Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.07.2014., 22:17   #101
Upravo ga kupio. Pa dimio ili ne dimio.
Sada imam razlog više radovati se godišnjem.
Ninjamaster is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2014., 13:21   #102
Quote:
Android-split kaže: Pogledaj post
Taj sam ja kupija. Ludilo je. Ploca ogromna. Pekao sam na srednjoj jacini koliko je jak

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
Došao si mi kao naručen. Nemam snage proučavati sve živo na tržištu, treba mi netko tko će mi reći baš ovo što si ti, kupio sam, super je, pekao sam, sve pet. Znači na toj ploči ne moraš ništa stavljati ulja? I pereš tako da nekako skineš tu ploču i staviš u perilicu? Roštilj oržava stalno istu temperaturu, nije da varira gore/dolje? Ne znam više ni što da pitam.
Maiken is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2014., 13:58   #103
Imas posudu u koju se sljeva masnoca, mala je pa treba pripazit. Nikakvo ulje netreba. Ploca je ogromna i neznam jel bi stala u perilicu al i pitanje je jel bi se skinio sloj na ploci nakon nekog vremena. Ja je perem u vrtu sa gumom i spuzvom bez hrapavog djela. Ja cak ni nekoristim treci najjaci stupanj koliko jako pece. Slobodno pitaj ako te sta zanima

sent via best phone LG G3
android-Split is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2014., 14:01   #104
Huh, znači ima dobra i loša vijest. Dobra vijest je da ne treba nikakvo ulje i da peče kao luda, a loša vijest je da ne mogu računati na pranje sa šmrkom. Pa jel se može u sudoperu prati ili je nespretno?

Hvala na odgovoru.
Maiken is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2014., 14:07   #105
Pa ako ti je sudoper kao u kim kardašijan, nije. Kada mi nekako zvuci bolji izbor. Prvo moje pranje je bilo u kadi, al sam skuzio da mi je lakse u vrtu. Al ko nema vrt i gumu, kada mi djeluje bolji izbor. Jer ploca je bas ogromna.

sent via best phone LG G3
android-Split is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2014., 14:26   #106
aha, ok, hvala ti! otići ću ja to uživo pogledati, ima u dosta trgovina. kada je u redu za pranje. i htjela bih da je oveće, da ne moraš sedam tura za troje ljudi. nije električni roštilj kao klasični da uživaš u ritualu.
Maiken is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 16:55   #107
Da oživim temu i ne otvaram novu.
Dakle, roštiljče za ispeć nešto na balkonu u stanu...da nije preskupo i da je u formi "ploče", ne onakav s rešetkama da pa da se ulijeva voda.

Imate kakvu preporuku?
Sviba is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 11:47   #108
Osnovno ti je da je snaga minimum 2000 vata.
Ako nije, nemoj kupovati.
Sto se tice drugih stvari, firme su nebitne.
Svi rostilji su napravljeni da krepaju nakon 2-3 godine.
Imao sam Tefal, Aeg i Bosch.
Nakon treceg sam odustao od el.rostilja.
Znaci preporuka je kupi najjeftiniji minimum 2000w s plocom i vodom.
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 12:36   #109
Meni Phillips dobro radi...
jermyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 16:41   #110
uzmes onaj najjednostavniji s grijacem i jednostavnom regulacijom, ak rikne regulacija lako se premosti ak si u skripcu, radio sam to n puta, a i da se popravit lako, bas kak pinz kaze to je tak lose napravljeno da ne moze izdrzat toplinu, doduse grijac ne moze pregorit sam tak pa se lako popravi ak znas oko struje malo
random101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 15:24   #111
mi imamo neki stari roštilj, preklopni, žnj marke -classe. prije je služio samo za sendviče, dok se nakon 5g upotrebe nismo sjetili ga upotrijebiti baš kao roštilj. i ugodno smo se iznenadili. ok, fali onog mirisa dima, ali to čak i nije uvijek mana. ako komad mesa nije debel, sve je gotovo za cca 25min. uglavnom, sad malo, malo roštiljamo.

poanta ovog posta ako ovaj naš funkcinira, onda svaki drugi bi trebalo biti još bolji.
volim čokoladu is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2018., 22:57   #112
Večer svima.

Danas sam zapazio da Elipso ima neku akciju na neke električne roštilje, a kako već neko vrijeme želim uzeti neki električni, pitam se dali je možda netko od forumaša imao prilike koristiti ili vidjeti na djelu neki od navedenih roštilja.

Inače uvijek koristim drva/ugljen, ali kako nekada brzinski hoću ispeći par komada mesa, i onda mi se neda ložiti, i tu bih volio imati neki električni u rezervi. Imao sam prije neki, ali je bio slabašan. Predpostavljam da je bio ispod 2000W.
Sada bih uzeo nekoga od preko 2000W, ali se pitam dali ima smisla platiti malo više za neki od ovih skupljih, ili da kupim neki najjeftiniji i to bude ok?
PReklopni su predpostavljam bolji?

hvala
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2018., 14:05   #113
Ako želiš rezultat najbliži roštilju na ugljen, onda uzmi neki s otvorenim grijačem, npr. OVAKAV.
Sve ove ostale (s ugrađenim grijačem) bih ja nazvao "električne grill tave", a onda ti je bolje uzeti običnu grill tavu i peći na štednjaku (plinskom).
BigDaddy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2018., 16:10   #114
Cek to onda kaplje po grijacu?
Nesam skolovala te elektricne, jednom sam tek pekao u gostima... podlivena voda u posudi ovoono, ocijedjivac masnoce...

Nije lose ako nemas mogucnosti za pravo rostilj ili ti se jednostavno ne da paliti vatru.

A ove preklopne sam koristio doma jedino za tostirati kruh ili za tostirane sendvice. Jednistavno na to vise nista ne bih radio jer kako kaze BDaddy tave, pecnica i ostali dodaci su znatno bolja stvar za obradu (ugl. mesa da se razumijemo) barem meni.


Ovi Lotusi s Burazovog su sad hit kako mi se cini. Nisam jos probao jela s njih. Anybody?
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2018., 17:12   #115
Quote:
BigDaddy kaže: Pogledaj post
Ako želiš rezultat najbliži roštilju na ugljen, onda uzmi neki s otvorenim grijačem, npr. OVAKAV.
Sve ove ostale (s ugrađenim grijačem) bih ja nazvao "električne grill tave", a onda ti je bolje uzeti običnu grill tavu i peći na štednjaku (plinskom).
Da, imao sam neki jeftilen taj sa otvorenim grijačem i nije baš bio neke jačine, onak jedva je ispekao kako treba, pogotovo blizu rubova. moguće da je bio slabiji od preporučenih 2000w.
Ili je kod takvih normalno da slabije peku od običnog na drveni ugljen?


I mene primamljuje Lotus grill.. dali je tko koristio?

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2018., 17:16   #116
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Cek to onda kaplje po grijacu?
Da, mast kaplje po grijaču i izgori u potpunosti što daje mesu šmek po dimu, a grijač ostane čist.

Quote:
Buraz kaže: Pogledaj post
Da, imao sam neki jeftilen taj sa otvorenim grijačem i nije baš bio neke jačine, onak jedva je ispekao kako treba, pogotovo blizu rubova. moguće da je bio slabiji od preporučenih 2000w.
Ja imam jeftilen, neki "Apex" i peče odlično već 14 godina. Imam i Tefalov Estivo, stariji model, jednom mi se doslovno zapalila koža na pastrvi na max. nivou.

Quote:
Buraz kaže: Pogledaj post
Ili je kod takvih normalno da slabije peku od običnog na drveni ugljen?
Nema šanse.

Quote:
Buraz kaže: Pogledaj post
I mene primamljuje Lotus grill.. dali je tko koristio?
Nisam, ali taj ti i nije baš električni.
BigDaddy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2018., 23:18   #117
Što više razmišljam čini mi se da mi kombinacija plinskog plamenika koji imam za kotlovinu i grill tave bude jeftinija i bolja opcija..


Ili možda padne onaj električni.. u svakom slučaju dojavim dojmove. Hvala na savjetima

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2018., 23:32   #118
Tebi onda samo ploča treba
Ovako nešto
http://www.gasiks.rs/online_prodaja-...ilj_ploca.html

Edit:
http://www.rsmetali.hr/rostilj-ploce...x?q=1-64-1-1-0
črni is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2018., 23:40   #119
Ima toga gdje kod nas za kupiti?

Trenutno nemam složenu kombinaciju da mi je plinska boca na istom mjestu , već je spremljena i onda je kod svake upotrebe trebam vaditi i spajati, a nakon svake upotrebe je treba spremati, pa sam zbog toga možda skloniji električnom roštilju za brzinsko pečenje mesine.. poludim više kaj na grill tavi u kuhinji zašpricam sve uokolo.

Ovaj Tefalov mi se čini kao najbolja opcija..

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2018., 08:24   #120
Koristio sam par puta ovaj el. rostilj sa otvorenim grijacem i zadovoljan sam. Jedino treba biti dovoljno jak i onda nema problema.

Sto se tice ovih Lotus rostilja jednom sam ga koristio i mogu reci da je to jedna odlicna stvar. Vrlo brza priprema vatre, jako malo ugljena trosi, praktican je i meso je bilo odlicno. Dobra je stvar i to sto je stvarno lako prenosiv i prakticki mozes ga koristiti bilo gdje. Razmisljam o kupovini ali 2000 kn mi nije bas cifra koju cu dati bez razmisljanja a trenutno mi taj rostilj nije nesto sto bas trebam. Da mi treba rostilj jednom ili dva puta tjedno uzeo bih taj bez razmisljanja.
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:20.