Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.03.2016., 10:26   #1801
Quote:
ladyinblack93 kaže: Pogledaj post
Radim u kaficu. Malom. Kvartovskom. Ima dana kad uopce nema posla pa perem stakla, podove... gosti su dobri, ali gazda me mislim pravi budalom... ne smijem koristit mob, kaki mi za duvan, ne smijem pricat s gostima niti dovoditi svoje prijatelje...u protivnom sam budala, glupaca, stalno mi prijeti otkazom..
Itd... da li je to mobbing ili sam ja luda?!

Poslano sa mog SM-A500FU koristeći Tapatalk
Prvo i osnovno po sanitarnim propisima ti kao konobarica uopće ne bi smjela prati podove jer si u direktnom kontaktu s gostima.
I da mobbing je,iako tu ne bi ubrajala zabranu korištenja mobitela i pušenje nego vrijeđanje.
__________________
Everything you've ever wanted is on the other side of fear
BlueEyes31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2016., 22:46   #1802
S obzirom na pauzu komentara od tri mjeseca šta nema više mobbinga ili su se svi pomirili sa svojom sudbinom? (ako smijem primjetiti)
choppsol is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2016., 00:06   #1803
Svi smo se pomirili sa sudbinom kao i da se u RH ne poštuju zakoni i podržava šikaniranje zaposlenika.
neuspješan is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2016., 00:25   #1804
Quote:
neuspješan kaže: Pogledaj post
Svi smo se pomirili sa sudbinom kao i da se u RH ne poštuju zakoni i podržava šikaniranje zaposlenika.
za takav zaključak donijeti potrebno je prvo reagirati i podnijeti prijavu. Koliko vas je to napravilo? od onih 1% koji skupe muda i prijave, pola ih zajebe s rokovima i formom prijave. pa jebiga onda.
odurni_gad is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2016., 09:53   #1805
Ja jesam prijavio i završilo je kao moj nick.
neuspješan is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2016., 12:39   #1806
Quote:
neuspješan kaže: Pogledaj post
Ja jesam prijavio i završilo je kao moj nick.
što ako nije tajna?
svakodnevna sitna podjebavanja izlude čovjeka, ali su teško dokaziva tj. teško ćeš naći na poslu kolegu da svjedoči o tome (jer se boji da ne krene i njega zajebavati). Ako je nešto jače bilo u pitanju mislim da nas sve na ovoj temi zanima što
odurni_gad is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2016., 14:39   #1807
pri nama u firmi se sve snima ali niko se ne usudi prijavljivat nikoga jer šef ima odvjetnike na svojoj strani i moreš se postavit na trepavice

ili šuti i trpi ili mjenjal posel, u pravilu svi šute i trpe
__________________
...pronađi me osmijehom...
mala nemirna is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2016., 19:20   #1808
Quote:
mala nemirna kaže: Pogledaj post
pri nama u firmi se sve snima ali niko se ne usudi prijavljivat nikoga jer šef ima odvjetnike na svojoj strani i moreš se postavit na trepavice

ili šuti i trpi ili mjenjal posel, u pravilu svi šute i trpe
Čije odvjetnike ima na svojoj strani? Svoje? Pa normalno kad ih on plaća i njihov je posao da su na njegovoj strani
A jel ima tvog odvjetnika na svjoj strani? Jel ima sutkinju na svojoj strani? Jel ima insprektora rada na svojoj strani?
odurni_gad is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2016., 22:30   #1809
Quote:
odurni_gad kaže: Pogledaj post
Čije odvjetnike ima na svojoj strani? Svoje? Pa normalno kad ih on plaća i njihov je posao da su na njegovoj strani
A jel ima tvog odvjetnika na svjoj strani? Jel ima sutkinju na svojoj strani? Jel ima insprektora rada na svojoj strani?
mislila sam da je sitna riba, ali nije
inspektori su mu mačji kašalj
ima on malo veću familiju i dosta toga pokrivenog, a i dok imaš love lako se dogovoriš i s sucem

a ja, ko i većina ljudi u firmi, nemam ni love ni odvjetnika

dodatni problem je kaj je malo mjesto u pitanju di svaki svakoga zna pa nemreš niti niš napravit a da ti neko ne zakomplicira život i to obično onaj kojem bi se najmanje nadal
__________________
...pronađi me osmijehom...
mala nemirna is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2016., 21:50   #1810
Ja sam krenula u proces prijave, kontaktirala udrugu mobbing i počela pričati s odvjetnikom nakon što sam već neko vrijeme trpila sva ta sranja, no mobberi su me preduhitrili. Uglavnom, ljudi koji su zakuhali kašu su već odavno počeli okretati ostale protiv mene tako da ih imala malo šanse protiv njih. Na kraju me moji prvi nadređeni koji je kako tako bio na mojoj strani sjebao (da se sebe spasi) i napisao mi nekakvu glupu prijavu koju sam potpisala ondje na licu mjesta jer sam bila psihički rastrojena i tresla se (to su i vidjeli) nakon čega su mi šanse bile minimalne. Sve je završilo tako da sam otišla i dala otkaz pismenim putem, ali to što sam ondje doživjela ne želim nikome u životu. I sad ti to zaboravi i nastavi dalje... Kako?
choppsol is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2016., 06:39   #1811
Quote:
šafrona kaže: Pogledaj post
Već dugo me muči kuda to idemo sa otkazima kojih ima previše,ali najviše u privatnom sektoru.Mislim na ovoočela sam raditi u jednoj firmi gdje nas je troje radilo jedan posao.Dakle nas troje smo obavljali jedan posao,na smjene i slično,bilo je dosta posla.Onda je jedan tip dobio otkaz,nedugo poslije drugi,zatim sam ja radila za nas troje.Nije bilo lako.Nedavno sam ja dobila otkaz,jedan lik što je radio sasvim drugi posao uz svoj dobio je i moj (koji sam ja radila za troje,dakle on je sad radio za četvero).Ubrzo su u firmi zaključili da im ne treba tajnica pa su i njoj dali otkaz sada se ovaj koji radi posao za četvero uz svoj posao javlja i na telefon,prima stranke i sl.Izdržao je 4 mjeseca,a zatim krenuo na tablete za smirenje a onda dao otkaz,jer jednostavno više nije mogao izdržati pritisak.Ne znam jeste li shvatili,ali sve više poznam ljudi koji pucaju pod pritiskom jer rade za 10 ljudi (naravno za iste novce).Mislim dokle.
dokle god se na njegovo mjesto, nakon njegovog otkaza javi 500 ljudi, koji će crkavati ko i on dok se ne razbole. pa onda opet novi.
Ja nemam više živaca ni volje za hr tržište rada. ono dala sam sve od sebe ali mislim da moram predahnuti, dati otkaz, i doći k sebi, pa onda ili novi posao za koji se bojim da će biti slično sr, ili van u irsku ako nisam prestara za kretanje od nule.
Bojim se jako jer sam i ovaj posao jedva našla, i imam kredit, ali uvjeti su katastrofa a ljudi raadi nezadovoljstva grizu jedni druge, mene sram se iskaljavti na drugima a i umorna sam od borbe sa onima koji se iskaljuju.i ne vidim više smisao. ovo nije život. kaj sada dalje? dati otkaz u 39 ili trpiti i čekati da se nešto promjeni ili popiti tabletu i u borbu na posao?
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2016., 17:22   #1812
Imaš li vremena raditi sa strane pa si tako pomoći za kredit da nisi toliko ovisna o tom poslu? Tipa freelancing.
choppsol is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2016., 13:23   #1813
Quote:
choppsol kaže: Pogledaj post
Imaš li vremena raditi sa strane pa si tako pomoći za kredit da nisi toliko ovisna o tom poslu? Tipa freelancing.
stalno razmišljam o tome, kako i što.
Na žalost ne kužim se u programiranje i sl, razmišljam što upisati da krenem učiti nešto što bi me dovelo do novog posla, gledala sam algebru, ali čitala sam iskustva da ako i krenem sada s tim, dok naučim proči će godine a već sada postoje mlađi ljudi sa večim znanjem. Ma gledala sam svašta, ali što je od toga realno, upisati web dizajnera, ima ih milion a ja sam početnik, programiranje ista stvar.
http://www.pou.hr/hr/index.php/obrazovanje/usavrsavanje

Ali otvorena sam za sve, pratim tečajeve, algerbru ali nisam pametna s čime krenuti a da nije bačen novac i vrijeme.
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2016., 11:05   #1814
Zašto baš programiranje i web dizajn? Postoje i druga usmjerenja. Što se tiče freelancinga, ja radim na Upwork-u i ondje se traži doista svašta - od unošenja podataka u Excel do ozbiljnog marketinga i slično. Potrebno je utrošiti vrijeme da se napravi kvalitetan profil i krenuti u potragu. Nije to lako i treba vremena, ali je moguće tako da - toplo preporučam. https://www.upwork.com/

I link s foruma: https://www.forum.hr/showthread.php?t=823651
choppsol is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2016., 20:44   #1815
Quote:
choppsol kaže: Pogledaj post
Zašto baš programiranje i web dizajn? Postoje i druga usmjerenja. Što se tiče freelancinga, ja radim na Upwork-u i ondje se traži doista svašta - od unošenja podataka u Excel do ozbiljnog marketinga i slično. Potrebno je utrošiti vrijeme da se napravi kvalitetan profil i krenuti u potragu. Nije to lako i treba vremena, ali je moguće tako da - toplo preporučam. https://www.upwork.com/

I link s foruma: https://www.forum.hr/showthread.php?t=823651
hvala ti na savjetu. proučiti ću
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2016., 11:07   #1816
Unhappy mobing od strane šefa

pozdrav, ima li itko iskustva sa " prijavom na rad nadređenoga"?
ako se idem kačiti na mobbing, teško da ću dobiti, ali bi bar nekako dala do znanja " gospodinu da mu ovo neće proći tek tako" da ostane nekakav moj trag... naime. u mom odjelu je šef, 2 "divne kolegice, kolega i ja... moj šef je zaljubljen u kolegicu i radi sve da njoj i njenoj priji/kumi osigura posao.. na naćin da mene ostavi sa jako malo posla i da me se makne... i to se događa ( firma se rješava viška ljudi)
nalazili su se po kafićima( na način da on ode, onda jednoj od njih dvije zazvoni mob, pa onda one odu... onda ja, ne budi mi teško odem tako na telefon i vidim ih... pa se prvo vrate one, pa za minuticu on inakon tih razgovora dođe do nekih promjena na poslu... viđala bi ih i ja i druge kolege iz firme, pisao joj je porukice, čak sam iskopala jednu u kojoj joj izjavljuje ljubav.. a ona mudro šuti i koristi to. čak mi je predao posao od kolegice koji se za mjesec dana ugasio, a jedan dio mog predao njenoj priji u isti period.
ja sam čak jednom sjela s njim i rekla mu da mi se čini da moj posao preusmjerava na druga..pa mi je uz čuđenje odgovarao da ne..
nešto moram naraviti! ako me i prebace na drugo mjesto.. rekla sam sebi da ću im ta pisamca poslati kući bližnjima. a i uvjerena sam da izpravlja neke poslovne papire kriomice. šta bi vi na mom mjestu? koncentracija mi je nikakva i sad još griješim jer sam tako rastojena radi mogučeg gubitka posla a i nemoći koju osjećam. kolega koji to vidi sliježe ramenima i ponavlja mi da želi dočekat mirovinu.. mada je na mojoj strani .. molim neke savjete

Zadnje uređivanje svrco2210 : 07.09.2016. at 11:31. Reason: kriva riječ
svrco2210 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2016., 15:12   #1817
Prijavi oduzimanje posla nadređenom iznad tvoga nadređenog ili se zaštiti žalbom u ljudskim resursima - spomeni kako ti se smanjuje opseg posla, a da bih htjela imati jednak opseg kao i prije ili možda čak i dodatan jer si došla biti korisna, a ne glumiti fikus.
choppsol is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 05:19   #1818
Imam iskustva s tim dok sam tek počeo raditi odma drugi dan nakon toga kod jednog šefa,nešto mi počeo vrijeđati familiju a vidim da to je nešto normalno sa nižim radnicima međutim ja mu nisam ostao dužan i počeo mu spuštati. Dobio sam otkaz,nakon toga radio gdje je šefica bila neka luđakinja koja je imala plaću 7000Kn i cijelo vrijeme se izderavala uz to radni kolega ulizica samo takva gdje je odma dobio bolji posao počeo raditi na mene mobing dok mu se nisam zaderao pred ljudima i amen. Iskustvo je takvo da ne trebate to trpjeti. Dao otkaz u firmi a zadnji dan kad drugi nisu znali da sam dao otkaz mi je šefica rekla kako mi se može oduzeti od plaće,ja si mislim,to ćeš morati nekom drugom reći
Detektor is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 02:05   #1819
Quote:
Detektor kaže: Pogledaj post
Imam iskustva s tim dok sam tek počeo raditi odma drugi dan nakon toga kod jednog šefa,nešto mi počeo vrijeđati familiju a vidim da to je nešto normalno sa nižim radnicima međutim ja mu nisam ostao dužan i počeo mu spuštati. Dobio sam otkaz,nakon toga radio gdje je šefica bila neka luđakinja koja je imala plaću 7000Kn i cijelo vrijeme se izderavala uz to radni kolega ulizica samo takva gdje je odma dobio bolji posao počeo raditi na mene mobing dok mu se nisam zaderao pred ljudima i amen. Iskustvo je takvo da ne trebate to trpjeti. Dao otkaz u firmi a zadnji dan kad drugi nisu znali da sam dao otkaz mi je šefica rekla kako mi se može oduzeti od plaće,ja si mislim,to ćeš morati nekom drugom reći
Imao si problem s prvim poslodavcem, pa zatim istovjetan problem s drugim poslodavcem. Možda zapravo i nije bio problem u tim poslodavcima.
Kosyna is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 12:42   #1820
Dragi svi! Nije konkretan mobbing al je problem s kolegama na pauzi za kavu...

...znači imam otkad sam došla u firmu psihičkih problema (vidi se da sam neobična itd.)...i uglavnom idem na kavu sa svojom privatnom prijateljicom iz firme do (koja zna moje probleme) i možemo normalno pričati, imamo oko 40 god.....u zadnje vrijeme došlo je par mlađih kolega (svi jedno 10-ak godina mlađi, skockani, pričaju samo o izlascima, šminci itd...)

....međutim jedna od tih mlađih je ok cura (zovimo je Normalna) koja me stalno "cijepi" da izađem na pauzu s njom....tako sam par zadnjih tjedana išla s njom i s nama moja privatna prijateljica....sve je ok funkcioniralo jer je cura mlađe generacije ali normalna je nije glupa, može se s njom pričat...

....sad nedavno su se za nju zalipili još dvoje tih mlađih kolega (jedan mali i jedna cura) koji sada idu s nama, ali su izgurali mene i moju prijateljicu (s pogledima- "Šta će nam te dvi..." "Viš kako su obučene" itd..)...oni troje mlađih pričaju, a ja i prijateljica gledamo u prazno (to je bilo prvi put, drugi put smo međusobno pričale nas dvi pa se činilo da nismo uopće s njima i nakon 20 minuta otišle ća...)..

...pitala sam privatnu prijateljicu jel ja to umišljam ili? al ona kaže da isto nisu baš ljubazni "To ti je taj tip ljudi..." ...sve predvodi taj mali(oženjen je) koji bi htio ostat s dvi mlađe kolegice valjda bez nas dvi babe....

.....vjerojatno nam je to hint da ne idemo više s njima, al uvijek kad tu mlađu (normalnu) vidim na hodniku ona me upila oćemo na pauzu na kavu, ja ne bi bez tebe itd....moje pitanje kako lagano i elegantno šmugnit iz te kombinacije, a da im direktno ništa ne kažem tipa - Ne želimo više s vama, malo ste neljubazni itd..i ne ispadnem djetinjasta i glupa jer sam u prošlosti na te situacije znala reagirati uvrijeđeno...hvala!
nevenka123 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:46.