Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.05.2009., 18:16   #21
U pravu si Leptirice. Vjera ljudima pomaze. Voljela bih vjerovati i moliti Boga da zastiti moju porodicu. No moj je otac poginuo, njegova kcer iz drugog braka takoder a bili su dobre osobe...Baka je uvijek bila velika vjernica i zapitala sam se kako joj se dogodilo da izgubi sina mezimca i unuku.
No pokusat cu u sebi osnaziti vjeru i zaboraviti vjerovanje, kako moja mama kaze, u kamenje (to su za nju planete).
Lada1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2009., 20:43   #22
Quote:
Lada1 kaže: Pogledaj post
U pravu si Leptirice. Vjera ljudima pomaze. Voljela bih vjerovati i moliti Boga da zastiti moju porodicu. No moj je otac poginuo, njegova kcer iz drugog braka takoder a bili su dobre osobe...Baka je uvijek bila velika vjernica i zapitala sam se kako joj se dogodilo da izgubi sina mezimca i unuku.
No pokusat cu u sebi osnaziti vjeru i zaboraviti vjerovanje, kako moja mama kaze, u kamenje (to su za nju planete).
Znam da nije lako ali pokušaj ne misliti na to,odbaci tu misao kada dođe,jer život je prolazan,on prolazi,danas smo mogli uživati u nečemu ali nismo jer nas prati ta tjeskoba...kod tebe je još teže,obistinile su se stvari-kažeš-što pojačava vjeru u loše stvari....nemoj dozvoliti da izgubiš komunikaciju sa svojim mužem,sa svojom djecom,imaj na umu da su oni tu da ti pomognu,saslušaju,da te razumiju,objasni mu svoje strahove-trebao bi te razumjeti...a nekad se neke stvari događaju i nemožemo ih spriječiti-ali ti imaš dvoje prekrasne djece koja te trebaju,trebaju čvrstu i sretnu mamu,zato nemoj odustati...vjeruj da dok smo god živi imamo šanse promijeniti stvari.
Pokušaj vjerovati i ostavi se proučavanja natalnih karata pa će ti biti bolje,vidjećeš...
leptirica 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2009., 21:24   #23
Quote:
Lada1 kaže: Pogledaj post
Isla sam kod dr. Legac u Zagreb ali mi je problem sto su njene hipnoterapije skupe a ja jos nisam iz Zagreba...
odi kod svoje doktorice da ti dade uputnicu za psihijatra, i traži psihoterapiju. ako imate iole pristojna primanja, svakako preporučujem da ideš privatno, jednom tjedno. za pare koju daš gđi legac jednom u 3 mjeseca, možeš imati kvalitetnu psihoterapiju u svom gradu. ako ti propiše lijekove, redovito ih uzimaj

sretno
Vilenica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2009., 22:29   #24
Thumbs up

Quote:
Lada1 kaže: Pogledaj post
Kako da prestanem u to vjerovati? Dala bih sad ne znam sto da mogu to zaboraviti? Ima li nacina?

Isla sam kod dr. Legac u Zagreb ali mi je problem sto su njene hipnoterapije skupe a ja jos nisam iz Zagreba...

Postoji li neko ko mi moze pomoci? Zbog moje sestogodisnje curice i malog sincica moram ozdraviti.
Postporođajana depresija je prvenstveno hormonalno-kemijski disbalans, nije stvar uvjerenja - dapače, uvjerenja su dio simptomatologije.
Iz navedenih razloga, i da ne bi došlo do pogoršanja koja mogu ići do psihotičnog nivoa, najbolje je i potrebno je javiti se najdostupnijem psihijatru! Ne teba ništa filozofirati, običan psihijatar i lijekovi je ovdje indiciran i najsigurniji put do oporavka. Svome liječniku po uputnicu..., i to je to. Ili može i privatniku. Samo ne alternativcima - gubljenje vremena i prevelik rizik.
Nadam se da imaš podršku obitelji u tome!
__________________
Seeing beyond the obvious!
vigilanty is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2009., 22:43   #25
Quote:
Lada1 kaže: Pogledaj post
U osnovi je strah, opsjednutost astrologijom. Zvuci cudno, ludo? To svi iz moje okoline misle no za mene je to realnost.
Pa kad si vec tako opsjednuta astrologijom onda vjerujem da si i svjesna cinjenica da astrologija nije poznavanje buducnosti kakva ce biti i sto nas ceka, vec da je kao i mnogi drugi pristupi samo jedno razumijevanje i shvacanje koje mozemo iskoristiti za znati kako djelovati u zivotu, kako se ponasati, sto mijenjati..

Ili ti stvarno imas percepciju da je buducnost tocno isplanirana i predvidjena i da tu ne mozemo nista? Jer ako je tako, cemu onda traziti pomoc i nesto mijenjati.. biti ce kako je predvidjeno, ne?
Sacreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2009., 09:45   #26
Problem i jeste sto sam astrologiju dozivjela kao nesto sto determinira buducnost. Shvatila sam to fatalisticki jer su se kod mene a i kod nekih ljudi stvari nekako poklopile. Isprepadala me, prije svega, karta mog oca u kojoj stoji i njegova pogibija i pogibija njegove druge kceri, dva braka, troje djece, uspjeh u karijeri...Previse da bi bilo slucajno. Sest ljudi koji su se razveli a koje poznajem imaju to u natalnim kartama. Provjeravala sam to u nadi da cu dokazati da su to gluposti u koje ne trebam vjerovati i time sebi i mojima kvariti zivot. Ali sam samo pogorsala stvar. A ne ide mi u glavu kakve bi veze planete mogle imati sa nama. Kako je to moguce? To tako glupo zvuci i nema veze sa zdravim razumom.
Lada1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2009., 10:20   #27
Quote:
Lada1 kaže: Pogledaj post
Problem i jeste sto sam astrologiju dozivjela kao nesto sto determinira buducnost. A ne ide mi u glavu kakve bi veze planete mogle imati sa nama. Kako je to moguce? To tako glupo zvuci i nema veze sa zdravim razumom.

Uzorak, matematika i fizikalni zakoni, a kombinatorikom se svašta da "načiniti".
Putanje planeta su postojane .. ostalo se da prilagoditi. No sve to je recimo nebitno za Tvoj slučaj.


Odličan post vigilanty ali ...

Quote:
vigilanty kaže: Pogledaj post
Postporođajana depresija je prvenstveno hormonalno-kemijski disbalans, nije stvar uvjerenja - dapače, uvjerenja su dio simptomatologije.
Potpuno u pravu ..

Quote:
vigilanty kaže: Pogledaj post
Iz navedenih razloga, i..potrebno je javiti se najdostupnijem psihijatru! Ne teba ništa filozofirati, običan psihijatar i lijekovi je ovdje indiciran i najsigurniji put do oporavka. Svome liječniku po uputnicu..., i to je to. Ili može i privatniku. Samo ne alternativcima - gubljenje vremena i prevelik rizik.
Glavno pitanje je kada je počeo problem, astrologija je bila "uzeta" kao posljedica. Mislim da traje godinama uvjerenje da se ne može baš previše toga mijenjati na tračnicama života. Bez brige mnogi uspješno ispadaju sa njih i žive na svoj način. Napisano je da je bilo već pokušaja a zaključci kontradiktorni .. dalo bi se komentirati .. no pitanje je kada je počeo strah od sudbine .. nakon pogibije oca ili nečije priče o njemu?

Quote:
vigilanty kaže: Pogledaj post
Nadam se da imaš podršku obitelji u tome!

Nema, prešutno gledaju da će je i to "proći" (pretpostavka)
ARTETUREN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2009., 10:43   #28
Quote:
Lada1 kaže: Pogledaj post
Problem i jeste sto sam astrologiju dozivjela kao nesto sto determinira buducnost. Shvatila sam to fatalisticki jer su se kod mene a i kod nekih ljudi stvari nekako poklopile. Isprepadala me, prije svega, karta mog oca u kojoj stoji i njegova pogibija i pogibija njegove druge kceri, dva braka, troje djece, uspjeh u karijeri...Previse da bi bilo slucajno. Sest ljudi koji su se razveli a koje poznajem imaju to u natalnim kartama. Provjeravala sam to u nadi da cu dokazati da su to gluposti u koje ne trebam vjerovati i time sebi i mojima kvariti zivot. Ali sam samo pogorsala stvar. A ne ide mi u glavu kakve bi veze planete mogle imati sa nama. Kako je to moguce? To tako glupo zvuci i nema veze sa zdravim razumom.
Ponovit cu pitanje svoje.. ako si ju tako dozivjela i vjerujes da tako doslovno determinira buducnost, cemu se onda truditi nesto mijenjati?
Sacreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2009., 12:33   #29
Strah od buducnosti...rasplamsao se nakon poroda i procitanih prognoza, ali da li je bio u mojoj podsvjesti_ Vjerovatno da jeste ali mi se cini da takav latentni strah ima gotovo svatko normalan. Ljudi koji ne vjeruju u sudbine takoder su svjesni opasnosti koje zivot nosi i sigurno se svatko poneceg boji. Pitanje je samo intenziteta.
Mijenjati? Sad zelim promijeniti stanje u kojem se nalazim jer ga tesko podnosim. I zelim ponovo vjerovati da je zivot u mojim rukama. Prije ovog sam se tako dobro osjecala, bila sam optimista, vjerovala u snagu nase ljubavi, nikada nisam sumnjala da me muz vara...Radila sam, ucila, imala uspijesnu karijeru...Vjerovala sam da sam predodredena za uspjeh. Vjerovala da sve mogu ako hocu...
I nikad ne bih mogla niti pomisliti da cu spasti na ove grane. Imala sam cak predrasude, priznajem, prema depresivcima. Znala sam vise njih kojima se nista zaista lose nije desilo u zivotu, nisu imali nikakvog razloga da budu depresivni pa mi se cinilo da je to nekakvo skretanje paznje, prenemaganje, izmisljanje problema. Dok nesto ne dozivite ne mozete to razumjeti.
Lada1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2009., 12:36   #30
Quote:
Lada1 kaže: Pogledaj post
Mijenjati? Sad zelim promijeniti stanje u kojem se nalazim jer ga tesko podnosim.
Znaci li to da vjerujes da nije sve determinirano? Kad smatras da se moze mijenjati..
Sacreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2009., 14:14   #31
Moram biti bolje. Mora se ovo moje stanje promijeniti. Ne mogu ovako. Ne znam sta da radim. Lijekovi koje uzimam ocito ne djeluju.
Lada1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2009., 14:19   #32
Quote:
Lada1 kaže: Pogledaj post
P Sinoc sam mu pokazivala natalne karte i objasnjavala astrologiju, sta je to sto me prepalo... mislila sam da ce mi biti bolje da ce mi pomoci no sad se plasim da sam pogrijesila. Jutros je bio potisten, zabrinut...
Svi koji su opsjednuti crnim proročanstvima iz natalnih karti, trebali bi znati da astrologija nije prediktivna znanost, nego ukazuje na razne mogućnosti, tendencije, daje neki osnovni okvir karakteru i slično.

Postoji nešto što se zove slobodna volja i nije ti život unaprijed zacrtan i nisu ti svi događaji unaprijed ispisani.
Imaš knjiga koje se bave astrologijom isključivo s psihološkog aspekta, znači da opisuju osobu, a i većina astrologa i udžbenika će ti reći da u karti možeš vidjeti što je moguće, ali ne i što će se stvarno dogoditi, odnosno što će osoba odlučiti.

Mene je kao tinejdžerku jako zanimala astrologija i pročitala sam masu knjiga, pa čak mi je i nekoliko, kod nas poznatih, astrologinja, tumačilo moj horoskop. Sve su rekle različito i nijedna stvar koju su mi rekle nije se ostvarila, niti su stekle uvid o mojoj prošlosti, sadašnjosti, a bome ni budućnosti.

Moj savjet - okani se toga.

Druga je stvar, ako je opsjednutost astrologijom samo način da se iskaže nakupljena anksioznost ili depresija, ili da se dignu ruke od vlastitog života, jer se smatramo bespomoćnima (sve je ionako zapisano i tu se ništa ne može).

Onog trenutka kad sam odlučila uzeti život u svoje ruke i prihvatila postavku "svatko je krojač vlastite sudbine", prestala sam se baviti proučavanjem svoje natalne karte i počela živjeti.

Otada mi te knjige skupljaju prašinu, što i vama od srca želim.

Zadnje uređivanje femmelatin : 06.05.2009. at 14:27.
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2009., 14:28   #33
prvo i prvo svi naši savjeti ti neće pomoći,niti te utješiti.stanje ti je veoma ozbiljno,prisilne misli te pruzimaju totalno i ometaju te u brizi za djecu.ja sam majka dvoje djece,nakon jednog i drugog poroda imala sam postporođajnu deprersiju,pomiješanu s paničnim atakama i anksioznošću.Kada sam vidjela da me problem gazi,nisam mu dozvolila da me pregazi.Hitno,ali stvarno hitno traži stručnu pomoć.po mogućnosti privatnu,ako se bojiš da ne ostaneš bez djece.dalje počni uzimati farmakoterapiju,da ti se stabilizira menatalno stanje,a šta je najvažnije da možeš funkcionirati,a ne 24 sata dnevno misliti,što bi se moglo dogoditi.slušaj djeca trebaju mamu 24 sata dnevno,a ti se sada ne možeš dati ni pola minuta a kamoli sve to obavljati oko njih,sve ti govorim iz iskustva jer sam to prošla i sama.Kada sam prvi puta došla u jednog eminentnog psihijatra,on me je poslao kući i rekao da mi nije ništa,da se samo moram naviknuti na novo nastalu situaciju,koji kreten.....a ja jedva živa,nisam odustala,tražila sam dalje i našla psihijatricu koja mi je puno pomogla šta se tiče lijekova,ali bila je loša u psihoterapiji.sada imam odličnu psihićku...napokon mi je lakše....čitavo vrijeme uzimam lijekove,jer mi oni pomažu da se brinem o djeci i da živim život kakav zaslužujem....samo da ti kažem da sam imala svakakve prisilne misli,ali stvarno svakakve,i to smo riješili terapijom.trebaš se što više odmarati,naročito ti je važno spavanje.popiti tabletu ako treba i otići spavati....ja kada sam bila ne naspavana nisam mogla funkcionirati,sada je lakše...imam sina od 5,5 godina i curicu od 3 godine...ako što trebaš pitati pošalji mi pp....a sada hitno tražiti pomoć,jer ničije trgni se,neće ti pomoći,vjeruj mi......
surfer22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2009., 14:36   #34
Quote:
Lada1 kaže: Pogledaj post
Dragi forumasi,
Obracam vam se za pomoc jer vise ne znam kako da se izvucem iz more u koju sam zapala nakon rodenja sincica prije 4 mjeseca.

Prva dijagnoza je bila postnatalna depresija s obzirom da mi je to prva depresija u zivotu, a desila se nakon poroda, no razliciti su psihijatri kasnije donosili i razlicite zakljucke kad je moja bolest u pitanju.

U osnovi je strah, opsjednutost astrologijom. Zvuci cudno, ludo? To svi iz moje okoline misle no za mene je to realnost.

U natalnim kartama muza i djece pronasla sam, nazalost, razvod, raspadanje porodice, probleme sa djecom...Kad sam tek to procitala uplasilo me ali nisam u to istinski povjerovala no crvic sumnje je poceo da me nagriza i pocela sam istrazivati (ovdje moram naglasiti da sam magistar u svojoj struci i da se nikada nisam bavila primitivnim gatkama i slicnim stvarima).
Na moje istinsko zaprepastenje otkrila sam da tu, ne da ima neceg, nego da se stvari istinski podudaraju. Npr. u natalnoj karti mog tate stoji da ce poginuti i to da ce mu stradati glava, da ce njegovo drugo dijete takoder poginuti na taj nacin, to je moja polusestra, troje djece, dva braka, izuzetan uspjeh u karijeri...Sest ljudi koje poznajem a koji su se razveli u natalnim kartama imaju znakove razvoda, bolesti od kojih ljudi boluju...

Kako da prestanem u to vjerovati? Dala bih sad ne znam sto da mogu to zaboraviti? Ima li nacina?

Isla sam kod dr. Legac u Zagreb ali mi je problem sto su njene hipnoterapije skupe a ja jos nisam iz Zagreba...

Postoji li neko ko mi moze pomoci? Zbog moje sestogodisnje curice i malog sincica moram ozdraviti.

što se tiče astrologije to je bio samo okidač,na već loše stanje psihe,moglo je biti i nešto drugo okidač.moj okidač je bio što mi je sin ostao na neonatologiji,tako da sam non stop mislila da će umrijeti,to j epostalo opsesivno,a onda sam mislila da ću ja umrijeti,kada je on izašao s neonatologije.....
surfer22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2009., 14:47   #35
Quote:
Lada1 kaže: Pogledaj post
Moram biti bolje. Mora se ovo moje stanje promijeniti.
Ali ako imas takva uvjerenja zasto onda horoskop shvacas onako determinantno? Nije li to kontradiktorno?
Sacreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2009., 22:02   #36
Quote:
Lada1 kaže: Pogledaj post
Moram biti bolje. Mora se ovo moje stanje promijeniti. Ne mogu ovako. Ne znam sta da radim. Lijekovi koje uzimam ocito ne djeluju.
A koje lijekove uzimaš?Ako uzimaš antidepresive moraš znati da njima treba cca 2 tjedna da osjetiš da su počeli djelovati...ako ti ne pašu reci psihijatru pa će ti promijeniti lijek,ne paše nam svima isto...isto vrijedi i za lijekove za smirenje
leptirica 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2009., 09:31   #37
Uzimam Seroxat 20 mg vec mjesec i pol dana. Popodne i predvece se osjecam bolje ali u ranim jutarnjimsatima i do otprilike 16 sati cesto zapadam u krize. I sanjam natalne karte, planete...
Prije ovog lijeka probala sam Zoloft ali mi nije prijao a ne smijem ga uzimati ni zbog problema sa krvnim zilama.
U naredni utorak sam se zakazala kod psihijatrice pa cu vidjeti kako dalje.
Lada1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2009., 10:07   #38
....vjerujem da mi u svim kartama na ovom svijetu pise da moram biti zdrrava, sretna i zadovolna ali i brizna, marljiva i pouzdana.....

....i tebi pise isto....samo jos uvijek neznas da to citas.......trazis sudbinu u losim kartama......
....pocni citati iz ociju svoje djece......za pocetak....oni ce ti najbolke reci sto je sudbina svih vas zajedno....
Maria Callas is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2009., 10:09   #39
predvidjeti na bilo koji nacin bilo sto.....rastavu....smrt....ili nesto sto je dobro.....to nikada nesmije vladati nasim zivotom.....to je tek sluga a ne gospodar nasem zivotu...
Maria Callas is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2009., 10:11   #40
Quote:
Lada1 kaže: Pogledaj post
Uzimam Seroxat 20 mg vec mjesec i pol dana. Popodne i predvece se osjecam bolje ali u ranim jutarnjimsatima i do otprilike 16 sati cesto zapadam u krize. I sanjam natalne karte, planete...
Prije ovog lijeka probala sam Zoloft ali mi nije prijao a ne smijem ga uzimati ni zbog problema sa krvnim zilama.
U naredni utorak sam se zakazala kod psihijatrice pa cu vidjeti kako dalje.
Vidiš,ja kada sam rodila malu koja sada ima 7 godina sam isto imala axio depresiju i bio mi je dao seroxat a 20 mg,ali meni on nije pasao pa mi je promijenio u Zoloft koji mi je bio ....Ćeš vidjeti u utorak ,reci mu svakako da ti ne paše pa će ti promijeiti terapiju.Period od mjesec i pol dana je svakako i više nego dovoljan da se vidi paše li ti lijek ili ne.Važno je napomenuti da najbolje rezulate u liječenju daju psihoterapija+ lijekovi.
Želim ti da se što prije izvučeš iz toga,a vjeruj mi da hoćeš,i imaj na umu da je ovo sada privremeno stanje i nemoj odustati
leptirica 2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:59.