Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.02.2014., 19:36   #81
Quote:
Gospođa Elia kaže: Pogledaj post
Dizkoberu, ne preostaje ti drugo doli slanje molbi na adrese uredništva. Poslala sam ih preko nekoliko u zadnje vrijeme, i mogu reći da sam zadovoljna svojom srećom naime, možda dobijem honorarni angažman za jedne novine, jedan časopis mi se javio da nemaju sredstava za nove honorarce, a ostali ni enter ni delete!

Tako da šalji i budi uporan jer nikad ne znaš.
Jesi im slala samo svoje neke reference i interese, ili naravno, i primjer nekih svojih umotvorina?
__________________
"Glumiti, dozirati, biti distanciran ili hiniti emocionalnu hladnoću ne znači biti mističan. To naprosto znači biti pozer."
Dark Dizkober is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 19:39   #82
Poslala sam CV u kojemu pišu moji uspjesi, iskustva i nagrade te jedan običan emajl u kojem sam naglasila da imam želju, volju i interes za takvom vrstom posla. Upalilo je

Umotvorine bolje nemoj slati jer će ti to možda presuditi, a da te nisu niti upoznali, niti pozvali na razgovor. Ukoliko budu zahtijevali, šalji tek onda.
Ja sam dobila probni tekst za napisati koji se uredniku svidio
Gospođa Elia is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2015., 21:15   #83
National Geographic Hrvatska

Da li netko zna na koji način se mogu pisati članci za NatGeo Hrvatska časopis? Točnije, je li to moguće i kome se treba javiti (malo im je web stranica zakržljala) i treba li osoba nužno biti novinar? Hvala
s1mphony is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2015., 13:38   #84
Zarada pisanjem i prodajom e-knjiga

http://onlinetrziste.com/2010/07/kak...talnih-knjiga/

evo, da ne duljim previše - lijepim link.

Ima tko kakvih iskustava? Tko mi isplaćuje tu lovu koju zaradim od pisanja i prodaje e-knjige?
Ideja imam i previše što se tiče tema, ali ovaj dio oko financija me zanima pa eto - bit će najbolje ako tko ima kakvo osobno iskustvo ?! hvala !
ChillOut Lounge is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2015., 15:27   #85
Objavljivanje i prodaja kratkih priča na-Amazonu

Pozdrav! Ima li netko iskustva s objavljivanjem kratkih priča na amazonu. Kolike su šanse da će netko kupiti vašu kratku priču, ma koliko ona bila dobra? I, uzmi li vam dio novaca nakon prodaje ili vam skinu s kartice ili kako to ide? Čula sam da kratka priča moram imati od 5 000 do 30 000 znakova.
ema123456789 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 16:21   #86
evo da obnovim ovu vjerujem mnogima korisnu temu.
zanima me mogućnost honorarne zarade, pa sam kao način da to ostvarim zamišljala - izradu bloga.
Ima li tu kakav blogger koji je uspio nešto zaraditi od pisanja i ako je voljan objasniti mi par koraka koji su potrebni - od stvaranja i izgleda bloga do načina kako da skupim što više pratitelja?

hvala.
ChillOut Lounge is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2017., 08:55   #87
I mene zanima...ljudi pišiteee
__________________
Imam ništa, idem na sve.
Maclbeth is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 09:34   #88
Quote:
ChillOut Lounge kaže: Pogledaj post
evo da obnovim ovu vjerujem mnogima korisnu temu.
zanima me mogućnost honorarne zarade, pa sam kao način da to ostvarim zamišljala - izradu bloga.
Ima li tu kakav blogger koji je uspio nešto zaraditi od pisanja i ako je voljan objasniti mi par koraka koji su potrebni - od stvaranja i izgleda bloga do načina kako da skupim što više pratitelja?

hvala.
Sadržaj, sadržaj, sadržaj. I to kvalitetan sadržaj koji će ljudima dati odgovore na pitanja i pomoć za neke probleme. Ne znam o čemu bi pisao, ali to je uglavnom ono što ljude privlači nekom tekstu.

Izgled bloga je manje bitan, neće nitko tamo dolazit zbog dizajna, ali će doći provjeriti ima li šta novo napisano (ako im se ono prethodno svidilo).
Okata is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 01:46   #89
Jel iko ikada naša negdje da zaista piše za novac, pa makar on bio kuna po članku?
sunshinestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 17:03   #90
Ja uvijek tražim pisce na hrvatskom i engleskom jeziku. Riječ je o prilično jednostavnim tekstovima za koje ne treba ni sat vremena. Plaća je 20 kn za 500 riječi na hrv ili 35 kn za engleski jezik.
__________________
Ne sanjaj svoj život, nego živi svoje snove.
mare0309 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 18:01   #91
Kako da se prijavim na tvoj oglas mare...
Javi mi se na pm.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 21:10   #92
Pozdrav.

Zanima me pokretanje portala, odnosno nekakvog oblika news portala/bloga.

E sad, pošto ću sigurno prvih godinu dana na portalu raditi sam, je li potrebno otvoriti firmu ili obrt?

Dalje, kako ide procedura sa isplatom novaca od Google reklama, plaća li se porez? Ukoliko nemam firmu ili obrt, kako ide procedura s ugovaranjem reklama s drugim firmama ili obrtima? Potpisuje li se nakakv ugovor? Kako se to oporezuje?

Uglavnom, budžet mi je za sad jako kratak, dostatan taman za hosting, domenu i malo oglašavanja.
Prokhorov is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 04:12   #93
Za tehničke stvari ti ne znam reći ništa.

ALi ti mogu reći da na početku člnake pišeš sam.
Čini mi se da je od svega to najlakše.

Ili budi kao mnogi daj oglas za posao da tražiš iskusne novibare za pisanje na portalu, za one koji ti se jave složi dug mass odgovor pun profesionalnih i lijepih riječi da si sad na početku i da je to za sad volonterski posao koji će uskoro postati profesionalan da da ga zajedno pokrenete i da će se onda početiti vrtiti lova.

Ili budi kao i većina, pa kaži da je cijena članka, 10 15 ili max 20 kuna i, da se piše jedan članak tjedno, i da isplaćuješ kad se nakupi sto kuna.
Kad se nekome nakupi st kuna za nekoliko mjeseci, kaži da isplaćuješ prvoga u mjesecu, kad dođe prvi kaži da je trenutno kriza i da ćeš idući mjesec platiti, što je i bolje za novinara, jer će dobiti veće pare odjednom itd... kako gubišp novinare, tako traži nove.... dakle ovo je klasika kako biti klasičan hrvatski poduzeznik
sunshinestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2023., 22:06   #94
Čuo sam da se u Hrvatskoj mogu pisati oni kratki, žanrovski romani (western, erotika, triler, horor, krimići) za novac. Tipa oni koji se prodaju na kiosku, ili se dobiju uz časopis svaki tjedan. Zna li netko koga kontaktirati za takav posao, koga nazvati? Unaprijed hvala.
Kornjačon is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2023., 03:43   #95
Quote:
ChillOut Lounge kaže: Pogledaj post
evo da obnovim ovu vjerujem mnogima korisnu temu.
zanima me mogućnost honorarne zarade, pa sam kao način da to ostvarim zamišljala - izradu bloga.
Ima li tu kakav blogger koji je uspio nešto zaraditi od pisanja i ako je voljan objasniti mi par koraka koji su potrebni - od stvaranja i izgleda bloga do načina kako da skupim što više pratitelja?

hvala.
Sa poslovnim partnerima prije 3 godine radili smo za jednog blogera stranicu, odnosno sad je to već magazin. Prvu godinu nije imao nikakvu zaradu, samo je štancao članke, mislim da ih je oko 300 objavio u prvoj godini. Povrat investicije je tek krenuo nakon 3 godine kada je privukao dovoljno veliku publiku, za oglasavanje su mu se javljali iskljucivo iz struke o kojoj je pisao, tako nije trebao nikakve google oglase niti amazon oglase niti je ulazio niti usao u ikakve affiliate radnje. Godisnje zaradjuje pasivno oko 15 000 eura od bloga, odnosno pisanja. Medjutim uz pojavu sad umjetne inteligencije ocekujte da ce proboj u pisanju i bloganju biti sve teze i teze jer vise nitko ne treba nekoga da pise i vjerojatno ce doci do okrupnjavanja platformi, a poslije vjerojatno ce to voditi cenzuri i kontroli sadrzaja kada se sve prorijedi malo. Ljudi koji rade zanatske poslove ce sada doci na svoje jer AI ne moze ih zamjeniti. Pisci i prevoditelji prvi ce poceti ostajati bez posla, odnosno content creatori.
SavageRush is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:01.