Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.04.2017., 09:10   #1
Kad vas je počelo biti strah?

Kad vas je prvi put bilo strah za djecu i kakvi će ljudi postati? Neki dan sam shvatio da zapravo nisam nikada o tome razmišljao, možda nisam imao poticaja i povoda, možda mi klinci nikad nisu pokazivali neku zlu crtu kakvu sam mogao vidjeti u njihovim vršnjacima, ili kakve se recimo sjećam u sebe.

Toga se ni danas ne bojim, više sam se počeo bojati neke povodljivosti i pada pod loš utjecaj. Kak uopće prepoznati gdje prijete takve opasnosti i kako prepoznati nekakav loš utjecaj vršnjaka? Starije dijete mi je pretpubertetlija
Mirko_M is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 09:35   #2
Pa evo i moja je neka predpubertetska dob. Zaista ne vidim u njoj ni cru zla, jako je odgovorna, čak možda i predogovorna, perfekcionist, nije sklona lošem društvu i zgraža se na neka "loša" ponašanja, puno više no što sam ja u njenoj dobi, ili čak i sada. Dakle, ona je Rory Gilmore, ako mogu povući paralelu s serijom... Nedavno sam se počela pitati hoće li to tako bit zauvijek, hoće li je hormoni prebiti... Ne bojim se lošeg u njoj, nego se bojim lošeg društva, mogla bi biti povodljiva u nekim situacijama...UVijek me prenerazi kada čitam o nekim problematičnim klincima, koji su kao bili "duša od djeteta" do neke dobi. Pitam se je li to stvarno tako ili se roditelji zavaravaju? Osobno ja sam u njenoj dobi bila puunooo divljija i neodgovornija, ali eto dobro sam ispala.
OliviaPope is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 07:20   #3
maltene od samog početka razmišljam o tome kakvi će ljudi biti moja deca.
Mićko is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 18:25   #4
mene je bilo strah od početka

u razdoblju puberteta mislila sam da sam izgubila bitku i da od njega neće biti ništa.....trajalo je 4 godine

a sve sam podredila njemu.....a on je bio niškoristi

i kad su te lude godine prošle, kao da ga ne netko preprogramirao.....pretvorio se u odlučnog studenta na teškom fakultetu

nakon 3. godine primljen na Cambridge na master, a opcija da preskoči master i odmah dobije doktorat je još otvorena, znati će se u srpnju

u svakom slučaju.....borite se.....nikad nije uzalud.....

__________________
I lost my mind, sold my soul, to those demons eyes, I have no faith and hope is gone, since long, long time.....
dichy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 14:42   #5
Otkako je žena zatrudnila pa sve nadalje
__________________
Build a man a fire and he’s warm for a day, but set a man on fire and he’s warm for the rest of his life. Tao of Pratchett.
gajotres is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 08:20   #6
Ne mogu biti gori od mene u tinejdžerstvu osim da se počnu drogirati.

Bojim se bolesti a ne to kakvi će postati, a to su misli koje pokušavam otresti od sebe.
MARIJA0077 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2017., 11:56   #7
Quote:
Mićko kaže: Pogledaj post
maltene od samog početka razmišljam o tome kakvi će ljudi biti moja deca.
I ja.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2017., 11:59   #8
Quote:
dichy kaže: Pogledaj post
mene je bilo strah od početka

u razdoblju puberteta mislila sam da sam izgubila bitku i da od njega neće biti ništa.....trajalo je 4 godine

a sve sam podredila njemu.....a on je bio niškoristi

i kad su te lude godine prošle, kao da ga ne netko preprogramirao.....pretvorio se u odlučnog studenta na teškom fakultetu

nakon 3. godine primljen na Cambridge na master, a opcija da preskoči master i odmah dobije doktorat je još otvorena, znati će se u srpnju

u svakom slučaju.....borite se.....nikad nije uzalud.....

Pa kako je doslo do takvog obrata? Sto si radila ove 4 godine kad je bio "niskoristi". Do sad sam mislila da su najvaznije ove godine kad su jos mali i kad je utjecaj roditelja velik.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:30.