prosthetic for that.
Lovecat is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2011., 14:49   #55
Quote:
Jamshid kaže: Pogledaj post
Ja također imam ciganske karte i za razliku od tebe po kuci ih dira ko hoce a i oni dosadni prijatelji koji hoce da im gledam. Nema tu nikakve veze sa energijom, bar u mom slučaju, jer sam shvatio kada sam ja raspoložen za gatanje onda bude sve pet a ako nisam uzalud sve. Zato sam skuzio da je sva moć gatanja ili predviđanja u nama a ono što se koristi za proricanje samo je smjerokaz kud treba viđenje ići. Ni u kartama, ni grahu, znakovima iz šolje, Tarotu ili bilo čemu drugom nema nikakve snage ni moći, sve su to mrtvi predmeti, sva moć vidovnjaštva je u nama. Neko se rodi vec sa razvijenom sposobnosti proricanja a neko mora tu moć tek razvijati i veliki je sretnik ako tu skolu naučio za života.
Slazem se s tobom u potpunosti i sa ovim postom i onim gore!
Sapientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2011., 15:00   #56
Quote:
Jamshid kaže: Pogledaj post
Ja također imam ciganske karte i za razliku od tebe po kuci ih dira ko hoce a i oni dosadni prijatelji koji hoce da im gledam. Nema tu nikakve veze sa energijom, bar u mom slučaju, jer sam shvatio kada sam ja raspoložen za gatanje onda bude sve pet a ako nisam uzalud sve. Zato sam skuzio da je sva moć gatanja ili predviđanja u nama a ono što se koristi za proricanje samo je smjerokaz kud treba viđenje ići. Ni u kartama, ni grahu, znakovima iz šolje, Tarotu ili bilo čemu drugom nema nikakve snage ni moći, sve su to mrtvi predmeti, sva moć vidovnjaštva je u nama. Neko se rodi vec sa razvijenom sposobnosti proricanja a neko mora tu moć tek razvijati i veliki je sretnik ako tu skolu naučio za života.
Kada sam raspolozena sve 5, kad nisam, nisam. Onda i ne gledam. Easy as that. I rodjena sam sa sposobnoscu vidjenja. I ne, ne volim kad mi netko dira karte. I cistim karte od nakupljenih energija tokom gledanja. Svi smo i sve je energija. I senzi sam. Ako mi karte ne "stimaju" kad ih primim u ruku, ocistim ih. Ali to sam ja. I sto sad.. bacit ce te me na lomacu zbog toga?

I da nadodam: kristali imaju svoja svojstva i puno mogucnosti, a za nekoga je kamenje, predmet, ukras prirode i nista vise. Za mene su kristali itekako zivi. Oni se ciste i pune energijama koja trebas. Necija slika ili predmet preko kojeg mozes djelovati na tu osobu su isto mrtvi predmeti, pa se itekako moze preko njih djelovati na osobe enrgijom koja je bacena.
O cemu mi ovdje pricamo?
Ajmo svi biti vjesci bez energije. Kome bi to uspjelo?
Vjerujes da ljudi ovdje na forumu gledaju nekome buducnost ovak, na pamet. Preko slova napisanog, jer ono isto prenosi energiju, misao.
Ne, i dalje ne cu dati nikome da dira moje karte. Pogotovo djeca. Amen.
__________________
I think every woman should have a blowtorch! Not only ... , Once

Zadnje uređivanje frontalna : 08.06.2011. at 15:10. Reason: Picajzla do bola :)
frontalna is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2011., 15:16   #57
Quote:
Sapientia kaže: Pogledaj post
Slazem se s tobom u potpunosti i sa ovim postom i onim gore!
No, i u tom slucaju, nije li moguce da rituali poput (ne diranja) pomazu nekome u fokusiranju, dozivljavajuci karte kao nesto "sveto" ?
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2011., 15:30   #58
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
No, i u tom slucaju, nije li moguce da rituali poput (ne diranja) pomazu nekome u fokusiranju, dozivljavajuci karte kao nesto "sveto" ?
Moguće je. Ako nekome ima smisla ideja da su karte nešto sveto.

Ako nekome pomaže mišljenje da su karte svete i čiste ako ih nitko ne dira, onda nek ih ne daje nikome. Za mene funckionira ideja da kad ja primim karte u ruke nije bitno tko ih je prije dirao, ako sam ja raspoložena i skoncentrirana. Meni je miješanje karata ujedno i čišćenje od svega prije.


@frontalna - pa radiš kako ti misliš da je najbolje. Sve 5
__________________
There is nothing like the sight of an amputated spirit. There is no prosthetic for that.
Lovecat is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2011., 15:35   #59
Quote:
lovecat kaže: Pogledaj post
Ček...jesu drugačije (slike) od ovih šta se mogu dobit za 40kn?
Nisu različite, možda su jednostavnije sa detaljićima osobnog.
Quote:
frontalna kaže: Pogledaj post
Za pocetak od koga si ih dobila i kad? Za neke bi te karte bile neprocjenjive. Iako, energetski, nije dobro gledati sa tudjim kartama.
Premetala sam ih kroz ruke od šeste dobila u dvanaestoj dok ih ne proslijedim dalje sebično ih čuvam kao neku vrstu osobnog alata. Ove su iz ženskog familijarnog "kanala"
Lilith_Magart is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2011., 15:40   #60
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
No, i u tom slucaju, nije li moguce da rituali poput (ne diranja) pomazu nekome u fokusiranju, dozivljavajuci karte kao nesto "sveto" ?
Moguce je da nekome pomazu,ako je on to sebi stavio tako u glavu ili u srce kako vec...
Ja u takve stvari ne idem niti se s njima sluzim(bilo kakvim ritualima),ali to sam ja.
Svatko ima svoje pristupe i vidjenja.
Po meni je najsvetiji covjek i njegova dusa i ako ona posjeduje ono nesto,drugo mu nije potrebno.
Jedna gospodja s kojom sam dobra a vidovita je,a sluzi se pomalo kartama,koje je dobila od druge gospodje koja je umrla odavno-karte su stare preko sto godina-...nikada se nije pripremala za gledanje i kaze da kad je isla kod te gospodje ona joj je rekla kad ja umrem ti ces gledati kao i ja,jer to imas u sebi...i poslala joj je svoje karte..I ona je u starijim godinama, otkrila taj svoj dar.
I mene je naucila da nista drugo nije vazno nego to sto imas u sebi.

Ali ne znaci da tudji prinicipi i nacini ne valjaju,ja sam ovakvog misljenja,a svatko ima pravo na svoje i ako mu pomaze,zasto da ne.
Sapientia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:47.