Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.03.2009., 22:23   #41
Quote:
anemesk1 kaže: Pogledaj post
Dali znadete šta se događa sa našom državom,naime do sada je svaki mjesec djećji u banci sjedao 18. u mjesecu, nije li čudno da je prošlog mjeseca bio 19. a ovaj mjesec još u mirovinskom neznaju datum isplate.Mislite li da smo toliko u banani da bi mogli ukinuti dječji doplatak?
Prazan proračun. Nema novca za isplatu i bit će dobro ako samo ostane na dječjem doplatku. No, bojim se da će se dogoditi isto s mirovinama, socijalnim pomoćima, naknadama preko HZZO (porodiljni, njega djece, bolovanja na teret HZZO). Izgleda da se počela ponavljati poslijeratna priča kada korisnici nisu znali kada će im biti isplaćen dječji, mirovina, socijalna pomoć ili naknada preko HZZO. Kasnilo se sa isplatama desetak i više dana.
__________________
samo da nešto piše :)
Goričanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2009., 10:56   #42
zvala sam jutros ,vrlo neljubazna žena kaže da se još ništa nezna i šta bih htjela da nam ona kaže,a da nas puno zove i pita
anemesk1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2009., 10:59   #43
cekaj na koji ti broj zoves?4595500?
__________________
*Lorena, Ivan, Leon, Vito*
Kao kiše kap
11+
ivana9821 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2009., 11:01   #44
ne na 0800636363
anemesk1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2009., 12:04   #45
nista od djecjeg ni mdanas ni sutra,,iduci tjedan kaze glupa nekulturna tetka!!!a pitam ja zakaj a veli ona zato kaj je tak odluceno!
koma...
cuuurke jel kom sjela porodiljna naknada??
__________________
*Lorena, Ivan, Leon, Vito*
Kao kiše kap
11+
ivana9821 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2009., 12:22   #46
trebali bi pitat kosoricu šta sad sa pronatalitetnom politikom. Šta sa svima onima kojima je to za kupiti kruh i koji s time krpaju rupe u kućnom buđetu. Meni je master vezan uz to i sad ću zbog njih morat platit i kamatu, al fućka se njima za to jer oni nit znaju kolko im je plaća nit kolko imaju na raćunu nit ih je briga za nas obićne ljude, nego samo kako dobro zadržati svoj status di jesu ,pokupit što više love u svoj đep a nama ostalima kak bude.
anemesk1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2009., 14:10   #47
Da li ima koja dobra duša koja bi me uputila što sve i gdje treba odnjeti kad se predaje zahtjev za dj. doplatak? Kad krenem čitati po internetu neznam od kud bi uopće krenula...
Enid is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2009., 14:15   #48
Quote:
ivana9821 kaže: Pogledaj post
nista od djecjeg ni mdanas ni sutra,,iduci tjedan kaze glupa nekulturna tetka!!!a pitam ja zakaj a veli ona zato kaj je tak odluceno!
koma...
cuuurke jel kom sjela porodiljna naknada??
Meni nije.
HAL3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2009., 15:20   #49
muzevog frenda zena dobila
__________________
*Lorena, Ivan, Leon, Vito*
Kao kiše kap
11+
ivana9821 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2009., 15:23   #50
kupis u narodnim novinama obrazac za djecji doplatak-i na poledini tj na zadnjoj strani imas SVEod a do ž kaj ti tocno treba...tak ces najbolje znat
__________________
*Lorena, Ivan, Leon, Vito*
Kao kiše kap
11+
ivana9821 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2009., 16:01   #51
Quote:
ivana9821 kaže: Pogledaj post
nista od djecjeg ni mdanas ni sutra,,iduci tjedan kaze glupa nekulturna tetka!!!a pitam ja zakaj a veli ona zato kaj je tak odluceno!
koma...
cuuurke jel kom sjela porodiljna naknada??

Ni kod mene nista....
__________________
mama po zanimanju
Ani4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2009., 17:14   #52
mamice možete li napisati tko sve ima pravo na dj.doplatak?kad zbrojim primanja ispada da imamo jako puno ali kad nam se odbije kredit za stan ostane manje od pola ukupnih primanja.ne znam kako to ide pa bi molila malu pomoć!
__________________
The light of morning decomposes everything
Little Floramy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2009., 17:18   #53
Quote:
Little Floramy kaže: Pogledaj post
mamice možete li napisati tko sve ima pravo na dj.doplatak?kad zbrojim primanja ispada da imamo jako puno ali kad nam se odbije kredit za stan ostane manje od pola ukupnih primanja.ne znam kako to ide pa bi molila malu pomoć!

Kredit tu nema veze.
Zbrajaš sve prihode svih članova kućanstva u prethodnoj kalendarskoj godini, dijeliš s 12 (tj. 12 mjeseci)pa onda to podijeliš s brojem članova kućanstva. Broj koji dobiješ mora biti ispod 1663kn da biste dobili doplatak.
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2009., 18:29   #54
Quote:
Enid kaže: Pogledaj post
Da li ima koja dobra duša koja bi me uputila što sve i gdje treba odnjeti kad se predaje zahtjev za dj. doplatak? Kad krenem čitati po internetu neznam od kud bi uopće krenula...
Potrebni dokumenti

1. Zahtjev za dječji doplatak (tiskanica se može kupiti na kioscima ili papirnici)
2. Fotokopije osobnih iskaznica svih punoljetnih članova u kućanstvu
3. Fotokopije rodnih listova za svu maloljetnu djecu
4. Potvrdu škole ako je dijete za koje se traži dječji doplatak navršilo 15 godina
5. Potvrde o ostvarenim prihodima svih članova kućanstva u prethodnoj godini (plaća, naknada zbog bolovanja, naknada za vrijeme nezaposlenosti, naknada za vrijeme porodnog dopusta)
6. Za one koji prihod ostvaruju po osnovi samostalnog rada potvrdu porezne uprave

Zahtjev možeš odnijeti sama u Hrvatski zavod za mirovinsko osiguranje prema mjestu stanovanja (Zagreb - Žajina 44) ili svu dokumentaciju poslati preporučeno poštom. Obrada zahtjeva traje preko od 2 mjeseca a isplata teče od dana podnošenja zahtjeva.
__________________
samo da nešto piše :)
Goričanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2009., 18:55   #55
Hvala.
A da li treba potvrda da smo svi na istoj adresi? muž mi naime još uvjek nije promjenio prebivališe (mulac), pa mislim da bi to mogao biti problem.
Enid is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2009., 19:51   #56
Quote:
Enid kaže: Pogledaj post
Hvala.
A da li treba potvrda da smo svi na istoj adresi? muž mi naime još uvjek nije promjenio prebivališe (mulac), pa mislim da bi to mogao biti problem.
ne treba.moj dragi je prijavljen kod svojih roditelja,nisu me tražili nikakvu potvrdu.ja sam još trebala donjeti porezno uvjerenje za dragog i sebe.
enigmatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2009., 19:54   #57
Quote:
anemesk1 kaže: Pogledaj post
trebali bi pitat kosoricu šta sad sa pronatalitetnom politikom. Šta sa svima onima kojima je to za kupiti kruh i koji s time krpaju rupe u kućnom buđetu.
ništa. koga briga za njih. sirotinja je ionako navikla gladovati
__________________
"Describe your relationship with God." I just put "He never writes, he never calls. Frankly, I think the guy is dead."
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2009., 20:38   #58
Quote:
ksenija_2 kaže: Pogledaj post
Kredit tu nema veze.
Zbrajaš sve prihode svih članova kućanstva u prethodnoj kalendarskoj godini, dijeliš s 12 (tj. 12 mjeseci)pa onda to podijeliš s brojem članova kućanstva. Broj koji dobiješ mora biti ispod 1663kn da biste dobili doplatak.
nema osnove za djecji doplatak!
ako maknem stan.kredit kao da imam cijelu placu onda je tak ali kako stvari stoje sa tom ratom stanbenog kredita bi dobila dj.
koliko iznosi dj.doplatak ?
__________________
The light of morning decomposes everything
Little Floramy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2009., 22:57   #59
Quote:
Little Floramy kaže: Pogledaj post
nema osnove za djecji doplatak!
ako maknem stan.kredit kao da imam cijelu placu onda je tak ali kako stvari stoje sa tom ratom stanbenog kredita bi dobila dj.
koliko iznosi dj.doplatak ?
Preuzeto sa stranica Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje

- ako ukupni dohodak po članu kućanstva korisnika mjesečno ne prelazi 543,14 kn), doplatak se određuje u svoti od 299,34 kn

- ako ukupni dohodak po članu kućanstva korisnika mjesečno prelazi 543,14 kn, a ne prelazi 1119,53 kn, doplatak se određuje u svoti od 249,45 kn

- ako ukupni dohodak po članu kućanstva korisnika mjesečno prelazi 1119,53 kn, a ne prelazi 1663,00 kn, doplatak se određuje u svoti od 199,56 kn

- za dijete bez oba roditelja ili za dijete čija su oba roditelja nepoznata ili nepoznatog prebivališta ili potpuno nesposobni za samostalan život i rad ili ako im je oduzeta poslovna sposobnost, pripadajuća svota doplatka, određena prema utvrđenom cenzusu, povećava se za 25 %
(374,18 kn, 311,81 kn ili 249,45 kn)

- za dijete s oštećenjem zdravlja, korisniku pripada doplatak za djecu u 25% većoj svoti od pripadajuće svote doplatka
(374,18 kn, 311,81 kn ili 249,45 kn)

- za dijete bez jednog roditelja ili za dijete čiji je jedan roditelj nepoznat ili nepoznatog prebivališta ili potpuno nesposoban za samostalan život i rad ili ako mu je oduzeta poslovna sposobnost, pripadajuća svota doplatka, određena prema utvrđenom cenzusu, povećava se za 15%
(344,24 kn, 286,87 kn ili 229,49 kn)

- za korisnike koji pravo ostvaruju prema članku 34. Zakona o pravima hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i članova njihovih obitelji, svota doplatka iznosi 374,18 kn

- za korisnike koji ostvaruju pravo prema članku 22. Zakona o doplatku za djecu (za djecu s težim oštećenjem zdravlja) svota doplatka iznosi 831,50 kn.
__________________
samo da nešto piše :)
Goričanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2009., 09:39   #60
Na face-u je grupa di se potpisujemo za isplate na vrijeme... ko je zainteresiran nek se javi na pp...neki su već dobili pozivnice..
Dajte obiteljima s djecom da žive...
__________________
svi na broju...03.05.Michelin
happymom5 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:13.