Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.01.2004., 12:11   #21
Quote:
Nemruth Dagi kaže:
A ti si Advocatus Diaboli?????


Naravno, usto i pripadnik hrvatskog nacionalnog korpusa.

Odi na Sijelo veselo i zajedno s kloniranima oštrite vaše kame jezikom mržnje....

sretno ND

Quote:
Naravno, usto i pripadnik hrvatskog nacionalnog korpusa.
A što je to, nešto kažnjivo, biti pripadnikom hrvatskog nacionalnog korpusa? Možda bi trebao biti pripadnikom - alienskog anacionalnog korpusa?


Quote:
Odi na Sijelo veselo i zajedno s kloniranima oštrite vaše kame jezikom mržnje....

A ti odi na alienske forume i tamo oštri bajunete zakona - jezikom podmetanja!
I.L is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2004., 12:18   #22
Quote:
I.L kaže:
A što je to, nešto kažnjivo, biti pripadnikom hrvatskog nacionalnog korpusa? Možda bi trebao biti pripadnikom - alienskog anacionalnog korpusa?





A ti odi na alienske forume i tamo oštri bajunete zakona - jezikom podmetanja!
Opet ništa sadržajno, kao ni obično, od tebe.

A na đavoljem Sijelu- veselom, za druga mišljenja nema ni mjesta.
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2004., 12:30   #23
Cool

Quote:
Nemruth Dagi kaže:
Opet ništa sadržajno, kao ni obično, od tebe.

A na đavoljem Sijelu- veselom, za druga mišljenja nema ni mjesta.

Kako nema mjesta...? Ima, ima... u skladu s pravilima. I pišeš, samo pišeš...
I.L is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2004., 12:40   #24
Quote:
I.L kaže:
Kako nema mjesta...? Ima, ima... u skladu s pravilima. I pišeš, samo pišeš...
sve što nije u skladu s TVOJIM pravilima ne valja
to rade nedorasli ljudi- adolescenti to imaju kao prolaznu fazu
i poremećeni bolesnici kao trajno stanje uma
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2004., 15:38   #25
I.L je za mene primitivac koji spada u srednji vijek. Koji ne priznaje suvremena znanstvena dostignuća.

U raspravi sa mnom on nikada neje odgovorio niti na jedno pitanje. Tako da se sa njime ne može raspravljati. Jer je to kao da razgovaraš sa slaboumnom osobom.

A pitanje Isusa Krista se danas promatra kao pravno, povjesno i političko pitanje i znanstvenim istraživanjima se je došlo do zaključaka koje sam ja iznosio.

Što se tiče Pape, Papa je vjerski autoritet normalnim ljudima.

A poznate su činjenice da su evanđelja napisana za vrijeme židovskih ustanaka 70tih i 130tih godina.

Kad je Marko pisao 71 godine, krščani su bili suočeni sa opasnostima suživota sa Rimljanima koji su bili okupatori u Palestini i pobijedili su.

Marko je tada napisao odbranu krščanstva koja je daleko od povjesnih pravnih i političkih činjenica prvog stoljeća.

Jer Marko nas uvjerava da je Isus po nacionalnosti židov, koji je odrastao i umro u jednoj vjerski određenoj sredini, ali on,

- nema nikakvih veza sa židovima
- nema nikakvih veza sa Judaizmom, židovskom vjerom
-Podupire Rimsku upravu u Judeji
-nema veze sa svojom porodicom
-znači jedan lojalni građanin koji je za uredno plačanje poreza Rimskom caru
-ali njega dovode pred Pilata, da mu sude, židovi
- Pilat mu sudi i utvrđuje njegovu nevinost
-a onda je na čudan način ipak pogubljen na križu, jesu li ga pogubili rimljani ili židovi
-

Činjenica je da je križ rimska kazna za pobunu.

I upravo ta činjenica je bajveći problem Markov.
kom1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2004., 15:46   #26
nemoj tako o glasniku viseg svijeta. Cuj mogao bi postati i moderator pa mu se nemoj zamjerit. sta ne vidis da je naj naj od svih
Roko is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2004., 16:03   #27
Kako može postati moderator koji ništa ne razumije.

Tip jednostavno ne shvaća da su evanđelisti poslije Marka razradili temu miroljubivog Krista. I naravno po Bibliji Krist ne može imati veze sa politikom. Jer je to otjelovljeno božanstvo žrtvovano za spas čovječanstva.. Sudac posljednjeg suda.

Ali danas se u svijetu želi promovirati mir i bratstvo među narodima. Krist je postao ideal koji visoko cijenimo ali teško postižemo.

Međutim ljudima koji površno čitaju bibliju činjenice teško ulaze u glavu.

A činjenice suvremenih istraživanja koje govore da je Isus bio pobunjenik su teško prihvatljive.
kom1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2004., 23:52   #28
Quote:
desna ruka kaže:
rambi, pitao sam te jednom no nisi mi odgovorila. Kakvo je trenutno stanje peace processa? Što se po mirovnom planu trenutno nudi Palestincima glede njihove države? Piše li se o tome po izraelskim medijima? Što misle obični Izraelci?
Promaklo mi je . Odgovorim kad budem mogla oci drzati otvorenima. U medjuvremenu prilazem clanak iz danasnjeg Maariva i jos jedan iz Jerusalem Posta.

Inace, naravno da se o tome ovdje pise - na CNN-u ili BBC-ju Izrael se spominje samo kada se dogodi neki teroristicki napad - mi ovdje svakodnevno zivimo. U Izraelu su misljenja razlicita i javnost je podijeljena od ultralijevih naivaca do ultradesnih manijaka; u Judeji, Samariji i pojasu Aze (kako sada stvari stoje) medjutim misljenja nisu tako podijeljena.
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) Derviš aka Musliman.hr / Izrael 101
Kadija te tuži, kadija ti sudi / Case study / Legitimna kritika izraelske fiskalne politike / Izrael i UN / Arapsko-izraelski sukob
rambi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2004., 00:04   #29
Quote:
rambi kaže:
Slikom na sliku
The incident in which Israel's ambassador in Sweden, Zvi Mazel, damaged an art installation over the weekend that seemed to express sympathy for acts of suicide and murder at the Maxim restaurant in Haifa, raises questions about the limits of freedom of artistic expression, and the limits of protest against this same freedom of expression.


Ono sto mi odmah zapalo za oci je rijeci "seemed".

I koji su to limiti? Kako sprijeciti takvo sto ubuduce?
__________________

There is no devil it is only god when he is drunk
ADEX is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2004., 00:06   #30
Clanak je iz lijevog Haareca - inace, ja sam mislila da ti zivis u Australiji gdje se govori engleski . Preporucujem ipak procitati clanak do kraja te svaku recenicu sagledati u kontekstu.

I jos nesto - u prilozenom se slucaju vidi da je reakcija izraelskih medija (iako je ovdje Izrael izravno upleten) manje histericna od reakcije njihovih europskih kolega
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) Derviš aka Musliman.hr / Izrael 101
Kadija te tuži, kadija ti sudi / Case study / Legitimna kritika izraelske fiskalne politike / Izrael i UN / Arapsko-izraelski sukob
rambi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2004., 00:24   #31
Ma procitao sam.

Isto kao i svojevremeno ona srpska prica:"Sto nas mrze?"
"Kako to da smo samo mi krivi a ne i ovaj ili onaj tamo negdje koji ima iste probleme?"
__________________

There is no devil it is only god when he is drunk
ADEX is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2004., 00:53   #32
Al ste se " uzjebali" (ups) oko Židova, pustite ih neka grade novi "Berliner"i propovijedaju demokraciju dok gaze po kućama terorista i " terorista".

--ŠTO TKO ČINI SEBI ČINI
-- No otkuda se nitko(ili nisam pozorno čitao ne dotiče uzroka antisemitizma, posebno zapadno europskog.
-- proučavajući potencijalne uzroke vjerojatno bi našli mnoštvo zanimljivosti


Inače nemojte samo generalno Hrvatima pripisivari antisemitizam, on u Hrvatskoj niti je postojao niti postoji(za raliku od Srbije gdje je bio ideal državne politike.
__________________
"U šarmantnoj pozi moderni poganac —Najmio ga stranac, da nam metne lanac.Taj klatež, što o pravdi blebeće —On za korist tuđu laže, kleveće."
SKIDAJTE MARASOVCU BAN
Panonicus is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2004., 01:16   #33
Quote:
Panonicus kaže:
-- No otkuda se nitko(ili nisam pozorno čitao) ne dotiče uzroka antisemitizma, posebno zapadno europskog.
-- proučavajući potencijalne uzroke vjerojatno bi našli mnoštvo zanimljivosti


Inače nemojte samo generalno Hrvatima pripisivari antisemitizam, on u Hrvatskoj niti je postojao niti postoji(za raliku od Srbije gdje je bio ideal državne politike.
Ukoliko ja znam Europljani su preuzeli antisemitizam od Arapa, tijekom srednjeg vijeka je bilo dosta kontakta izmedu arapskog i europskog svijeta.
Mislim da bi jedan od uzroka mogao biti to sto su Zidovi bili laka meta. Mala grupa bez ikakve zastite.

Htjela bih nijansirati ono o "hrvatskom antisemitizmu", stvar je u tome da Hrvatska - za razliku od nekih drugih zemalja - nikada nije imala antisemitsku tradiciju.
Spot Perdita is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2004., 01:29   #34
Quote:
Mislim da bi jedan od uzroka mogao biti to sto su Zidovi bili laka meta. Mala grupa bez ikakve zastite.


--Pa neće baš biti tako,ako se vratimo još malo ranije ,pogledamo kako se Židovi ponašaju prema Kršćanima i poganima-nema govora o maloj lakoj meti, dapače rimsko carstvo ih štiti iako se ne ponašaju baš nevino ni prema Rimljanima ni prema Kršćanima.


-- Možda je ipak uzrok antisemitizma u njihovom "elitizmu" i samoizolaciji?!
__________________
"U šarmantnoj pozi moderni poganac —Najmio ga stranac, da nam metne lanac.Taj klatež, što o pravdi blebeće —On za korist tuđu laže, kleveće."
SKIDAJTE MARASOVCU BAN
Panonicus is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2004., 01:34   #35
QUOTE]Htjela bih nijansirati ono o "hrvatskom antisemitizmu", stvar je u tome da Hrvatska - za razliku od nekih drugih zemalja - nikada nije imala antisemitsku tradiciju.[/QUOTE]



--u cijelosti istinito i krasno čuti
__________________
"U šarmantnoj pozi moderni poganac —Najmio ga stranac, da nam metne lanac.Taj klatež, što o pravdi blebeće —On za korist tuđu laže, kleveće."
SKIDAJTE MARASOVCU BAN
Panonicus is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2004., 02:54   #36
Quote:
Panonicus kaže:
--Pa neće baš biti tako,ako se vratimo još malo ranije ,pogledamo kako se Židovi ponašaju prema Kršćanima i poganima-nema govora o maloj lakoj meti, dapače rimsko carstvo ih štiti iako se ne ponašaju baš nevino ni prema Rimljanima ni prema Kršćanima.


-- Možda je ipak uzrok antisemitizma u njihovom "elitizmu" i samoizolaciji?!

Vise sam ciljala na srednje stoljece pa nadalje. Zidovi su bili izgubili drzavu i raselili se po svijetu. Sistematski su bili iskljuceni iz drustva zato sto ih je bilo lako iskljuciti.

Rimsko carstvo je bilo dosta tolerantno prema narodima koje je osvajalo, dopustalo bi im da do odredene mjere sredivaju svoja posla. Samo mi nije jasno kako mislis elitizam i samoizolaciju?

Zadnje uređivanje Spot Perdita : 23.01.2004. at 04:06.
Spot Perdita is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2004., 10:14   #37
Ja sam pokrenuo ovu temu zbog antisemitizma na forumu koji se širi zahvaljući tome što moderatori ne baniraju I.L i njegove klonove.

Koji pogrešno čitaju bibliju i žeje nas vratiti u srednji vijek.

A što se tiče biblije, Marko, pisac evanđelja je kao vjeroučitelj imao motive da pomogne vjeri u vrijeme kad je je vjeru trebalo štiotiti od progona u Rimskom carstvu.

Marko stoga nije opisivao činjenice, nego je krivicu svalio na žrtve.
On je polazeči, od svoje vjere da je Isus sin božji utjelovljen radi spasa čovječanstva, napisao odbranu krščanstva. I u evanđulju on poručuje da su krščani lojalni građani i da se rimjani nisu protivili krščanstvu. Kad bi to bilo točno, otkud onda progoni krščana i vač povjesni podaci o krščanima u areni sa lavovima.

Već i površno čitanje biblije nas mora uvjeriti u to što sam rekao, samo uz uvijet da bibliju čitamo kao svaki drugi tekst i uz korištenje znanja iz povjesti, prava i politike i političkih odnosa, a ne kao vjerski fanatici i rasisti.

Isus kao Židov, nije mogao biti nepovezan sa židovskim narodom, svojom porodicom.
Kao Mesija Isus se je isto kao i drugi židovi molio u židovskom hramu.
A treba se zapitat, tko bi u Palestini prvog stoljeća išao za MESIJOM koji podržava Rimskog cezara i Rimsu vlast. Jer biblija nam upravo to tvrdi. Cijeli jedan narod je pod okupacijom i svi su protiv Rima a Mesija je za Rim.

Marko govori i o plačanju poreza. Jer je porez u Judeji 1 stolječa bilo vjersko pitanje. Zelotske pobune su pokrenute zbog plačanja poreza. Jer pravovjerni židovi nisu mogli priznati drugog gospodara osim Boga. Vjerovali su da žive u božjoj suverenoj zemlji u kojoj je bog jedini suvereni gospodar. Zbog toga je došlo do rata. To znači da nitko u palestini tko ima bilo kakve veze sa vjerom nije bio za plačanje poreza, a Marko nas uvjerava kako je Isus mesija govorio narodu da moraju poštovati cezara i plačati porez.

Nesija je odabranik božji koji će vratiti kraljevstvo Davidovo. Zašto Davidovo? Zato jer je bog postavio Davida i njegove nasljednike da budu kraljevi namjesnici i vladaju u Ime boga. Znači vidimo da sve govori u prilog zaključku da Mesija nije mogao biti lojalan cezaru. Jer da je bio nebi bio Mesija.

Dakle I.L i njegova rasistička klika laže. Zato ga treba banirati.

Ja naravno time ne opravdavam suvremene događaje na bliskom istoku, nego samo razmišljam o nekoim uzrocima koji su nastali u prošlosti.
kom1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2004., 10:25   #38
Kom je kralj.
jan3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2004., 10:53   #39
Quote:
rambi kaže:
Promaklo mi je . Odgovorim kad budem mogla oci drzati otvorenima. U medjuvremenu prilazem clanak iz danasnjeg Maariva i jos jedan iz Jerusalem Posta.

Inace, naravno da se o tome ovdje pise - na CNN-u ili BBC-ju Izrael se spominje samo kada se dogodi neki teroristicki napad - mi ovdje svakodnevno zivimo. U Izraelu su misljenja razlicita i javnost je podijeljena od ultralijevih naivaca do ultradesnih manijaka; u Judeji, Samariji i pojasu Aze (kako sada stvari stoje) medjutim misljenja nisu tako podijeljena.
Ok rambi daj mi reci kako ti dozivljavas tu instalaciju?? onako iz srca jel ju stvarno dozivljavas kao glorifikaciju nasilja?
Ja ne u svakom slucaju meni vise ide na osudu nasilja i manipulaciju mladih da isto cine.

I zasto takva reakcija prema Svedskoj koja je sklonila tolike zidove i koja je stvarno nekad i pretolerantna prema i politicki prekorektna pravna drzava?

Zar je Svedska zasluzila swastiku??
Roko is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2004., 11:38   #40
Quote:
Zar je Svedska zasluzila swastiku??
roko,

to se zove sloboda izrazavanja!

kao kad tompsonu iza glave u jednom tjedniku stave "swastiku" !
__________________
datum izmjene potpisa 10. Travanj
"Krist je, istina, bio Arijac"
neupitno: Perzijski vjerski pisac ZARATUSTRA (Zoroaster), Mahatma Gandhi, Jawaharlal Nehru...
WeM is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:18.