Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.06.2014., 22:06   #1
Red face Pereci po pekarama

Gdje u Zagrebu i okolici mogu pojesti dobar perec?

Pod dobar perec mislim onaj koji je dovoljno pečen da je hrskav, a ne žilav; onaj koji je normalnog perec oblika, a ne nalik na spigani kotač bicikla; da je lagano masnjikav tak da ne moram piti gutljaj vode s baš svakim zalogajem; da po sebi ima posutu krupnu sol u dovoljnim količinama da ne bude previše slatkast, ili onu slanu smjesu koja se nalazi obično na slancima i perecima, ali da je ta slana smjesa tanko posuta i gumenasta, a ne u oštrim loše raspoređenim nakupinama slanoga na perecu.

Unaprijed zahvalna ljubiteljica pereca.

Pomozite molim vas!
__________________
Mind Blown
Herbicidna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2014., 05:51   #2
meni su dobri Klarini, ali samo ako ih uhvatim u prvih 4 sata nakon dostave u lokalni dućan (ne izdrži im kvaliteta hrskavosti cijeli dan, kasnije se stvrdnu); no to i nije toliki problem jer ih rijetko i imaju više popodne - ne znam jesu li toliko popularni da ih brzo rasprodaju kao poslovične vruće perece ili samo isporučuju premalu količinu. mali su, spram konkurencije, i imaju taj okus i prhku tvrdoću koju pamtim odavna - mekano i masno meni ne ide s perecima
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2014., 10:40   #3
Quote:
Herbicidna kaže: Pogledaj post
Gdje u Zagrebu i okolici mogu pojesti dobar perec?

Pod dobar perec mislim onaj koji je dovoljno pečen da je hrskav, a ne žilav; onaj koji je normalnog perec oblika, a ne nalik na spigani kotač bicikla; da je lagano masnjikav tak da ne moram piti gutljaj vode s baš svakim zalogajem; da po sebi ima posutu krupnu sol u dovoljnim količinama da ne bude previše slatkast, ili onu slanu smjesu koja se nalazi obično na slancima i perecima, ali da je ta slana smjesa tanko posuta i gumenasta, a ne u oštrim loše raspoređenim nakupinama slanoga na perecu.

Unaprijed zahvalna ljubiteljica pereca.

Pomozite molim vas!
Uzmi tzv bavarske perece, one tamnije
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2014., 10:54   #4
što nisu svojevemeno bili hvaljeni pereci u savskoj u onoj maloj pekari kad se ide od SC pa malo prije nego se skrene za vodnikovu?

nisam neki stručnjak (jedino što ne podnosim ni ja slane nakupine u velikoj količini), probala sam ih tamo prek kojih par mjesci, ali obzirom da jedem perece jednom godišnje možda nisam baš zahtjevna pa su mi bili su mi jako fini

kupila ih u 8 ujutro, ako to što znači
indian is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2014., 19:26   #5
Quote:
Herbicidna kaže: Pogledaj post
Gdje u Zagrebu i okolici mogu pojesti dobar perec?
sry ne mogu zamisliti da netko obilazi po zagrebu i okolici ne bi li pojeo kvalitetan perec
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2014., 19:36   #6
Tko rano rani, dva pereca grabi... Sve poslije 9 ne valja baš ništa.. A niko ih iznova ne peče, čak ni mini pekare, to ne kužim zakaj
__________________
Netko jede grožđe i programira na kompjuteru, a jebemu pas, nar je tu za ukras...

Volim party, volim mali parking!
Čekkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2014., 19:46   #7
Quote:
tanveer kaže: Pogledaj post
meni su dobri Klarini, ali samo ako ih uhvatim u prvih 4 sata nakon dostave u lokalni dućan (ne izdrži im kvaliteta hrskavosti cijeli dan, kasnije se stvrdnu); no to i nije toliki problem jer ih rijetko i imaju više popodne - ne znam jesu li toliko popularni da ih brzo rasprodaju kao poslovične vruće perece ili samo isporučuju premalu količinu. mali su, spram konkurencije, i imaju taj okus i prhku tvrdoću koju pamtim odavna - mekano i masno meni ne ide s perecima
Ponekad ne razlikujem te serijske "brand" pekare, tražim vjerojatno neki nebrušeni dijamant od nerazvikane pekarnice negdje u zapećku grada Zagreba... Al obratit ću pažnju sad!
Mislim da jednostavno isporučuju premalu količinu ili postoji još ljubitelja pereca koji ih pokupuju na vrijeme...
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Uzmi tzv bavarske perece, one tamnije
Di toga ima u ZG? Konkretnu lokaciju molim
Quote:
indian kaže: Pogledaj post
što nisu svojevemeno bili hvaljeni pereci u savskoj u onoj maloj pekari kad se ide od SC pa malo prije nego se skrene za vodnikovu?

nisam neki stručnjak (jedino što ne podnosim ni ja slane nakupine u velikoj količini), probala sam ih tamo prek kojih par mjesci, ali obzirom da jedem perece jednom godišnje možda nisam baš zahtjevna pa su mi bili su mi jako fini

kupila ih u 8 ujutro, ako to što znači
Ja sam dvaput jela perfektan perec u Zagrebu, jednom ranih 90ih negdje oko trga s onih štand-kolica (makar je moguće da sam bila impresionirana svojim prvim doživljajem Zagreba, pa sam perec i nije bio tak fora), i drugi put je perec bio iz neke perkare blizu Britanca 2003., nisam sigurna postoji li ista još uvijek ili je li promijenila vlasnika i asortiman proizvoda.

Inače sam svoj treći skoro perfektan perec pojela na nekom štandu prilikom adventskog posjeta Beču prije par godina, doduše taj je bio posut sezamom i nije bio iz ove kategorije običnih slanih.

Vjerojatno i ima neke veze s time koliko su friški...

Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
sry ne mogu zamisliti da netko obilazi po zagrebu i okolici ne bi li pojeo kvalitetan perec
:uvrijeđenadurica:

Ljubiteljica sam pereca i ne sramim se toga!!!
__________________
Mind Blown
Herbicidna is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2014., 18:13   #8
Quote:
Herbicidna kaže: Pogledaj post
P.....
Di toga ima u ZG? Konkretnu lokaciju molim ....
Zapravo sam ih vidio na puno mjesta. Recimo u centralnoj prostoriji glavnog kolodvora, ona velika pekara kad uđeš na kraju s desne strane. Oni onak vise na pultu na nekakvom stalku ali dobiješ one iz vitrine. Manji su, tamnije smeđe boje s krupnom solju. Ima i drugdje, samo pitaj za bavarski perec.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2014., 20:59   #9
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Zapravo sam ih vidio na puno mjesta. Recimo u centralnoj prostoriji glavnog kolodvora, ona velika pekara kad uđeš na kraju s desne strane. Oni onak vise na pultu na nekakvom stalku ali dobiješ one iz vitrine. Manji su, tamnije smeđe boje s krupnom solju. Ima i drugdje, samo pitaj za bavarski perec.
Hvala, probat ću.
__________________
Mind Blown
Herbicidna is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2014., 21:03   #10
Dobra pekara je bila na okretistu Crnomerec prekoputa od same pijace, ali ja sam bila uzimala samo pizzu tamo, a ne perec. Najbolja pizza ikada.
Čarobna njiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2014., 06:41   #11
Odlican perec je u pekarnici Ante, preko puta vrtica u Trakoscanskoj ulici. (Tresnjevka)
OpticaLL is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2014., 09:55   #12
Najbolji perec ikad veliki, slani, hrskavi u pekarnici Kvatric u Domjanicevoj ulici. Jednostavno savršen probajte...ima i ne slana varijanta ali je meni slana najbolja
zabica171 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:15.