Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.08.2005., 16:18   #101
chani,
on je rekao da bi bilo pametno da odlezi 7-10 dana. 3 tjedna su se sasvim slucajno desila jer sam ja malo njega zeznuo i on malo mene.

poslije mi je rekao da se uopce nije brinuo jer mi nije bilo zao love za sva ona cudesa od kemikalija. njegova iskustva su da bi ljudi zelili takav parket na glazuri koja se rulji i to po mogucnosti da se ljepi s drvofixom i da naravno onda nastaju problemi. ljudi izgleda nemaju para ili im je zao potrosit.

parketari prije njega su me pokusavali odgovorit od takvih dimenzija. on je prvi koji je dosao i rekao ok i nije pravio nikakvu nauku od toga. i nije mi u ni jednom trenutku pokusavao uvalit svoj materijal. brz je, uredan je i prema ostalim ponudama koje sam imao mislim da nije pretjeran u cijeni.
__________________
mark
mmarkov is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2005., 21:38   #102
da,inace mogu biti problemi,
ali s postavom tog veceg parketa su brze gotovi (u stilu brodskog poda) pa ne znam zasto neki prigovaraju ako im se osiguraju normalni materijali za rad ili im se pak ne da radit s dvokomponentnim ljepilom koje je prilicno zahebano...
mada, ima vremena za probleme, vidjet ces najbolje kad puste grijanje...

Zadnje uređivanje chani : 18.08.2005. at 22:19.
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2005., 12:55   #103
ej mmarkov

znam da si mi poslao mail sa telefonom ovog parketara ali sam ga valjda zabunom izbrisao. mogu li te zamoliti da mi ga ponovno posaljes
Vranjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2006., 17:40   #104
Lak za parkete

Pozdrav svima!
Upravo mi parketar (konačno) postavlja parket. Radi se o hrastovom parketu ekstra klase u dužinama do 1 m. Parketar je solidan. Postavljanje mu dobro ide i za par dana je gotov. Nakon što postavi parket čekat ćemo 2 do 3 tjedna da se drvo stabilizira pa idemo na lakiranje. Ja imam (ili sam imao) namjeru parket lakirat Chromoden sjajnim lakom. Znam sve već da postoji problem sa pojavom PROKLETIH mrvica nakon lakiranja. Parketar mi govori da će on lakirat lakom kojim mu ja kažem da ali mi kaže da ću na kraju sve zasrat (oprostite na izrazu) sa Chromodenom. Ja sam mislio direktno mazat lak na parket bez ihakvih pred premaza, jer mi se hrastov parket izlakiran Chromodenom jako sviđa - parket malo dobije tamniju boju. Ja sam već u dva stana (jedan prije 30 godina a drugi prije 20) lakirao hrastov parket sa Chrmodenom - ISPALO JE SAVRŠENO, čak i danas izgleda odlično. Moj parketar mi kaže da je prije par mjeseci lakirao hrast sa DD lakom od A-PROMA i da je ispalo odlično. Tehnolologija je bila takva da je najprije dao ruku bezbojnog laka (ili neki temaljni premaz nisam 100% siguran) i onda DD lak. Idem u subotu vidjet kako je ispalo pa ako je ok možda se odlučim za tu kombinaciju umjesto Chromodena, ali mislim da mi se neće sviđat jer je boja vjerojatno pre svjetla (prespostavljam). Eto, i što sad? Da li da idem sa DD lakom direktno na parket bez temelja? Ako mi možete dati kakav savjet molim vas da mi pomognete. Inače poslao sam i e-mail direktno u Chromos pa ce mo vidjet što oni kažu.
kefren is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2006., 09:28   #105
koristio je sigurno temeljnu. no ono što je bitno je da temeljna nije nikakva zamjena za jednu ruku laka, već dodatak da bi ispalo glatkije. znači nakon temeljne idu minimalno 3 ruke. što se tiče boje, ne vidim zašto bi bile različite, jer ton ionako daje najviše drvo i svaki će ti parket potamniti kroz vrijeme ukoliko je lakiran DD (dakle klasičnim) lakom

a drugo, chromoden ima tradiciju za razliku od nekog a-proma. ako tražiš alternativu zašto se ne raspitaš za kvalitetnu, npr švedski lakovi su na glasu kao kvalitetni?
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2006., 22:18   #106
Evo još jednog apsurda. Danas sam sreo jednog frenda koji je prije godinu i pol sam sebi lakirao hrastov parket sa Chromodenom. Nisam vidio rad ali on mi kaže da je ispalo savršeno. Na moj upit o pojavi famoznih točkica ostao je prilično iznenađen (kao "kakve pobogu točkice ???"). Tip je obrusio parket i direktno lakirao bez temeljnih premaza. Inače tip je nekakav činovnik u HT-u, on onako u fušu zna izlakirat parket susjedima (znate ono za pivu!!). Apsurd je u tome što tip nije nikakav profesionalac a lakira ko zmaj. Inače i od tih susjeda kojima je lakirao (uglavnom sjsjnim Chromodenom) nije bilo nikakvih reklamacija. Svi kažu da je zakon. Čak sam mu i ja rekao ako mi ne ispadne dobro nakon parketara da ce mi on popravit. Pitao sam ga za tehnologiju. Kaze mi da se ne preporuča lakirati kad je kišno vrijeme, temperatura zraka bi trebala biti oko 20 stupnjeva, da je komponente mješao ručno i sačekao 20tak minuta da 2 komponente odstoje kako bi sav zarobljeni zrak nastao prilikom mješanja izašao iz mješavine. Inače, nema još odgovora od Chromosa.
kefren is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2006., 09:00   #107
Quote:
kefren kaže:
Inače, nema još odgovora od Chromosa.
i ja sam zvao chromos jel sam imao slicne probleme. pricao sam s njihovim tehnologom. evo ti broj ako ga zelis nazvati 098/406289...

uglavnom, ono sta mi je on rekao ukratko je da ljudi sta pisu i pricaju o chromodenu su ciste gluposti..cak mi je rekao da je dao u zadatak i jednoj zeni da ovdje na ovom forumu ispravlja sve gluposti sta ljudi pisu al da su poslje odustali od toga zbog beznadeznosti ...

tako on prica al to je ipak zainteresirana strana, jel !?

uglavnom, po meni se nije lose odluciti za chromoden jer ima stvarno dugu tradiciju, pogotovo jer je nasa firma i podrska mu je jako dobra..ako nesto ne valja sa lakom samo pozoves njihovog tehnologa i oni ispitaju dali je to zbog laka, parketara ili neceg treceg pa po tom pravorijeku mozes dalje i postupati...
moja-kucica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2006., 21:05   #108
Lik je fušar. Te točkice naastanu zbog upotrebe valjaka kod lakiranja i brslačenja. Lakiraj kistom u tri sloja (ruke) i sve če bit super. Dvije godine sam radio s svojim ocem koji je soboslikar-parketar. Koristili smo uvjek Cromoden kad smo mi birali lak, i s njim nam je uvjek ispadalo najbolje i najglađe. Ovo s slojem bezbojnog lak je trik kojim se neki fušari služe kak bi uštedili na vremenu i laku (obično uzmu nitrolak koji je jeftinjak i suši se u roku keks, za razliku od cromodena gdje se između slojeva preporučuje razmak od 12 sat kako bi se dobio pravi sjaj i glatkoča).
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2006., 21:37   #109
I meni je ovaj tip iz HTa rekao da on lakira kistom a ne valjkom, te da možda pojava ovih mjehurića može biti uzrokovana lakiranjem valjkom, ali na službenim uputama iz Chromosa stoji da se lak može nanositi kistom, specijalnim valjkom ili špricom. Da li tko zna kakav je to specijalni valjak?
U nastavku vam prilažem dio teksta koji sam skinuo na službenim stranicama Chromosa (www.chromos.org) vezano za Chromoden sjajni lak.

Razrjeđivanje
Ne razrjeđuje se.

Priprema podloge
Podloga (parket) treba biti suha, očišćena od masnoća, nečistoća i eventualnog starog laka te prebrušena (završno brusnim papirom br.150). Prašinu od brušenja treba ukloniti usisivačem za prašinu. Parket se ne smije izbjeljivati vodikovim peroksidom niti ostalim sredstvima za izbjeljivanje drva.

Priprava laka
Prije uporabe potrebno je dobro promiješati svaku komponentu posebno. Lak i kontakt trebaju se zamiješati u čistim i suhim staklenim ili plastičnim posudama, u vol. omjeru 1:1 (CHROMODEN sjajni lak za parkete : CHROMODEN KONTAKT S). Smjesu je potrebno dobro homogenizirati i prije nanošenja na parket ostaviti stajati oko 15 min te ponovno promiješati prije nanošenja na parket. Smjesa je uporabiva 6-8 sati.

Način nanošenja
Lak se nanosi kistom, specijalnim valjkom ili štrcanjem u tri sloja na viskoznosti isporuke. Međuslojni interval je 24 sata. Osušeni prvi i drugi sloj laka lagano treba prebrusiti brusnim papirom br.150 ručno, ili brusnim papirom br.240-280 ako se brusi ručnim brusilicama. Prašinu ukloniti usisivačem za prašinu.
kefren is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2006., 21:44   #110
Štima, al iz iskistva znam da bar između prva dva slioja dosta 12 sati.
Taj valjak je specijalni valjak za lakove ( ima finu spužvicu na valjku), al ipak s kistom ispadne najljepše. Te točkice ti nastanu zbog mjehuriča zraka koji zaostane u valjku.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2006., 04:50   #111
Lakiraj s Chromodenom...to je vrlo kvalitetan poliuretanski lak...
Inace koristim taj lak za lakiranje nekih drugih stvari (epoksidne brusene smole) i ispadne genijalno uvijek...Ono sto sam primjetio, a to je da nastaju točkice odnosno prazne neprelakirane rupice u slucaju da je povrsina koja se lakira previse išmirglana....Iskoristi to s parketom
Nemoj ga previše išmirglati s papirima premale granulacije jer ce ionako lak na kraju njemu dati glatkoću.
I obavezno koristi kist. Ti valjci niš ne valjaju...a koriste ih samo oni kojima je do sto prije gotovog posla.
nenos is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2006., 14:47   #112
Hvala na odgovorima. Dosta ljudi preporučuje kist za lakiranje. Meni je parketar rekao da će lakirat valjkom. To je nekakav Maferov valjak (ili tako nekako). Nemam pojma kakav je ali mi je rekao da je cijena valjka 80 kn pa mislim da bi to moglo biti ok. Inače jednom kolegi sa posla je parketar lakirao sa kistom pa mi je rekao da su se i njemu pojavile mrvice nakon lakiranja. Chromoden mi nije ništa odgovorio.
kefren is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2006., 22:36   #113
Valjak obavezno stvara te mrvice. Mogu se pojavit i sa kistom ak si nepažljiv kod rada. Ak neznaš lakirat pojavit če se i da imaš najbolju opremu na svijetu. U dvije godine koliko sam radio sa starim, nikad , ali nikad nam se nisu pojavile mrvice s cromodenom 8naravno koristili smo isključivo nove kistove koje smo nakon upotrebe bacili jer ih cromodem tolko sljepi da se ne isplati trudit ih prat). Mrvice češ dobi i ako je majstor bio prelijen da precizno usisa parket između brušenja i lakiranja (iako ima usisivač niti jedna brusilica ne sauga baš 100%).
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2006., 21:23   #114
Hmm...ne da mi se sad citati sve ove postove...al evo mi smo sad imali postavljanje parketa na par tisuca kvadrata...pa nema mrvica iako se koristio valjak....uglavom ovo je postupak

1. nakon lijepljenja parketa..pricekalo se bar 24 sata do brusenja...
2. dobro se usisao parket da nema nikakvih necistoca na njemu...te su pomjesali piljevinu od brusenja tog parketa i lak pa su nanjeli prvi sloj sa shpahnom. Znaci prospu pola litre-litru mjesavine i povlace spahnom (ili kako to vec nazivate) preko cijelog parketa...Piljevina i lak su ispunile sve supljine...
3. nakon bar 24 sata se islo na ponovo fino brusenje....JAKO dobro usisavanje...nije smijelo ostati ni trunke prasine na parketu......te su valjcima nanosili sloj laka.

Obicno se islo u dva sloja...no ukoliko je bilo nekih losih dijelova...3. korak se ponovio jos jednom....i sto je po meni daleko bolje...parket je izgledao puno puno bolji...sjajniji..i na sebi je imao deblji sloj..

Ukoliko se na parketu pojavljuju razne stvari..uzroci mogu biti slijedeci...
Nije se vrsilo fino brusenje nakon prve ruke......laku je istekao rok trajanja....nije se dobro ocistila povrsina prije nanosenja laka...valjci imaju necistoca na sebi.
blento123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2006., 01:23   #115
Quote:
Valjak obavezno stvara te mrvice.
Quote:
Ti valjci niš ne valjaju..
ne slazem se...

Quote:
da se ne preporuča lakirati kad je kišno vrijeme
ima nekaj u tome kaj se tice pu lakova...

kromoden je ok,iako je tesko pogoditi idealne uvjete
ne da mi se traziti po onoj njihovoj stranici koji su tocno idealni uvjeti...

frendu su ovaj tjedan polakirali lamel
kromodenom i to valjkom, i odlicno je ispal...

u bakinom stanu su lakirali lamel rinaldijem prije 3-4 godine, valjkom,
isto je odlicno ispal...

itd. itd.

btw mislim da i u chromosovoj knjizici sa savjetima ima nekaj da na sjajnom laku moze se dogoditi da se vidi prasinica,
budem pretrazila malo kad ju iskopam,ali ta prasinica ako i bude,nestane ubrzo,kao da se izlize hodanjem...
ali ima vise vrsta "prasine",mrvica i sl.
treba znat prepoznati koja je
te uglavnom profesionalac lako utvrdi mozebitne uzroke koliko sam pratila ...

ne znam,meni je lak najmanja briga,
vise mi je vazno da parket i glazura
"zive" u miru...

Quote:
chromoden ima tradiciju za razliku od nekog a-proma.
oprosti,ali zar nije a-proma nastal od dijela prebjeglih chromosovih strucnjaka?
takvu pricu sam cula barem,zgrada na jarunu koja je dignuta na onom potoku,
ne znam da li je tko kupoval stan tamo ili isel gledati,ali tamo sam stalno vidjela sparkan a-promin kamion, pa ako moze udjelit kakve dojmove, mada dosta ovisi i o majstorima...

sto se tice a-prome,
znam samo da im bijeli bajc ne valja prevec iz ne tako davnog primjera jedne forumasice...
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2006., 13:05   #116
Lak za parket - miješanje komponenti

Ostalo mi je laka za parket (Chromoden) i htio bih to iskoristiti. Lak je dvije posude: komponenta A i komponenta B. U kojem omjeru se miješaju te dvije komponente?
Hvala
Pozdrav
boromir is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2006., 20:11   #117
onako kako pose u upitstvima, ali mislm da 2:1.
nemoj me uhvatiti za rijec.

ako nisi siguran ili nemas uputstva nazovi Khromos i pitaj. ani ce ti rec ili odi u ducan koji to prodaje pa pitaj.
__________________
znam da nista neznam
passat_karavan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2006., 09:51   #118
Bok,

Jel netko zna, ako je postavljen vlažan parket, znači drvo je sadržavalo nedozvoljenu količinu vlage, koliko treba vremena da bi se to na oko, laiku pokazalo?
Jer sad kad gledam parket, rekao bih da je OK, međutim kod frenda je isto tako bilo, pa se nakon nekog vremena "ukoritio", znači svaka daščica parketa se uvila, nije se odovojila od podloge.

Koja je inače dozvoljena gornja granica vlažnosti parketa u odnosu na suho drvo, u %?
nitkov is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2006., 09:53   #119
E da, lak na mom parketu inače izgleda super sjajno, al mi se čini da je "mekan", vrlo lako ostaju udubljena, Jel to zbog lošeg omjera komponenti, ili pogrešnog premazivanja, sušenja, ili nekvalitetan lak?
nitkov is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2006., 18:09   #120
odgovor na nitkov

bok vlažnost parketa 8-10% i ne može se utvditi nikako osim vlagomjerom,a udubljenja su vjerojatno na samom drvetu ,ane na laku.
kaje is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:38.