Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.09.2012., 14:17   #41
Quote:
LouReeth kaže: Pogledaj post
Ne, najbolje je snimiti Savršeni krug k'o što je uradio Ademir Kenović. Tu je sve rečeno na puno suptilniji način. Šteta što je Jasmila suptilna k'o šaka u oko. Mislim, koliko još filmova moramo gledati da bi na kraju saznali da duša bosansko-hercegovačka najbolje zacjeljuje uz par sevdalinki?
Ako misliš da je u ovome poenta Jasmilinog filma onda ne da si fulao ceo fudbal, nego i stadion i cijelu LP. A možda si i malo govnasto zlonamjeran ? I naravno, svi će režiseri kopirati sad Kenovićev stil i biti onako tihi, suptilni, da se niko ne prepozna i ne nađe uvrijeđen .
dalal is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2012., 14:24   #42
Poanta, ako je uopće ima, Žbanićkinih filmova je krajnje kalkulantska. Ni manje, ni više. Nisam "govnasto zlonamjeran" (što bi trebala značiti ta konstrukcija, usput). Pogledao sam njene filmove i to je dojam koji sam stekao te ga neopterećno (is)kazujem. Svima kojima se njeni filmovi nisu svidjeli, koji u njima njuše prodavanje bosansko-hercegovačkih nedaća pod "umjetnost", svi smo "govnasto zlonamjerni"?

edit: Može moderator ovo prebaciti na temu o bosansko-hercegovačkoj kinematografiji?
LouReeth is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2012., 14:37   #43
Quote:
Hrki777 kaže: Pogledaj post

daj mi reci , ima li Bih u zadnje vrijeme koji kult ili art film...oni iz 80-tih od kusturice su bili zanimljivi
ima li nešto slično?
Teško je u situaciji u kojoj možeš biti sretan da ispliva koliko toliko dobar film, pričati o kultu i artu, na način na koji se to nekad radilo u YU kinematografiji. Mnogo se i u BiH nasnimalo loših filmova od 2000 nadalje, što neko reče "film nije snimio samo onaj ko nije htio", driješila se kesa poreznog novca bukvalno svakome ko bi ušetao sa nekom skriptom, sve u nadi da će se dovući još neka zlatna statuica izvana. Nakon svega usudila bih se pokazati na 3 filma koji zadovoljavaju neki kult - art standard, i ovo je samo moj izbor i ništa više

Ljeto u zlatnoj dolini
Gori vatra
Snijeg
(ovaj mi je naj-art od sviju)
dalal is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2012., 14:55   #44
Evo, na ovoj temi se vidi sva kompleksnost i podijeljenost bosansko-hercegovackog drustva. Ali tri su Bosanca vs jedan Hercegovac, znaci DOMINIRAMO

Sugradjanko, kakav crni art ima u "Ljetu u zlatnoj dolini"?. Pa taj film je blagi artisticki uzas jedino.
Aida iz "snijega" se utripovala da je Tarkovsky. Sjecam se da su mi se starci smorili uz taj film, a vole pogledati domace

Meni je veci artizam onaj "Cuvari noci". I to je teski trip... Batalite to art/ne art, najbolji bh film od 1995. je "Savrseni krug". Od kratkih "10 minuta".

Sve je to bezveze.

Remake mi svojevremeno nije bio los.

A Durakovic.
OGM SA86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2012., 15:10   #45
Quote:
OGM SA86 kaže: Pogledaj post
Sugradjanko, kakav crni art ima u "Ljetu u zlatnoj dolini"?. Pa taj film je blagi artisticki uzas jedino.
Aida iz "snijega" se utripovala da je Tarkovsky. Sjecam se da su mi se starci smorili uz taj film, a vole pogledati domace

Meni je veci artizam onaj "Cuvari noci". I to je teski trip... Batalite to art/ne art, najbolji bh film od 1995. je "Savrseni krug". Od kratkih "10 minuta".

Sve je to bezveze.
Ovo je tvoje mišljenje. Ja sam svoje rekla. Haug. Neka @Hrki gleda ili ne gleda, njegov izbor.

Starci se i inače smaraju uz sve što baca na art, jb ne može sve biti Žikina dinastija

Zadnje uređivanje dalal : 21.09.2012. at 15:21.
dalal is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2012., 15:17   #46
Hrki bolje da pogleda nesto od Vladimira Pogacica koji nikad nije stekao kult/art status, ali mu zato dva filma prebijaju da bi ih i Ray i Houston prigrlili rado
OGM SA86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2012., 15:23   #47
Eto uvijek sam se čudila žilavosti i opstojnosti tog serijala, bit će da je ipak kvalitet u pitanju.

A što obrisa post?
dalal is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2012., 15:28   #48
Quote:
dalal kaže: Pogledaj post
Eto uvijek sam se čudila žilavosti i opstojnosti tog serijala, bit će da je ipak kvalitet u pitanju.

A što obrisa post?
Zato sto ti obrisa svoj, tek sad vidim da si ga gore uglavila
OGM SA86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2013., 15:17   #49
više -manje su odgovori pri kraju bili off topic
da malo zaživim temu evo moje top liste:

Recimo općenito uzevši po meni najbolji su:
1. NEBO NAD BERLINOM ,
2. AMARCORD ,
3. 2001. ODISEJA U SVEMIRU,
4. VELIKO PLAVETNILO ,
5.LET IZNAD KUKAVIČJEG GNJEZDA ,
6. KUM ( -ovi) ,
7. Kišni čovjek,
8. ŽIVOT JE LIJEP

Po žanrovima:

SF ( zna-fant): 2001. odiseja u svemiru, BLADE RUNNER ; SFERA ; PLANETA MAJMUNA

Akcioni: TERMINATOR II, KLOPKA ZA KALAHANA , VATRENE ULICE ,RATNICI PODZEMLJA

Western: DOBAR , LOŠ , ZAO ; 7 Veličanstvenih, Točno u podne ; ZA DOLAR VIŠE ;

Drama/triller: VRTOGLAVICA , KUM , ROPE( Uže) , BILO JEDNOM U AMERICI ; KAD JAGANJCI UTIHNU, SJEVER-SJ.ZAPAD

Glazbeni: AMADEUS ; KOSA , FLASHDANCE, FOOTLOSE

Komedija:Ružni, prljavi, zli; IL MONSTER, AUSTIN POWERS ; GLUP I GLUPLJI; BORAT; GOLI PIŠTOLJ

dajte i vi svoju listu i/ili liste po žanrovima
Hrki777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2013., 22:06   #50
Evo neka moja lista relativno novijih kultnih filmova:

Irreversible (2002)

Najpoznatije djelo Gaspara Noea,zanimljiva tehnika snimanja,vrhunska glumačka ostvarenja,preporučujem svima koji nisu tankih živaca

Kad sam već krenuo s Noeom onda nastavljam s francuzima:

Swimming Pool(2003)

Les amours imaginaires(2010)

Wild Grass (2009)

Onda malo rumunja:

The Death of Mr. Lazarescu (2005)

Meni najdraže ostvarenje novije rumunjske kinematografije,nekima bi moglo biti dosadno ali preporučujem svima a pogotovo zdravstvenim djelatnicima

4 Months, 3 Weeks and 2 Days (2007)

Boogie (2008)

Pa rusi:

Svadba (2000)

Nedavno je bio na HRTu,odlična drama/komedija koja bi se lako mogla zamislit i u našem okruženju

The Return (2003)

12 (2007)

The Italian (2005)

I ostalo malo zbrda-zdola jer mi se neda više sortirati i linkat:
Dogville
Manderlay
Oldboy
Sin Nombre
City of God
Los abrazos rotos
Lilya 4-Ever
Mammoth
2046
Spring, Summer, Fall, Winter... and Spring
Das Experiment
Alle Anderen
Head-On
Somersault
Heights
Mr. Nobody
Little Miss Sunshine
Caché (Hidden)
Funny Games(US)
The Machinist
OnFire is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2013., 22:09   #51
meni padaju na pamet filmovi alejandra jodorowskog:the holy mountain,santa sangre i el topo, pa eto ako želiš nešto teatralno,artistički i sa kultnim statusom probaj si pogledat navedene filmove!
edition limitee is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2013., 09:03   #52
Quote:
edition limitee kaže: Pogledaj post
meni padaju na pamet filmovi alejandra jodorowskog:the holy mountain,santa sangre i el topo, pa eto ako želiš nešto teatralno,artistički i sa kultnim statusom probaj si pogledat navedene filmove!
hvala
jel sveta planina neki film o (dalekoj) budućnosti...ljudi ono dosta smireni , cool, zen-budizam fazon...
to sam negdje gledao prije 3-4 godine
Hrki777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2013., 09:08   #53
Quote:
OnFire kaže: Pogledaj post
Evo neka moja lista relativno novijih kultnih filmova:

Irreversible (2002)

Najpoznatije djelo Gaspara Noea,zanimljiva tehnika snimanja,vrhunska glumačka ostvarenja,preporučujem svima koji nisu tankih živaca

Kad sam već krenuo s Noeom onda nastavljam s francuzima:

Swimming Pool(2003)

Les amours imaginaires(2010)

Wild Grass (2009)

Onda malo rumunja:

The Death of Mr. Lazarescu (2005)

Meni najdraže ostvarenje novije rumunjske kinematografije,nekima bi moglo biti dosadno ali preporučujem svima a pogotovo zdravstvenim djelatnicima

4 Months, 3 Weeks and 2 Days (2007)

Boogie (2008)

Pa rusi:

Svadba (2000)

Nedavno je bio na HRTu,odlična drama/komedija koja bi se lako mogla zamislit i u našem okruženju

The Return (2003)

12 (2007)

The Italian (2005)

I ostalo malo zbrda-zdola jer mi se neda više sortirati i linkat:
Dogville
Manderlay
Oldboy
Sin Nombre
City of God
Los abrazos rotos
Lilya 4-Ever
Mammoth
2046
Spring, Summer, Fall, Winter... and Spring
Das Experiment
Alle Anderen
Head-On
Somersault
Heights
Mr. Nobody
Little Miss Sunshine
Caché (Hidden)
Funny Games(US)
The Machinist
HVALA puno...sigurno će se nać dosta dobrih art filmova od ponuđenih
onaj ruski Return sam nedavno gledao
Hrki777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2013., 22:46   #54
Odličan noviji arthouse:

Krisana (2005)
Juden is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2013., 19:59   #55
najbolji povijesni filmovi ( recimo da su ovi):

1. A.D. (anno domini )
2. QUO VADIS
3. PASIJA KRISTA
4. BEN-HUR
5. KRALJEVSTVO NEBESKO
6. SPARTAK
Hrki777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2013., 12:51   #56
iako nisam neki veliki fan avanturist. filmova jedan mi je posebno dobar, da ne kažem odličan...mogu reći KULTNI film
to je jedan od rijetkih filmova koje sam gledao preko 4-5 puta

CONAN BARBARIN iz 80-tih sa arnoldom
Hrki777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2013., 13:06   #57
kao ART filmovi posebno su mi zanimljivi od BERGMANA

čovjek je stvarno bio režiserčina

SEDMI PEČAT , DIVLJE JAGODE, PERSONA, FANNY I ALEXANDER, JESENJA SONATA i mnogi drugi filmovi

kad razmislim , ne znam uopće ima li boljeg režisera?

šta vi milsite o njemu ?
ima li plodonosnijeg režisera art i kult filmova?
Hrki777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2013., 02:20   #58
Ne nema.

Neki su forumasi za ovo zivota uspjeli i upoznati jednu takvu filmsku legendu. I tek nakon sto popricas sa njim, mozes vidjeti kakav je to genije, na vise frontova. Najveci reditelj svih vremena. Simbol svedskog i skandinavskog filma.

Nevjerojatno zivotopisna osoba.
Juden is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2013., 03:28   #59
Bergman je precijenjen, i to debelo. Svaka mu čast na različitim temama, pogotovo one što se tiče incesta (jako česte teme u njegovim filmovima), ali previše mu se daje značaj u nekim stvarima.

Je li jedan od važnijih redatelja? Je, ali nije ni najvažniji, a kamoli najbolji. Ima svakako boljih.
Kolim is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2013., 08:49   #60
Quote:
Kolim kaže: Pogledaj post
Bergman je precijenjen, i to debelo. Svaka mu čast na različitim temama, pogotovo one što se tiče incesta (jako česte teme u njegovim filmovima), ali previše mu se daje značaj u nekim stvarima.

Je li jedan od važnijih redatelja? Je, ali nije ni najvažniji, a kamoli najbolji. Ima svakako boljih.
moguće...čovjek bi trebao živjeti barem 2 života da pogleda filmove svih režisera svijeta...naravno-nitko sve ne zna i nije sve pogledao

možeš li nam preporučiti još nekog režisera ( i njegove najboljefilmove) i neke dobre art (ili kult) filmove
ili jednostavno dati svoju top listu po žanrovima
Hrki777 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:24.