Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.06.2010., 14:05   #21
Kupovala sam najčešće meso u Cerovskom na Kvatriću ( očito nas puno na ovom forumu gravitira prema Kvatriću ) i u Billi kad se prekasno sjetim.
Jednom prilikom Cerovski nije imao što sam tražila i kupila sam kod Gavrilovića
odmah iza ugla. Od tada je to moja prva stanica. Vratina i carsko meso fenomenalni, bez onih miomirisa koje spominje dlap a na koje sam i sama osjetljiva. Budući da sama radim čevape brkati striček kod gavrilovića mi fino samelje juneću vratinu 2 X i budu fenomenalni. Ako još niste probali, preporučujem.
BANANAFISH is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2010., 14:34   #22
Quote:
dlap1307 kaže: Pogledaj post
U Konzumu se ,barem ako je o svinjetini riječ,ponekad zalomi dobra svinja.
već kad smo kod konzuma - neko vrijeme sam kupovala miješano mljeveno meso kod njih i nikak baš nisam bila zadovoljna rezultatom toga kaj radim iz tog mesa. i...bila sam u pravu! neki dan sam kupila mljeveno miješano mesu u Lidlu, ljudi moji pa to je nebo i zemlja! za Lidl pakira Bermes i to je meso kaj miriš i znaš koje je životinje, niš premasno, onak kak treba!
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2010., 16:44   #23
Quote:
kladionica kaže: Pogledaj post
za Lidl pakira Bermes i to je meso kaj miriš i znaš koje je životinje, niš premasno, onak kak treba!
Kako znaš od koje je životinje?
Misliš gdje je raslo, ili koja vrsta životinje je?
(zar se negdje ne zna koje vrste životinje meso se kupuje?)
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2010., 17:09   #24
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Kako znaš od koje je životinje?
Misliš gdje je raslo, ili koja vrsta životinje je?
(zar se negdje ne zna koje vrste životinje meso se kupuje?)

ovo iz konzuma gdje piše miješano meso - to je tak masno i bez mirisa i okusa da nikak ne mogu začinima to dotjerat....jednostavno je masno, valjda melju čisti loj unutra, a već ima svinjetine

na ovom iz lidla sam baš osjetila okus mesa, a ne smradeka...
probaj, vjerujem da ćeš uočit razliku!
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2010., 17:16   #25
Quote:
kladionica kaže: Pogledaj post
ovo iz konzuma gdje piše miješano meso - to je tak masno i bez mirisa i okusa da nikak ne mogu začinima to dotjerat....jednostavno je masno, valjda melju čisti loj unutra, a već ima svinjetine

na ovom iz lidla sam baš osjetila okus mesa, a ne smradeka...
probaj, vjerujem da ćeš uočit razliku!
Ne koristim baš miješano mljeveno, ne volim općenito jesti svinjetinu puno, osim s roštilja (vratina i ražnjići, primjerice).

Ćevapi iz Konzuma su trenutno među najboljima na tržištu, zajvaljujući poboljšanoj recepturi PIK- a. Prije su bili smeće, kao i u mnogim ostalim megadućanima.

Ostale mesnice sam pohvalio već gore, pa da se ne ponavljam.

(ali probam i to iz Lidla.... tog Bermesa se sjećam inače i od prije.... oni imaju svoje mesnice, ne? Onda ga mogu nabaviti i po tržnicama, ili?)
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2010., 17:23   #26
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post

(ali probam i to iz Lidla.... tog Bermesa se sjećam inače i od prije.... oni imaju svoje mesnice, ne? Onda ga mogu nabaviti i po tržnicama, ili?)
da budem iskrena, ne znam...

ja ti samo mljeveno meso kupujem, ostalo sve je u škrinji.
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2010., 18:29   #27
mljeveno meso kupujem samo ono koje ja pokazem da mi samelju. nema sanse da bi kupila gotovo mljeveno
Lola is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2010., 18:57   #28
Quote:
BANANAFISH kaže: Pogledaj post
Kupovala sam najčešće meso u Cerovskom na Kvatriću ( očito nas puno na ovom forumu gravitira prema Kvatriću ) i u Billi kad se prekasno sjetim.
Jednom prilikom Cerovski nije imao što sam tražila i kupila sam kod Gavrilovića
odmah iza ugla. Od tada je to moja prva stanica. Vratina i carsko meso fenomenalni, bez onih miomirisa koje spominje dlap a na koje sam i sama osjetljiva. Budući da sama radim čevape brkati striček kod gavrilovića mi fino samelje juneću vratinu 2 X i budu fenomenalni. Ako još niste probali, preporučujem.
To je gosn. Rade. Trenutno najbolji mesar u Zgb.https://www.forum.hr/showpost.php?p=2...&postcount=183 (hvala polly),kod tog čovjeka još nisam uspio tražiti nešto što on ne može, to za njega ne postoji.
Mesnica braće Cerovski u Kromosovom tornju je bila najbolja, davno. Onda su se braća pobila i razdružila, a od negdašnje kvalitete, ostala njihova bratska ljubav. Šteta.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2010., 15:03   #29
Svako meso je dobro, za roštilj, samo ga treba znati marinirati i ispeci na rostilju, pripremao sam 1000 vrsta mesa kupljenih svugdje, jos ni jedno nije bilo lose. Stvar je samo u znanju. Nema tu dobrog ili lošeg mesa,naravno ako je friško, sve je to isto.
lager is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2010., 15:16   #30
Quote:
lager kaže: Pogledaj post
Svako meso je dobro, za roštilj, samo ga treba znati marinirati i ispeci na rostilju, pripremao sam 1000 vrsta mesa kupljenih svugdje, jos ni jedno nije bilo lose. Stvar je samo u znanju. Nema tu dobrog ili lošeg mesa,naravno ako je friško, sve je to isto.
Evo, ako ti se da podijeliti to znanje s onima koji to ne znaju, bilo bi lijepo od tebe...

(nije baš ontopic, ali u nekoliko riječi neće toool'ko smetati)
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2010., 15:27   #31
Quote:
lager kaže: Pogledaj post
Svako meso je dobro, za roštilj, samo ga treba znati marinirati i ispeci na rostilju, pripremao sam 1000 vrsta mesa kupljenih svugdje, jos ni jedno nije bilo lose. Stvar je samo u znanju. Nema tu dobrog ili lošeg mesa,naravno ako je friško, sve je to isto.
Ne mogu se složiti s tobom da je svako meso isto.
Niti približno.
Janjetina iz Konzuma i lička janjetina koju kupim od ovčara su udaljene nekoliko svjetlosnih godina.Isto tako i svinjski kotleti kupljeni od susjeda u Zagorju i kupljeni u npr.Konzumu.
Marinade i pacovi su druga tema,drugi svijet.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2010., 15:32   #32
A- i naravno (zaboravio sam reći) kako se niti ja apsolutno ne slažem s izjavom da je svejedno koje meso, da je svako dobro...

No da ću uspoređivati ovčare iz Like i Konzum, neću- to je očito i babi i žabi.
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2010., 15:38   #33
ni ja se ne mogu složiti s gornjom tvrdnjom! uspoređivati domaće meso s onim farmerskim ili uvoznim, s drugog podneblja
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2010., 15:48   #34
Nema problema, vazno je prvo odabir mesa, osobno najvise pripremam svinjetinu,piletinu,teletinu. što se tiće svinjetine, kupujem vratinu(kod vratine je važno da ne bude narezana predebelo), svinjski kare(odvojim ga uvijek od kosti) on moze biti narezan na deblje komade jer se ne smije osušit na roštilju, ljudi kad cuju za pojam krmici na rostilju hvataju se za glavu, misle da ga je nemoguce spremit da ne bude suh, svi kada su probali moje krmice nisu mogli vjerovat da je to meso krmic koliko je socno . Prvo, marinada. Osobno radim uvijek iste marinade, za svinjetinu,piletinu...Nisam pobornik novih fancy-šmency marinada s medom itd...ne kazem da to ne valja, ali ja sam pripadnik ''stare garde'' mariniranja mesa, iako mi je samo 24 god. Svaki komad mesa pospem s vegetom, paprom, malo crvene papricice, malo đumbira(nemora ali ja ga volim), malo majcine dusice,i malo posolim krupnom soli kada stavim prvi red mesa u posudu. Nakon slozenog prvog reda po dnu posude, bacim malo ljute papricice ili chillija i na krupnijeg narezanog cesnjaka i malo crveng luka, i tako slazem meso u redove. Kada sve slozim, uzmem 1 pivu i natocim je u posudu s mesom i to ostavim u hladnjaku preko noci. Sljedeci dan prije pecenja ocijedim pivu, i pocnem peci meso. Nisam napomenio da piletinu uvijek razrezem oko kosti(batke,zabatke) tako se lakše ispece. Piletinu treba dugo peci, i u biti ona se ne moze prepeci, uvijek je meso socno(ne mislim na pileci file) nego ostalo,batci,zabatci,krilca. Pileci file treba ucestalo okretati, cim pobjeli, i ne previse peci jer postane suha, ja ih pecem max 4-5 min. ako niste sigurni, prerezite file i pogledajte unutra. Sto se tice sv.karea bez kosti ista stvar, mora se ucestalo okretati, to je jako njezno meso, skroz krto, ako se prepece suho je. Svinjska vratina voli jacu vatru, ona ima masnoce i ima se sta cijedit tako da se teško može prepeći, tako i carsko meso. što se tiće čevapa,uvijek ih radim sam. Kupim 3 kg svinjske lopatice, i 1 kg juneće lopatice, sameljem na najsitniju šajbu, dodam sol, papar, ljuta paprika...izmješam sve i napravim čevape. i ja dobijem čevape po nekih 35 kn/kg max, a znam da je u 1 kg mojih čevapa 1 kg mesa, a u kupovnima nije sigurno(soja,aditivi,itd...) Eto toliko ukratko
lager is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2010., 15:51   #35
Vidim da ste me krivo shvatili, koliko para toliko muzike, nisam ni ja rekao da je paška janjetina jednaka kao i rumunjska iliti ne znam kaj....samo sam htio reci da se uz malo znanja i volje da svakakvo meso prirediti da ono bude na visokoj razini, to sam mislio reci, isto tako dajte ljudima najkvalitetniji biftek,teletinu ili ne znam kaj, i ako ne znaju pripremit, biti ce losije nego kad ja ispecem todoricevu sv.lopaticu po 28 kn/kg
lager is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2010., 16:27   #36
Quote:
lager kaže: Pogledaj post
NOsobno radim uvijek iste marinade...
Samo da ponovimo, da ne bi bilo zabune.
Radiš pac sa solju, začinima i pivom, a bez ulja.


I ne radi ti lnk na sliku u potpisu
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2010., 16:52   #37
Quote:
lager kaže: Pogledaj post
Nema problema, vazno je prvo odabir mesa, osobno najvise pripremam svinjetinu,piletinu,teletinu. što se tiće svinjetine, kupujem vratinu(kod vratine je važno da ne bude narezana predebelo), svinjski kare(odvojim ga uvijek od kosti) on moze biti narezan na deblje komade jer se ne smije osušit na roštilju, ljudi kad cuju za pojam krmici na rostilju hvataju se za glavu, misle da ga je nemoguce spremit da ne bude suh, svi kada su probali moje krmice nisu mogli vjerovat da je to meso krmic koliko je socno . Prvo, marinada. Osobno radim uvijek iste marinade, za svinjetinu,piletinu...Nisam pobornik novih fancy-šmency marinada s medom itd...ne kazem da to ne valja, ali ja sam pripadnik ''stare garde'' mariniranja mesa, iako mi je samo 24 god. Svaki komad mesa pospem s vegetom, paprom, malo crvene papricice, malo đumbira(nemora ali ja ga volim), malo majcine dusice,i malo posolim krupnom soli kada stavim prvi red mesa u posudu. Nakon slozenog prvog reda po dnu posude, bacim malo ljute papricice ili chillija i na krupnijeg narezanog cesnjaka i malo crveng luka, i tako slazem meso u redove. Kada sve slozim, uzmem 1 pivu i natocim je u posudu s mesom i to ostavim u hladnjaku preko noci. Sljedeci dan prije pecenja ocijedim pivu, i pocnem peci meso. Nisam napomenio da piletinu uvijek razrezem oko kosti(batke,zabatke) tako se lakše ispece. Piletinu treba dugo peci, i u biti ona se ne moze prepeci, uvijek je meso socno(ne mislim na pileci file) nego ostalo,batci,zabatci,krilca. Pileci file treba ucestalo okretati, cim pobjeli, i ne previse peci jer postane suha, ja ih pecem max 4-5 min. ako niste sigurni, prerezite file i pogledajte unutra. Sto se tice sv.karea bez kosti ista stvar, mora se ucestalo okretati, to je jako njezno meso, skroz krto, ako se prepece suho je. Svinjska vratina voli jacu vatru, ona ima masnoce i ima se sta cijedit tako da se teško može prepeći, tako i carsko meso. što se tiće čevapa,uvijek ih radim sam. Kupim 3 kg svinjske lopatice, i 1 kg juneće lopatice, sameljem na najsitniju šajbu, dodam sol, papar, ljuta paprika...izmješam sve i napravim čevape. i ja dobijem čevape po nekih 35 kn/kg max, a znam da je u 1 kg mojih čevapa 1 kg mesa, a u kupovnima nije sigurno(soja,aditivi,itd...) Eto toliko ukratko
svaka tebi cast, ali vegetu ne stavljam nigdje. plus, nije mi jasno kako ljudi ne mogu zapamtiti da se pise Ćevap. pa cevap ti je, kao i kuca, stalno u opticaju u zivotu
Lola is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2010., 17:01   #38
Ja stavljam vegetu, uvijek sam stavljao, i stavljat cu, ako ti se ne sviđa, ne moraš, ali ne moraš pljuvat zato po vegeti. Ulje ne stavljam jel stavljam pivo, i mislim da meso ima dosta masnoće koje pusti pa mi ne treba ulje. Ja sam samo dao neke savjete, za mrzoljupce vegete, postoji topik ane ugarković
lager is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2010., 17:13   #39
Quote:
lager kaže: Pogledaj post
Ja stavljam vegetu, uvijek sam stavljao, i stavljat cu, ako ti se ne sviđa, ne moraš, ali ne moraš pljuvat zato po vegeti. Ulje ne stavljam jel stavljam pivo, i mislim da meso ima dosta masnoće koje pusti pa mi ne treba ulje. Ja sam samo dao neke savjete, za mrzoljupce vegete, postoji topik ane ugarković
Probati ću prvom prilikom pacati u pivo ( za svaki slučaj samo manju količinu).
Bilo bi mi drago da ispadne dobro jerbo mi je uvijek muka od onog silnog ulja koje sipam u pac.
BANANAFISH is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2010., 17:29   #40
Quote:
BANANAFISH kaže: Pogledaj post
Probati ću prvom prilikom pacati u pivo ( za svaki slučaj samo manju količinu).
Bilo bi mi drago da ispadne dobro jerbo mi je uvijek muka od onog silnog ulja koje sipam u pac.
Moji roštiljari često pacaju meso u pivu,ali nikad se ne stavlja sol.Soli se kad se meso izvadi iz paca.
Ja nisam neki ljubitelj mesa sa žara,ali više volim meso napacano u vino,malo kvasine,češnjaka i začinskog bilja. Ulje stavljam u pac za piletinu,ali samo malo,obavezno limunov sak i ako su neprskani limun stavim i koricu.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:59.