Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.08.2006., 17:01   #81
Quote:
Nemoj reci da ti je bilo previse?
ma ne Olivere, samo sam se iznenadila jer nisam ocekivala tako puno odjednom..

ja se mucim s prevodima i ne stignem poslati tako puno prevedenog teksta..jedan drug mi pomaze i to je onda malo duze.

ti si pun energije...
drzi se u igri!! YAA-HOO!
__________________
Ti si jedini moderator u svom srcu.
kakosi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2006., 14:41   #82
Quote:
kakosi kaže:
YOU ARE STILL AVAILABLE TO ALL OF US WHO WANT TO DRINK FROM YOUR NEVER-ENDING SOURCE. IT'S SUCH A BLESSING TO BE SHOWERED FROM YOUR LOVE AND COMPASSION....
But never impose yourself on anybody, because if somebody wants to remain insane that is his birthright.[/B] Don't disturb him; he is already disturbed too much. Just leave him alone, and let him live his insanity. Bless him, that "Live it totally." Perhaps by living insanity totally he may come out of it.
[/B]
da, podsjetila si me i hvala ti još jednom
nego, zanima me da li je u Srbiji ili Crnoj Gori prevedena knjiga "Glimpses of golden childhood"?
i molim te da mi ponoviš ime onog ashrama o kojem si pisala jer je onaj topic ukinut a ja bi htjela jednog dana otići tamo
hvala
Rany is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2006., 15:52   #83
Osho u selu Ibrahim Patnam_Indija

Draga Rany,
mislis li na onaj tihi ashram u Jabalpur-u koji je osnovao Oshov drug Sw. Anand Vijay?

evo adresa:

Osho Amritdham,
Devtaal Garha, Jabalpur-482003.Madhya Pradesh, India

Phone: 0761-2371906, 5012906, 9300104987

neznam kuda je nestala web stranica..a ja izgubila moje favorite na kompj.
i sad nemam web-adresu.. a google nezna

a evo jos malo slika iz susreta s oshovim prijateljima u jednom dalekom selu udaljenom 6 sati busom od Hyderabada.
To je bilo iznenadenje, nisam vjerovala kad su mi rekli da se u nekom selu sastaje i po 100 ljudi u periodicnim meditacionim kampovima.

ukratko:
Sw.Dhyan Magno,radi kao prof.knjizevnosti i engleskog na srednjoj skoli, inace je magistrirao te predmete.
On je roden u poznatoj u selu,muslimanskoj porodici,
i trazio odgovore na neka njemu vazna pitanja.Nije ih nasao u muslimanskoj ili hindu religiji, ali kad je naisao na Osha prepoznao je nesto u svom srcu i ...riskiravsi odbacivanje familije i drustvene zajednice nastavio je pricati o Oshu onima koji su htjeli cuti.
brine se o svojoj majci i sestri i prevodi svakodnevno lekcije Osha na telgu jezik.
Vi necete vjerovati kakvi su to siromasni uvjeti u kojima on sad zivi ali nastavlja to sto mu srce nalaze.
Nije potrazio bolje placen posao u Hyderabadu (40% bolje) nego je odlucio ostati u selu i tu omoguciti oshu da govori.
neuki ljudi ne znaju ni hindi, samo telgu..ali dolaze svako vece na meditaciju i lekciju..
bila sam tamo..vidite slike!!
To malo sto imaju materijalno-podijelice s tobom ali ljubav i srce je ogromno veliko i to ce podijeliti rado..
7 obrazovanih inzenjera iz tog sela koji zaraduju dobro u Hyderabadu, pomazu malo materijalno sa knjigama, trakama, tehnickiom opremom i organizacijom meditacionih kampova na rijeci Godavari, na terenu jednog hindu ashrama...
I sw. Dhyan Magno moze uci u hindu temple i meditirati, neznam kako to rjesava sa Đamijom ..nije me tamo odveo..
ali bilo je zanimljivo vidjeti njegove male nećake koji nisu dozvolili da im hindu pujari stavi pepeo na celo,dok je sw.Dhyan Magno to mirno sa smjeskom primio.
Djecaci vole svog ujaka ,jer je malo cudan i drugaciji nego ostali
...ali otac im je duboko usadio da su muslimani..pa ne može hindu pepeo na celo..
ali rado plesu kod ujaka na vecernjoj osho meditaciji kad ih otac dovede u posjetu..

http://community.webshots.com/album/552784980KrWjRj

duboko me se dojmila predanost i ljubav sw.Dhyan Magna , Mattin se inace zove u obicnom životu
__________________
Ti si jedini moderator u svom srcu.
kakosi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2006., 16:24   #84
Rany,i ostali
evo jos jednom link sa slikama moje posjete onom Osho ashramu u Jabalpuru.Inace imate taj link i u google tražilici.

http://community.webshots.com/myphot...umID=552482467
...............
jos samo jedan dodatak na slikama iz Ibrahim Patnam: vidite dvojicu od tih inžinjera koji žive i rade u Hyderabadu i pomažu Osho meditacije u svom dalekom selu Ibrahim Patnam.
To su nanda (u autobusu sa jivom, na pocetku..)..
on je poveo tamo mene i jeevu iz Madrasa(bivsi sanyasin koji isto nije vjerovao da u selu meditiraju ljudi..obicni..pa je dosao da vidi..)
i Srinivas koji hrani svoju ženu to im je neki obicaj..da se stavi svojom rukom hrana u usta nekome tko ti je drag,prijatelj, gost i sl..
to je pocast...ali meni se nije svidjelo...
ne volim da mi drugi stavlja hranu u usta ko maloj bebi..
pitanje o prevodu sam proslijedila dalje..
trenutno ne znam da li je prevedeno..
osim Mahavire iz CG licencu za prevod su dobili i 'esoteria' u bg i jos netko...pa neznam..
__________________
Ti si jedini moderator u svom srcu.
kakosi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2006., 17:04   #85
evo odgovor na pitanje Rany da li je prevedeno "Glimpses of golden childhood"?
imate sansu prevodioci i jos k tome oni koji razumiju oshove rijeci srcem..

odgovor Mahavire iz CG:

Nije koliko ja znam. Eshoteria iz Beograda je objavila u martu 4 nove
knjige ali sumnjam u prevode jer daju studentima engleskog da prevode i
placaju po stranici. Tako da te knjige i ne citam jer ko zna sto u
njima pise.
Love
Mahavira
__________________
Ti si jedini moderator u svom srcu.
kakosi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2006., 17:17   #86
Esotheria-oshove knjige

ako upisete u trazilicu autor pa u sledece polje Osho

bicete iznenadeni kao i ja
(ili mozda znate bolje nego ja..

koje sve knjige su preveli studenti engleskog za izdavaca ezoteriju...

http://www.timea.com.hr/index.php?20...2&begin_at=140

ali ako mozete citajte engleski..ili obadva
__________________
Ti si jedini moderator u svom srcu.
kakosi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2006., 21:25   #87
Pitanjce: Jel bio ko u Oshoovom meditation resortu u Puni i kak je bilo? Ja bi tam htjela otic, al kad bacim pogled na njihov sajt nekako mi to sve skupa bas ne izgleda jeftino
Lali is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2006., 21:29   #88
Taj osho je folirant jer ne uči etičkim vrijednostima koje uključuju i poštovanje životinjskih prava i uzdržavanje od povređivanja drugih stvorenja.
On je negirao duhovnu vrijednost vegetarijanstva i jeo je jaja i sisao krave. Kako on kaže: vegetarijanstvo ima samo estetsku vrijednost.
Pogrešno folirantu jedan.
__________________
Zenit Weed X.
Zenith is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2006., 23:24   #89
Bila sam u Puni prije 8 godina i srecom ostalo mi je u lijepoj uspomeni koju sad ne zelim pokvariti.
zato jer..neumijem ici napred s promjenama....
da skupo je
samo ulaz u ashram placa se cula sam 370 Rs/dnevno a to je oko 6 eura.(provericu tocnije..)
jedan indijac radnik, cuvar ,ili ucitelj ima mjesecnu placu 2500-3000 rupija.
toliko kosta nocenje u jednom jeftinijem hotelu u Puni.
dalje kazu da je puno zapadnjacke zabave za bogate..
ali ne mogu se jos pomiriti sa cinjenicom da su srusili Buddha hall u kojoj je osho drzao razgovore .Bila sam tamo kada su je gradili..i sentimentalno sam vezana..pa sta mogu ..tako je zasada.
Vrijedno je prosetati japanskim vrtom iza ashrama..
i zapravo za nekoga tko nikad nije bio ranije to moze biti kao raj u indijskom paklu siromastva..
Dobro je otici na dan dva da se sve vidi kao show pa odluciti sam kakav je utisak.
Vjerojatno je jos uvijek osjecaj slobode i nitko te nece pitati zasto ne meditiras ili sta radis..mozes se nesmetano vrzmati okolo ili prikljuciti se nekoj grupi ili zbivanju koja se stalno odvijaju...great show!!
Stanovati moras vani.I ako hoces na jutarnju dinamicku meditaciju u 6 sati onda trebas uzeti riksu i dokotrljati se do ashrama ...
Meni je bilo draze u Jabalpuru gdje je u usporedbi s Punom, skoro ko mrtvilo..ali za one koji zele tisinu to je lijepo..
Kazu da je puno vise dinamike kad je stari Swami tamo.
ali razmisli i o ovome:

http://www.pacha-mama.org/04cost.asp

neki sanyasiji kazu da je tyohar najblizi Oshu..
Osho je bio njegov Master
vec po tome sto je osnovao i odrzava oko sebe izgleda mi da ima lijepe duhovne osobine i jednostavnost.

http://www.tyohar.org/
sanysiji su individualisti i svako djeluje po svom nahodenju..osho nije davao pravila ponasanja..ali je rekao da si sam odgovoran..
__________________
Ti si jedini moderator u svom srcu.
kakosi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2006., 23:40   #90
Znači siromaštvo je pakao, bogatstvo je raj?

__________________
Ludak je najbliži Bogu. U ludilu je spas. Blago onome ko mlad poludi pa mu cijeli život prođe u veselju, a još je bolje onome ko se lud i nasmijan rodi.
Božanstveni ludak is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2006., 23:56   #91
I taj Tajohar djeluje ko prevarant, odnosno njuejdž folirant.
__________________
Zenit Weed X.
Zenith is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2006., 23:57   #92
Eve ga prodaje svoju muziku:

New!!! 'Sunrise Set' - mixed by Dj. Tyohar

Newly relesed live mix of uplifting Trance music, recorded during 2005 in PachaMama.
Set of 4 CD's
Price: $35
__________________
Zenit Weed X.
Zenith is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2006., 00:08   #93
Quote:
Znači siromaštvo je pakao, bogatstvo je raj?
kako za koga.
ovaj puta sam samo htjela opisati suprotnost u dozivljaju koji sam imala unutar ashrama i kad sam izasla kroz ogradu na ulice... u blizini je i zeljeznicki kolodvor ...
__________________
Ti si jedini moderator u svom srcu.
kakosi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2006., 00:11   #94
I naravno ti si bila užasnuta svim tim "siromaštvom" jer si programirana drugačije...

I ovaj tvoj Taylohar voli novac? Vidim prodaje neku cd-e i traži a ništa ne daje osim magle.

Bježi od ovakvih učitelja koji ni novac nisu prevazišli.
Pomahnitali divljak is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2006., 00:13   #95
Quote:
kakosi kaže:
kako za koga.
ovaj puta sam samo htjela opisati suprotnost u dozivljaju koji sam imala unutar ashrama i kad sam izasla kroz ogradu na ulice... u blizini je i zeljeznicki kolodvor ...
Idi među Sadhu, bila si u Indiji i znaš tko su, oni su pravi učitelji, ovi Osho i Tajhlori su samo obični prevaranti...
Oni će te izliječiti od tih ashrama i kolodvora.
__________________
Ludak je najbliži Bogu. U ludilu je spas. Blago onome ko mlad poludi pa mu cijeli život prođe u veselju, a još je bolje onome ko se lud i nasmijan rodi.
Božanstveni ludak is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2006., 00:25   #96
cini se da neki ovdje imaju problema s novcem ali ne u novcaniku nego drugdje..
laku noc za sada ..
snivajte raj!
__________________
Ti si jedini moderator u svom srcu.
kakosi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2006., 00:27   #97
Quote:
kakosi kaže:
cini se da neki ovdje imaju problema s novcem ali ne u novcaniku nego drugdje..
laku noc za sada ..
snivajte raj!
Jedan je naš rekao" pare u džep,a vjeru u srce".
Derviš is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2006., 01:16   #98
Talking

Quote:
kakosi kaže:
cini se da neki ovdje imaju problema s novcem ali ne u novcaniku nego drugdje..
laku noc za sada ..
snivajte raj!
Dobro ti kaže čovjek, idi među sadhus pa se nauči bezvrijednost novca. Oni će te deprogramirati od zapadnog sistema vrijednosti, kad već sama ne možeš... Ima da ti u istom trenutku i Oshinuti i Thajlorac-mramorac rasplinu se u vidu magle.
__________________
Zenit Weed X.
Zenith is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2006., 07:19   #99
Quote:
Zenith kaže:
Dobro ti kaže čovjek, idi među sadhus pa se nauči bezvrijednost novca. Oni će te deprogramirati od zapadnog sistema vrijednosti, kad već sama ne možeš... Ima da ti u istom trenutku i Oshinuti i Thajlorac-mramorac rasplinu se u vidu magle.
>
Hehe...gadno brijes.Zapadni sistemi vrijednosti?LOL.Zapadnjaci vole novac, istocnjaci ne?LOL.Ti tvoji sadhui su uglavnom pozeri, puni neizlijecenih osjecaja krivice i sadomazohistickih poriva.
oliver_haddo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2006., 07:43   #100
Quote:
Božanstveni ludak kaže:
Znači siromaštvo je pakao, bogatstvo je raj?

U odnosu na siromastvo, bogatstvo jest raj.
oliver_haddo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:38.