Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Za napredne korisnike > Networking

Networking Mreže i sve oko njih. Žično, bežično, protokoli, servisi, administriranje mreža, serveri, ...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.10.2010., 00:12   #201
jel moze pomoc?? koji wireless usb adapter da uzmem za spojit komp sa ruterom u kuci? neznam koji je bolji,kvalitetniji:
http://hr.airlive.com/product/produc...D1223473034861

http://www.instar-informatika.hr/usb...mrezna-oprema/

hvala
kjara_laura is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2010., 09:31   #202
ovaj prvi ima jaču antenu koja se može i promijeniti. dovoljno da bude poželjniji
__________________
People. What a bunch of bastards.
Thurgood is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2010., 13:47   #203
jel moze nekakav link na listu routera user name-a i password-a ili neko zna za cisco epc 3212..?..
__________________
Just follow your dream...
sale-xxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2010., 12:46   #204
Quote:
sale-xxx kaže: Pogledaj post
jel moze nekakav link na listu routera user name-a i password-a ili neko zna za cisco epc 3212..?..
Ujak Google je naučna fantastika?

First hit, right into the shit;

http://www.phenoelit-us.org/dpl/dpl.html
__________________
A mi smo stranci u vlastitoj zemlji zbog ljudskog šljama, Lipa naša silovana
dalmatino is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2010., 09:01   #205
PRILIKA!!!

Ljudi... počeo sam CISCO tečaj u Astoriji u rijeci, to je podružnica algebre... nakon prvog modula odustao sam iz privatnih razloga(škola je sasvim ok). Naime oni nemaju mogućnost refundiranja sredstava, a ja imam pravo izostanak zamjeniti bilo kojim tečajem u algebri. Tako da ako je netko zainteresiran za upisivanje bilo kojeg smjera može upisati umjesto mene ja ću mu dati za 2000 kn jeftinije... makar da neki novac vratim jer nisam u mogućnosti nastaviti školovanje. Hvala. javite mi se na private.
maravinho is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2010., 01:42   #206
dobro, jesi morao baš u svakoj temi postaviti post?
GoGs is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2010., 16:39   #207
Pozdrav, kratko i jasno pitanje, Thomson ST780i WL i Thomson TG782i dali mogu ić u Bridge Mode??? il' da barem jedan bilo koji od tih dva ima opciju Client Mode?
Molio bih točnu informaciju, puno Hvala.

ovo je kaj ja hoću znati dali je ovo moguće s tim routerima:



Uploaded with ImageShack.us

Zadnje uređivanje jove : 10.11.2010. at 17:24.
jove is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2010., 19:02   #208
Može mala pomoc. Dobio sam antenu od 18 dB i montira je na TP-Link od optime, i izvuka je kabelom na krov, tako da se susid moze spojit na mene. Međutim, sad ja nemogu niako uvatit signal na laptop koji mi je 2 kata ispod antene. Ima li kakav razdjelnika da se mogu u router spojit obe antene (orginalna, i ova sta je kabelom izvucena na krov). TNX
Daijiro74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2010., 21:23   #209
Probelm sa Wirelessom, iz TCOM-a digli ruke kažu da mi stan "ima duhove" i da nemaju rješenje !!!

Imam Thomson (bijeli) ruter za MaxTV i Wlan.
Do konca rujna je bilo sve ok, a onda krecu DUHOVI ...
U nekoliko navrata su bili diletanti iz TCOM-a, ali (naravno) nista
nisu rijesili (dapace, rekli su: Zao nam, je ... zaista su duhovi
!!!!!!????)


Naizgled je sve ok (windows vista OP), akad kliknem wireless network,
uredno vidim svoju mrežu sa FULL jakim signalom ... predivno ...
ALI
... kada surfam ili kada gledam mail PRESTRASNO je sporo i ocito da
nekaj ne stima sa mrezom ... Primjera radi, da se potpuno "učita" npr.
www.index.hr sajt to traje 45 - 60 sekundi ... i to sve ako ne pukne
veza u međuvremenu (što se također često desi), a tada ostaje tekst sa
stranica na kojima se nalazim, ali umjesto fotki na stranicama ima
samo "x" ... Kad kažem "pukne mreža" to je također zanimljivo jer i
kad se to dogodi izgleda sve ok sa wireless network piktogramom
(dakle, i dalje se kocoperi svih pet točkica pod "snaga signala", što
sugerira da veza (zapravo) nije pukla ...

E sad ide "Diferencijalna dijagnostika":

Naravno, zamolio sam susjede za pswd od njihovih
wireless mreza i evo novog šoka - dakle, očekivao sam da će sve ići
fino, jer sam sumnjao da je problem u mom "hardweru" (čitaj ruter,
veza, snaga signala na potezu TCOM- moj stan ...) MEĐUTIM, događa se
IDENTIČNA stvar kada se spojim na druge rutere u zgradi !!!!!

Iz toga iscitavam da problem NIJE u "hardveru" niti dolaznom signalu,
nego na NECEMU sto me za...ebava i na neki nebeski nacin rusi brzinu i
gusi signal ... Uopce nemam ideju sto to moze biti ... Posikljucivao
sam SVE uredjaje okolo rutera (telefon, plazma, cd player ...), u nadi
da eventualno neki od tih uređaja "smetaju" protocnosti signala do
mene, ali - NAZALOST NE ... Nista se nije promjenilo ...

MOLIM VAS za pomoc, ali onako - da mi objasnite korak po korak kaj da
radim ... da mijenjam nekaj u setapu ??? (jesam već, od difoltnog
"automatic" u setupu rutera sam izredao SVE CHANNELSE (pod "manual"
settings), misliec da ce jedan od tih kanala popraviti stvar ali -
NIJE ... Svejedno je koji je channel (ako je manual) ili ako je pod "automatic" ...

Naravno, kad se spojim na žicu - SVE RADI PERFEKTNO !!!!
Budući da bih ja, neka mi bude oprošteno, iz niza razloga ipak bih htio ono što sam i platio kod TCOM-a (Wireless) ...

SVE sam pokusao (u domeni mog, doduse, skromnog znanja) ... I odavno
bih uzeo alternativnog provajdera za wlan i maxtv ali (!!!!!!!) niti
jedan ne daje signal u Bukovačkoj ulici, pa sam osuđen na TCOM ....

MOLIM LIJEPO POMOC !!!!

Zahvaljujem od srca ...
nsvilici is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 19:07   #210
...aaaa Stick? Meni je zna bit spojen komp sa routerom, a nije ima izlaz na net priko wirelessa, kad su mi prominili router, radi ka sat
Daijiro74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 20:11   #211
a da ti...sa svom svojom opremom...probas otic kod susjeda i tamo sve svoje spojit...ako tako bude radilo...onda su mozda stvarno duhovi...
__________________
stvarnost je samo iluzija prouzrokovana nedostatkom alkohola
heheh is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2010., 18:41   #212
wireless antene

Dakle, želim striktno uhvatiti što jači signal udaljen od mene cca 500m ... imate li neki prijedlog ili recenziju koju antenu kupiti...nešto slično ovome

http://cgi.ebay.com/20G-1500MW-Power...item1c1721f3e8

???
rodjo2u is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 08:31   #213
đabe ti ta "snaga" kad ti treba prijem. kupi dobru usmjerenu antenu, barem 15 do 20 dBi i normalan access point. jebo te USB-jce, to su igračke

nije to tako strašno komplicirano. otvori wifihr.net stranice, zaguglaj, možda u tvom susjedstvu ima kakva wireless udruga, informacije su svuda oko tebe
__________________
People. What a bunch of bastards.
Thurgood is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 09:39   #214
Quote:
Thurgood kaže: Pogledaj post
đabe ti ta "snaga" kad ti treba prijem. kupi dobru usmjerenu antenu, barem 15 do 20 dBi i normalan access point. jebo te USB-jce, to su igračke

nije to tako strašno komplicirano. otvori wifihr.net stranice, zaguglaj, možda u tvom susjedstvu ima kakva wireless udruga, informacije su svuda oko tebe
želiš reč da kupim neki (a da baš nje najjeftiniji) WAP i neku antenicu poput ove
RP-SMA 2.4G 17 dbi Wireless Wifi Antenna

i da če mi to bolje radit nego USB komplet ??? , a što kad bi uzeo takvu antenu i stavio je na to usb postolje, WAP mi je malo velik za držanje. Koliko je WAP bolji od tih usb gluposti???
rodjo2u is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 10:05   #215
ma ok, ako ti baš hoćeš USB uzmi. ali tih kineskih 1500mW ti ne znači apsolutno ništa, odi u trgovinu i kupi nešto provjereno. D-link, Edimax, TP-Link, Airlive... ne znam. snaga uopće nije bitna, glavno da ima RP-SMA konektor na koji možeš našarafit metar-dva kabela i na to usmjerenu antenu.

ne znam kakva je ovo 17 dBi. ništa mi to ne govori o tipu, ali po ovom napisanom bih rekao da je to još jedno ebay smeće - na običnu malu pendrekicu od 6-7 dBi napišu 17 i ide ko alva za 3$. međutoa prava omnica sa 17 dBi se ni ne proizvodi

kad već napinješ po ebayu vidi yagi antene. imaju manji dobitak od onog što pišu, ali radit će. npr http://cgi.ebay.com/New-Yagi-18dBi-2...ht_2467wt_1012
__________________
People. What a bunch of bastards.
Thurgood is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 10:37   #216
nije mi potrebna antena da mi visi doma na zidu nego da je mogu furati sa sobom kad idem kući za vikend ili negdje drugdje gdje mogu hvatat mrežu jer ove integrirane kartice na laptopu niš ne valjaju, pa ako možeš nešto preporučiti

bratić mi je uzeo jednu takvu USB izdanje i umjesto 1 mreže očitava 4 a signal je minimalno duplo jači --> FL-2016G, pa sam mislio to ili bolje ako ima


... inače hvala na informacijama, dobro će doć
rodjo2u is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 11:26   #217
to je stvar antene, ne uređaja. piše da ima kao 6 dBi. malo mi je sumnjivo ali ok... svaki uređaj će loviti duplo bolje sa boljom antenom. ne sa duplo većom snagom jer izlazna snaga sa tim nema veze.. pogotovo što oni deklariraju to na b standardu koji nećeš ni koristiti

http://www.protis.hr/products/detail...-antenna/14337 + http://www.protis.hr/products/detail...dbi-rubber/629 pa nosi sa sobom. jest da ima pola metra, ali barem radi otprilike kako obećava. lovit će sve u nekom stanovitom krugu, 500m je malo preoptimistično za konkretnu upotrebu.
__________________
People. What a bunch of bastards.
Thurgood is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2010., 17:53   #218
Quote:
jove kaže: Pogledaj post
Pozdrav, kratko i jasno pitanje, Thomson ST780i WL i Thomson TG782i dali mogu ić u Bridge Mode??? il' da barem jedan bilo koji od tih dva ima opciju Client Mode?
Molio bih točnu informaciju, puno Hvala.

ovo je kaj ja hoću znati dali je ovo moguće s tim routerima:



Uploaded with ImageShack.us
imaš WDS u st780, vjerojatno i u tg782
anarchy99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2010., 01:29   #219
Angry Slab WIFI signal na Tomson TG782i!

Molim vas na ovom t-comovom govnetu tomson tg782i mi je slab signal i ne znam sta da radim. Bojim se da mi je preuzeo postavke sa neta kad je serviser samo presnimio sa starog zyksela.Tada je jačina signala bila postavljenana slabije.Sad mi ne hvata ni 7 metara bez ikakvih prepreka!
Hvala
Mesko035 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2011., 13:19   #220
Montirao sam OptiTV preko Sagem rutera sa antenom. Jel zna netko kakve je snage taj ruter, mislim na slanje signala na komp za internet. Da li da kupujem USB wireless adapter ili da kupim patch kabl 15 metara. Između te dvije sobe ima jedan debeli zid i dvoja vrata od punog drveta, a zračno su udaljeni cca. 6 metara. Mislim skupi su ti adapteri, pa me zanima kolika je mogućnost da mi bude usporena internet veza, što ne bi želio.
Forumko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:14.