Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.07.2007., 15:37   #61
"Čovjek Kosilica"
Veky is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2007., 15:54   #62
Quote:
Veky kaže: Pogledaj post
"Čovjek Kosilica"
Od tih manjih strojeva, ja sam do zadnjeg vijka "raskupusao" motor od motokultivatora, i to nekoliko puta. Prvo sam samo stavio nove karike, a drugi puta sam radio kompletnu generalku, sa brušenjem stubline plus novi klip i prva specijala karika. Treći puta kupio sam novu mašinu...

"Čovjek Freza"
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2007., 09:26   #63
Na tim manjim strojevima je za razliku od npr. automobilskih motora pojednostavnjena konstrukcija, razlika je matrijala, razlika tolerancija i ima još dosta stvari koje znaju "olakšati" priču ali je znaju učiniti i "nepopravljivom".
Veky is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2007., 16:56   #64
Quote:
champ kaže: Pogledaj post
... Treći puta kupio sam novu mašinu...

"Čovjek Freza"
Treći put i Bog pomaže
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2007., 18:30   #65
Quote:
Zvon kaže: Pogledaj post
Treći put i Bog pomaže
Da, ali u međuvremenu se i freza pošteno naradila i namučila... Osim toga, tank za gorivo bio je u lošem stanju, filter zraka i rasplinjač također, teško je palila zbog slabe iskre i t.d...

Na tom starom motoru najbolji dio je samo srce motora, a "periferne jedinice" su loše. Zato je i stigla nova mašina..
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2007., 21:38   #66
A kaj ta freza dela, da si uspio potrošiti dva motora?
Usput, kakvo ulje koristiš i koliko često ga mijenjaš?
Ja koristim INA Super 3, promijenim ga godišnje, jer motor radi 10-tak sati.
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2007., 00:04   #67
S njom obrađujem vinograd, zemlja je ispočetka bila jako teška i ljepljiva (ilovasti teren). Zbog stalne obrade, struktura tla se do sada bitno poboljšala, ali na početku je svaki čas otišla lamela, skupa s druk-lagerom.

Nakon generalke, sam motor je u dosta dobrom stanju, ali trebalo bi dosta investirati u "periferiju": paljenje je glavna boljka, filter zraka je puknut, rezervoar za benzin je puknuo na mjestu gdje se ne može zalemiti, i sl.

Ovaj novi motor mi sada sa dobrim vraća za sve probleme koje mi je radio onaj prvi..

Da, i ja sam ranije koristio INA Super 3, godišnje radim isto oko 10 sati. Sad je unutra B$S ulje, također monogradacijsko.
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2007., 16:01   #68
trebamo kupiti kosilicu, pa tražim savjet, za cca 300m2 uglavnom ravnog zemljišta-samo je kanal neravni dio, što kupiti (neki srednji cjenovni razred)
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 22:02   #69
Remen na kosilici....

Imam samohodnu kosilicu, kod koje se pogon na stražnje kotace prenosi s osovine na kojoj je nož, i to preko remena. Eh, kako sam kosio neravan teren, naletio sam na nezgodan hupser i ode remen...... Jednostavno, nož ga zahvatio i sad nemam prijenos na kotace. Gdje da kupim novi i kak se to montira???? Iz ostataka remena uspio sam iščitati Threev A787, ako to išta znaci. Hvala na pomoci.

Zadnje uređivanje Majstor : 19.04.2015. at 21:50. Reason: Ispravljanje naslova teme
Stari Zeke is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2007., 13:44   #70
mi smo remen za jedan stroj nasli u tokicu, pasao je od nekog auta, ne znam kakvo je remenje na kosilicama ...
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2007., 08:51   #71
Možda netko zna više o ovome? U manualu od kosilice se na žalost ne spominje taj remen... Hvala unaprijed!
Stari Zeke is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2007., 15:07   #72
uzmi ostatke tog remen i odi u trgovinu autodijelovima i kupi remen za auto te dimenzije. ako ne možeš sastaviti taj remen, probaj špagom izmjeriti koliki bi trebao biti. imao sam sličan problem i tako sam ga riješio. čak sam nekoliko puta mijenjao remen jer se relativno brzo zamaže blatom i travom, pa proklizava.
Arion is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 09:40   #73
Taj remen će biti "velika komplikacija".
Ako je kosilica "colska" - remen je u inčima i tu dimenziju možeš kupiti jedino u servisu za oko 150 kuna.
Ako staviš bilo koji drugi nećeš moći iskljućiti pogon i morat ćeš prepravljati poluge za napinjanje/otpuštanje!
Imao sam ja to veliko sranje! Motor B&S 5 kW pogon na zadnje kotaće!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 09:45   #74
Ja imam 3.8KS, pogon na zadnje kotače. Kosilicu sam kupio u Pevecu, ima neku oznaku P2. A kaj znači to "Threev A787" što piše na remenu, na googleu mi neda rezultata?
Stari Zeke is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 12:27   #75
Kad "ode" remen i zubi na kotačima onda se igraš!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 12:30   #76
http://img222.imageshack.us/my.php?image=kos1tv1.jpg][IMG]
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 01:09   #77
Eee, ježi ga, Zeke: najprije ubiješ flaksericu, sad samoguralicu. Kaj je slijedeće?
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 16:43   #78
Quote:
Zvon kaže: Pogledaj post
Eee, ježi ga, Zeke: najprije ubiješ flaksericu, sad samoguralicu. Kaj je slijedeće?
Nemam sreće s kosilicama
Stari Zeke is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 21:39   #79
Izmjeril sam špagom kolka bi bila dužina remena. E sad, kolko je precizno... Izmjeril sam 71cm. Pretpostavljam da je to onda 70cm. Ima nekih standardnih mjera?
Stari Zeke is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2007., 08:53   #80
Odi u prodavaonicu koja je dobro opskrbljena remenjem, oni će sigurno pronaći nešto što ti treba! Kod dužeg remenja standardne mjere rastu po 50 mm, ali kod tebe se radi o kratkom remenu! Za dužinu se uzima srednja mjera, dakle ona koja prolazi sredinom profila remena.

Iako negdje u papirima od tvoje kosilice sigurno postoji naziv proizvođaća i model kosilice. Na netu bi morao pronači i potrebne dimenzije tog remena.
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:40.