Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.06.2014., 09:33   #1001
@ Arkadija,
čitala sam dosta o reguliranju ciklusa nakon prestanka uzimanja kontracepcije te sam i sama počela piti neke stvari prošli mjesec nakon što sam odustala od Lindynette, pa eto, probaj i ti

1. Evine kapi (25 kuna u biljnoj ljekarni)
Nakapaš 30 kapi u malo vode i to popiješ svaki dan, najbolje ujutro i to na prazan želudac

Jeftinija, tj. isplativija alternativa za Evine kapi ukoliko kupuješ preko interneta:
Nature's Way, Vitex Fruit, 400 mg, 100 Capsules
(shipping je još 4$, ako se odlučiš uzeti ovo, iskoristi ovaj kod kojim ostvaruješ 5$ uštede kod prve kupnje, dakle kapsule ti ispadnu besplatne i platiš samo shipping kod: JBQ585)

2. Čaj korijena maslačka (12 kuna u biljnoj ljekarni)
Piješ ga ujutro (nakon Evinih kapi ili ovih kapsula) i navečer

3. Ulje noćurka
Čitala sam dosta iskustava kako pomaže ako patiš od brutalnog pms-a nakon prestanka uzimanja pilula
Guglajući, čini mi se da je i njega isplativije uzeti s iherba
kod nas u ljekarnama: link 1, link 2
iherb: link 1, link 2
__________________
There's only one instant, and it's right now.
AnimusVox is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2014., 15:02   #1002
Cure imam pitanje. sestra od giniča mi je krivo prepisala tablete i sad ih nisam mogla kupiti jer mi recept nije bio dobar. Trebala mi je prepisati za sljedeći mjesec a ona mi je produžila na sljedeći dan i sad naravno nisam mogla kupiti!

Moje pitanje je ako sad nisam pila tri dana da li onda mogu početi treči dan ili radije da pričekam novi mjesec?
marijana18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2014., 20:06   #1003
marijana18, mislim da je bolje da počneš piti treći dan uz korištenje dodatne zaštite, s obzirom da prekidi u uzimanju pa ponovno uzimanje nisu preporučljivi
__________________
There's only one instant, and it's right now.
AnimusVox is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2014., 12:00   #1004
Smile

Hvala na odgovoru, tako sam i ja mislila da je bolje!
marijana18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2014., 14:36   #1005
Quote:
AnimusVox kaže: Pogledaj post
marijana18, mislim da je bolje da počneš piti treći dan uz korištenje dodatne zaštite, s obzirom da prekidi u uzimanju pa ponovno uzimanje nisu preporučljivi
Slična situacija-zbog tehničkih problema oko recepta kasnim 4 dana s uzimanjem novog pakovanja, danas bih trebala popiti 5. pilulu, a ja ću tek prvu. U uputstvima ne piše što učiniti ako se propusti više od jedne (tj. piše nazvati ginekologa). Da li da počevši od danas popijem svih 21 ili da prve 4 jednostavno preskočim i popijem preostalih 17? Dal da nakon tih 21 ili 17 radim pauzu ili nastavim s novim pakiranjem? Lako za zaštitu, to znam da je potrebna dodatna, ali kad ću dobiti mengu? :/ pliz ako netko ima iskustva sa sličnom situacijom ili savjet
Wigglytuff is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2014., 16:10   #1006
Mislim da nikako ne bi smjela baciti prvih 4 tableta, ja bi samo počela s blisterom odmah sad uz dodatnu zaštitu i normalno napravila pauzu nakon 21 popijene tablete. Menstruaciju bi onda trebala dobiti u toj pauzi.
Tako bi ja napravila
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2014., 16:27   #1007
Quote:
andjeo29 kaže: Pogledaj post
Mislim da nikako ne bi smjela baciti prvih 4 tableta, ja bi samo počela s blisterom odmah sad uz dodatnu zaštitu i normalno napravila pauzu nakon 21 popijene tablete. Menstruaciju bi onda trebala dobiti u toj pauzi.
Tako bi ja napravila
Ok, hvala ti na savjetu
Wigglytuff is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2014., 12:00   #1008
Može li mi netko napokon reći što točno grejp radi pilulama? pročitala sam i da smanjuje učinkovitost, i da ne smanjuje al može biti gadnih nuspojava, i da može napraviti problem samo u velikim količinama...
Naime, jučer sam jela voćnu salatu za koju nisam znala da je grejp unutra dok ga nisam osjetila... pojela sam zaista malo.. 2,3 komadića grejpa.. ali sam pojela i drugog voća sa sokom u kojem se nalazilo u kojem je pretpostavljam i sok od grejpa kao i od ostalog voća. Što mi je sada činiti? Neka iskustva? Dodatna zaštita?
AnaMališaa2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2014., 12:59   #1009
A gdje si ti to pročitala?
mislim, nisam nikad čula za tako nešto
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2014., 09:47   #1010
Quote:
andjeo29 kaže: Pogledaj post
A gdje si ti to pročitala?
mislim, nisam nikad čula za tako nešto
http://www.adiva.hr/sok-grejpa-mijen...-lijekova.aspx


Ana mislim da se ne moraš brinuti, to malo grejpa što si pojela ne vjerujem da će imati ikakvog učinka. Ovo se ionako više odnosi na one koji ga jedu svakodnevno i to u malo većoj količini od nekoliko komadića. Ali da, trebalo bi ga izbjegavati ako se piju određeni lijekovi (između ostaloga i pilule). Recimo našla sam bila nekakav članak di su radili nekakvo istraživanje između žena koje su svaki dan jele grejp određeni period (mislim daje bilo 3 godine ali nisam sigurna) i skontali su da se povećava rizik od raka dojke kod takvih žena. Tako da grejp oprezno i ne prečesto i ne u prevelikim količinama.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2014., 11:18   #1011
Hvala na linku, nisam imala pojma o tome.
Dobro što jedem grejp jako rijetko
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2014., 12:14   #1012
moja iskustva s linydinetta-ma:

počela sam ih piti u lipnju 2012 - da mi smanji obilne menstruacije zbog koji mi je željezo palo na 4 (nakon dva poroda-dva carska)

prvi mjesec sam imla točkasto krvarenje, menga mi dođe 26 dan. , bilo je sve više manje ok,a nakon godinu dana cice narasle za 2 broja, napuhnuta, glavobolje, živačna, plačljiva, depresivna , neuračunljiva, udebljala se iako jako pazim na prehranu i vježbam po rječima moje doktorice trebalabih tim režimom skidat kg a ne debljat se

jedina dobar stvar da su mi menga totalno slaba, traje 3 dana i željezo sam opet vratila u debelu normalu

ipak odlučila sam da mi je dosta tih simptoma, najgore mi je ta plačljivost i razdražljivot, ogromne cice za koje ne mogu kupit badić, debljanje, tako da sam danas popila zadnju tabletu čekma mengu i nadam se da bude sve ok



sad me zanima hoće li mi se sad opet poremetit ciklusi, hoće li mi iduća menga doči na vrijeme, neke dr. nuspojave
Leptiricazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2014., 12:21   #1013
Vrlo vjerojatno će ti sve opet poremetiti, da.

Inače, ove nuspojave zvuče kao da sam ih ja pisala. Evo, već ne znam koliko dugo stojim na 69 kg, što nisam imala ama baš nikad u životu (nisam prelazila 60!), i ne mogu skinuti ni gram iako se ubijam od vježbanja i opsjednuta sam zdravom prehranom. Frustrirajuće, ne znam više što napraviti, a prestanak uzimanja pilula mi nije opcija jer ne želim ostati trudna, a i umirem od bolova zbog cisti
Frigg is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2014., 01:38   #1014
Ja lyndinette vec dugo pijem..uzela oh jer su jeftine, a prije toga yasminelle iz njemacke koje su mi bilw odlicne. Ni po cemu nisam osjetila da ih pijem dok s ovima mi je grozno. Cas slaba menga, cas obilna da cak izljev imam, jedan pms sam neuracunljiva drugi placljiva, a ono najgore, kako god se hranila, ili se udebljam ili ni grama ne mogu skinuti. Zato cu ih sad prestati i preci na stare. Je da su skupe, ali psihicko i fizicko zdravlje su mi bitniji

Poslano sa mog GT-I9300 koristeći Tapatalk
cuttie_123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2014., 09:27   #1015
Quote:
cuttie_123 kaže: Pogledaj post
Ja lyndinette vec dugo pijem..uzela oh jer su jeftine, a prije toga yasminelle iz njemacke koje su mi bilw odlicne. Ni po cemu nisam osjetila da ih pijem dok s ovima mi je grozno. Cas slaba menga, cas obilna da cak izljev imam, jedan pms sam neuracunljiva drugi placljiva, a ono najgore, kako god se hranila, ili se udebljam ili ni grama ne mogu skinuti. Zato cu ih sad prestati i preci na stare. Je da su skupe, ali psihicko i fizicko zdravlje su mi bitniji

Poslano sa mog GT-I9300 koristeći Tapatalk
Same here ... nakon prvotnog debljanja i brojke na vagi koja me šokirala, trebalo mi je dosta dugo vremena (cca 9 mjeseci) da uz uravnoteženu prehranu i svakodnevno vježbanje skinem 5 kila.
Vera Jana is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2014., 11:15   #1016
A to je predugo vremena, realno za 5 kg. Ja sam sw bila zdebljala na triquolaru, bila i po ponasanju za ne prepoznati i presla na yasminelle, nikakav pms, cudna raspolozenja, bas nisza i s lakocom sam skinula kile, i imala sam jos al sam presla na lyndinette i otada sve gore i gore. Pr o nisam dalje mogla mrsaviti a imala sam osjecaj kada pogledam hfanu da se vec lijepi za mene. Puna sam vode i nikako je izbaviti. Ja ne znam vise kakav je to osjecaj osjecagi se ispraznjeno i imati ravan stomak. Katastrofa

Poslano sa mog GT-I9300 koristeći Tapatalk
cuttie_123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2014., 14:39   #1017
Jap, predugo s obzirom na način ishrane i vježbanje + nikada nisam bila sklona debljanju, meni je ovo bio šok.
Promjene raspoloženja tj. neraspoloženja neću ni komentirati. Čudno da nisam sama samcata ostala, živcirao me i susjedov pas koji laje ...
Vera Jana is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2014., 19:04   #1018
počela sam piti lindynette 30 pred tjedan dana, prešla sam sa qlaire jer mi je
skorz ubila libido i bila sam uzasno suha i prisiljena koristit lubrikant, a i uz njega
bi me znalo boliti sve

ugl, prvi dan sam imala laganu glavobolju, nakon 3 dana su pocele mucnine koje
su kulminirale u nedjelju ujutro kada je sve zavrsilo mojom glavom u wcu, nakon
toga mi je ipak malo bolje.... opet, pijem ih tek tjedan dana, pa cemo vidjeti sto
ce se jos ovaj prvi mjesec dogadat....
jos uz to mi i stitnjaca ne radi i pijem hormone za to i bas sam osjetila promjenu,
nekako sam bila stitnjacasto/pilulasto luda, ne znam.... cudno, ali i to se smirilo
zdjela is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2014., 16:49   #1019
Prijavljujem mjesec dana nepijenja ovih tableta. Ne znam odakle bih krenula, za menstruaciju mi je još rano reći da li je na vrijeme ili ne, budući da je točno 28 dana prošlo od nepijenja.

Prištava sam po licu ko sam vrag Nikada nisam imala problema s prištićima, ali ovo je strašno, svako jutro se budim sa nova 2-3 prijatelja koja mi se smiju u ogledalu, naravno uz to me i jajnici bole i donji dio leđa.

Čak sam razmišljala i da im se vratim nakon određene pauze, ali neda mi se opet prolaziti ovaj period pubertetske face, stoga se bacam u liječenje čajevima (što i radim zadnja dva tjedna) i prirodnim pripravcima.

Nervoza na koju sam se žalila i mrljavost je još uvijek prisutna, malo manje dočim, ne znam više ni sama ...

Cure koje ste se skidale s njih, kada vam se normaliziralo stanje i kada su vam prestale nuspojave?

Zadnje uređivanje Vera Jana : 08.07.2014. at 16:49. Reason: Boldam pitanje
Vera Jana is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2014., 20:17   #1020
Mensturacija mi kasni već 14 dana i to me pomalo brine. Nisam imala nikakav spolni odnos te sigurno nisam trudna. Da li je nka od vas već imala ovakvo iskustvo?
mare0809 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:35.