Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.12.2014., 12:34   #741
IceQueen, post ti je premješten na temu Madagaskarski jasmin.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2015., 16:41   #742
Pomoć
http://s8.postimg.org/fhz21l3xx/image.jpg
_filo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2015., 20:52   #743
Quote:
_filo kaže: Pogledaj post
Uši na kali ... rekla bi

Posipaš neopitroidom pa to ponoviš za par dana ili ako hoćeš ekološki isperi tušem pa preostale skini ručno ... ubojica si tak i tak
bella11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2015., 20:01   #744
Areca palma

Pozdrav,
obzirom da ne mogu precizno uslikati dajem link na sliku palme koja ima identičan problem kao i moja. Link: http://4.bp.blogspot.com/-RmvzhIqV5k...0/IMG_0593.JPG

1.Zanima me kakve su to crne točkice/mrljice na stapci veličine manje od 1mm. Izgledaju kao prirodne šare, ali se daju obrisati sa vatom? I šire se prema listovima.
2. ovo drugo su bijele duguljaste "mucaste" uši?

Tražila sam po netu i navodno je to neka vrsta ušiju. Evo link na stranicu: https://www.rhs.org.uk/advice/profile?PID=798

Pošpricala sam sa mješavinom tople vode, ulja i detergenta, ali nisam sigurna da je dosta. Planiram još sa Biokillom pa me zanima jel on djeluje na ovako nešto?

Biljka je kupljena prije dva mjeseca.

Hvala
Neon tetra is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2015., 17:09   #745
Da li je ovo klica imele ili nešto drugo? Nalaze se na stablu višnje i trešnje.
nomadsoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2015., 14:21   #746
Pozdrav!
Imam jedno pitanje, dobila sam kao zadatak na faksu determinirati neke od bolesti na biljkama pa me zanima ako bi mi itko bio voljan pomoci pri determinaciji
Zanima me o kojoj se bolesti ovdje radi?

VictoriaSeras is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2015., 21:59   #747
Na luk posađen još u jesen su mi se pojavili bijeli crvići, lukova muha možda.
Negdje sam pročital da je za prevenciju potrebno osmislit zaštitnu mrežu u visini 1 metar jer navodno te muhe ne lete visoko. Ima li tko iskustva? Sadil bi nešto malo samo za sebe, pa mi nije problem napravit
pic is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2015., 08:51   #748
Quote:
pic kaže: Pogledaj post
Na luk posađen još u jesen su mi se pojavili bijeli crvići, lukova muha možda.
Negdje sam pročital da je za prevenciju potrebno osmislit zaštitnu mrežu u visini 1 metar jer navodno te muhe ne lete visoko. Ima li tko iskustva? Sadil bi nešto malo samo za sebe, pa mi nije problem napravit
mi smo prosle godine na luk stavljali onu tkaninu i nije pomoglo pa smo kasnije culi da se luk mora sadit tek pocetkom 5 mjeseca da se izbjegne ta muha jer navodno ona tada vise se leti i ove godine smo tako sadili te zasad nema muhe ni crvica na luku
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2015., 16:01   #749
Heh, tako sam prošle godine sadil poriluk i nešto malo sam ga jel no većinu sam bacil početkom jeseni. A sad... bila je kod nas poplava krajem ljeta pa možda to ima neke veze, ne znam.
pic is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2015., 14:24   #750
Na tresnji mi se pojavila neka bolest, listovi se uvijaju i na njima je kao neka paucina pa ako netko ima savjet kako da to tretiram, po mogucnosti ne kemikalijama...
Pospricala sam vodom od koprive ali bojim se prekasno, necu se bas najesti tih tresanja ove godine
__________________
Assumption is the mother of all f***ups! ~ All that I'm after is a life full of laughter ~
Daphne Doo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2015., 20:12   #751
list mandarine

Najprije pozdrav svima.
Posadio sam mandarinu prije cca. 1 mj., ovo mi je prva posađena voćka.
Listovi na mladim granama su se lagano počeli uvijati.

Slika_1
Slika_2
Slika_3

Znate li o čemu je riječ?
Hvala na odgovorima
Nikola-Z is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2015., 15:16   #752
Unutar listova čvarkuće su mi neki crvići, oni valjda izdube cijelu unutrašnost, list na kraju izgleda smeđ i trul.
Zna li tko kakvi su to crvi i šta mogu napraviti protiv njih?
__________________
People are strange
Aileenn is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2015., 10:24   #753
Trebala bih pomoć u detekciji štetnika - naime, na balkonu imam cherry rajčice. Izniknulo ih je jako puno i ja bila happy No, svako jutro na balkonu iznenađenje - neko obrsti lisove u potpunosti i ostavi samo golu stabljiku. Prvo sam mislila da su ptice ali nisu po noći, pretražila sam sve moguće u potrazi za gusjenicama - nema ih, presađivala da nije nešto u zemlji - nije...jedino što mi sad pada na pamet su nekakvi noćni leptiri možda?! Ne mogu nigdje ništa pronaći pa evo...pitam vas. Hvala
__________________
"Life is like a box of chocolates-you never know what you gonna get"
sunsetmo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2015., 10:49   #754
Trebala bih pomoć u detekciji štetnika - naime, na balkonu imam cherry rajčice. Izniknulo ih je jako puno i ja bila happy No, svako jutro na balkonu iznenađenje - neko obrsti listove u potpunosti i ostavi samo golu stabljiku. Prvo sam mislila da su ptice ali nisu po noći, pretražila sam sve moguće u potrazi za gusjenicama - nema ih, presađivala da nije nešto u zemlji - nije...jedino što mi sad pada na pamet su nekakvi noćni leptiri možda?! Ne mogu nigdje ništa pronaći pa evo...pitam vas. Hvala
(p.s. postala sam i na Bolesti i štetnici na bilju ali postam i ovdje s obzirom da tamo nitko nije bio već duže )
__________________
"Life is like a box of chocolates-you never know what you gonna get"
sunsetmo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2015., 12:11   #755
Quote:
sunsetmo kaže: Pogledaj post
Trebala bih pomoć u detekciji štetnika - naime, na balkonu imam cherry rajčice. Izniknulo ih je jako puno i ja bila happy No, svako jutro na balkonu iznenađenje - neko obrsti listove u potpunosti i ostavi samo golu stabljiku. Prvo sam mislila da su ptice ali nisu po noći, pretražila sam sve moguće u potrazi za gusjenicama - nema ih, presađivala da nije nešto u zemlji - nije...jedino što mi sad pada na pamet su nekakvi noćni leptiri možda?! Ne mogu nigdje ništa pronaći pa evo...pitam vas. Hvala
(p.s. postala sam i na Bolesti i štetnici na bilju ali postam i ovdje s obzirom da tamo nitko nije bio već duže )
puževi
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2015., 20:41   #756
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
puževi
koka36 hvala
No uspjela sam konačno identificirati krivca - duga zelena gusjenica

Sad ću u potragu da im stanem na kraj!
__________________
"Life is like a box of chocolates-you never know what you gonna get"
sunsetmo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2015., 09:55   #757
Quote:
sunsetmo kaže: Pogledaj post
koka36 hvala
No uspjela sam konačno identificirati krivca - duga zelena gusjenica

Sad ću u potragu da im stanem na kraj!
chromorel d - doziranje 1-ml/1L
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2015., 20:26   #758
UPOZORENJE! danas ponovo su se pojavile zelene gusjenice koje napadaju buxuse borimo se sprayevima. bit će duga noć


Zadnje uređivanje fermina-daza : 15.07.2015. at 10:12. Reason: spajanje postova - koristiti edit
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2015., 10:03   #759
Pozdrav svima. Može li mi netko pomoći, rajčice mi nisu još ni dozrele, a već počinju trunuti. Sa cherry rajčicama nemam tih problema, ali s ovim većima, često. gdje griješim.


__________________
Ako trebate nešto kupiti na eBayu, ili treba savjet oko istoga, rado pomažem bez ikakve naknade.
dandy867 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2015., 11:22   #760
Najbolje bi bilo da odeš u poljoapoteku s tim plodovima pa da ti tamo probaju detektirati tj utvrditi o čemu se radi. Meni izgleda kao vršna trulež rajčice. To je fiziološki poremećaj odnosno simptom deficijencije kalcija u plodu.
Daisy28 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:37.