Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.05.2014., 17:23   #41
Ni meni bas nije jasno ovo prozivanje 'prosjecnog hrvata'

Prvo, kod nas trend gotove i polugotove hrane je puno manji nego vani. I to je ocito prema ponudi takvih jela kod nas i u bilo kojoj drugoj zemlji zapadne europe, da ne spominjem ameriku.
Ponuda na trznicama je raznovrsna, sto znaci da ipak netko kupuje to sirovo povrce i kuha nekaj od toga

Isto mi nije jasno zakaj je problem imat s vremena na vrijeme rucak s pohanim/pecenim mesom i pecenim/pire krumpirom ak je nekom to fino. Eto mojima je to fino, i vole imat takav rucak, al to ne jedu stalno.
Ja npr jako volim pohane patlidzane, al ih isto ne jedem svaki dan jer mi niti ne pasu svaki dan. Al osim pohanih patlidzana volim jest i kvinoju
__________________
mi ti u kroejši rijetko imamo kante za separirane otpatke.. nama je svako smeće jednakovrijedno (c) sunček
cilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2014., 17:42   #42
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
pica i pivo su luksuz?
svejedno Rvat pije žuju iako je Budweiser samo 70 lipa skuplji, a od pice uzima miješanu sa sumnjivim sirom koji nije vidio kravu, ribanom šunkom koja nije vidjela svinju, gljivama koje puste vodu pa se sve razmoči...
Zasto placati 70 lipa vise za pivu koja je takodjer losa?

Nadam se da ce uskoro poceti trend mikropivnica i kod nas.

Potpis za pizzu.
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2014., 17:45   #43
Quote:
Skattemus kaže: Pogledaj post
Zasto placati 70 lipa vise za pivu koja je takodjer losa?
Ne pričam o američkom Budu nego o češkom Budweiseru

a što se tiče mikropivnica, pivnica Medvedgrad je neko vrijeme imala dobre pive pa se sve srozalo, Zlatni Medo je bio odličan mada je zadnji put crno pivo bilo kao da je neko prepržio slad
morat ću uskoro opet doći da vidim jel to bilo slučajno

Zadnje uređivanje Krkimir : 12.05.2014. at 17:52.
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2014., 19:31   #44
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
Ne pričam o američkom Budu nego o češkom Budweiseru
http://www.retailhellunderground.com...0014e06970c-pi
a što se tiče mikropivnica, pivnica Medvedgrad je neko vrijeme imala dobre pive pa se sve srozalo, Zlatni Medo je bio odličan mada je zadnji put crno pivo bilo kao da je neko prepržio slad
morat ću uskoro opet doći da vidim jel to bilo slučajno
Ah povlacim, nisam taj probala.
Mislila sam da pricas o Budu iz Amerike, to i Coors, ajme majko.

Ali u zadnje vrijeme Ameri su poceli s mikropivnicama, zbilja imaju vrhunskih piva, tko bi im rekao?

Kod nas se sve sroza nakon nekog vremena, na zalost.
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.

Zadnje uređivanje L3go : 14.05.2014. at 12:13. Reason: img
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2014., 20:49   #45
Quote:
ivica1983 kaže: Pogledaj post
Ja se ne bi s ovim složio. Nažalost dio mladih generacija se hrani ovako kako si napisao jer jednostavno ne znaju skluhati drugo

mogu misliti kako bi i sam kuhao raznoliko i kvalitetno sa svojim produženim ugostiteljskim radnim vremenima da nemam mamu koja kuha
Cek...imas (sudeci po nicku) 31-32 godine, kuhar si ...a mama ti kuha?
Ajd' ako si sam pa se prikrpas, ali nije valjda da imas obitelj, a mama kuha?
NIje da osudjujem (ako je tako), samo se malo cudim.

Quote:
ivica1983 kaže: Pogledaj post
s obzirom na trenutnu gospodarsku situaciju u Siromašnoj (pokradenoj) Našoj pizza i žuja je jedini luksuz koji si dobar dio Hrvata može priuštiti i to pitanje dal si uopće mogu tak da
Vjerujem da mnogi ne mogu, tj. da je to mozda neki super izlazak koji si priuste za neku posebnu priliku

Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
pica i pivo su luksuz?
svejedno Rvat pije žuju iako je Budweiser samo 70 lipa skuplji, a od pice uzima miješanu sa sumnjivim sirom koji nije vidio kravu, ribanom šunkom koja nije vidjela svinju, gljivama koje puste vodu pa se sve razmoči...
Nisam sigurna je li bas samo 70 lipa (budem pogledala kad budem u prilici) ...ali ako i je to je 14 kn na gajbu...a ako netko pije malo vise, a nije pri lovi, zasto bi dao tih 14 kn ako nema zasto.
U birtiji sigurno nije 70 lipa razlika u cijeni....a kad pricas o pivi i pizzi imam dojam da pricas o izlasku ...gdje je bud 12-13 kn kao sto su negdje ove druge pive?
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2014., 21:05   #46
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
to je 14 kn na gajbu...ako netko pije malo vise, a nije pri lovi, zasto bi dao tih 14 kn ako nema zasto
Jel ovo Gastronomija ili klošarenje da se uštedi nešto lipa?
Za 70 lipa više možeš piti vrlo dobro pivo, ja ŽKP ne pijem već godinama a mogao sam tako uštediti na stotine kuna... viš kako sam u zabludi
za kraj:
Pij malo, pij dobro
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2014., 21:17   #47
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
Jel ovo Gastronomija ili klošarenje da se uštedi nešto lipa?
Ok, sorry, na krivoj temi o krivoj stvari...
Iako...ustvari, ako govorimo o prosjecnom Hrvatu, a o tome je tema...rekla bih da dobar dio njih upravo pije zuju, karlovacku ili pan....tj. ono sto je najjeftinije.
A ti mozda ne spadas bas u te prosjecne, nego si nadprosjecan.
Quote:
Za 70 lipa više možeš piti vrlo dobro pivo, ja ŽKP ne pijem već godinama a mogao sam tako uštediti na stotine kuna... viš kako sam u zabludi
za kraj:
Ja zuju ne volim.
Quote:
Pij malo, pij dobro
Zivio i ti.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2014., 22:14   #48
hahahaahaa kajperinja stvarno osvježiš forum svojim propitkivanjima. neka.

budweiser u hr je pij puno, pij jeftino i pij dobro.
žuja, karalovačko i pan uopće nisu najjeftiniji, tako da

nije problem u 14 kn za gajbu nego u generalnom mentalitetu koji nije sklon eksperimentiranju u bilo kojem aspektu.
navike se preteško mijenjaju kod prosječnog hrvata. to je ono šta sam ja kroz godine primjetio.

ali ipak ima nekih caka, pije se hajdučko i zlatni pan koji su užasni meni. gori od karlovačkog i žuje.
lovačkagozba is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2014., 00:19   #49
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
ako govorimo o prosjecnom Hrvatu, a o tome je tema...rekla bih da dobar dio njih upravo pije zuju, karlovacku ili pan....tj. ono sto je najjeftinije.
A ti mozda ne spadas bas u te prosjecne, nego si nadprosjecan.
čekček ti na avataru imaš Kozel pivo
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2014., 00:27   #50
Quote:
x-type kaže: Pogledaj post
riba je skupa ko vrag (barem na kontinentu), a u srednjim gradovima i poprilično nedostupna.
Kako koja.
Srdela je po meni najkvalitetnija riba a ultra jeftina.
Prošli tjedan sam kupio kilu svježeg, vrlo finog oslića za 35 kuna.
Šarunu ništa ne fali, štoviše na gradelama je vrhunski.
Od ribe kupujem samo ono što nije iz uzgoja.

Naravno ova skupa riba je definitivno puno preskupa, čisti daylight robbery.
To je minus, kao i činjenica da je sve oko ribe komplikacija.
Em treba čistiti prije nego jedeš, em treba čistiti dok jedeš, em se ja ne mogu najest ribe i živčan sam jer sam gladan već pojedem zadnji zalogaj.

A te spike kak smo mi mediteranska zemlja i kak se moramo bazirati na mediteranskoj prehrani se mogu pričat Dalmatincima i Istranima, a ne Zagorcu iz Marije Bistrice ili Slavoncu iz Županje.

Ti su od ribe vidjeli samo babušku i crvenperku i to je ono kaj se hiti mačkama
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2014., 03:37   #51
Pa ima placeva, moze se prosetati pa nabaviti riba, evo Konzum prodaje sardine svaki petak, ima i za Slavonce i Zagorce. Ali lakse se nakrkati mesine.
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2014., 09:32   #52
Quote:
lovački kaže: Pogledaj post
žuja, karalovačko i pan uopće nisu najjeftiniji, tako da
A koje jesu?
U lokalnoj tocionici vidim da se najvise pije tocena koja je najjeftinija i pan. (zuje i karlovca nema).
Pred ducanom gdje ekipica redovno sjedi i konzumira...uglavnom zuja.
Na koje mislis?
Mozda plastika na dvolitre i to...?
Quote:
nije problem u 14 kn za gajbu nego u generalnom mentalitetu koji nije sklon eksperimentiranju u bilo kojem aspektu.
navike se preteško mijenjaju kod prosječnog hrvata. to je ono šta sam ja kroz godine primjetio.
Ne znam, moze bit.
Ja bih rekla da je u kontekstu pive ...one koju pije netko na dnevnoj bazi, ipak cijena mjerodavna, pa ce ljudi od tri najjeftinije odabrati onu koja im je bolja.
Quote:
ali ipak ima nekih caka, pije se hajdučko i zlatni pan koji su užasni meni. gori od karlovačkog i žuje.
Tvrdis da su to bas lose pive pa se cudis sto ih netko pije, ili samo govoris o svom dojmu? Caka na koju mislis, je ?
Meni - pila sam Hajducko, nije mi bilo lose, bolje od Zuje, Zlatni Pan mi je dobar. I tamni mi je dobar.

Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
čekček ti na avataru imaš Kozel pivo
Kakve to ima veze? Smajlic zeli reci, sto?
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2014., 09:37   #53
Tko je to prosječan Hrvat uopće?

Ja i Dečko recimo već dugo godina (barem 5, oboje imamo 26) jedemo ne-bijele proizvode, dakle ne bijelo brašno, tjestenina riža, već ili integralna ili pirova ili heljdina. Integralni kus kus, proso i slično volimo i jedemo što više.

Kuham svaki dan i svaki dan za ručak jedemo kuhano. Obavezno juha od povrća, bilo bistra ili krem. Krem radim na način da propasiram povrće i dodam malo domaćeg vrhnja.

Jedemo svježi kravlji sir, vrhnje i jaja od kumice s placa, kaj se maščobe tiče sama radim ghee od domaćeg maslaca. Ako mi ponestane, koristim maslinovo ulje, a to je rijetko.

Ne jedemo niti prženo niti pohano jer ne volimo. Jedemo puno povrća, svaki dan osim juhe jedemo ili špinat ili miješano povrće ili tikvice... čušpajz jednom tjedno (ričet, leća s krumpirom...). Ako se dogodi da nemamo povrće kao prilog, onda ga u juhu stavim još više.

Kolače radim sa stevijom ili barem sa smeđim šećerom ako ne mogu samo sa stevijom.

Vani ne jedemo uopće, barem ne u restoranima. Odemo povremeno po sendvič u Koykan di uzmemo hrpu povrća kao prilog, Dečko meso, ja ili mozzarellu ili falafel ili odreske od povrća kao glavni dio tog sendviča.

Radim i izmišljam svašta za ručkove, bilo nove čušpajze, odreske od raznog povrća, razne umake, noklice itd.

E sad - zbog svog načina prehrane često su mi se znali rugati da sam zelena i da se hranim zdravo. Ali baš rugati i smijati mi se. Po tome, ja zaključujem da prosječni Hrvat neku zdravu prehranu prezire, a pod zdravom prehranom smatra već i to ako ja odbijem pojesti neki kolač.

Ja sam vegetarijanka i ne jedem dakle meso uopće. Jedem puno mahunarki i salata. Dečko jede meso, ali ne prečesto.

Voće ne volimo pa ga ne jedemo, sad pojedem jagode koje jedino volim, a on bananu svaki dan, ali to je to. Ne paše nam i radije jedemo povrće.

Poroci su nam slatkiši (za mene veganski) - zašto? Zato što smo stalno, ali stalno u pokretu i nemam kaj prigricnut nego nažalost tako nešto. Da ne jedem slatko, bila bih kronično mršava, Dečko također koji se ne može udebljati pa makar jede dosta pa mu slatkiši posluže kao nešto što može pojesti malo, a opet kalorijski puno pa ne gubi na kilaži. Ne smatram da je dobro što to jedemo, ali ponavljam barem se to sve potroši pa je zasad ok. Ne kažem da se ne može drugačije, ali trenutno ne možemo, kad ćemo živjeti solo onda ću već imati prostora i manevra u kuhinji za raditi nam zdrave grickalice i kolače. Ovako i ovo što ručak skuhat u sat do dva je puno i jedva to uspijem.

Alkohol ne pijemo.

Na posao oboje nosimo od doma i izbjegavamo kupovati išta vani jer osim što nas dođe skuplje nije nimalo zdravo. Iznimka je jedino Koykan u koji povremeno odemo.

Zdravlje nam je super, nismo uopće bolesni i osjećamo se odlično. To uspoređujem s time kak je bilo prije dok je on bio na maminoj kuhinji (sve rađeno na puuuuuuno svinjske masti, ali stvarno puno, često pohano, bez povrća, tj. od povrća samo krumpir) i ja također. Jednog dana kad prestanemo jest i ova sra*a koja sam navela, bit će još i bolje.

Mislim da sam na sve odgovorila i čini mi se da se za dvoje mladih dosta kvalitetno hranimo. Ako ništa, barem svaki dan kuham.

EDIT: Kruh jedemo domaći, iz pekača, kombinacija raženo i crno brašno, stevija, himalajska sol, mix sjemenki: lan, sezan, suncokret. Što me podsjetimo, ne koristimo uopće vulgaris sol, nego himalajsku.

Zadnje uređivanje BitterSweet : 13.05.2014. at 10:22. Reason: Zaboravila sam kruh! Kak sam mogla?
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2014., 10:14   #54
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
prosječan hrvat hranu kupuje u trg centru. čim je u trg centru, izbor mu je sužen na poznate ili robne marke razne upakirane hrane. tu se kupuje i meso i povrće.
rekla bi da su gotovani i da će radije kupiti naribanu zapakiranu mrkvu. krumpir priređen za pomfri. pileći rasjek, otkošteno...
jede se puno tijesta i kruha, krumpira.
jedu se mesne prerađevine. premalo ribe, osim u dalmaciji.
previše mesa. kad nije meso onda je hrenovka ili kobasa, kao, "da baš nije svaki dan meso".
...
Quote:
German kaže: Pogledaj post
Gastronavike prosjećnog hrvata se svode na prepečeno/pohano meso u svim varijacijama i za prilog pečeni ili pire krompir. A pravimo se kao da smo nacija koja ima više gastro-stručnjaka od Francuske. Jad i bijeda.
Slažem se s ova dva posta i ne mislim da se preuveličavaju navike prosječnog Hrvata. Doista smo nacija koja jede siromašno,nezdravo i skeptična je prema isprobavanju novih namirnica i recepata.

Svatko od nas zna nekoga tko doista pazi što jede, ali isto tako svi mi znamo da većina obitelji i prijatelja koje znamo jede upravo ovako kao u gornjim postovima.

Po meni je caka jesti relativno raznoliko i zdravo (kuhati, birati koje namirnice će se konzumirati), a opet da ti tvoje gastronomske navike ne diktiraju tempo života.


Primjećujem nažalost samo dvije varijante ponašanja, crnu (pohano meso-pomfri varijanta) i bijelu (pazim na sve što jedem uvijek ikad). Siva zona gotovo da ne postoji.

Međutim kad ti "bijela" varijatna utječe na život do te mjere da npr.
- kupuješ isključivo nojevo meso iz organskog uzgoja
- trošiš 2.000 kn mjesečno samo na cjeđeno voće koje se pije za doručak
- jedeš samo u jednom restoranu za koji si siguran da koristi te i te namirnice
- treseš se od gladi jer ni slučajno nećeš pojesti bijelo pecivo u pekari

e onda mislim da je to već problem.
Ispričavam se što sam koristila primjere s ove teme i nadam se da se netko neće naći uvrijeđen, ali to je moje viđenje stvari.

I ja volim speći domaće pecivo sa sjemenkama i pravim kvascem bez kemije, variva sa 5 vrsta povrća, domaće uzgojeno pileće meso, itd itd., i pokušavam jesti držeći se nekih smjernica zdrave i raznovrsne prehrane, međutim zbog posla, obveza, prijatelja, kave poslije posla ne stignem uvijek kuhati i jesti ono što hoću.
Bitno je barem ne prepustiti se skroz tom tempu brze hrane i peciva za gablec i sve će biti ok.
Kao što je netko ovdje rekao jedna bijela čokolada, jedan Mc mjesečno ili pecivo za gablec jednom tjednom neće te ubiti
Stickers is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2014., 11:44   #55
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Cek...imas (sudeci po nicku) 31-32 godine, kuhar si ...a mama ti kuha?
Ajd' ako si sam pa se prikrpas, ali nije valjda da imas obitelj, a mama kuha?
NIje da osudjujem (ako je tako), samo se malo cudim
Mislim da moje braćno stanje nije vezano uz temu ali odgovorit ću ti. nisam oženjen. živim sa starcima u istoj kući . (i ne vidim kaj je tu loše, ja imam koristi tipa da ne moram kuhati kad umoran dođem s posla a oni imaju koristi tipa da ja obavim poslove koje zbog godina oni ne mogu, da imaju osobnog šofera do doktora i slično).a mislim i da oni kvalitetnije žive sa mnom nego bez mene- jer računi ne bi bili puno manji da su sami a ....Mada eto , tu kod mene je recimo u okolini normalno da roditelji i djeca koji su oženjena žive u istoj kući- posebni stanovi al da djeca jedu kod roditelja a troškove prehrane dijele- vjerojatno zbog radnih vremena pa da djeca kad dođu iz škole ne čekaju ručak do 5 ili 6 ako roditelji rade do 3 ili 4. znam puno slučaja da kao žive odvojeno ali ručaju zajedno

Zadnje uređivanje ivica1983 : 13.05.2014. at 11:52.
ivica1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2014., 11:58   #56
Možda su mlađe generacije više sklone brzoj i brže pripremljenoj hrani, no mi manje mladi smo odrasli na čušpajzima i to mi je nekako ostala osnova prehrane.
Počevši od zimskih prigodnih ( kiselo zelje, repa, ričet, grah, čobanac, vajngulaš, sarma ) pa do proljetno-ljetnih ( poriluk, kelj, mahune, grašak s noklecima ).

Naravno da se u intervalu zalomi pokoje carsko, vratina ili pohani picek. Prilog je najčešće krumpir, riža, mlinci, tijesto ili kuhano povrće.

U pravilu uz jelo s nožem i vilicom ide juha od junećih kosti, paradajz juha ili ajmprem s gljivama.

Zagorci baš nešto nisu skloni morskim jestvinama tako da 5-6 puta mjesečno ipak napravim nešto sa srdelama, lokardama, oslićem ili palamidom. Morske "brojlere" izbjegavam.

Imam osjećaj da prehrambene navike uglavnom diktiraju tri faktora: navike koje nosimo iz djetinjstva, količina slobodnog vremena i sklonost kuhanju, a ne manje važna je dubina novčanika.

Idem upravo jesti grah čušpajz s žutom mrkvom, špekom i suhim vrganjima !
panorama is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2014., 13:10   #57
Quote:
ivica1983 kaže: Pogledaj post
Mislim da moje braćno stanje nije vezano uz temu ali odgovorit ću ti.
Ispricavam se na pitanju i komentaru. Jasno nije tema.
Mogao si odgovor slobodno preskociti...a mene ostaviti da se cudim.
Quote:
nisam oženjen. živim sa starcima u istoj kući . (i ne vidim kaj je tu loše, ja imam koristi tipa da ne moram kuhati kad umoran dođem s posla a oni imaju koristi tipa da ja obavim poslove koje zbog godina oni ne mogu, da imaju osobnog šofera do doktora i slično).a mislim i da oni kvalitetnije žive sa mnom nego bez mene- jer računi ne bi bili puno manji da su sami a ....Mada eto , tu kod mene je recimo u okolini normalno da roditelji i djeca koji su oženjena žive u istoj kući- posebni stanovi al da djeca jedu kod roditelja a troškove prehrane dijele- vjerojatno zbog radnih vremena pa da djeca kad dođu iz škole ne čekaju ručak do 5 ili 6 ako roditelji rade do 3 ili 4. znam puno slučaja da kao žive odvojeno ali ručaju zajedno
U pravu si...kad bolje razmislim kod mnogih je tako ...dakle nije nesto neubicajeno. Ne samo kod tebe (ma gdje to bilo) vec i u Zg, gdje ljudi zive uglavnom u stanovima, pa cak nisi ni blizu jedni drugima.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2014., 13:27   #58
Quote:
SweetHeart kaže: Pogledaj post
Tko je to prosječan Hrvat uopće?
meni je prosječan hrvat onaj koji ispred mene i onaj ispred njega stavlja (2 prosječna hrvata) svoj odabir na traku dućana mješovite robe (a ne specijalizirane neke trgovine).. a ja onda gledam i razmišljam
pa vidim te pomfri priređene krumpire, voćne jogurte, naribanu mrkvu, ledove zagorske štrukle i knedle sa šljivama, nekakva upakirana svinjetina, majoneza xxl, yo ili TO sok (nikad ne znam) i točno si mogu zamisliti prehrambene navike te obitelji.

i kad se takva zapažanja tuđih potrošačkih košarica stalno ponavljaju, onda je to valjda prosječan hrvat.

bilo bi zanimljivo znati koliki postotak hrvata il bar ovih koji žive u gradovima kupuje na placu. jer sam na placu svaki vikend i šta je je, pun je plac. a ovo da većina hrvata kupuje u trg centrima nije moje zapažanje (jer u trg centar idem 3 put godišnje) nego neki podatak koji sam pobrala iščitavajući nebitne članke na portalima. pa sad da li je točno...
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2014., 13:58   #59
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
pa vidim te pomfri priređene krumpire, voćne jogurte
Inače voćni jogurt sam po sebi nije loš, a drugo je to što su kod nas uglavnom nekvalitetni... ili su brašnasti, ili tekući, ili preslatki, ili je unutra loše voće
Teško možeš naći dobar.

Zadnje uređivanje Krkimir : 13.05.2014. at 14:03.
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2014., 14:11   #60
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
naribanu mrkvu, nekakva upakirana svinjetina,
Sto je nezdravo u ovo dvoje? Pa svinjetina mora biti upakirana kako god okrenes.
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:44.