Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Preparativna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.01.2004., 20:27   #1
Gelovi i losioni za umivanje

imam izuzetno suhu (i osjetljivu) kožu lica

...pa bi trebala neku preporuku za neki kvalitetni gel za umivanje

...blag, da ne suši previše, a opet za svakodnevno i da dobro očisti lice...

...ima kaj takvoga?

thanx
*cactus* is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2004., 20:33   #2
Trenutno imam Clarinsov,za masnu kozu,malo je skuplji ali i super je...od ovih jeftinijih isprobala sam Nivein,sa onim tockicama kao za peeling,isto jako dobar.
croft is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2004., 20:59   #3
Od nivee onaj bijeli sa nekim narancastim zrncima ..ujedno je i piling..nisam ga koristila ja ..al sam cula da je
Hana_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2004., 21:07   #4
Quote:
Hana_ kaže:
Od nivee onaj bijeli sa nekim narancastim zrncima ..ujedno je i piling..nisam ga koristila ja ..al sam cula da je

...ja sam kupila taj, ali mi nije dobar...kao da je masan i uopce mi ne ocisti kozu kak treba...uglavnom, skuplja prasinu na polici...

...ja svoj glas dajem Nivea gelu, al plavom...
Leona81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2004., 21:07   #5
Quote:
croft kaže:
Trenutno imam Clarinsov,za masnu kozu
...al ja imam jako suhu kožu i k tome osjetljivu
*cactus* is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2004., 21:09   #6
Quote:
Leona81 kaže:


...ja svoj glas dajem Nivea gelu, al plavom...
jel taj za suhu kožu?
*cactus* is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2004., 21:11   #7
Ovaj Nivea gel imas za razne tipove koze,a stvarno je dobar.
Ja sam koristila zeleni sa zrncima (za masnu),mislim da ovaj sta je Hana napisala bijeli sa narancastim zrncima,da je za suhu kozu,koliko se sjecam.
croft is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2004., 21:14   #8
ne znam, ja sam jako protiv tih gelova, sapuna za umivanje. ja imam masnu kožu i do sada nisam još pronašla niti jedan nakon kojeg mi kože nije suha, zategnuta i perutava (!) a kažem imam masnu kožu. probala sam ih stotine, najviše preko uzoraka.

stručnjaci kažu da je čista voda najbolje rješenje. ako skidaš nečistoću s lica prije toga s mlijekom za čišćenje, naravno. nakon toga samo se umiti s vodom.....
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2004., 21:18   #9
Quote:
stručnjaci kažu da je čista voda najbolje rješenje. ako skidaš nečistoću s lica prije toga s mlijekom za čišćenje, naravno. nakon toga samo se umiti s vodom.....
Ja ne mogu tako skidati sminku,uvijek mi ostane maskare.
Najprije se umijem sa gelom,i onda skinem sminku sa mlijekom,samo tako temeljito ocistim make up,i onda kremu stavim.
croft is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2004., 21:23   #10
Quote:
croft kaže:
Ja ne mogu tako skidati sminku,uvijek mi ostane maskare.
Najprije se umijem sa gelom,i onda skinem sminku sa mlijekom,samo tako temeljito ocistim make up,i onda kremu.
čujem od puno cura da tako rade. dobro je ako funkcionira. ja bi dobila konjuktivitis da operem maskaru s gelom ja temeljito skinem šminku s mlijekom i onda s očiju s jednom jedinom masnom kremom od koje mi se ne upale oči. i onda maskara ide bez problema. probala sam s tim gelovima, ali mi ne skine puder u potpunosti i iziritira mi lice
iako, Clarins mi je jedna od dražih marki i znam da imaju odlične kreme. pretpostavljam da je taj gel isto super. iako je rizik izdvojiti tako puno novaca na slijepo, a u Hrvatskoj se možeš ubiti pred tetom u parfumeriji, neće ti dati uzorak za tako nešto skupo
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2004., 21:29   #11
Nichim ne skidam makeup, tekuci puder ne koristim.

Ruzh s usana skinem papirom, a onda se umijem gelom. Otkad sam otkrila Freemanov od borovice, presretna sam. Prije sam koristila Johnsonov, nije losh ali je puno skuplji i ne ostavlja kozhu tako svjezhom.

Inache nekad sam imala masnu i problematichnu kozhu, no sad je normalna, prednost zrele dobi
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2004., 21:58   #12
moja koza je suha, a zimi se bas isusuje. sve popapa
perfektan mi je gel od oil of olaza. takodjer krema koju sam vec spomenula isto od njih: touch. mrvicu je treba i lice super cijeli dan
e da, s tim gelom skidam sminku. topla preporuka
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2004., 22:30   #13
Quote:
xxGaladrielxx kaže:
moja koza je suha, a zimi se bas isusuje. sve popapa
perfektan mi je gel od oil of olaza.
Ja imam isto takvu kozu ali mi se taj gel i nije nesto pokazao. Mnogo mi je bolji bio njihov sapun koji sam istina dobila iz Kanade. Krema je isto jako dobra, ali gel me je bas razocarao. Osjecala sam neko zatezanje i previse mi je umjetno djelovao jednostavno. Ne sjecam se vise kako se zvao, znam da su bile dvije verzije ona koja skida sminku i obicna a ja sam imala tu drugu? Koji si ti koristila?
Sandalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2004., 23:03   #14
onaj za umivanje u velikoj tubi
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2004., 23:05   #15
ja ne kuzim to skidanje sminke s gelom ..

ak imam tekuci puder onda ga smao razmrljam s tim..i da ga nemam razmrljam tu necistocu i kaj odna ..dal se lice obrise u rucnik , pa onda mlijeko?? ili na mokru kozu ide mlijeko? to mi je glupo ...al ovisi kak se tko navikne..ja najvise volim uzet vatu i snjom sve pokupit ..prvo mlijeko..onda tonik..pa kremica..a ujutro samo gel..
Hana_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2004., 23:42   #16
Hana,meni gel ocisti puder.Kada se umijem i nanesem gel,onda malo masiram da zapjeni i isperem dobro.
Obrisem samo malo lice,na rucniku mi nema tragova pudera,pa onda sa mlijekom ocistim oci,i za svaki slucaj ocistim lice.
Ja bez umivanja i gela ne mogu,tj.samo sa mlijekom i tonikom na suhu kozu... maskare mi uvijek ostane,a to najbolje vidim ujutro kad se probudim,preslika se dolje.

Lady in red,meni su Clarins i Vichy zakon,blagi su i bas mi odgovaraju kozi.Clarinsov gel mi traje prilicno dugo,pa mi nije ni zao izdvojit novac.Kosta nekih 15 eura sto mi je MENI prihvatljivo za razliku od cijena njihovih krema koje se krecu od nekih 45-50 eura.




Oprosti Cactus,ovo zadnje nije bas bilo vezano uz temu.
croft is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2004., 00:11   #17
Već sam napisala negdje, al evo da ponovim Biotherm Biosource za suhu kožu [roza], s tim umivam šminku, i besprijekoran je.

Koža ko u male bebice a košta oko 17 EUR
Crow Jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2004., 00:12   #18
Ja koristim od Yves Sain Laurenta gel za umivanje, tako je lagan, i super ocisti kozu
__________________
Boh?
Alyssa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2004., 09:06   #19
magic točno znam o čemu pričaš moja mama ima masnu kožu, imala je problematičnu u mladosti. sada ima 50 godina i niti jednu jedinu boru!!! nema uopće one sitne borice oko očiju. čak ni "pušačke" oko usta ima samo one 2 od sredine nosa prema ustima, tzv. karakterne.

croft, i meni je Vichy zakon! općenito te farmaceutske kompanije imaju puno bolju preparativnu kozmetiku (npr. i Biotherm ide u tu skupinu) nego razvikane modne marke poput Chanela i sl. njihove kreme su mi npr. jako agresivne...

hana ti i ja izgleda skidamo šminku na isti način ja isto mlijekom, pa se umijem, pa tonic i onda krema. za masnu kožu ionako nije dobro puno žuljati i trljati lice, tako da je umivanje maksimum, a čak kažu da bi bilo najbolje umjesto vodom iz špine onom iz boce.
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2004., 09:40   #20
Re: gel za umivanje

Quote:
*cactus* kaže:
imam izuzetno suhu (i osjetljivu) kožu lica

...pa bi trebala neku preporuku za neki kvalitetni gel za umivanje

...blag, da ne suši previše, a opet za svakodnevno i da dobro očisti lice...

...ima kaj takvoga?

thanx
mislis da trebas nesto za umivanje? i ja imam suhu kozu, zapravo mjesovitu.
ja puder skidam mlijekom za ciscenje, umijem lice u vodi i ostateke skines losionom za lice. onda stavljam kremu. ne koristim nikakve sapune za lice i ne trebaju mi.
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:03.