Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.06.2011., 16:01   #61
Quote:
lovecat kaže: Pogledaj post
Moguće je. Ako nekome ima smisla ideja da su karte nešto sveto.

Ako nekome pomaže mišljenje da su karte svete i čiste ako ih nitko ne dira, onda nek ih ne daje nikome. Za mene funckionira ideja da kad ja primim karte u ruke nije bitno tko ih je prije dirao, ako sam ja raspoložena i skoncentrirana. Meni je miješanje karata ujedno i čišćenje od svega prije.


@frontalna - pa radiš kako ti misliš da je najbolje. Sve 5
Ti mijesanjem, ja ih cistim na drugi nacin I ne, ne smatram ih necim svetim, ali jako bitnim i smatram ih svojima, dijelom sebe, jer su mi pomocno orudje u necem sto smatram vrlo ozibljnim. Koncentracija je u ovom slucaju manje bitna. Cim se gleda, mora se biti maximum koncentriran, bez obzira obzira koje metode koristis za ciscenje ili (ne)cuvanje karata.


Quote:
Lilith_Magart kaže: Pogledaj post
Premetala sam ih kroz ruke od šeste dobila u dvanaestoj dok ih ne proslijedim dalje sebično ih čuvam kao neku vrstu osobnog alata. Ove su iz ženskog familijarnog "kanala"
Moram reci kako sam odusevljena
__________________
I think every woman should have a blowtorch! Not only ... , Once
frontalna is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2011., 17:43   #62
Sve to "čišćenje", "energije", "kanali" i blabla je čisti ceremonijalizam koji je nepotreban ali eto tebi očito pomaže pri koncentraciji. Meni je to gubljenje vremena. To je isto ono kad neki "vidovnjaci" imaju na stolu svijeće, kuglu, neke slike, mirise i sijaset besmislenih predmeta više radi drugi nego radi sebe kako bi ih uvjerili da su oni to za što se predstavljaju. Zato sam se oduvijek i divio cigankama koje nemaju pojma šta su termini poput "energija", "čišćenje" itd a fenomenalno gataju. I još u toku dana ponude te iste karte masi ljudi i svakom proreknu nešto istinito.
I još nešto bitno, danas mnogi gataju rekvizitima i sebe nazivaju vidovitim. Nema tu nikakve vidovitosti ako ja moram redati karte ili grah ispred sebe da bi nekom nesto rekao. Vidovita je samo ona osoba koja se ne služi nikakvim rekvizitima, lijepo gleda u tebi i priča. I zamislite, takve osobe ti samozvani vidovnjaci se ljute kad im kazete da su oni obične gatare jer gatare koriste rekvizite a ne vidovite osobe hehehe.
Jamshid is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2011., 23:29   #63
Quote:
Jamshid kaže: Pogledaj post
I još nešto bitno, danas mnogi gataju rekvizitima i sebe nazivaju vidovitim. Nema tu nikakve vidovitosti ako ja moram redati karte ili grah ispred sebe da bi nekom nesto rekao. Vidovita je samo ona osoba koja se ne služi nikakvim rekvizitima, lijepo gleda u tebi i priča. I zamislite, takve osobe ti samozvani vidovnjaci se ljute kad im kazete da su oni obične gatare jer gatare koriste rekvizite a ne vidovite osobe hehehe.
Srela sam, jako mali broj u zivotu, iskonskih vidovnjaka pred kojima se doslovno smrznes jer osjecas da su u tvojoj glavi. A vecina od njih su i koristili pomagala. Ili ti nesto daju, ili napisu i nacrtaju nesto na papir ili ili... ne moraju nuzno iz necega "gatati" ali neki prijenosnik imaju, drze, daju, predaju, daju ti da se igras s tim, crtas, pises i vratis im i onda pocne anamneza. Ogradjujem se od rijeci svi i nitko. Generalizirate.
Tko ste vi da mozete reci kakve su i cime se sluze prave vidovite osobe? Cime se vi sluzite za gatanje?
I ne ljutim se kad me netko nazove gatarom. Cemu Pa gatam, jel tako? Mislim, gatala sam. A poznam i dobrih ciganki, dapace, neke i iz susjedstva, pa gatamo zajedno
Imam temu: vidovitost vs proricanje na koju mozete ostavljati ovakve komentare. Ovdje pisemo o ciganicama
Toliko od mene... laku noc vam svima
__________________
I think every woman should have a blowtorch! Not only ... , Once
frontalna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2011., 00:11   #64
Da li znaš koju ciganku za gatanje treba mi hitno?
anna_26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2011., 09:13   #65
Quote:
anna_26 kaže: Pogledaj post
Da li znaš koju ciganku za gatanje treba mi hitno?
Ciganku jednu znam, ali nemam vise kontakta sa njom ni brojeve telefona
Ove iz susjedstva zaboravi, men' se cini da one vise zezaju, jer stalno svima spominju neke uroke, ne preporucam Ja vise ne gledam na karte.
Znam Spectru vec 10ak godina, odlicno gleda na ciganice, evo link:

https://sites.google.com/site/buducnostukartama/
__________________
I think every woman should have a blowtorch! Not only ... , Once
frontalna is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2011., 08:29   #66
Ko god mora koristiti rekvizite da bi proricao sudbinu nije vidovita osoba vec samo priučena gatara, sviđalo se to kome ili ne. Da, vidovitih osoba je vrlo, vrlo malo i rjetko se sreću. Danas neko kupi recimo ciganske karte, malo savlada tumačenja koja su data u knjizi i počne prosipati fore kako je on/ona vidovit. Malo sutra!
Što se tiče ciganskih karata one su mozda i najednostavniji oblik proricanja u karte općenito jer imaju već napisano značenje na sebi pa se prema tim nazivima već može "slagati" proricanje. Ono što je neophodno znati jeste da se nikada ne treba držati ustaljenih pravila i značenja već uvijek imati neku svoju improvizaciju. Kreativnost i mašta vrlo je poželjna kod svakog gatanja.
Jamshid is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2011., 12:37   #67
http://www.facebook.com/l.php?u=http...2.html&h=f4915


ovdje je link gdje piše SVE o ciganicama.
Lepa_Brena50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2011., 17:19   #68
Evo tumačenja za one koji vole si iz zabave malo gatati:

Ljubavnica: "kraljica srca" - označava ženu kao pitaoca. Ako se pokaže muškarcu ona je trenutni ili budući partner.
Ljubavnik: "kralj srca" - označava muškarca kao pitaoca. Ako se pokaže ženi predstavlja njenog sadašnjeg ili budućeg partnera.
Sreća: karta sreće, dobrih djela, radosti.
Nesreća: neuspjeh, nelagoda, peh.
Tuga: žalost, depresija, neraspoloženje, plavokosa žena.
Lopov: neko će vas oštetiti bilo materijalno bilo duhovno.
Putovanje: brzi događaji koji slijede, putovanje.
Poruka: vijest ili glas, događaj koji samo što se nije desio.
Čežnja: čežnja, želja, crnomanjasta žena.
Iznenadna sreća: neočekivano bogastvo ili dobitak.
Gubitak: ozljeda, šteta, novčani gubitak.
Dar: dobrodošao preokret.
Stalnost: stabilnost, nema promjena.
Bolest: fizičke ili mentalne bolesti, loše raspoloženje, invalidnost.
Sudac: službeni glas ili razgovor, ozbiljna odluka.
Neprilike: nemir, razdražljivost.
Neprijatelj: zloba, nadmetanje, intrigantska osoba.
Ljubomora: zavist, strah.
Misao: plavokosi muškarac ili intelektualne aktivnosti.
Dijete: ogovaranje, glasine, novost.
Smrt: loša karta no ne nužno tragična, promjena.
Neiskrenost: laž, loši prijatelji, napetost.
Kuća: dom, roditeljska kuća.
Svadba: vaša obitelj, brak, poslovne veze.
Vjernost: iskrenost i vjernost.
Oficir: crnomanjast čovjek, poslovne obaveze.
Nešto novca:manji novčani iznosi ili manji problemi.
Posjeta: gost, nesigurnost, nepredviđena situacija.
Svećenik: dubok duhovni život, čiste namjere, osoba koja rado pomogne.
Pismo: pozivnica, pismo, službeni dokument.
Veselje: optimizam, obiteljski događaj.
Udova: starija žena, često predstavlja i majku.
Udovac: stariji muškarac, često predstavlja oca.
Novac: veći novčani iznos.
Nada: nadanje, dugo vrijeme da se nešto ostvari ili ispuni.
Ljubav: radost, ljubav, sreća.
Jamshid is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2011., 18:16   #69
mislim da ova tumačenja nisu baš previše točna ,možda i jesu za neki početak ali za pravo gledanje jer naprimjer karta tuga označava gore spomenuto ali i još k tome znači trudnoću ako je sa lijeve strane žensko dijete ako je sa desne muško dijete ako je u gornjem redu tada označava tugu i neprilike i žaljenje za prekinutom trudnoćom ako je u srednjem redu znači skoru trudnoću ako je u donjem redu tada je trudnoća u budućnosti vremensko razdoblje se računa brojem karti od lijeva na desno u prošlosti brojem karti od desna na lijevo . Svaka druga karta ima također niz drugih tumačenja sve zavisi od onog tko ih tumači
zp9582282 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2011., 10:43   #70
U kartama sve zavisi tko ih gleda , kome ih gleda . u kartama postoje neke opće smjernice koje bi trebale pomoći u gledanju . nije svejedno dali se gleda mlađoj ili starijoj osobi , već tu postoji velika razlika u gledanju i tumačenju pojedine karte dok kod nekih karata ostaje isto značenje . Jednom sam imao osobu koja je željela naučiti tumačiti karte naštrebala je ono osnovno i to je znala primjenit onome kome je gledala , dolazila je kod mene 2 tjedna pisala sva značenja i nazadnjem odustala od svega jer kaže ona ,,,, čini se lako ali je sve zakomplicirano i nije lako naučit .
cb3000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2011., 17:58   #71
Quote:
zp9582282 kaže: Pogledaj post
mislim da ova tumačenja nisu baš previše točna ,možda i jesu za neki početak ali za pravo gledanje jer naprimjer karta tuga označava gore spomenuto ali i još k tome znači trudnoću ako je sa lijeve strane žensko dijete ako je sa desne muško dijete ako je u gornjem redu tada označava tugu i neprilike i žaljenje za prekinutom trudnoćom ako je u srednjem redu znači skoru trudnoću ako je u donjem redu tada je trudnoća u budućnosti vremensko razdoblje se računa brojem karti od lijeva na desno u prošlosti brojem karti od desna na lijevo . Svaka druga karta ima također niz drugih tumačenja sve zavisi od onog tko ih tumači
Ne kuzim kako to karta Tuga moze znaciti trudnocu???? kad u spilu postoji karta Dijete koja znaci trudnocu. Valjda i sama riječ tuga treba da asocira na loše raspoloženje, bol, suze, depresiju. Tumacenja koja sam ja postirao itekako su točna, koriste ih mađarski Cigani.

Zadnje uređivanje Bat Kol : 29.06.2011. at 23:45.
Jamshid is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2011., 11:21   #72
Pitanje

Netko, da li je ili ima iskustva, sa ciganicama napraviti otvaranje keltski kriz i drzi li to vodu?

Probala sam par puta i zakljucak je kako jedino vriejme tesko mogu odrediti
__________________
I think every woman should have a blowtorch! Not only ... , Once
frontalna is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2011., 18:01   #73
Quote:
cb3000 kaže: Pogledaj post
U kartama sve zavisi tko ih gleda , kome ih gleda . u kartama postoje neke opće smjernice koje bi trebale pomoći u gledanju . nije svejedno dali se gleda mlađoj ili starijoj osobi , već tu postoji velika razlika u gledanju i tumačenju pojedine karte dok kod nekih karata ostaje isto značenje . Jednom sam imao osobu koja je željela naučiti tumačiti karte naštrebala je ono osnovno i to je znala primjenit onome kome je gledala , dolazila je kod mene 2 tjedna pisala sva značenja i nazadnjem odustala od svega jer kaže ona ,,,, čini se lako ali je sve zakomplicirano i nije lako naučit .
Gatati u ciganske karte može i malo dijete, nema tu nikakve folozofije niti mudrosti. Za svaku kartu je već napisano tumačenje. Teško je naučiti gatat u Tarot karte jer su u većem broju a i zamršenijih tumačenja i kombiniranja.
Jamshid is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2011., 19:35   #74
Quote:
frontalna kaže: Pogledaj post
Pitanje

Netko, da li je ili ima iskustva, sa ciganicama napraviti otvaranje keltski kriz i drzi li to vodu?

Probala sam par puta i zakljucak je kako jedino vriejme tesko mogu odrediti
Ja ga dosta rijetko otvaram , ali sasvim je točan i pouzdan . Ima puno lakših otvaranja koja ne zaostaju u ničemu sve zavisi kakve si volje .
cb3000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2011., 16:16   #75
Primetila sam da neki tumaci ciganskih karata mogu da kazu i pocetno slovo naseg/necijeg imena.Kao npr.pomoci ce ti osoba muska/zenska na slovo T,D,M,S itd ili neka osoba na slovo Z ti zeli zlo....Da li neko zna koja karta predstavlja koje pocetno slovo?

Pozdrav
mackica81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2011., 22:56   #76
Meni je jedna zena u Zemunu gledala u ciganske karte, moram priznati da sam se navukla pa krenula da idem prilicno cesto u poslednjh godinu dana. Iskreno jako puno detalja i dogadjaja je videla, da ne pricam kako opise karaktere i dogadjaje koji su se ostvarili itd...ali mi se cini da ponekad brka aktere sto ja kazem, npr. prica za osobu X kad ono ispadne osoba Y, i to mi nekako sada nije jasno jer sam pocela da sumnjam u to sto mi predvidja mada jos nije pocela ta neka buducnost vezana za emotivno polje, tako da mislim da sam ja vezivala za osobu X, a bice ko zna ko...

ponekad mi se cinilo da joj karte zaista sluze samo kao "izgovor", ne uvek, moram da se ogradim jer sam jako pazljivo gledala, prvi put kad mi je gledala ja sam bila sokirana, a svaki kasniji put, u zavisnost od njenog raspolozenja odnosno tog necega ne znam kako da nazovem, onda bi se karte i otvarale...

toliko od mene...
jacat is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2011., 17:56   #77
Milan Tarot.
Marian Oden is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 17:29   #78
ja bih htjela nauciti gledati u ciganice. moze li se to nauciti? tipa uz knjigu? narucila sam onaj prirucnik za gledanje i karte iz noine arke. nemam nikakvog iskustva s tim. osim da su meni gledali vise puta.

Zadnje uređivanje riri85 : 08.12.2011. at 17:36.
riri85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2012., 23:30   #79
Imam iskustva sa ciganicama i mislim da se ne zovu dzabe sudbinske karte,ono sto je meni receno iz ciganskih karata se uvek ostvarivalo,samo tvrdim da ne ume svako da tumaci,ja sam imala srece i zahvalna sam na tom iskustvu,ako nista drugo u ciganske karte ne sumnjam uopste.

Kakva su vasa iskustva?
I jos nesto,nemojte se opterecivati oko vremena dogadjaja,to se ne moze odrediti.
__________________
Etme
Lutijena is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2012., 12:23   #80
Moja iskustva sa ciganicama su slicna tvojima, Lutijena
Druzim se s tim kartama preko 12 godina i nisu me razocarale jos.

Istina je kako je vrijeme s njima jako tesko odredit, ali se jako dobro moze procitati iz njih.
__________________
I think every woman should have a blowtorch! Not only ... , Once
frontalna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:17.