Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija > Android mobiteli

Android mobiteli Mobiteli pokretani Android OS-om

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.05.2012., 03:14   #4101
Quote:
dsvilko kaže: Pogledaj post
Mislim da nisi Hvala na iscrpnom odgovoru! Jedino me i dalje malo brine hoce li ekran izdrzati dakle ukupno barem nekih 3 godine (ako kupim godinu dana star mobitel). Tko ovdje ima najstariji SGS? Kako mu se ekran drzi? Ako se pocnu pojavljivati vrlo blage 'sjene', to i nije neki problem no ako pojedini emiteri pocnu krepavati... to vec je. Nije to LCD pa da ga kupis jeftino preko ebaya.
ja svoj imam nekih 20 mjeseci i ekran savrseno radi usprkos tome sto mi je milijun puta ispao i cesto ga drzim cijelo vrijeme upaljenog.

za citanje ti je dobra aplikacija screen filter,mozes namjestiti koje god hoces zatamnjenje.
jedino sto kad stavis brightness na 0% i jos screen filter na recimo 25% i nize,dakle 4x slabije od minimuma,kuze se malo linije od backlighta,ali na 40% je savrseno i ugodno je za citati po mraku.

sto se tice cijene,ja osobno ne bih dao vise od 1000kn osim ako nije u stvarno dobrom stanju.
mobitel je brz i ekran je izvrstan,ali mislim da jednostavno ne vrijedi 1400kn rabljen.
juretherebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2012., 15:45   #4102
Quote:
dsvilko kaže: Pogledaj post
Mislim da nisi Hvala na iscrpnom odgovoru! Jedino me i dalje malo brine hoce li ekran izdrzati dakle ukupno barem nekih 3 godine (ako kupim godinu dana star mobitel). Tko ovdje ima najstariji SGS? Kako mu se ekran drzi? Ako se pocnu pojavljivati vrlo blage 'sjene', to i nije neki problem no ako pojedini emiteri pocnu krepavati... to vec je. Nije to LCD pa da ga kupis jeftino preko ebaya.


ne znam o cemo pricas . . kakve sjene ili kaj... ja imam svoj sgs evo za par dana ce biti tocno 2 godine. i to niej uredjaj koji je star 3 godine nema sanse jer ja kad sam ga kupio on je dosao kod nas i nije dugo bio na drzistu tako da sumnjma da ima puno starijih sgs ova od mojeg ... ekran radi savrseno boje su kada se usporede s iphone 4 ekranom neusporedive kontrasti sve kada ga usporedim i sa novijim lcd ekranima opet su neusporedive ... i ja jednostavno vise nemrem zamislit telefon bez nekog amoleda na njemu bio on samoled hd dh plus ili kakko se vec on zvao . . neces pogrijesiti s telefonom jer ako moj vec dve godine radi a ono kaj sam mu ja radio u te tve godine malo ih je radilo .. na njemu flesan je stotinu puta najmanje isprobao sam sve moguce osove na njemu .. cak sam i iso stavljao da vidim kako to radi pa imao sam dual boot . . pa sam i back track na ubuntu imao jedno vrijeme zajedno s androidom . .pa sve novije verzije ics a cim su se pocele pojavljivati pa nekoliko puta je bio mrtav i mislio sam to je to . . ali se svaki put poput fenixa digao iz pepela i radi i dalje kao zver isprobao sam na njemu sve moguce vrste hakerskih alata snifera spoofera alata za razbijanje wep wap signala za upadanje u kompove sve kaj postoji na underground sceni za android (te stvari neke je skoro pa nemoguce nac na netu) .. telefon i dalje radi punim ga od kad ga imam u pravilu svaku noc jer eto koristim ga stalno tokom dana ...inace imam i nexus ali ovo je daleko zabavniji telefon od nexusa
__________________
When people are dancing in your funeral you know you've lived a life worth celebrating
mr. No is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2012., 20:22   #4103
Copilot 9 na Slimu dreina bateriju prilično iako je na punjaču...odvalio danas 500-tinjak km i pouzdano mogu potvrditi to...
__________________
ovako bi SVI trebali parkirati
thumb is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2012., 20:49   #4104
E vidiš ja imam burnin -ova nakon godinu i nešto. Nalaze se u notification odnosno status baru a sat se najviše ističe.

Čim nabavim malo bolji fotoaparat pokazat ću vam.
Bobo Mesar is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2012., 20:58   #4105
Quote:
thumb kaže: Pogledaj post
Copilot 9 na Slimu dreina bateriju prilično iako je na punjaču...odvalio danas 500-tinjak km i pouzdano mogu potvrditi to...
Ja bi rekao da devetka draina bez obzira na rom. To je isključivo do aplikacije.
__________________
Pozdrav!
Chome is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2012., 21:08   #4106
Quote:
Chome kaže: Pogledaj post
Ja bi rekao da devetka draina bez obzira na rom. To je isključivo do aplikacije.
moguće.. ja sam to pročitao na forumu pa reko da obratim pažnju
__________________
ovako bi SVI trebali parkirati
thumb is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2012., 14:23   #4107
pozdrav
zanima me dali ima netko tko je na xxjw4(zadnji frimware).ako ima,dali je instaliro kernel i koji je najbolji.jeli moguce prebacivanje rfs na ext4?malo mi mobitel laga na ovom xxjw4,pa sam ga htio malo pojacati.
santel is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2012., 22:56   #4108
Semaphore 2.7.4 + Chainfireova ext4 aplikacija i sve se može.
__________________
"I nek' se zna da su mi ostala samo dva komada!" (by Koralica)
R1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2012., 01:56   #4109
Quote:
R1982 kaže: Pogledaj post
Semaphore 2.7.4 + Chainfireova ext4 aplikacija i sve se može.
hvala na odgovoru to sam napravio i leti ko zmaj
santel is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2012., 00:09   #4110
danas od jutra mi nagivacija sere,uopće ne radi...mi mrd... ona ikonica od gps-a umjesto da treperi ona je statična, uglavno praznog polja.... kastafuckinsstrofa

ne bi se niš bunio da sam doma, al jurišam kroz francusku, a ne znam beknut jezik, i onda to krasno izgleda...

A radila je normalno i niš nisam dirao...

probo sam je instalirat ponovo.. i opet isto..
__________________
ovako bi SVI trebali parkirati
thumb is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2012., 01:23   #4111
Čovječe, ti stalno imaš neke probleme s tim. Ajde ti fino istestiraj par ROM-ova i onda ostani na onome na kojem ti sve radi.
__________________
"I nek' se zna da su mi ostala samo dva komada!" (by Koralica)
R1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2012., 09:54   #4112
Cek malo ja iznosim svoja iskustva...
Rijec je bilo o Slimu da mu navigacija radi bezprijekorno, ja samo tvrdim iz iskustva suprotno
__________________
ovako bi SVI trebali parkirati
thumb is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2012., 10:41   #4113
A isto tako su ti ovdje mnogi tvrdili da ti je najvjerojatnije problem u mobu jer ti svako malo zašteka bez obzira na kojem si romu. Očito imaš onu seriju galaxy-a gdje je bio loše zalemljen gps prijemnik. Pogledaj na netu, ima i na youtube vjerojatno, kako su ljudi rješavali problem kod dotične serije.
Jer meni je na svim romovima radio gps ok, pogotovo na ovim koje si ti koristio do sada.
__________________
Pozdrav!
Chome is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2012., 16:20   #4114
Bas sam rodjen pod sretnom zvjezdom onda...

Ali koliko kuzim,sad sam na wirelessu na jednoj benzinskoj, i odmah je gps poceo onako titrati, kao da ga je nasao... do sad samo prazno polje...


A fora je utoliko sto je zbilja radio kad sam jurio europom prije pol godine...
__________________
ovako bi SVI trebali parkirati
thumb is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2012., 17:19   #4115
Pa gps, ako je uključeno u opcijama, koristi WiFi za bolje/brže pozicioniranje ali kad jednom nađe fix on mora raditi jednako dobro i bez ikakvih dodatnih pomagala kao što je mobilni internet i WiFi ako se nalaziš pod vedrim nebom ili u autu.
__________________
Pozdrav!
Chome is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2012., 22:53   #4116
Quote:
juretherebel kaže: Pogledaj post
za citanje ti je dobra aplikacija screen filter,mozes namjestiti koje god hoces zatamnjenje.
jedino sto kad stavis brightness na 0% i jos screen filter na recimo 25% i nize,dakle 4x slabije od minimuma,kuze se malo linije od backlighta,ali na 40% je savrseno i ugodno je za citati po mraku.


sto se tice cijene,ja osobno ne bih dao vise od 1000kn osim ako nije u stvarno dobrom stanju.
mobitel je brz i ekran je izvrstan,ali mislim da jednostavno ne vrijedi 1400kn rabljen.
Reci to oglasivacima Thanks za info. Ne kuzim bas ove linije od backlighta. Koliko to smeta? Na tih 40%, koliko je backlight taman? Ja sam recimo navikao na backlight kod kojeg skoro uopce ne vidis tekst osim ako nisi u potpunom mraku. Moze li se ovo usporediti?
Stvarna rezolucija amoled ekrana je ipak niza od nazivne (33% niza?). Na tako velikom ekranu, je li sitan tekst (browser) jako pikselast?

Hvala svima koji mi pomazete pri odabiru. Linuxas sam i bilo bi mi cudno da na jednom od svojih 'kompova' nemam root pristup pa je svakako modabilnost i9000 tu veliki plus.
dsvilko is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2012., 10:57   #4117
ovo je jedan od fixeva... ne radi...

http://www.youtube.com/watch?v=XkGwz...eature=related

taj kod je nemoguće upisati...
__________________
ovako bi SVI trebali parkirati
thumb is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2012., 11:33   #4118
Quote:
dsvilko kaže: Pogledaj post
Stvarna rezolucija amoled ekrana je ipak niza od nazivne (33% niza?). Na tako velikom ekranu, je li sitan tekst (browser) jako pikselast?
Zaleti se do t-centra ili tele2 gdje imaju izložene galaxy s+ pa baci oko. Meni je rezolucija sasvim ok, vide se pikselići, ali to mi stvarno nije neki problem.
Bobo Mesar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2012., 16:46   #4119
Quote:
thumb kaže: Pogledaj post
ovo je jedan od fixeva... ne radi...

http://www.youtube.com/watch?v=XkGwz...eature=related

taj kod je nemoguće upisati...

MA radi se o tome da negdje treba ispod poklopca baterije podmetnut nešto da jače stisne dio gdje je gps prijemnik jer navodno je problem u lošem lemu. Ne tvrdim da je 100% to kod tebe ali vrijedi probat.
__________________
Pozdrav!
Chome is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2012., 18:20   #4120
Imam dve sim kartice viška u mobu pa ih skladištim iznad baterije i stavim poklopac, sada sam samo premjestio gore di je gps i za sad funkcionira.. ko bi reko
__________________
ovako bi SVI trebali parkirati
thumb is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:45.