Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.12.2008., 12:35   #41
Quote:
Martinn kaže: Pogledaj post
Najgore je što se dogodilo sa mesnim proizvodima, danas je 99% mesnih proizvoda velikih proizvođača nejestivo nažalost (Gavrilović, Podravka, PIK, itd).
istina, nekad prije svaki je bio ono sto bi trebao biti, sada moras pazljiv birati da ne ubodes bezmirisnu i nejestivu patvorinu. Prije par dana moji dobili poklon paket u kojem je bila PIK buđola i PIK dimljena vratina i ugodno se iznenadih finim okusom.
__________________
"To eat is a necessity, to eat intelligiently is an art" - La Rochefoucauld
Le Chef is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2008., 12:51   #42
ili recimo MAGGIE juha u vrećici u Njemačkoj nema veze s onom koja je na našem tržištu jer ova za nas proizvodi u Slovačkoj. i kako Nesquik isto, zakon u Njemačkoj, loše kod nas
agent is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2008., 17:29   #43
Quote:
agent kaže: Pogledaj post
ili recimo MAGGIE juha u vrećici u Njemačkoj nema veze s onom koja je na našem tržištu jer ova za nas proizvodi u Slovačkoj. i kako Nesquik isto, zakon u Njemačkoj, loše kod nas

nekad je sve islo iz origigi zemalja, a tako je i danas u odredjenim zemljama zapada i istoka, ali problem je sto mi dobivamo ono sto je za CEE regiju a to je govnarija neusporediva s originalom (od hrane do kozmetike). Npr. nedavno sam u Bahrainu pio Coca Colu i Pepsi, nema veze s ovime ovdje, kao da je nesto potpuno drukcije i podsjeca me na neka davna vremena. No sirovina je iz USA a samo punjenje u doticnoj zemlji kao sto je bilo nekad ovdje. Kod nas je proizvodnja po licenci a to je daleko od originala.
__________________
"To eat is a necessity, to eat intelligiently is an art" - La Rochefoucauld
Le Chef is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2008., 17:37   #44
ako vec ne mozemo izbjeci ovo sto nam serviraju pod originalnim brendovima iste kupiti vani, uzgajati svoje zivine i njihove proizvode (jaja, mlijeko) i povrce
__________________
"To eat is a necessity, to eat intelligiently is an art" - La Rochefoucauld
Le Chef is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2008., 18:14   #45
Quote:
Le Chef kaže: Pogledaj post
ako vec ne mozemo izbjeci ovo sto nam serviraju pod originalnim brendovima iste kupiti vani, uzgajati svoje zivine i njihove proizvode (jaja, mlijeko) i povrce
Potpisujem ... i prakticiram
ta.ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 09:43   #46
Mene i Cedevita i Bajadere puno mi se svidzaju
maestroSK is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2008., 10:30   #47
Quote:
agent kaže: Pogledaj post
Cedevita, zvijezda majoneza i bajadere su mi nekad bile puno bolje, danas mi nekak ne znam, imaju drukčiji okus. kakva su vaša iskustva?
vidis, ja sam si zadnji put , kad sam bila u Zg., kupila onu vrecicu Zvjezdine majoneze i kao onda, kad sam bila klinka, odgrizla cosak i posisala.
Ali iznenadjenje je bilo negativno! nije imala isti ukus!

mislim da je prije imala vise ukusa od jaja
cuca is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2008., 11:57   #48
Joj, a ja sam mislila da se meni ukus promijenio ili da imam peh uvijek naletjeti na neke prastare bajadere u dućanu!!!! Bajadera više nije bajadera, ne liči na sebe Griotte isto sve češće nalazim sa sasušenim punjenjem (neznam jel do skladištenja u dućanu ili ... ). Majoneza mi Zvijezdina više nije fina, odavno kupujem Tommy i dr. Cedevita mi je nekak ostala ista, valjda...
winnerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2014., 11:57   #49
Da malo aktiviramo temu. Evo pod krinkom ljepšeg izgleda Kraš je promijenio ambalažu od Kolumba. Od prije neki dan je i dotična čokolada dobila plastičan omot. Naravno da to više nije taj okus.
coke125 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2014., 13:00   #50
ja sam zapamtio da svaki proizvod koji promjeni ambalažu nema više isti okus

ste skužili da Zvijezda majoneza ne piše više "od svježih jaja"
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2014., 13:12   #51
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
ja sam zapamtio da svaki proizvod koji promjeni ambalažu nema više isti okus

ste skužili da Zvijezda majoneza ne piše više "od svježih jaja"
Nisam to uopće primjetio. Vjerojatno koriste jaja u prahu ili industrijska ona u tetrapaku.
coke125 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2014., 14:16   #52
Quote:
coke125 kaže: Pogledaj post
Nisam to uopće primjetio. Vjerojatno koriste jaja u prahu ili industrijska ona u tetrapaku.
to se zovu tekuća jaja
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2014., 14:35   #53
nekidan sa guštom kupila bronhi bombone i htjela ih žvakati onako dugo kad ti isprva hoće zube iščupat a onda kasnije postane sočno i meko i traje. a ono ništa od toga. sasvim neki drugi bronhi. nestane, otopi se za čas i slizne u grlo.
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2014., 14:57   #54
Je, nekad je Bronhi čupao plombe, sad progrizeš kao da je maslac na sobnoj temperaturi
__________________
"Do I wanna know?"
L3go is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2014., 15:26   #55
općenito se Kraš srozao zadnjih godina.
valjda je trebalo financirati Nadanove safarije i preparirane delfine i tako to...
Pepica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2014., 15:40   #56
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
to se zovu tekuća jaja
Fala fala, nisam pridavao pažnju pismenosti.

Quote:
Pepica kaže: Pogledaj post
općenito se Kraš srozao zadnjih godina.
valjda je trebalo financirati Nadanove safarije i preparirane delfine i tako to...
Mislim da nije to do Nadana jel se stvari dešavaju na globalnoj razini. Takvi lošiji proizvod je isključivo rezultat lošijih sirovina i gotovih "umjetnih" smjesa. Eto Kraš je tome podlijegao, a što se tiče cijena, realna cijena kraševih proizvoda je barem 4 kune manja.
Ne znam samo, kako se proizvođači globalno usude zavaravati potrošač tipa - ukusan biskvit, najbolje alpsko mlijeko, najfinija čokolada, - a zapravo, šećer, glukozno fruktozni sirup, brašno, mlijeko u prahu, kakao masa, margarin, emulgator trt trt..., sojin lecitin, modificirani škrob... Da pomisliš da je proizvod iz epruvete izašao.
coke125 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2014., 16:11   #57
Quote:
coke125 kaže: Pogledaj post
Ne znam samo, kako se proizvođači globalno usude zavaravati potrošač tipa - ukusan biskvit, najbolje alpsko mlijeko, najfinija čokolada, - a zapravo, šećer, glukozno fruktozni sirup, brašno, mlijeko u prahu, kakao masa, margarin, emulgator trt trt..., sojin lecitin, modificirani škrob... Da pomisliš da je proizvod iz epruvete izašao.
Zato što većina ljudi ne razmišlja o takvim stvarima i možeš im podvaliti što hoćeš. Najgore mi je kad to rade s proizvodima za djecu pa je tako Kinder čokolada puna mlijeka (mo'š mislit), Čokolino zdravi doručak (a zapravo sadrži brdo šećera), a Kiki karamele su bez konzervansa i umjetnih aroma (možda, ali su krcate nečim puno gorim - hidrogeniranim biljnim masnoćama).
dogbert is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2014., 18:29   #58
Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
jesu pokvarile su se.
Meni su oduvijek bile malo prejake,ali one prugaste sam još i mogla pojesti.
Ovo sad ne mogu ni probati.
Većina slatkiša im se pokvarila.Griotte su jedino ostale iste.
Quote:
x-type kaže: Pogledaj post
lošije su već par godina, nije to ništ novo. slažem se da su griotte još uvijek neshebane. do kad - ne zna se
Quote:
Noemi kaže: Pogledaj post
Meni se cesto desi da kada kupim Griotte bude punjenje sasuseno unutra, i vrh im se zna nagrispati.
Zadnji put sam ih nosila kao poklon, otvorene su odmah i skoro sam propala u zemlju od srama
Htjela sam komentirati ova prva dva posta gore, pa sam ih kvotala...
...jer sam htjela napisati isto.
Kad su ok, friske i normalne, stvarno jesu fine. Ne kupujem ih bas cesto, ali u zadnjih par puta mi se dogodilo isto...umjesto crne cokolade ona "osuncana" sivo-smedja, iznutra suho ...bljak. Steta love. Prosla me volja.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2014., 18:38   #59
Slozila bih se s nekima da je nesto i do nas....da prije nije bilo puno toga, pa nam je bilo fino...ali opet, nekako mi se cini da neke stvari stvarno nisu bas kao prije. Recimo spomenute domacice, ne samo da je cokolada nekako tanja i manje cokoladna (a vise slatka) nego ni tijesto nije bas 100% kao prije, bar se meni cini. Cokoladne napolitanke su prije bile mljac, sada kad ih uzmes (i dobro platis) ne znas hoces li uzivati u nnjima ili ne. Rijetko kada su bas friske, fine i hrskave...a i cokolada je onak...
No proslo bi da su onak ful friske, a nisu. Zasto...manje ljudi kupuju jer su skupe, lose skladiste...nemam pojma.
Fale mi Paris keksi, oni su mi bili odlicni.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2014., 08:54   #60
Quote:
dogbert kaže: Pogledaj post
Zato što većina ljudi ne razmišlja o takvim stvarima i možeš im podvaliti što hoćeš. Najgore mi je kad to rade s proizvodima za djecu pa je tako Kinder čokolada puna mlijeka (mo'š mislit), Čokolino zdravi doručak (a zapravo sadrži brdo šećera), a Kiki karamele su bez konzervansa i umjetnih aroma (možda, ali su krcate nečim puno gorim - hidrogeniranim biljnim masnoćama).
Na to sam i najviše mislio dok sam pisao post. Zgrozio sam se vidjevši reklamu za onaj novi Monte nešto čokoladicu.
coke125 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:14.