Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.06.2014., 22:25   #81
Quote:
Lyanna Stark kaže: Pogledaj post
Hvala, točno ono što sam pitala. I ne vidim ništa posprdno u tvom postu, što je isto veoma lijepo.
Lijepo bi isto tako bilo da ti s vremena na vrijeme postavis pitanje koje je razumljivo, jasno, smisleno i da ne zivcanis cim ti ljudi kazu suprotno od onoga sto si zamislila.

I ako dosad nisi skuzila, nije bit samo u kalorijama nego i u tome koju hranu jedes.

A i da ti je netko napisao da smijes 80 g cokolade tjedno pojesti, ti ne bi imala pojma je li to tocno, tako da...

Daj sad otvori topic o tome koliko grama cipsa smijes pojesti tjedno
__________________
Ruše se zvijezde u prostor svijeta bez ravnoteže.
nebeskoplava is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2014., 06:32   #82
Quote:
Lyanna Stark kaže: Pogledaj post
Inače za užinu (koja je nekoliko puta na dan) jedem peciva, voće, jogurte/pudinge, sir i salamu i slatkiše, ali odlučila sam prestati s time na neko dugo vrijeme.
Ako ručam samo kuhano povrće i meso i kuhane krumpire, a za večeru juhu i salatu, moram li jesti samo voće i sir za užinu da smršavim? recimo da se uopće ne krećem.
Meni bi bilo dosadno stalno jesti voće i sir. Možete li mi preporučiti niskokaloričnu hranu koju mogu jesti za vrijeme dijete?
okej, onda samo prestani s tim kao što si odlučila. a druge obroke jedi normalno kao i do sad i smršavit ćeš.

Quote:
Lyanna Stark kaže: Pogledaj post
već odavno znam koliko kalorija imaju sokovi, već odavno čitam deklaracije i već jesam osvijestila što jedem, glavno da ti meni nisi odgovorila na pitanje, gdje te molim da mi objasniš ono što doista ne znam, a ti mi sereš o onome što već sve dobro znam.
Quote:
Lyanna Stark kaže: Pogledaj post
Deklaracija mi govori samo koliko 100 grama čokolade ima kalorija, a što mi to znači kad ne znam koliko grama ima dva reda čokolade.
sve i da nisi išla u srednju, ovo je gradivo osnovnjaka.

Quote:
Lyanna Stark kaže: Pogledaj post
Pa nisam toliko glupa da jedem sarmu na dijeti.


Quote:
Lyanna Stark kaže: Pogledaj post
Da li se kiseli kupus kuha? Ja sam taj kiseli kupus jela i nekuhan i kuhan i samo je kuhan imao dobar okus.
očito se može jesti i kuhan i nekuhan. ako je kuhan imao dobar okus onda je nutra bilo špekeca i nogica

Quote:
Lyanna Stark kaže: Pogledaj post
Meni to ništa ne znači. 80 kalorija ili 190 kalorija ili 500 kalorija... Ništa mi ne znači.
kog boga ih onda zbrajaš?

Quote:
alek kaže: Pogledaj post
Jednom nedeljno 30 g tamne cokolade.
napokon netko normalan ovdje!
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2014., 06:32   #83
Quote:
Lyanna Stark kaže: Pogledaj post
Hvala, točno ono što sam pitala. I ne vidim ništa posprdno u tvom postu, što je isto veoma lijepo.
Nema na cemu, to sto sam ti napisala je neki minimum junk od koga sigurno nece biti neke stete. Ali ako hoces nesto preciznije, moras mjeriti i brojati.

Znam da koristenje Cronometer i My fitness pal moze u pocetku biti zbunjujuce ali se to ipak moze odraditi. Npr za domacu kuhanu hranu uneses sve sastojke iz recepta. Kad je vec kuhano je ponekad neprakticno izvagati, ali mozes recimo ici po zapremini. Ako si sipas u tanjur sa onim mjericama za kolace (npr. jedna solja) nikakav problem nije izracunati.

Ako za nekih mjesec-dva ne vidis promjene kakve zelis, preporucila bih ti da krenes racunati tacan kalorijski unos. Ako ide OK, onda za tim nema potrebe. Ali je dosta cesta pojava da ljudi podcijene koliko u stvari unose. Dok nisam krenula tacno mjeriti, nisam imala pojma koliko je u stvari malo hrane 1500-1800 kcal (osim ako nije vecinom povrce, povrca zapreminski bude bas puno)

Mozda ti ovo pomogne:
http://blog.photocalorie.com/portion-sizes/

takodje:
http://www.wisegeek.com/what-does-20...-look-like.htm
alek is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2014., 15:08   #84
Moja ti Alek, sta ti vrijedi lijepiti linkove i upute koje smo vec nekoliko puta napisali kad onda dobijes ovo:


Quote:
Lyanna Stark kaže: Pogledaj post
Meni to ništa ne znači. 80 kalorija ili 190 kalorija ili 500 kalorija... Ništa mi ne znači.
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2014., 18:51   #85
Quote:
očito se može jesti i kuhan i nekuhan. ako je kuhan imao dobar okus onda je nutra bilo špekeca i nogica
Nije. Imao je dobar okus jer nije bio kisel kao svijež.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2014., 19:09   #86
kiselina varira. reci mami da ga malo više ispere ako je prekisel.
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2014., 19:15   #87
Ionako sam ga kuhala kad sam bila sama kod kuće, mogu ga sama i oprati.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2014., 14:59   #88
Samo da se javim... U mjesec dana sam smršavila 3kg bez vježbanja.

Prijavila sam se na caloriecounter.com, i iako prvi tjedan nisam bila zadovoljna, nastavila sam upisivati hranu i piće na tu stranicu.

Nisam gladovala, čak sam jela i pekmez, sladoled i (spar)nutellu, ali sam bila ispod 1800 kalorija.


Ovako je izgledao moji dijetni profil prvi tjedan...

Dan 1
doručak
Apple
Yogurt
Lunch
Potatoes, Baked, Flesh - With Salt
Easy Baked Carrot Fries
Tomatoes, Red, Ripe
Dinner
Egg, Scrambled
Tomatoes, Red, Ripe
Lettuce, Iceberg -
Snacks
Wonder Integral 100%
Peaches
Milk
Jam - Mixed Fruit

Dan 2
Breakfast
Jam - Mixed Fruit
Wonder Integral 100%
Lunch
Potatoes, Baked, Flesh - With Salt
Easy Baked Carrot Fries (Hungry Girl Diet)
Chicken Breast Classic Baked grill Carving Board
Cabbage, Cooked - with salt
Dinner
Polenta - Health Range
Tomatoes, Red, Ripe -
Wonder Integral 100%
Cottage Cheese, Lowfat, 1% Milkfat
Snacks
Oranges
Jam - Mixed Fruit
Wonder Integral 100%

Dan 3
Peaches
Cottage Cheese, Lowfat, 1% Milkfat
Lunch
Soup, Chicken Vegetable
Chicken, Leg, Meat Only - Cooked, Roasted
Polenta - Health Range
Salad, Vegetable, Tossed - Without Dressing
Dinner
Soup, Chicken Vegetable
Cabbage, Cooked - with salt
Snacks
Oranges
Milk, Nonfat, Fluid
Yogurt
Jam - Mixed Fruit
Bread, Cornbread, Prepared From Recipe
Milk, Buttermilk

Dan 4
Breakfast
Jam - Mixed Fruit
Bread, Cornbread, Prepared From Recipe
Lunch
Chicken, Leg - Meat And Skin, Cooked, Roasted
Cabbage, Savoy - Cooked, Boiled, Drained, With Salt
Bread, White, Commercially Prepared
Dinner
Egg, Scrambled
Yogurt
Snacks
Apple - raw, with skin

dan 5
Breakfast
Jam - Mixed Fruit
Goat, Soft Type Cheese
Bread, Cornbread, Prepared From Recipe
Yogurt,
Lunch
Beef, Ground
Potatoes, Boiled - Cooked Without Skin, Flesh, Without Salt
Soup, Chicken Vegetable
Salad, Vegetable, Tossed - Without Dressing
Carrots - Cooked, Boiled, Drained, Without Salt
Dinner
Potatoes, Mashed, Home-prepared
Salad, Vegetable, Tossed - Without Dressing
Cucumber - With Peel, Raw
Snacks
Apple - raw, with skin
Goat, Soft Type Cheese
Oranges
Goat, Soft Type Cheese

I dalje sam nastavila slično.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2014., 14:59   #89
A vi ste se meni smijali.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2014., 15:05   #90
Talking

omg neki na "brojanju kalorija" jedu dvostruko vise nego ja .
Deck_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2014., 16:27   #91
Quote:
Deck_zg kaže: Pogledaj post
omg neki na "brojanju kalorija" jedu dvostruko vise nego ja .
Možda. Nisam gladna, a mršavim.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2014., 18:08   #92
ja si složim posni sir s jogurtom i nekim povrćem, ili salata ili dinstane tikvice i sl. uz to znam uzeti i narezati na komadiće bananu i jabuku pa pojesti i voćnu salatu. mrzim jesti kruh, salame i paštete na poslu, šta god da posao uključivao. ne kužim kako se ljudi od toga mogu najesti i onda dalje raditi normalno. posni sir, tuna, povrće, voće, voda, zakon.
ultramundane is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2023., 14:19   #93
Gdje su nestali gableci?

Jetrica 60 kuna / 8 eura, mahune 54 kune / 7 eura, pljeskavica 68 kuna / 9 eura, čobanac 80 kuna / 10.50 eura - to su cijene po zagrebačkim lokalima u kojima se tradicionalno dobro jeo ili još uvijek jede gablec.

lignje 11 eura (jebote, jeftinije me koštaju kupljene u dućanu i da si ih sam spržim)

https://www.index.hr/food/clanak/gdj...gazin_ostalo_d
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2023., 16:57   #94
Pa uvijek je jeftinije ak sam kupiš sastojke i doma napraviš.
ronac zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2023., 18:54   #95
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
Gdje su nestali gableci?

Jetrica 60 kuna / 8 eura, mahune 54 kune / 7 eura, pljeskavica 68 kuna / 9 eura, čobanac 80 kuna / 10.50 eura - to su cijene po zagrebačkim lokalima u kojima se tradicionalno dobro jeo ili još uvijek jede gablec.

lignje 11 eura (jebote, jeftinije me koštaju kupljene u dućanu i da si ih sam spržim)

https://www.index.hr/food/clanak/gdj...gazin_ostalo_d
a glej, ja sam se ispočetka mislio da su cijene gableci na mojem novom poslu prevelike ( imamo ih samo 2 vrste i samo od 10 do 13 sati ) , manja količina a gosti su poslovni ljudi , nije restoran za šljakere da dođu u radnoj uniformi . dobro, nije ni klasični gablec jer sve što se može sprema se kad dođe gost npr pileći file se poha kad gost dođe, dobi direktno iz friteze a ne da stoji u toplpj kupki i suhi je
najskuplje jelo za sad bilo je 8 eura BBq rebrica s prženim krumpirima i coleslaw salata, 8.50 eura ... nisam pripremio puno, mislio sam skupo je, pripremio sam više drugog jela. da bi onda svi htjeli to i da sam imao duplu količinu prodao bih sve . sve ovisi o platežnoj moći gosta .
u petak ću prvi put imati lignje i biti će nešto jeftinije , 8 eura mislim. ali moraš uzeti u obzir nabavnu cijenu lignji ! lignji , ne lignjuna ili kalifornijskih lignji . odi u metro pa vidi koliko košta kila patagonike C4 koja je ono , pristojna lignja

a normalno da te koštaju jeftinije da ih kupiš doma i sam spržiš jer ovdje mora dobiti plaču netko tko će tih ih spržiti, netko tko će ti ih donesti, netko tko će poslje tebe oprati tanjur i beštek

grah za 25 kuna i onaj za 45 nije isti. ja ovdje dinstam luk, mrkvu, celer , papriku prvo,svo povrće s placa, pravo domaće,osim onoga što ne može sad biti sezona tipa paradajz, stavim puno prave pancete , zaprška mi ne treba jer povrče da svoju gustinu a kobasica je prava domača . i ima ljudi koji će platiti više za kvalitetno jelo
ivica1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2023., 20:30   #96
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
Gdje su nestali gableci?

Jetrica 60 kuna / 8 eura, mahune 54 kune / 7 eura, pljeskavica 68 kuna / 9 eura, čobanac 80 kuna / 10.50 eura - to su cijene po zagrebačkim lokalima u kojima se tradicionalno dobro jeo ili još uvijek jede gablec.

lignje 11 eura (jebote, jeftinije me koštaju kupljene u dućanu i da si ih sam spržim)

https://www.index.hr/food/clanak/gdj...gazin_ostalo_d
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2023., 21:48   #97
Lignje su jedno od jela koja mi ne pada na pamet doma raditi i jedem ih isključivo vani
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:37.