Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Sportska oprema

Sportska oprema Od kupaćih gaća do trkaćih konja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.07.2006., 14:49   #1
Teniski reketi i ostala oprema za tenis

igram rekreativno tenis par godina i uvijek sam se grebao od drugih za reket, a sad bih kupio nešto za sebe, al ne znam šta. znam da ima milijun nekih fora s dimenzijama i štatijaznam pa ako neko ima savjet ili ima neki link gdje se može pročitat o izboru reketa nek se javi.

hvala lijepa.
__________________
ŠOKANTNO!!!
rolacity is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2006., 15:31   #2
Quote:
rolacity kaže:
igram rekreativno tenis par godina i uvijek sam se grebao od drugih za reket, a sad bih kupio nešto za sebe, al ne znam šta. znam da ima milijun nekih fora s dimenzijama i štatijaznam pa ako neko ima savjet ili ima neki link gdje se može pročitat o izboru reketa nek se javi.

hvala lijepa.
Slušaj...ovisi kakav reket želiš,znači dali želiš nešto teži ili lakši,koliku glavu reketa želiš...95 SQ ili 100 SQ...ima još i većih...teško mi je takve savjete davati jer svatko za sebe zna što mu najbolje paše...najbolje ti je da obiđeš prodavaonice i odrediš koji bi ti odgovarao pa ga isprobaš...dosta prodavaonica ti daju tu mogućnost....Ne znam koliko se godina baviš tenisom ali za početak ti ne bi bilo loše kupti malo lakši reket ( to znači ne preko 260-270 grama) jer težak reket pogotovo za rekreativce je užas za zglob i ruke...brzo se umoriš i ne možeš igrati...NPR.Wilson reketi imaju dosta vrsta vrlo dobrih rekreativnih...k
Ako imaš pitanje napiši...lakše mi se sjetiti detalja ako pitaš?
Total40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2006., 17:25   #3
ma nekad davno sam kao klinac išao u tenisku školu, a sad sam nakon više od 10 godina pauze ponovno uzeo reket u ruke, al ono baš rekreativno. znači, daleko sam čak i od ozbiljnog rekreativca.

ne znam po čemu se određuje koju veličina glave i dužinu reketa uzeti.

p.s. zar općenito nije bolje uzeti lakši reket?
__________________
ŠOKANTNO!!!
rolacity is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2006., 16:47   #4
Quote:
rolacity kaže:
ma nekad davno sam kao klinac išao u tenisku školu, a sad sam nakon više od 10 godina pauze ponovno uzeo reket u ruke, al ono baš rekreativno. znači, daleko sam čak i od ozbiljnog rekreativca.

ne znam po čemu se određuje koju veličina glave i dužinu reketa uzeti.

p.s. zar općenito nije bolje uzeti lakši reket?
Ma veličina glave ti piše na reketu...nije toliko važno...važnija ti je masa reketa i kilaža na kojoj se žice španaju...za rekreativca ti je dovoljno 25-27 kg...
Da,bolje je uzeti lakši reket pogotovo za rekreativce...najbolje ti je prošetati po dućanima i pogledati što se nudi...isprobaj ga prije nego kupiš i sretno...
Total40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2006., 20:30   #5
Quote:
Total40 kaže:
Ma veličina glave ti piše na reketu...nije toliko važno...važnija ti je masa reketa i kilaža na kojoj se žice španaju...za rekreativca ti je dovoljno 25-27 kg...
Da,bolje je uzeti lakši reket pogotovo za rekreativce...najbolje ti je prošetati po dućanima i pogledati što se nudi...isprobaj ga prije nego kupiš i sretno...
Jesi ti kad igro tenis? Na kolko ti spanas ako kazes da je za rekreativca dovoljno 25-27 kg?
Glava se uglavnom mjeri u cm3 (600,613,630,660...)


@rolacity
uzmi lagan i jeftin reket s velikom glavom (cca 660 cm3)
newuser is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2006., 23:05   #6
Quote:
newuser kaže:
Jesi ti kad igro tenis? Na kolko ti spanas ako kazes da je za rekreativca dovoljno 25-27 kg?
Glava se uglavnom mjeri u cm3 (600,613,630,660...)


@rolacity
uzmi lagan i jeftin reket s velikom glavom (cca 660 cm3)
Španam na 27 kg i sasvim je dovoljno za onoliko koliko ja igram...
Total40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2006., 20:34   #7
Quote:
rolacity kaže:
ma nekad davno sam kao klinac išao u tenisku školu, a sad sam nakon više od 10 godina pauze ponovno uzeo reket u ruke, al ono baš rekreativno. znači, daleko sam čak i od ozbiljnog rekreativca.

ne znam po čemu se određuje koju veličina glave i dužinu reketa uzeti.

p.s. zar općenito nije bolje uzeti lakši reket?

Za rekreativnu igru sigurno je, ispod 300 g.
A igrači će rijetko igrat s lakšim od 300g (ja ne znam ni jednog), a serveri će preko 330 g.
newuser is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2006., 11:49   #8
znači lagan i velik. ok, hvala.

p.s. jel se moraju ponovno španati tek kupljeni reketi ili su tvornički našpanovani kako treba?
__________________
ŠOKANTNO!!!
rolacity is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2006., 14:18   #9
Quote:
rolacity kaže:
znači lagan i velik. ok, hvala.

p.s. jel se moraju ponovno španati tek kupljeni reketi ili su tvornički našpanovani kako treba?
A probaj igrat s tvorničkim pa ćeš vidjet. Ali vjerojatno nećeš osjetit neku razliku ni da ga ideš prešpanat jer za to treba duže igrat.
newuser is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2010., 12:22   #10
jel netko zna jel ima u Brežicama kakav dućan sa teniskom opremom??
Superbare is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2006., 16:50   #11
Quote:
rolacity kaže:
znači lagan i velik. ok, hvala.

p.s. jel se moraju ponovno španati tek kupljeni reketi ili su tvornički našpanovani kako treba?
Šta će tebi reket?! Motike se prifati!
bluntman is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2006., 16:35   #12
Za rekreativno igranje dovoljno je španat ispod 25 kg. Inače na reketu piše na koliko je preporučljivo španat. Obično je to 25+- 2 kg. Nekad su pravi udarači španali i debelo preko 30, a neki i preko 40 kg. Što je veća kilaža udarac je precizniji ali treba jače udarit za istu snagu nego kod niže kilaže. Veća kilaža se koristi kod tvrdih podloga, a niža kod mekših. Što se tiče glava, 600 gotovo da se ne i proizvodi i to treba zaboravit. Treba uzeti ili midsize 620-630 ili oversize 690. Manje više svi reketi takvog tipa su 295g tako da nema govora o nekakvim težinskim problemima.
__________________
U duh potpuno slobodan
od svih misli i osjećaja
čak ni tigar ne nalazi mjesta
da zabode svoje oštre kandže
ovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2006., 10:41   #13
Ma joj dosta o težni Uostalom težina reketa je relativan pojam. Reket od 330g nekom tipu od cca 190 metra neće biti problem. Po meni je bitnije koliko ima žica reket i kakav stil igre misli čovjek gradit ( kakav zamah ima ), i tako to ... Gle javi mi se na privat pa ćemo vidjet što ti treba itd.. .Ja sam ti u tom biznisu pa možeš i povoljnije proć.
markozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2006., 16:17   #14
buraz samo nemoj kupiti prince reket...
__________________
It's going smooth and easy....
Lubrikant is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2006., 20:57   #15
Quote:
Lubrikant kaže:
buraz samo nemoj kupiti prince reket...

Ja osobno imam prince reket- O3 tour:Profesionalni reket i španam žice na 28kg.Toliko sam zadovoljan igrom da bi ga preporučio svakome tko se malo duže bavi tenisom.Savršeno je izbalansiran i stvoren za svake stilove igre.
prince0106 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2006., 22:15   #16
Evo da se ukljucim u diskusiju.Danas sam nakon nekih 10 godina ponovo uzeo reket u ruke, i cvrsto odlucio da se rekreativno bavim ovim sportom.
Sad me isto zanima reket.Ne kuzim se bas u to.Naime prije nekih desetak godina dobio sam na poklon jedan Wilson-ov reket.Superlight Power Series Court E/X Oversize
Jel ovaj reket dobar za rekreaciju?
Hvala!
vexx is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2006., 21:04   #17
Quote:
vexx kaže:
Evo da se ukljucim u diskusiju.Danas sam nakon nekih 10 godina ponovo uzeo reket u ruke, i cvrsto odlucio da se rekreativno bavim ovim sportom.
Sad me isto zanima reket.Ne kuzim se bas u to.Naime prije nekih desetak godina dobio sam na poklon jedan Wilson-ov reket.Superlight Power Series Court E/X Oversize
Jel ovaj reket dobar za rekreaciju?
Hvala!
Nisam čuo za taj model vjerojatno je vrlo star.Ali pravi reketi za rekreaciju su dosta skupi.Jako su lagani otprilike oko 260g i imaju veliku glavu,veliki power level.Obruč im je širok i ne zahtjevaju velik zamah.Odličan rekreacijski reket, ali i vrlo skup je Prince O3 silver.Dođe 1600 kn(ali reketi se ne kupuju tako često)
prince0106 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2007., 20:28   #18
Ah taj tenis,

I hate teniss, I hate teniss,......nice shot...I love teniss

eto to ti je tako i to provjereno,

reketi zaboravi balade o reketima..... prvo dobro naučiti tehniku, a najvažnije da se dobro postaviš znači nogice moraju dobro raditi, kad sve to savladaš ideš isprobavati i tražiti rekete, a za rekreativca žica ...ma kakvi 27 i više kg 22 do 24 ovisi kako će te lakat boliti ili ne, pa čak i manje, a o tehnici špananja da i ne pričam ...postoji jedna tehnika špananja koja ide od sredine prema kraju sa smanjenjem kilaže i okomitih i vodoravnih žica te tako izbalansira napetost i povećava sweet spot, i igrati sa što više različitih igrača, a prije svega uživati u druženju kao rekreativac

što je žica kraća potrebna je manja kilaža za njeno savijanje znači srednja najduža žica ide recimo od 20 kg da bi do krajnje žice pala na 13 kg jer razmislite ako objesite uteg od 25 kg na razapetu žicu 30 cm ona će se u sredini saviti određeni broj mm, onda skratite žicu i opet objesite isti uteg ona će se izviti manji broj mm znači možete smanjiti napetost žice što je ona kraća
__________________
Da je bolje, ne bi valjalo...
frodo01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2010., 17:38   #19
znam da je tema stara pun kufer al mi bzveze novu otvarat

kolko po vama vrijedi polovni Prince grafit reket s futrolom? okvirno ? zadnjih 5-6 god stoji u regalu i dosadio mi je...

evo slikica

http://img10.imageshack.us/img10/8472/photo0113i.jpg
http://img413.imageshack.us/img413/8596/photo0110c.jpg

Zadnje uređivanje Sheeva : 19.05.2010. at 21:17. Reason: veličina slika
TheSokol is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2011., 13:54   #20
Quote:
TheSokol kaže: Pogledaj post
znam da je tema stara pun kufer al mi bzveze novu otvarat

kolko po vama vrijedi polovni Prince grafit reket s futrolom? okvirno ? zadnjih 5-6 god stoji u regalu i dosadio mi je...

evo slikica

http://img10.imageshack.us/img10/8472/photo0113i.jpg
http://img413.imageshack.us/img413/8596/photo0110c.jpg
brat bratu ne više od 150 kuna ali ako budeš prodavao preko oglasa napiši model ,težinu, balans,veličinu gripa,veličinu glave,dužinu reketa ajde možda 200kn
dorotin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:58.