Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.04.2015., 00:08   #1181
Quote:
margac kaže: Pogledaj post
Ja isto nisam imala apsolutno nikakvih nuspojava, ni promjena raspoloženja ni ičega sličnog, tako da to nije ništa neobično, ne trebaš se brinuti nego biti sretna. Tek sam par mjeseci kasnije primjetila neke pozitivne promjene, npr da nemam pms epizoda prije menge i sve ostalo kaj sam gore već navela
e sad sam sretna i mirna
ma sve je meni ovo novo pa se malo brinem, mislila sam ako nema nuspojava da nije ni zastita potpuna tj da tablete ne djeluju
__________________
.... a woman' s heart is a deep ocean of secrets...
marija505 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2015., 21:11   #1182
bok djevojke... dali lekadol i zeleni caj moze utjecati na ucinkovitost lindynetta
unaprijed hvala
zbunjena12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2015., 12:32   #1183
Quote:
zbunjena12 kaže: Pogledaj post
bok djevojke... dali lekadol i zeleni caj moze utjecati na ucinkovitost lindynetta
unaprijed hvala
Ne. Određeni antibiotici, piše ti u uputi koji, i čaj od gospine trave.

Update na zamjenu lindy 20 - lindy 30. Dušu sam ispovraćala ujutro :/ Kao da sam trudna
margac is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2015., 13:17   #1184
Quote:
margac kaže: Pogledaj post
Ne. Određeni antibiotici, piše ti u uputi koji, i čaj od gospine trave.

Update na zamjenu lindy 20 - lindy 30. Dušu sam ispovraćala ujutro :/ Kao da sam trudna
uh dobro je vec sam i ja mislila da lekadol ga smanjuje zastitu..
koji dan pauze mogu ocekivati mjesecnicu
__________________
.... a woman' s heart is a deep ocean of secrets...
marija505 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2015., 14:19   #1185
to ti nitko ne može znati, sama ćeš vidjeti koji dan će doći.
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2015., 15:19   #1186
Quote:
marija505 kaže: Pogledaj post
uh dobro je vec sam i ja mislila da lekadol ga smanjuje zastitu..
koji dan pauze mogu ocekivati mjesecnicu
To ovisi, ja zadnju popijem u ponedjeljak i dobijem u subotu. Na pocetku mozda malo varira, al kasnije ce ti otprilike u isto vrijeme dolazit pa ces znat.
margac is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2015., 16:19   #1187
Quote:
margac kaže: Pogledaj post
To ovisi, ja zadnju popijem u ponedjeljak i dobijem u subotu. Na pocetku mozda malo varira, al kasnije ce ti otprilike u isto vrijeme dolazit pa ces znat.
Aha, danas mi je tek prvi dan pauze
A ako sad zelim premjestiti sa 16:00 sati da pijem ujutro u 8 od slijedece kutije, hocu bit zasticena od prvog dana?
__________________
.... a woman' s heart is a deep ocean of secrets...
marija505 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2015., 22:19   #1188
Quote:
marija505 kaže: Pogledaj post
Aha, danas mi je tek prvi dan pauze
A ako sad zelim premjestiti sa 16:00 sati da pijem ujutro u 8 od slijedece kutije, hocu bit zasticena od prvog dana?
Da, nije nikakav problem ako popiješ ranije. Inače, +-12 sati je ok.
margac is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2015., 23:13   #1189
Quote:
margac kaže: Pogledaj post
Da, nije nikakav problem ako popiješ ranije. Inače, +-12 sati je ok.
Aha, ok onda cu tako i učiniti hvala ti
__________________
.... a woman' s heart is a deep ocean of secrets...
marija505 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2015., 15:15   #1190
ja sam popila petu kutiju i sad čekam vrijeme za sljedeću, međutim u nedoumici sam

tijekom prvih 4 kutija je sve bilo "normalno", a sad tijekom zadnje mi se počelo događati da me užasno boli glava nekih sat vremena od uzimanja tablete... inače nema nekih drugih promjena u mojem životu pa da je povezano s nekim novim stresom ili slično. brine me to što se to tek pojavilo sad na petoj kutiji, prije toga ništa. ja bih trebala sad početi sa šestom kutijom, ali me malo strah. zbog ovog sam mislila prekinuti ih koristiti i ne početi sa 6.-om uopće. jel smijem to uopće tako, samoinicijativno prekinuti "kad ja hoću"? ...
__________________
...ya agarraste por tu cuenta las paaaaaaarrandas, paloma negra, paloma negra, dónde andarás...
majoneza88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2015., 16:19   #1191
inače ti se baš i ne preporuča prekinuti na koji mjesec, pa se onda opet vraćati (jer bi to bio šok za organizam koji će se opet morati prilagođavati na pilule).
no, naravno da možeš prekinuti sad s kutijom, ako hoćeš, pogotovo ako imaš zdravstvenih problema.
znam cure koje su imale glavobolje na ovim pilulama i radi toga prekinule s uzimanjem istih.
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2015., 19:25   #1192
Quote:
andjeo29 kaže: Pogledaj post
inače ti se baš i ne preporuča prekinuti na koji mjesec, pa se onda opet vraćati (jer bi to bio šok za organizam koji će se opet morati prilagođavati na pilule).
no, naravno da možeš prekinuti sad s kutijom, ako hoćeš, pogotovo ako imaš zdravstvenih problema.
znam cure koje su imale glavobolje na ovim pilulama i radi toga prekinule s uzimanjem istih.
nisam ni mislila propustiti sad jedan mjesec pa ponovo početi sljedeći
mislila sam ih jednostavno prestati uzimati. čak i da odem do gyn da mi prepiše neku drugu vrstu KHK, ne bih to odmah sad, baš zbog tog šokiranja organizma.... inače mi do sad nisu stvarale probleme i prije ovog nisam imala drugih problema, kako sam i rekla, iako sam u zadnjih mjesec dana nakupila celulita da je to strašno
hvala!

edit: zaboravila sam reći, ovih par dana u pauzi između kutija me nije boljela glava (očekivano!)
__________________
...ya agarraste por tu cuenta las paaaaaaarrandas, paloma negra, paloma negra, dónde andarás...
majoneza88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2015., 19:48   #1193
ja bi ti savjetovala da u svakom slučaju odeš kod ginekologa i posavjetuješ se s njim.
mislim da ti on može dati druge pilule točno određenog sastava baš radi izbjegavanja glavobolja, ali neovisno o tome hoće li ti on dati druge pilule ili ne, mislim da je ipak bolje da on točno provjeri tvoje zdravstveno stanje.
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2015., 19:53   #1194
Quote:
andjeo29 kaže: Pogledaj post
ja bi ti savjetovala da u svakom slučaju odeš kod ginekologa i posavjetuješ se s njim.
mislim da ti on može dati druge pilule točno određenog sastava baš radi izbjegavanja glavobolja, ali neovisno o tome hoće li ti on dati druge pilule ili ne, mislim da je ipak bolje da on točno provjeri tvoje zdravstveno stanje.
problem je što sam na pauzi do srijede, a do tad ne stignem otići kod gyn. na telefon sam zvala u petak, ne javljaju se nikako....

jasno mi je da na forumu neću dobiti nikakav stručni odgovor niti to očekujem. ali me zanimalo jel ima tko sličnog iskustva, s takvim prekidanjem.... dal me očekuje neki šok za organizam il nešto?
__________________
...ya agarraste por tu cuenta las paaaaaaarrandas, paloma negra, paloma negra, dónde andarás...
majoneza88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2015., 20:55   #1195
dal si vidjela ovu temu?
https://www.forum.hr/showthread.php?t=259660&page=47
relativno kratko si uzimala pilule, mislim da eventualne nuspojave ne bi trebale biti toliko izražene.
no, naravno, to sve ovisi od organizma do organizma.
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2015., 19:31   #1196
Quote:
andjeo29 kaže: Pogledaj post
dal si vidjela ovu temu?
https://www.forum.hr/showthread.php?t=259660&page=47
relativno kratko si uzimala pilule, mislim da eventualne nuspojave ne bi trebale biti toliko izražene.
no, naravno, to sve ovisi od organizma do organizma.

nisam ,a li hvala ti puno, sad ću se tamo preselit hehe
__________________
...ya agarraste por tu cuenta las paaaaaaarrandas, paloma negra, paloma negra, dónde andarás...
majoneza88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2015., 22:17   #1197
Pozdrav!
Imam problemčić, ako može pomoć?
3 sata nakon uzimanja tablete imala sam jednu proljevastu stolicu. danas sam popila 13. tabletu. Trebam li uzeti dodatnu tabletu da budem sigurna kako mi zastita nije smanjenja?
Mislim da cu ju sada uzeti. i zanima me ako uzmem sljedecu koja dolazi po redu iz blistera kojeg trenutno pijem tada mi u kutiji bude 20 tableta a ne 21. moram li radti pauzu od 7 dana ili da odma nakon zavrsetka ovog blistera nastavim s novim?
djevojka93 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2015., 23:41   #1198
Molim pomoc!

Quote:
Tameja kaže: Pogledaj post
Evo, da napisem iskustvo. Ovo mi je treca kutija Lyndinetta. U principu sam zadovoljna sto se tice, ajmo nazvat, fizičkog podnošenja. Prije njih sam pila logest od kojeg sam imala grozne mucnine, i yaz od kojeg sam drasticno smrsavjela. Nemam niti mucnine na lyndinettama niti gubim/dobivam na kilazi.

No...druga strana medalje.

Život samnom odkad pijem lyndinette je skoro pa nemoguc . U glavi sam tempirana bomba, jako razdrazljiva, s naglim promjenama raspolozenja od ekstra veselog do ekstra depresivnog. Ukratko, fitilja nemam. Popila sam prve dvije kutije, jedva nekak izdrzala, i nisam ih pila mj dana na svoju ruku da vidim da li je stvarno do pilula ili mi je takav cudan period bio. Nakon sto sam zadnju pilulu popila 3 dana poslije sam se vratila u normalu.
Danas mi je treca tableta u novom m. ciklusu i ljuta sam i bijesna ko pas, a ne znam na sto. Isplakala sam 100 litara suza jutros kad sam se digla, zbog cega nemam pojma. Odlucila sam da cu ih popit do kraja ovu kutiju, probat se naucit kontrolirat. Ako ne ide definitivno odustajem od njih i idem trazit nesto drugo. Zanima me da li ima neka mlada dama koja je isto imala periode ludila i da li je taj period nakon, ne znam, pola godine uzimanja tableta prestao?

Eto, to je moje iskustvo, malo sam oduzila
Oprosti sto se nadovezujem nakon toliko vremena al posto se nalazim u slicnoj situaciji odlucila sam se tebi javit posto rijetko tko spominje vece probleme raspolozenja kao nuspojavu. Pa iskreno zanima me kako si ti sada, dal i sta pijes?
Uglavnom ja pijem pilule - lind 20, 1.godinu i 7mj. Nisam imala znacajne nuspojave niti sam iskreno obracala paznju i bila prezadovoljna sto se ni malo ne trebam opterecivat. No unatrag par mjeseci (pa cak i do godine dana unatrag vrtim film sad a posebno par mjeseci) nemoguca sam si. Posve. Vec sam razmisljala da trebam strucnu pomoc. Uzasno mi tesko i zelim se samo vratit u normalu. Kao da se cesto puta borim sama sa sobom. Dobri periodi kratko traju. Jedan dan dobro, drugi lose. A cesto puta unutar dana iz sata u sat izmjena raspolozenja ko da mi se svijet srusio, previse dramatiziram oko sitnica. Nemam volje za druzenja ponekad, za bilo sta. Naradije bi prespavala neke dane. Uglavnom na sve oko sebe ljuta, nema normalnih razg, stalno nezadovoljna, ko da trazim samo lose, sto utjece i na moje neke odluke. Ne mogu se kontrolirat pa mi zao itd. Opterecena glupostima. Itd. a najgore od svega sto sam tek sad pocela razm da je moozda od pilula. Jer inace nemam nikakvih problema i nisam razm na taj nacin al sad stvarno samo zelim bit normalna. Povezivala sam to prvo sa losim periodom, ogromnim stresom, gubitkom posla. Iskreno i dosta toga mi se postepeno izdesavalo (problemi s deckom, fax, kredit) nista kao smak svijeta al tako reagiram. Al pored toga se borim biti dobro, ne padat jos vise al ponekad kao da nista nema smisla i uzasno je tesko. I sad eto samo ne znam dal bi to bilo od pilula il je moguce da taj period traje skoro god dana skoro svaki dan? A isto ne bi htjela bzvze prestat jer su mi inace super. Ginicu sam neki dan tek spomenula to u manjoj mjeri al eto nije reko nis pametno jer ni ja ne radim paniku, pa kao moze bit i od tog stresa i nismo pridali tome paznju. Al eto danas sam odlucila zato tu se javit i vidjet dal da ipak prestanem il sta? Naravno u dogovoru s ginicem al ozbiljnije. Molila bi odgovor pa makar od bilo koga. A da ne bude previse i predugo jos cu nesto napisat kad dobim odg. I hvala unaprijed.
angel of nature is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2015., 19:02   #1199
cure pozzz
imam pitanje...dali je normalno da mi je sada mjesecnica vise smeđe boje nego crvene
prvi dan je bila dosta bolna, i malo kao sluzava i trajala je nekih 4-5 dana
jeli to sve normalno

i dali je normalno da imam onu bijeklastu sluz kao i prije pilula
__________________
.... a woman' s heart is a deep ocean of secrets...
marija505 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2015., 22:12   #1200
Pozdrav.

Imam pitanje. Ovako, imam ceste upale mjehura i doktor mi je prepisao Ninur, moram ga piti duze vrijeme, oko 6 mjeseci, uz to pijem i kontracepciju (Lindynette 20), u uputama od Ninura pise da se smanjuje djelovanje kontracepcije, a i citala sam postove na internetu, na nekima pise da se treba uzimat dodatna zastita a na nekima ne. Ako je netko imao iskustva, puno hvala.

Lp.
Eva666 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:42.