Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Pogledaj rezultate ankete: Što vas tjera u paniku?
Mikroparaziti 22 7.86%
Pauci 83 29.64%
Gusjenice 33 11.79%
Leptiri 15 5.36%
Skakavci 41 14.64%
Ose, stršljeni, pčele 65 23.21%
Razne crvolike ličinke kukaca 54 19.29%
Svi kukci 38 13.57%
Škorpioni 53 18.93%
Krpelji 64 22.86%
Pijavice 62 22.14%
Puževi 11 3.93%
Morski psi 49 17.50%
Žabe 15 5.36%
Zmije 71 25.36%
Miševi i štakori 52 18.57%
Golubovi 16 5.71%
Ostale ptice 13 4.64%
Psi 20 7.14%
Mačke 5 1.79%
Strige (stonoge) 68 24.29%
Ja da se bojim? NIČEGA 33 11.79%
Žohari 53 18.93%
Morski žarnjaci (meduze, vlasulje i ostala bratija) 30 10.71%
Veprovi 25 8.93%
Anketa s višestrukim izborom Glasovatelji: 280. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.06.2010., 23:06   #21
Vidjela sam temu i pomislila kako se i ne bojim baš nekih životinja, ali kako sam dalje čitala predloške u anketi kosa mi se sve više dizala u zrak.

Kad sam bila klinka brat me strašio da skakavci skaču u uši, ulaze u glavu i jedu mozak. Jednom nam je, godinama kasnije, već sam bila odrasla, jedan uletio u wc. Danima sam nuždu vršila iza kuće. Srećom, živimo praktički u šumi.

Lani mi je neka zmija ušetala u stan, izašla sam i nikada se nisam vratila. Poslala po stvari dva tjedna poslije.

Neki dan mi je škorpion bio u kadi, vršteći sam izletjela van i zaključala vrata. Kada sam shvatila da ga to i neće spriječiti, šuljala sam se unutra (kao da me ne čuje ) da ga zalijem vrućom vodom. Misija obavljena.

Ljetos mi je stršljen uletio u stan. Kada sam ga nakon vriske do kasno u noć (još jednom isprika cijelom kvartu ) otjerala, nisam otvarala terasu do jeseni. A tjeranje je bilo komedija za sebe promatraču sa strane, ja sam doslovno plakala od straha...

Ima toga još, za većinu navedenih životinja i neke koje nisu. Bojim se i riba kada me škakljaju u plićaku.

Ne bojim se pasa i mačaka. Uglavnom.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2010., 23:34   #22
Mislim da bi dobio infarkt kada bi negdje plivao a kraj mene da se pojavi morski pas, dupin, delfin, tuna ili nešto slično to bi radže na tanjuru vidio Bojim se stršljena jednom mi je jedan uletio u sobu i nisam znao gdje je pa sam spavao u dnevnom boravku sutra u jutro dođem u sobu kada on nepomičan leži valjda nije bilo dovoljno zraka u sobi
marko86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2010., 23:39   #23
amateri, mene je i strsljen ubo
Dumber is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2010., 23:49   #24
Quote:
Dumber kaže: Pogledaj post
amateri, mene je i strsljen ubo
mene je pčela dva puta ubola pa sam imao osjećaj kao da me je metak pogodio i stavljao sam neke kreme uglavnom neugodan osjećaj, mogu zamislit što bi bilo da je bio stršljen. zanimljivo bumbara se ne bojim uopće oni su mi nekako simpatični izgledaju kao male debeljuce koje nisu agresivne, iako iz sigurnosnih mjera se i od njih mičem
marko86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2010., 00:02   #25
Quote:
Götterdämmerung kaže: Pogledaj post
Dodana opcija "Ja sam tha biggest muthafucka, kad Chuck Norris ide u krpe, provjerava pod krevetom jesam li ja tamo"

Eh da, to sam kliknula, a onda se sjetila da se plašim veprova.
__________________
štraco retajska šupjaćo najružnija redikulice na modi retaju neodgojiti lajavi peškarušo bracero sa ružnin sisaman. (c) manitusha @forum.hr
Herp is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2010., 00:04   #26
Quote:
Dumber kaže: Pogledaj post
amateri, mene je i strsljen ubo
Srećom nisi alergična inače ne volim kad netko počne histerizirati oko bilo koje živinčadi, ali alergičare kužim, jebiga.
__________________
štraco retajska šupjaćo najružnija redikulice na modi retaju neodgojiti lajavi peškarušo bracero sa ružnin sisaman. (c) manitusha @forum.hr
Herp is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2010., 00:20   #27
Gott, vidim da si se potrudila staviti i moje ljubimce.

Par primjedbi i prijedloga - miševi i štakori nisu ista panična kategorija. Recimo male miševe volim, ali one ogromne kanalizacijske štakorčine mi se nevjerojatno gade. Panika ne, jako gađenje da.
I da, nema Cnidariae. Fascinantni su, ali stavi me u neposrednu i nezaštićenu blizinu i bilo bi...
Samo ću ti reći da sam ispaljivao na ovu scenu. Ne daj bože, ne daj bože.


Mislim da dosta ljudi nije ozbiljno shvatilo thread. "Fuj, puž" nije panika...
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2010., 00:50   #28
Od svega pomenutog dobijem fras,stonoge,žohari,pauci,miševi,pacovi,crvi,lepti ri,skakavci,gušteri,smrdljivi martini,sve što leti,puže i gmiže.A ono što je najžešće u čitavoj toj priči je što se ne bojim zmija-uopće.To ni sama sebi ne mogu objasniti.Ali bitno da kada vidim stonogu(koja mi ništa ne može) vrištim kao da sam vidjela krokodila...I onda sumanuto udaram novinama po zidu(svo vrijeme vrišteći,naravno)dok je ne pretvorim u fleku.I onda kada vidim sve te nogice po čitavom zidu,bude mi muka.I ne mogu to oprati-nema šanse,valjda bih se onesvjestila koliko su mi ta stvorenja ogavna.

Oh da,kako sam smetnula s uma bogomoljke?!Mislim da u životu nikada ništa strašnije nisam vidjela.
__________________
Savjest i kukavičluk,ista su stvar.Samo što savjest ljepše zvuči.
Rippersenzibilna is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2010., 00:51   #29
Quote:
Herp kaže: Pogledaj post
Srećom nisi alergična inače ne volim kad netko počne histerizirati oko bilo koje živinčadi, ali alergičare kužim, jebiga.
jedna osa i meni obicno treba spicit kakav antihistaminik. plus jedno tjedan dana bolnog, vruceg i jebeno nateklog mjesta uboda. da ne pricam o svrbezu.
o tome da me spici strsljen ne zelim uopce razmisljat.
Ethan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2010., 00:58   #30
Quote:
Herp kaže: Pogledaj post
Srećom nisi alergična inače ne volim kad netko počne histerizirati oko bilo koje živinčadi, ali alergičare kužim, jebiga.
Quote:
Ethan kaže: Pogledaj post
jedna osa i meni obicno treba spicit kakav antihistaminik. plus jedno tjedan dana bolnog, vruceg i jebeno nateklog mjesta uboda. da ne pricam o svrbezu.
o tome da me spici strsljen ne zelim uopce razmisljat.
nah, rakija je izvukla sve
nisam alergicar, bar ne na zivotinje koje su me do sada ugrizle
Dumber is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2010., 01:00   #31
Endi, meguzice kod nas i nisu baš opasne. Imam ožiljak od bezopasne jadranske na ruci, a jedna glupača me čak opekla po kapku. Nit' su me ubile, nit' oslijepile
__________________
There are no problems only solutions!
Poison Ivy 058 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2010., 01:11   #32
Quote:
poison ivy 058 kaže: Pogledaj post
Endi, meguzice kod nas i nisu baš opasne. Imam ožiljak od bezopasne jadranske na ruci, a jedna glupača me čak opekla po kapku. Nit' su me ubile, nit' oslijepile
Erm, u krivu si. Ima opasnih. Sve i da nisu opasne, sve i da ne peku, ne želim ih kraj sebe.

Došla ti je kraj KAPKA?
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2010., 01:17   #33
Quote:
Ethan kaže: Pogledaj post
jedna osa i meni obicno treba spicit kakav antihistaminik. plus jedno tjedan dana bolnog, vruceg i jebeno nateklog mjesta uboda. da ne pricam o svrbezu.
o tome da me spici strsljen ne zelim uopce razmisljat.
Znači li to da ako nemaš jaku reakciju na pčelu/osu, nećeš imati ni na stršljena? Imaju sličan otrov? Onda bih ih se mogao prestati bojati.
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2010., 01:18   #34
Endi,
Nije mi došla KRAJ kapka nego NA kapak! Ne znam zašto sam taj jedini put zatvorila oči dok sam zaranjala. Oko mi je bilo zatvoreno danima. Ko' da me pretuko' onaj Herpin vepar
__________________
There are no problems only solutions!
Poison Ivy 058 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2010., 01:44   #35
Evo još jedne zanimljive životinje: http://www.google.hr/search?&q=african+eye+worm

Osim toga, sad se sjetih da mi trakavice uzrokuju nelagodu, otkad sam čuo bolničku priču o čovjeku kojem se začahurila u mozgu.
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2010., 01:50   #36
Bojim se miševa i štakora. Ali BOJIM. Kao da će me napast bejzbolskom palicom. Ne znam kako je to počelo. Ne sjećam se razdoblja kad ih se nisam bojala. Jednostavno, kad ih vidim ja sam apsolutno prestravljena i obuzima me neki osjećaj gadosti, dakle totalno mi se gade. Ne znam u čemu je stvar.
Sjećam se da sam kao klinka vidjela miša na stubištu, vrisnula i pobjegla u kuću i sva se stresla. Nešto u njima mi je gnjusno, štajaznam. Taj izgled, način na koji se brzo kreću, repovi. Nemam pojma. Dogodilo mi se par puta da sam naišla na mrtvog štakora na ulici. Dakle taj osjećaj dubokog gađenja ja ne mogu ni opisat. Jednom mi je pak miš prešao preko noge. Jedva sam se oporavila...ko da me medvjed napao.

I da se razumijemo, gade mi se i mali miševi i ogromni štakori. Pretpostavljam da bi panika bila nešto veća da se predamnom nađe ogromna štakorčina, ali ne bi bila zanemariva ni da je miš u pitanju. Bila bih jako sretna kad bih se tog uspjela riješiti, ali ne vidim kako bih mogla.
Mislim ono, jednom sam naišla na miša u podrumu. JEDNOM. Poslije više nije bilo nijednog. I zatim godinama kad god je trebalo ić u podrum po nešto pola vremena sam glatko odbila, a drugu polovicu je morao pas ić samnom da me može spasit u slučaju da me nepostojeći ljigavi miš pokuša osakatit.

Što se fotke iz prvog posta tiče, ne izaziva strah ni gađenje.
Životinje koje jako volim su psi i mačke. Većina ovog s popisa mi ne predstavlja niš posebno. Jedino mi padaju na pamet oni noćni leptirići. To mi totalno ide na jetra, i baš su ljigavi. Al ajd, preživim to nekak. Hoću da odjebu od mene ali nisam paralizirana od straha kad ih vidim. Eto, za zmije, guštere i paukove čak osjećam nešto više od indiferentnosti. Recimo, da netko kog znam ima takve životinje sigurno bi imala potrebu ispitivat oko njih, pitat jel ih smijem taknut, držat i blabla. Al ovi glodavci, forget about it.
Maiya is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2010., 02:05   #37
Onu facu koju je Endi postao imam kad vidim stonoge...bilo koje veličine...

http://www.youtube.com/watch?v=9BInGQJIcos

http://www.youtube.com/watch?v=8CL2hetqpfg


@Hipersenzibilna

Ni u kojem slučaju ne otvarati gore navedene linkove...

Zadnje uređivanje zoser : 08.06.2010. at 02:13.
zoser is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2010., 02:17   #38
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Evo još jedne zanimljive životinje: http://www.google.hr/search?&q=african+eye+worm

Osim toga, sad se sjetih da mi trakavice uzrokuju nelagodu, otkad sam čuo bolničku priču o čovjeku kojem se začahurila u mozgu.
Krasne li životinje bljak

Ovo za crva u mozgu, to sam gledao na youtubu kako je to jedna žena imala. Probat ću naći.
Evo: http://www.youtube.com/watch?v=57mH5et8KfE
Slade is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2010., 02:19   #39
Quote:
Dumber kaže: Pogledaj post
nah, rakija je izvukla sve
nisam alergicar, bar ne na zivotinje koje su me do sada ugrizle
men' bi rakija pomogla samo kad bi je natanko u sebe da mi ublazi bol

Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Znači li to da ako nemaš jaku reakciju na pčelu/osu, nećeš imati ni na stršljena? Imaju sličan otrov? Onda bih ih se mogao prestati bojati.
evo bas citam na wiki da im sastav nije isti s osama. pise da je cak manje toksican, ali vise boli zbog drugacijeg sastava i puno veceg zalca.
svejedno, i dalje ne zelim iskusavat srecu
Ethan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2010., 02:21   #40
Quote:
Ethan kaže: Pogledaj post
men' bi rakija pomogla samo kad bi je natanko u sebe da mi ublazi bol
whatever does the trick for you
Dumber is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:28.