Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.12.2009., 18:37   #21
usput elocom krema pomaža iako je jak kortikosteroid
__________________
Imiđ kralja zlata odgajala me krema,u izbjegavanju zakona tu mi ravnog nema.
intercepts is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 19:22   #22
Danas sam bila na MSCT znači ct i piše da maksilarni sinus pokazuje zadebljanu sluznicu. Na lijevom maksilarnom su polipoidne formacije debljine do 9 mm, redukcija prostora nosnih hodnika, devijacija nosnog septuma u lijevo sa većom koštanom kristom u lijevo.

Znači polipi sa devijacijom i tom koštanom kristom (na slici izgleda ko velika udica
Sljedeći tjedan idem specijalisti da vidimo šta će samnom. Možda to isštemaju

Nitko ništa ne zna, krhko nam je znanje , bar zasada
morska alga is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 20:23   #23
Quote:
intercepts kaže: Pogledaj post
usput elocom krema pomaža iako je jak kortikosteroid
Pitaj dr. za Diprogentu. Ja sam s njom postigla čudo u kratkom vremenu. naravno, sve se napokon povuklo kad mi je život uplovio u mirnije vode. naime, moja dishidroza je bila neurodermatitis.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2010., 16:53   #24
Ej ljudi, i ja imam taj isti problem. To mi se pojavljuje otkad znam za sebe, dermatolog mi je dijagnosticirao neurodermiis i pripisao mi kortikosteroide. Koristim taj losion na tim mjehurićima ali uopće se ne povuku nego moram ili čekat da puknu ili ih probušit pa će tek onda funkcionirat. Koristila sam razne kreme kao Locacorten, Plymicol, Rojazol, Oronazol, Bepanthen, pa neke puste masti, ali ništa. Prvo mi se pojavio mali mjehurić na zglobu srednjeg prsta ljeve ruke, zatim se proširilo prema dlanu i kažišrstu, pa na mali prst. Zatim i na drugu ruku na kažiprst i srednjak. Ta SRANJA se jednostavno NE DAJU POVUĆ!!!! Sad sam vidjela kako su mi se stvorili i oko noktiju, moja je pretpostavka da iz njih iscuri limfa (što vjerojatno znači da su gljivice ili nešto od čega se moj organizam brani, ko zna?)
Uglavnom, to mi užasno ide na živce, preko zime ik nema, ali na proljeće odma se u jednom danu pojavi njih gomila. Moguće da je to povezano sa alergijama/neurodermitisom?
Uglavnom, ad te mjehuriće probušim iglom i dezinficiram, namažem sa kortikosteroidima ili Oronazolom pa se to malo smiri. I baš kad mi se počne stvarat zdravi svježi sloj kože, opet ta napast. I tako u krug. -.-''
Perem ruke običnim sapunom jer ovaj tekući samo pogoduje širenju, ne dolaze mi ruke u dodir s kemikalijama, pa zašto onda to imam?
Pliz ako mi neko može preporučit šta da radim?
RockinMuffin22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 11:49   #25
...

Quote:
RockinMuffin22 kaže: Pogledaj post
Ej ljudi, i ja imam taj isti problem. To mi se pojavljuje otkad znam za sebe, dermatolog mi je dijagnosticirao neurodermiis i pripisao mi kortikosteroide. Koristim taj losion na tim mjehurićima ali uopće se ne povuku nego moram ili čekat da puknu ili ih probušit pa će tek onda funkcionirat. Koristila sam razne kreme kao Locacorten, Plymicol, Rojazol, Oronazol, Bepanthen, pa neke puste masti, ali ništa. Prvo mi se pojavio mali mjehurić na zglobu srednjeg prsta ljeve ruke, zatim se proširilo prema dlanu i kažišrstu, pa na mali prst. Zatim i na drugu ruku na kažiprst i srednjak. Ta SRANJA se jednostavno NE DAJU POVUĆ!!!! Sad sam vidjela kako su mi se stvorili i oko noktiju, moja je pretpostavka da iz njih iscuri limfa (što vjerojatno znači da su gljivice ili nešto od čega se moj organizam brani, ko zna?)
Uglavnom, to mi užasno ide na živce, preko zime ik nema, ali na proljeće odma se u jednom danu pojavi njih gomila. Moguće da je to povezano sa alergijama/neurodermitisom?
Uglavnom, ad te mjehuriće probušim iglom i dezinficiram, namažem sa kortikosteroidima ili Oronazolom pa se to malo smiri. I baš kad mi se počne stvarat zdravi svježi sloj kože, opet ta napast. I tako u krug. -.-''
Perem ruke običnim sapunom jer ovaj tekući samo pogoduje širenju, ne dolaze mi ruke u dodir s kemikalijama, pa zašto onda to imam?
Pliz ako mi neko može preporučit šta da radim?
RockinMuffin22, kao i svi ostali, imala sam taj problem prije 2 godine (tad je nastao). Suha zategnuta koza na malom i domalom prstu sa sitnim 'vodenim' baloncicima koji svrbe uzasno. Znala sam ih cak cjediti kao pristice :$ jer su me nervirali, ali tek bih tad napravila problem, pekli bi, a kad s eizuse koza bi se 'perutala' do te mjere da postane sve crveno, bridi, pece... Uzas. Pored toga ruke mi se jos i znoje jako. Guglajuci sama sebi postavim neku opasnu dijagnozu , te sva uspanicena odem doktorici. Dermatologinji. Zena pogleda, kaze da se to ne moze izlijeciti, da ce se pojavljivati u ljetnom periodu, i da mi HIPERMANGAN, prasak u kesici za ispiranje ruku i pantenol kremu. Pojmesala sam ga sa vodom (uputstvo ima na vrecici ), i namakala ruke po 10 minuta 2x dnevni. Mozda 3 dana.. Kasnije su ruke bile narandzaste, ali hvala bogu proslo je Za to ljeto sam se rijesila tih napasti na prstima, a sljedece godine ih nije uopste bilo. Ove godine poceli su opet, par njih, ali sam namazala jednu noc cinkovom pastom i odustali su . Tako da, HIPERMANGAN i PANTENOL. PS. moj savjet: poslije ove 'terapije par noci mazati ruke nekom dobrom hidratantnom kremom jer hipermangan isusuje kako vodene pristice tako i kozu. Nadam se da sam pomogla
sunshine_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 12:01   #26
Ljudi moji, imate dishidrozu koja se liječi tj. drži pod kontrolom kortizonskom terapijom.
Dermatolog koji to ne prepoznaje je do svoje diplome očito došao mutnim vodama.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2011., 09:48   #27
Ja sam imao slične simptome, mjehurići s tekućinom na prstima i svrbež. Koristio sam plymicol - ništa, koža se osuši, popuca, male ranice koje zbot toga što su na zglobovima teško zarastaju. Koristio sam i triderm - ok krema, ali bez trajnog učinka. Doktorica u vinogradskoj u Zagrebu mi preporuči neko posebno sredstvo za pranje ruku za osjetljivu kožu - samo ću reći najgore potrošenih 70 kn u životu. Na kraju (6 mjeseci nakon što sam uočio prve simptome) na svoju ruku sam napravi neke pretrage i pronađena mi je gljivica CANDIDA u krvi, ali ne i na prstu. dobio sam terapiju tablete DIFLUCAN i mast DIPROGENTA i za sada mi se čini dobro. Bar znam što liječim. Uglavnom, pogledajte CANDIDU ako niste i ne znate još točno što vam je.
__________________
Da vas čujem sad?!
recinešto is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2012., 00:58   #28
Quote:
recinešto kaže: Pogledaj post
Ja sam imao slične simptome, mjehurići s tekućinom na prstima i svrbež. Koristio sam plymicol - ništa, koža se osuši, popuca, male ranice koje zbot toga što su na zglobovima teško zarastaju. Koristio sam i triderm - ok krema, ali bez trajnog učinka. Doktorica u vinogradskoj u Zagrebu mi preporuči neko posebno sredstvo za pranje ruku za osjetljivu kožu - samo ću reći najgore potrošenih 70 kn u životu. Na kraju (6 mjeseci nakon što sam uočio prve simptome) na svoju ruku sam napravi neke pretrage i pronađena mi je gljivica CANDIDA u krvi, ali ne i na prstu. dobio sam terapiju tablete DIFLUCAN i mast DIPROGENTA i za sada mi se čini dobro. Bar znam što liječim. Uglavnom, pogledajte CANDIDU ako niste i ne znate još točno što vam je.
Ljudi,pad imuniteta, kemija u hrani i odmah gljivice napadaju, najvise tokom ljeta zbog znojenja, a po zimi moguce zbog suhe nezasticene koze. Vec prosao sve doktorske kreme i tablete bez ucinka, nemaju oni pojma sta rade.
Pijte i jedite prirodne proizvode za jacanje imuniteta a za pomoc na kozi pomaze propolis, maticna mlijec, svinjska mast, nevenova krema, maslinovo ulje, ulje kokosa. Uz to vazno je piti jogurt sa probioticima ili tablete probiotika. Neko ima kontaktni dermatitis a netko gljivice u organizmu ali sve je razlog los imunitet. Pricam vam nakon 11god muke i na kraju sam sam nasao rjesenje koje sam vam napisao. Ostavite se doktorskih lijekova jer vas dugorocno jos vise unistavaju i bolest se vrati u jos gorem izdanju. Lijecnici lijece simptome a ne uzrok.

Nadam se da sam barem jednoj osobi otvorio oci.

Niste sami.
vjekorvk is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2012., 21:51   #29
Quote:
vjekorvk kaže: Pogledaj post
Ljudi,pad imuniteta, kemija u hrani i odmah gljivice napadaju, najvise tokom ljeta zbog znojenja, a po zimi moguce zbog suhe nezasticene koze. Vec prosao sve doktorske kreme i tablete bez ucinka, nemaju oni pojma sta rade.
Pijte i jedite prirodne proizvode za jacanje imuniteta a za pomoc na kozi pomaze propolis, maticna mlijec, svinjska mast, nevenova krema, maslinovo ulje, ulje kokosa. Uz to vazno je piti jogurt sa probioticima ili tablete probiotika. Neko ima kontaktni dermatitis a netko gljivice u organizmu ali sve je razlog los imunitet. Pricam vam nakon 11god muke i na kraju sam sam nasao rjesenje koje sam vam napisao. Ostavite se doktorskih lijekova jer vas dugorocno jos vise unistavaju i bolest se vrati u jos gorem izdanju. Lijecnici lijece simptome a ne uzrok.

Nadam se da sam barem jednoj osobi otvorio oci.

Niste sami.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2012., 10:15   #30
Poštovani vjekorvk,

S obzirom da se nalazimo na pdf-u Zdravlje gdje je atmosfera upravo suprotna - pozivamo se na metode liječenja koje zagovaraju liječnici i suvremena medicina, a ne dopuštamo govoriti o alternativnim metodama liječenja, lijepo Vas molim da na ovom pdf-u ne pozivate forumašice i forumaše da odbace lijekove propisane od liječnika.

Zahvaljujem na razumijevanju.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2012., 13:26   #31
Quote:
the_dodo kaže: Pogledaj post
Ovako.
Prije kojih 2 mjeseca na srednjem prstu na ruci počela mi je pucat koža i napravila se mala rana promjera oko, recimo 1 centimetar.
Nakon koji tjedan ta rana se naglo proširila i obuhvatila moj cjeli srednji prst, pol prstenjaka i mali dio dlana. Danas se rana ne širi više ali po toj ispucaloj koži su se pojavili mali mjehuriči ali nisu gnojni nego meni izgledaju kao da su vodeni.
Mazal sam ranu s nekoliko krema (geokorton, nivea,itd...) ali nije prošlo, ponekad se malo smirilo ali se opet vrati na staro.

Zanima me dali ima tko slicno iskustvo ili prijedlog za riješavanje tog problema (osim doktora, on bude mi neke debilne kremice dal, više vjerujem "bakinim savjetima"), da li je to možda neka iritacija ili alergiska reakcija? Hvala!
Meni su također izbacivali ti neki vodeni pristici po rukama, i po unutrasnjoj strani rucnog zgloba. Kad sam otisla dermatologu dao mi je dexamethazon i rekao da je top neka reakcija iznutra. Nakon 2-3 tjedna su mi iskocile neke crvene promjene, kao neki sitni tunelcici koji su uzasno svrbjeli. Kad ono suga.hahah...
Ako si odjecu posuđivao, moguce da bude to, mada nadam se da nije. Tako dosadna bolest.
heiho is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2012., 20:32   #32
Neka kemikalija te iritira.. jako pažljivo prati kad se javlja.. imala sam i ja i riješila simptome kuminovim crnim uljem, oralno i mazanje, a uzrok slučajno našla, sredstvo za čišćenje stakala koje sam povremeno koristila pa nisam kužila..
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2012., 09:59   #33
I ja imam isti problem. Ali bez pucanja kože. Bila sam kod prijateljice navečer (ali to nije važno), nije mi bilo ništa i sve je bilo sasvim u redu. Sljedeći dan sam se probudila s prstima punim mjehurića koji užasno svrbe. Pojavili su se na desnoj ruci, na srednjem prstu i prstenjaku, tamo unutra gdje se ta dva prsta "dodiruju". No, to mi je jako čudno, jer sam to već imala na istom tom mjestu. A tada su nestali sami od sebe. Neki kažu da je to zbog nehigijene, ali ne vjerujem. Što ću saad?!?!
LaMalina is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2012., 10:21   #34
Quote:
LaMalina kaže: Pogledaj post
I ja imam isti problem. Ali bez pucanja kože. Bila sam kod prijateljice navečer (ali to nije važno), nije mi bilo ništa i sve je bilo sasvim u redu. Sljedeći dan sam se probudila s prstima punim mjehurića koji užasno svrbe. Pojavili su se na desnoj ruci, na srednjem prstu i prstenjaku, tamo unutra gdje se ta dva prsta "dodiruju". No, to mi je jako čudno, jer sam to već imala na istom tom mjestu. A tada su nestali sami od sebe. Neki kažu da je to zbog nehigijene, ali ne vjerujem. Što ću saad?!?!
Dishidroza, najvjerojatnije. Ponekad se poremeti pH kože uslijed nekih vanjskih ili unutarnjih poremećaja i onda se to tako manifestira. Mnogim ljudima to izbaci čim se pojavi malo veći stres u životu. Maži ruke nekom finom hidratantnom kremicom i ukoliko se počne periodički ponavljati odi kod dr. da ti propiše neku adekvatniju terapiju. Na žalost, najčeće je to liječenje siptomatsko, jer je teško pronaći pravi uzrok.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2013., 08:57   #35
zanima me može li m netko reći više o ovom slučaju.

http://img153.imageshack.us/img153/9506/6h8a.jpg
Uploaded with ImageShack.us





1. Ispucala koža
2. Suha koža
3. Pecka na dodir
4. Širi se na gotovo cijeli prst
5. Svrbi toliko da bi pokidao prst

Pokušao sam mazati sa Canesten-om, Imazol-om, nevenovom kremom, jogurtom... Ništa nije pomoglo, držao sam i omotano flasterom (onda bude mekano, no ništa ne pomaže) zamotano u zavoj (bude suho, ali barem ništa ne pada na prst i ne dodiruje ga). Kad dođe u dodir sa toplom vodom uđem u ekstazu koliko godi.

Molim neki savjet, što prije jer mi smeta sad već preko svake granice.[/
domba2905 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2013., 09:17   #36
slično je imala jedna moja prijateljica, mazala sa svim i svačim, ali nije prošlo. Odi ti kod liječnika da ti on to pregleda i prepiše terapiju.
Tako je najsigurnije.
Sretno ti.
plavi cvijet is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2018., 11:00   #37
p

Nekoliko godina me ovo mučilo. Po ljeti su mi se na srednjim prstima obe ruke pojavljivali maleni mjehurići, u proljeće/ljeto, ali od kad sam na potpuno biljnoj prehrani, bez pšenice i umjetnih šećera, nisam više imao ovaj problem.
Narottama is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2018., 00:42   #38
To se i meni događa ljeti, pogotovo ako dosta perem suđe bez rukavica. Sve bi bilo okej da luđački ne svrbi. To stanje traje nekoliko dana i onda se povuče, ali koža ostane suha. Inače ne smijem koristiti umjetne kremice jer se koža odmah zacrveni i peče.

Inače imam problema sa štitnjačom i manjkom vitamina i željeza pa sam nedavno morala preći na lchf prehranu. Iako nije skroz prava terapija, nadam se da će pomoći i kod tog gnjaveža dishidroze.
mahunarka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:13.