Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.08.2007., 20:37   #201
E imam sad pitanje...

Jel zna itko od vas kad mogu najprije saznat da sam trudna, čak i prije izostanka mjesečnice- znači, čim prije- tim bolje.
Ili moram čekat mengu da izostane (neeee) ??
mishka mala is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2007., 21:26   #202
Quote:
mishka mala kaže: Pogledaj post
Pa kažem vam bilo mi je prestrašno sve to slušat- al stvarno nismo niogdje nigdje našli te tablete- ili ih imaju a nedaju...
Neznam stvarno šta bih rekla....meni je sad katastrofa.
A ovo šta su mi doktori rekli uzeh za istinu jer me je stvarno naplašio...
Te doktore, ako postoji uopste ikakva kontrola doktora ili pravna drzava, treba im oduzeti licencu za rad. Oni uopste ne smiju takvo sta reci. Nije istina to sto pricaju, a ne smiju po svojoj doktorskoj profesiji na takav nacin uticati na pacijenta. Ako ovo pricaju sto pricaju, onda bi trebali dovesti i svestenika pa svaki put kad ispadne da neko ne zeli trudnoci, dovuci njega da popuje kako se to ne smije.
Nisam ja ni za ni protiv abortusa, ali takvo sta pricati...pa to je sramota za doktorsku profesiju!

Quote:
mishka mala kaže: Pogledaj post
E imam sad pitanje...

Jel zna itko od vas kad mogu najprije saznat da sam trudna, čak i prije izostanka mjesečnice- znači, čim prije- tim bolje.
Ili moram čekat mengu da izostane (neeee) ??
Mozes ali da ti izvade krv pa izmjere konc HCG-a. Potrebna visina HCGa je u urinu dovoljno visoka tek nakon sto ti meca izostane.

PS inace, evo sad razmisljam, pa covjece ta doktorica je tebe pustila kuci "pa sta bude, bude". SVASTA!
__________________
If you wind up with a boring, miserable life because you listened to your mom, your dad, your teacher, your priest or some guy on TV telling you how to do your shit, then YOU DESERVE IT.
- Frank Zappa
nordea is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2007., 21:47   #203
Ma nije me pustila kuć, već nisam mogla nać te tablete, ma joj, nema pojma šta ču- mislim, nije sad neka tragedija i da jesam znash ono- nesmijem ni rech, već mi je bezveze da ako se sta dalo napravit, zast ne-bolje spriječit nego liječit, i nije da smo mi bili neodgovorni- desilo se jbg...
Al fala za savjet, sam se nadam da me neće moja doktorica isto tak gledat...
mishka mala is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2007., 23:03   #204
na istom ovom topiku je lahor dala link na kojem piše što se sve može koristiti kao postkoitalna kontracepcija i u kojim dozama.

a također je napisano da može i stediril m, da mogu diane.. da ih može prepisati i liječnik opće prakse. dakle, sutra ti je radni dan, 72 sata još nisu prošla, ujutro diži dupe i vozi doktoru.

i nije istina da se to smatra abortusom, a još manje čedomorstvom! a ljude koji to kaže treba lijepo poslat da krompire kopaju. mojoj ginekologici je u onoj sobici od sestara na zid zalijepljen popis hitnih slučajeva kad pacijenticu ne naručuju nego primaju odmah, i na popisu je postkoitalna kontracepcija.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2007., 16:19   #205
test za trudnocu.
salmo hucho is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 12:05   #206
Pa šta nije da test za trudnoću može djelovat 2-3 dana nakon izostanka menge, a ne prije dok je još ni nema? Mislim, neznam koliko sigurno može pokazati ...
mishka mala is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 14:38   #207
Quote:
mishka mala kaže: Pogledaj post
Pa šta nije da test za trudnoću može djelovat 2-3 dana nakon izostanka menge, a ne prije dok je još ni nema? Mislim, neznam koliko sigurno može pokazati ...
Intim plus jedan od najpouzdanijih testova na tržištu. Radila sam ga puno puta uvijek bio točan i kad je trudnoća i kad nije. Reagira već nakon 2. tjedna od začeća. Znači neovisno o vremenu menstruacije.
__________________
Ljubav je slijepa. Zato si pomaže opipavanjem.
Tiho jezero is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 15:22   #208
nama je prošle godine jedan petak u 4 popodne puknuo kondom..čak neznam jel su plodni dani bili..odmah frka panika i za 10 minuta smo bili u 1. ljekarni...radila neka mlada žena..objasnili joj situaciju a ona bahato rekla neka izvolim otić kod ginekologa (koji je taj dan radio ujutro)...otišli u drugu ljekarnu, opisali situaciju...ovaj put je bila starija žena..savjetovala mi je odlazak gin.nakon minutu je zvala nekog doktora i dala mi je steril-d..ja sam, popila kako mi je bilo rečeno..sad nakon godinu dana sam skužila da sam podlakavila po trbuhu i cickama..jel to od sterila (koje su kolko čujem ipak malo agresivnije) neznam...
__________________
Athletes Row, Everyone Else Just Plays Games
Balkanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2007., 13:13   #209
Dobih mengu!!!!!!
mishka mala is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2007., 13:19   #210
Quote:
quiet kaže: Pogledaj post
uglavnom jucer...zapravo danas u 2 ujutro se dogodila nesrecica, puko je
kondom (durex, a koj drugi? od sada samo lifestyle!!!!!) i tako ujutro smo
ljepo isli do ginekologa da joj da recept za neke day after.
sestra joj je dala recept i rekla: ''evo ti recept ali ne vjerujem da ces ih
igdje naci'', nasi izrazi na licu: :-| (wtf? kao koj vrag nam to uopce
dajes?).
no dobro, krenemo mi trazit i nakon kojih par sati skuzimo da svugdje imaju
samo stediril-m i govore nam kako stedirila-d vise nema na trzistu (a gdje bi ga mogli naci? u sloveniji ) pa bi
trebalo konzultrat ginekologa radi zamjene recepta....odgovor njene
ginekologinje bio je: ''ma ne brini, cekaj da dobis mengu, pa ako je ne
dobis dodji(treba je dobit tek za kojih 17dana)" i "ma nista strasno i da
zatrudnis mnoge cure tvojih godina (19) su vec trudne"....nuff said

na kraju smo ipak uboli stediril-d u nekoj zabacenoj ljekarni di su ih jos
imali...

e sad pitam dali je itko imao iskustva s tim pillsama?
ginekologinja joj je rekla da popije prvo dvije pa za 12h jos jednu, a teta
u ljekarni da popije dvije pa nakon 12h joj dvije...odlucili smo se za drugu
varijantu - izgleda sigurnije...

uglavnom dali ima nekih indikacija da su djelovale i dali je sigurno da
djeluju? dali bi trebala mozda krvariti ili dobit mengu? kad je nazvala
ginekloga ova kokos joj je rekla: ''ma ne brini, mora djelovat'' bez
daljnjih objesnjenja...

pa eto, iskustva, prijedlozi, saznanja..... sve dobrodošlo...

p.s. zdravstvo nam je u totalnom kurcu, ali bas totalnom!!!
odmah da ti kazem da ne postoji netko kome se to nije desilo....pa da te jednostavno smirim...tresla se brda rodio se mis....svi smo se strahova nauzivali ali dzaba na kraju sve....bez brige nitko nece zatrudnjet.....krenimo logikom....koliko ljudi znas da im je pukao kondom?....ja ih znam nekoliko....akoliko ljudi znas da im je pukao kondom a zena zatrudnila?....ja ih znam nula! nijednog! zero!....kuzis....nemas frke....uostalom kad krenes raditi dijete vidjet ces kako se tesko primi....po 6 mjeseci se ljudi sexsaju al ne ide....nije to samo tako....
M.E.Đ.E.D is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2007., 13:44   #211
Đizus,pa odgovaraš na post otprije 18 mjeseci.Već bi dvoje rodila da je mislila.
smucek is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2008., 12:18   #212
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Današnji pilsi su daleko sofisticiraniji od onih prije 10 god. npr. Farmaceutska industrija troši najviše love upravo u istraživanja i usavršavanja kontracepcije.

Sorry ako sam zvučala pregrubo, nije mi to bila namjera, već da vas upozorim . Nažalost, uglavnom svi svoje zdravlje uzimamo zdravo za gotovo dok nam se ne zakomplicira. Treba biti odgovoran prema sebi, jer ovo tijelo nam treba za cijeli život.
Današnje farmaceutske tvrtke namjerno rade proizvode koji uništavaju funkciju drugih organa, samo da bi vrtile lovu! Osvijestite se ljudi!
drack is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2008., 12:36   #213
Quote:
drack kaže: Pogledaj post
Današnje farmaceutske tvrtke namjerno rade proizvode koji uništavaju funkciju drugih organa, samo da bi vrtile lovu! Osvijestite se ljudi!
Bok te di si ti iskopao ovaj prastari topic

Gle to može biti djelomično točno, ali je isto tako po meni puno točnije da farmaceutske industrije imaju užasno puno love, pa kad se uspostavi da je farmaceutska industrija svojim proizvodom prouzročila nečiju cirozu jetre jer su im pilsi teško pali nju, riskiraju tužbe za višemilijunske odštete koje mogu u tom slučaju vrlo lako popušiti, posebno ako iza tužitelja stoji druga konkurentska farmaceutska kuća.
To su ti vrlo mutne i sofisticirane igre s jako puno interesa, tak da baš nebi tak slijepo i površno vjerovala u tvoju teoriju. Danas vrlo velike glave padaju i za manje stvari.
Svima je zapravo ambicija da naprave savšeni antipil, jer onaj koji to uspije, ne mora više ništa drugo proizvoditi, nego se samo baviti time. Zapravo, faramcija želi da ti što dulje živiš i kupuješ njihove proizvode.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2008., 23:34   #214
Pilula 'day after'

uglavnom, ovaj pdf mi se čini prikladnijim za ovo što me muči, nego zdravlje, ili, božetisačuvaj, ljes

uglavnom, imala sam relativno nedavno (početak prvog mjeseca) ''nezgodu'' radi koje sam pila dej after pilule, tj. 4 puta po 4 cilesta (dva dana muke isusove) i nakon toga mi se ciklus kompletno poremetio. imam mengu svaka dva tjedna i uopće mi se ne seksa (ne radi menge, nego jednostavno nemam želju, nikakvu).

ovih dana trebam ginekologu, pa ću dobiti i stručno mišljenje, al prije toga, ako mi iti jedna žena može reći ima li tj. je li imala sličnih iskustava i kakvu je terapiju dobila.

pretpostavljam da ću piti pilule da mi se unormali ciklus

već lagano šizim jer ne znam što mi se događa...
__________________
nema mere, nema granice kad počnem da serem
claudine is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2008., 00:09   #215
Quote:
claudine kaže: Pogledaj post
uglavnom, ovaj pdf mi se čini prikladnijim za ovo što me muči, nego zdravlje, ili, božetisačuvaj, ljes

uglavnom, imala sam relativno nedavno (početak prvog mjeseca) ''nezgodu'' radi koje sam pila dej after pilule, tj. 4 puta po 4 cilesta (dva dana muke isusove) i nakon toga mi se ciklus kompletno poremetio. imam mengu svaka dva tjedna i uopće mi se ne seksa (ne radi menge, nego jednostavno nemam želju, nikakvu).

ovih dana trebam ginekologu, pa ću dobiti i stručno mišljenje, al prije toga, ako mi iti jedna žena može reći ima li tj. je li imala sličnih iskustava i kakvu je terapiju dobila.

pretpostavljam da ću piti pilule da mi se unormali ciklus

već lagano šizim jer ne znam što mi se događa...
meni se desila ista stvar s tim pilulama, krepavala sam dva dana, seks mi se na neko vrijeme doslovno zgadio jedino mi se nenadano ciklus ustalio i postao zacudujuce redovit.
nemoj se previse brinut jer kad pocnes piti pilule (pod normalnim okolnostima) bit ces ko na uricu!
a zelja ce se vratiti..uostalom uvijek se vrati!
sweet_jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2008., 00:21   #216
mene logest poremeti koji je najslabiji tak da ti to ne treba bit nikakvo iznenadjenje od tak jake tablete

uticaj svega toga je fuj
_In3s_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 11:09   #217
imam pitanje, zbunjena sam.

dakle, na kojem principu radi ta postkoitalna kontracepcija? razina hormona se pošemeri ili nešto drugo? oljušti se maternica? kaj to nije menga?
i da, curke, kad ste nakon takvog drmanja organizma dobile narednu mengu?

meni su dali duplu dozu cilesta, jel to dovoljno? ma, mora biti dovoljno
__________________
stvarno?
purple_haze is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 16:40   #218
navodno te tablete djeluju do 72 sata nakon odnosa jel?
i legica je u nedjelju ujutro.jel poslije izlaska imalala odnos i uvjerena je da je svršio u nju(nezaštičeni spolni odnos)
ja se nisam mogla vidjeti u nedjelju s njoim,iako mi se javila,tek u ponedjeljak,da bi joj ja rekla da ima ta tableta za uzeti,uglavnom, naš ginekolog je radio dopodne,pa smo odjurile kod drugog,tj nismo znale tko ga mjenja
došle smo kodd prve,koja se izderala na nas i rekla da si uzmemo u ljekarni,mislim naravno da nće da ti u ljekarni iako smo mi išle ko budale pitati
nakon toga sam se sjetila da možda jedna mijenja našeg ginekogloga na drugom kraju grada,uglavnom primila na s je i rekla da ta pilula vrijedi samo 12sati nakon spolnog odnosa i da prvih mjesec dana ne može nikako znati jeli trudna,mislim wtf???osim što su svi neljubazni,većina ih nema pojma šta radi,mislim užas
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 17:23   #219
Quote:
Madonna01 kaže: Pogledaj post
navodno te tablete djeluju do 72 sata nakon odnosa jel?
i legica je u nedjelju ujutro.jel poslije izlaska imalala odnos i uvjerena je da je svršio u nju(nezaštičeni spolni odnos)
ja se nisam mogla vidjeti u nedjelju s njoim,iako mi se javila,tek u ponedjeljak,da bi joj ja rekla da ima ta tableta za uzeti,uglavnom, naš ginekolog je radio dopodne,pa smo odjurile kod drugog,tj nismo znale tko ga mjenja
došle smo kodd prve,koja se izderala na nas i rekla da si uzmemo u ljekarni,mislim naravno da nće da ti u ljekarni iako smo mi išle ko budale pitati
nakon toga sam se sjetila da možda jedna mijenja našeg ginekogloga na drugom kraju grada,uglavnom primila na s je i rekla da ta pilula vrijedi samo 12sati nakon spolnog odnosa i da prvih mjesec dana ne može nikako znati jeli trudna,mislim wtf???osim što su svi neljubazni,većina ih nema pojma šta radi,mislim užas
iz osobnog iskustva znam da su garant 72 sata..prvo neznam kojeg vraga se derala ona prva..od kud joj pravo..ovdje bi zbog toga bilo puno posljedica
a ginekolog koji nezna osnovu 'day after pill' nebi trebao prakticirat to uopce..12 sati??? mislim stvarno
i vjerojatno se ta jadna cura zivicarala ko luda a za nista..jeli bar popila te pilule?
__________________
I would rather be hated for what I am than loved for what I am not.
Het is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 19:46   #220
ma kaki ,nije ništa popila,šta bi popila,odakle,ma daj glupi su,derae su se na nas ko da smo majmunice,a jadna cura ,mislim 3 srednje je tek,užas,ma glupavo do bola,i ja sam gledala ko je ovdje lud mi ili njih 2
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:12.