Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.04.2017., 16:06   #41
Pozdrav, moraju li se slati karte ili racuni obavezno posto je sad prijevoz na teret poslodavca? Ne pada mi na pamet ustajati u pol 5 da bi na posao dolzio u 8, pa bi isao autom. Mogu li npr tudji racun staviti, jer imam par frendov koji idu vlakom, ne pise ime na pokazu mjesecnom, pa me zanimaa jesu tkve kombinacije moguce?
exception is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2017., 12:45   #42
Quote:
IronFist kaže: Pogledaj post

SOR je kao ideja veoma dobra ali kao i sve kod nas implementacija je blago rečeno užas.
Ideja je užasna jer je ideja osposobljavanja jedino to da vas drže van burze. Sve drugo je floskula.
Nitršta drugo državu i ne interesira i zato vas plaćaju toliko da niste dio statistike. Tak da ti je cijela ideja i program upravo i samo to-kako da popravimo statistiku. I to se od početka znalo.
Inžinjer ekonom is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2017., 21:15   #43
Quote:
Inžinjer ekonom kaže: Pogledaj post
Ideja je užasna jer je ideja osposobljavanja jedino to da vas drže van burze. Sve drugo je floskula.
Nitršta drugo državu i ne interesira i zato vas plaćaju toliko da niste dio statistike. Tak da ti je cijela ideja i program upravo i samo to-kako da popravimo statistiku. I to se od početka znalo.
U pravu si 100%, to je sve maskiranje...

No, neka mi netko objasni... cijela EU je otvorena...mnogi su otisli, i ja... evo jedan frend u Njemackoj malo više od fizikale ima skoro 2k neto, i štedi 1k u jednom malom gradu. Sad je dobio za stalno. U HR je radio svašta, ugl ne više od 400eur plaća.

Zašto ne učiti jezik i otići? Čemu se ponižavati za 300eur i nestalnog posla? Prilika sada stvarno ima... ne mora to biti neki fancy posao, radite bilo što.

Shvaćam one koji imaju jako dobre plaće, sve riješeno, bogate obitelji... ali za ostale?

Jeste li vi svjesni da u HR prvi stup penzije vjerojatno neće biti? Situacija je užas.
fiksi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 13:11   #44
Jel itko pozvan na razgovor u Poreznu ili HZZO za stručno? Natječaji su bili prije dva tjedna...
drumforce is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 21:10   #45
Quote:
exception kaže: Pogledaj post
Pozdrav, moraju li se slati karte ili racuni obavezno posto je sad prijevoz na teret poslodavca? Ne pada mi na pamet ustajati u pol 5 da bi na posao dolzio u 8, pa bi isao autom. Mogu li npr tudji racun staviti, jer imam par frendov koji idu vlakom, ne pise ime na pokazu mjesecnom, pa me zanimaa jesu tkve kombinacije moguce?
sad ti je poslodavac obavezan plaćati prijevoz pa to s njim vidi.
RIB is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2017., 01:21   #46
Quote:
fiksi kaže: Pogledaj post
U pravu si 100%, to je sve maskiranje...

No, neka mi netko objasni... cijela EU je otvorena...mnogi su otisli, i ja... evo jedan frend u Njemackoj malo više od fizikale ima skoro 2k neto, i štedi 1k u jednom malom gradu. Sad je dobio za stalno. U HR je radio svašta, ugl ne više od 400eur plaća.

Zašto ne učiti jezik i otići? Čemu se ponižavati za 300eur i nestalnog posla? Prilika sada stvarno ima... ne mora to biti neki fancy posao, radite bilo što.

Shvaćam one koji imaju jako dobre plaće, sve riješeno, bogate obitelji... ali za ostale?

Jeste li vi svjesni da u HR prvi stup penzije vjerojatno neće biti? Situacija je užas.
A zašto ne naučiti raditi pa u Hrvatskoj raditi za bolju plaću?
Tko u HR dobro radi taj ima dobru plaću, a onaj tko ne radi dobro u HR taj pođe u Njemačku i onda u Njemačkoj ili radi dobro pa ima plaću ili ne radi dobro pa mu onda i Njemačka "ne valja".
Kosyna is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 12:26   #47
Kada inače sjedne prva plaća? Putni trošak koji poslodavac isplati sam već dobio

Edit: sada sam vidio da je netko već napisao 10-og.
BozWon is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 16:58   #48
Quote:
BozWon kaže: Pogledaj post
Kada inače sjedne prva plaća? Putni trošak koji poslodavac isplati sam već dobio

Edit: sada sam vidio da je netko već napisao 10-og.
Plaće se mogu isplatiti bilo koji dan do kraja mjeseca za prethodni mjesec.
Kosyna is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2017., 09:48   #49
Pitanje

prijavio sam se na burzu prije cca. 2 mjeseca,još uvijek sam tamo,nisam očekivao da će mi oni naći posao,nego sam se prijavio jedino da imam tih 30 dana provedenih na burzi s obzirom da je to uvjet za SOR.

Mogu li se ja sada sam tj. a ako me savjetnik skine s burze,jer ja mogu normalno naći poslodavca za SOR i dobiti potvrdu da sam bio 30+ dana na burzi ?

Znači,trebam li biti "aktivan" na burzi za tu mjeru ?

hvala
alebi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2017., 09:58   #50
Quote:
alebi kaže: Pogledaj post
prijavio sam se na burzu prije cca. 2 mjeseca,još uvijek sam tamo,nisam očekivao da će mi oni naći posao,nego sam se prijavio jedino da imam tih 30 dana provedenih na burzi s obzirom da je to uvjet za SOR.

Mogu li se ja sada sam tj. a ako me savjetnik skine s burze,jer ja mogu normalno naći poslodavca za SOR i dobiti potvrdu da sam bio 30+ dana na burzi ?

Znači,trebam li biti "aktivan" na burzi za tu mjeru ?

hvala
Ne, moraš biti prijavljen na burzi u trenutku kada se radi zahtjev i kada je zahtjev u postupku. A da bi se mogao odobriti zahtjev prethodno moraš imat 30 dana, znači mislim da moraš biti na burzi u kontinuitetu, bez prekida. Pokušaj da te ne savjetnik ne prekini, nije tlaka redovito slati one tablice ili se čut sa savjetnikom na 5 minuta jednom mjesečno ako će ti to pomoći da dođeš do posla.
bubimir13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 19:10   #51
Quote:
Inžinjer ekonom kaže: Pogledaj post
Ideja je užasna jer je ideja osposobljavanja jedino to da vas drže van burze. Sve drugo je floskula.
Nitršta drugo državu i ne interesira i zato vas plaćaju toliko da niste dio statistike. Tak da ti je cijela ideja i program upravo i samo to-kako da popravimo statistiku. I to se od početka znalo.
Znam s faksa ljude koji imaju sve najbolje o SOR-u a i druge koji se toga ne žele ni sjećati. Meni je tak-tak, na SOR-u ali i aktivno tražim posao u struci da se skinem s programa.

Sve zavisi gdje se dođe radit, neke firme svarno ozbiljno obučavaju ljude i ulažu još dok su na SOR-u dok drugi jedino misle da time dobiju besplatnu radnu snagu.
IronFist is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 20:27   #52
Quote:
Kosyna kaže: Pogledaj post
A zašto ne naučiti raditi pa u Hrvatskoj raditi za bolju plaću?
Tko u HR dobro radi taj ima dobru plaću, a onaj tko ne radi dobro u HR taj pođe u Njemačku i onda u Njemačkoj ili radi dobro pa ima plaću ili ne radi dobro pa mu onda i Njemačka "ne valja".
Gluposti, znam inžinjere i doktore koji su otišli radi iznimno niskih plaća i nemogućnosti razvoja...hoćeš reći da oni nisu dobro radili? Ima i fizikale itd, ima svega.

Onaj tko traži SOR vjerojatno nema iznimno dobar izbor posla... ovakvo izrabljivanje ne postoji nigdje, i ruši se cijena rada. Većina firma samo šalta te radnike a ljudi se nadaju nečemu.
fiksi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 21:39   #53
Pozdrav! Koliko vremenski prođe od toga da ti jave da su te odabrali za sor dok se ne riješi sve papirnato i pocnes raditi?
Hudini is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2017., 00:33   #54
Quote:
IronFist kaže: Pogledaj post
Znam s faksa ljude koji imaju sve najbolje o SOR-u a i druge koji se toga ne žele ni sjećati. Meni je tak-tak, na SOR-u ali i aktivno tražim posao u struci da se skinem s programa.

Sve zavisi gdje se dođe radit, neke firme svarno ozbiljno obučavaju ljude i ulažu još dok su na SOR-u dok drugi jedino misle da time dobiju besplatnu radnu snagu.
Da kroz SOR dobiješ najbolje moguće svjetsko iskustvo, opet je program bedast jer sama činjenica da ga nigdje u Europi drugdje nema, govori jako puno samo za sebe.
O čemu uopće pričamo ? I ja da sam poslodavac bolio bi me đon za ekipu kojoj ne plaćam ni sendvič na poslu. Vi ste meni ništa, bezvrijedni. Dođete ne dođete na posao, kog briga. Uopće poslodavcima ne zamjeram, ovo je država usrala i bojim se da nema povratka na staro. I nije pitanje para, mogu oni dić SOR i na 5000 kn, opet je ta osoba najobičniji državni uhljeb iako vjerojatno ne želi biti.

A tebi svaka čast što si bio pametan i za vrijeme programa odmah krenuo s traženjem pravog posla, jer SOR nije posao kao što i samo ime govori. SOR je program skidanja s burze kojima se ljudima s ulice dopušta da se pojave u određenu firmu. I ta činjenica da se u neku firmu smiju pojavit doduše dijelom onda stvarno i olakšava čitavu stvar s traženjem pravog posla, ali ne mijenja činjenicu da je program koji je učinio veliko sranje, posebice diplomantima.
Inžinjer ekonom is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 22:10   #55
Prijavila bih se na strucno osposobljavanje sa prvostupnickom diplomom, no unutar nekoliko mjeseci planiram zavrsiti i diplomski studij.

Zanima me kako to utjece na nastavak SOR-a i polaganje strucnog ispita.

Konkretno radi se o knjiznicarstvu. Koji ispit bih polagala nakon toga (hocu li biti neki pomocni knjiznicar ili proper librarian nakon ispita)?

Javila bih se na ovo jer u travnju sljedece godine punim 30

I da, funkcionira li ovo samo na nacin da cekam oglas pa se prijavljujem ili mogu otici kod poslodavca i pitati bih li SOR mogla odraditi kod njih.

Ne nalazim odgovore nigdje.
Hvala
GammaRay is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 03:14   #56
Quote:
GammaRay kaže: Pogledaj post
Prijavila bih se na strucno osposobljavanje sa prvostupnickom diplomom, no unutar nekoliko mjeseci planiram zavrsiti i diplomski studij.

Zanima me kako to utjece na nastavak SOR-a i polaganje strucnog ispita.

Konkretno radi se o knjiznicarstvu. Koji ispit bih polagala nakon toga (hocu li biti neki pomocni knjiznicar ili proper librarian nakon ispita)?

Javila bih se na ovo jer u travnju sljedece godine punim 30

I da, funkcionira li ovo samo na nacin da cekam oglas pa se prijavljujem ili mogu otici kod poslodavca i pitati bih li SOR mogla odraditi kod njih.

Ne nalazim odgovore nigdje.
Hvala
Možeš se zaposliti preko SOR-a na temelju prvostupnog obrazovanja ali ne možeš upisati diplomski na redovnom fakultetu dok radiš već samo na vanrednom. Ako si već upisala diplomski redovni onda se nećeš niti moći zaposliti preko SOR-a
Kosyna is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 04:07   #57
Quote:
fiksi kaže: Pogledaj post
Gluposti, znam inžinjere i doktore koji su otišli radi iznimno niskih plaća i nemogućnosti razvoja...hoćeš reći da oni nisu dobro radili? Ima i fizikale itd, ima svega
Vrlo vjerojatno nisu dobro radili ili ima neka druga "caka". Dok god postoji veliki broj inženjera i doktora, a i ljudi bez nekog visokog stupnja obrazovanja, koji u Hrvatskoj zarađuju odličnu vrijednost (omjer između plaće i troška života, jer je to realnije uspoređivati nego samo iznos plaće), i dok god postoje poslovi gdje se može super zarađivati, te priče o niskim plaćama i lošim uvjetima u HR su samo pokušaj opravdavanja vlastitih mana.

Quote:
fiksi kaže: Pogledaj post
Onaj tko traži SOR vjerojatno nema iznimno dobar izbor posla... ovakvo izrabljivanje ne postoji nigdje, i ruši se cijena rada. Većina firma samo šalta te radnike a ljudi se nadaju nečemu.
Znači po tebi je izrabljivanje ako poslodavac godinu dana odvaja dobar dio svog vremena da bi uložio u tebe, naučio nečemu i pripremio za rad, a ti si za to još plaćen?

Ljudi nakon završenog fakulteta nemaju blage veze o poslu i u većini slučajeva je od njih u početku veća šteta nego korist. Nisu u stanju obavljati poslove u toj mjeri da svojim radom sebe pokrivaju (ili uopće), a ako će ih netko od drugih radnika obučavati onda taj radnik propušta zarađivati za sebe i za firmu jer dio vremena troši na obučavanje. Vrlo mali broj ljudi je stvarno sposoban u startu kvalitetno odrađivati posao bez mentoriranja a da pri tome pokriva troškove svoje plaće svog radnog mjesta i da donosi nekakvu zaradu. Upravo zato i postoji SOR da bi poslodavac naučio radnika raditi i osposobio ga za rad, a da mu se ujedno olakša da ne mora pored svega ostalog još imati i teret troškova plaće. To naravno podrazumjeva da taj poslodavac i zaposli kasnije osposobljenog radnika na neodređeno.

Ideš na fakultet da bi uložio u sebe u svoje znanje i normalno je da ne dobivaš plaću zato što ideš na fakultet. Isto tako ideš na SOR da bi uložio u sebe i da bi se naučio raditi, pa da bi kasnije bio sposoban raditi za dobru plaću. S time da te ovdje pored toga što netko ulaže znanje u tebe, još dobiješ i plaću.

Mnogi misle za sebe da su sposobni, da imaju nekakva znanja a zapravo nisu svjesni koliko ne znaju i koliko su daleko od toga da nekom poslodavcu budu od koristi. Osim toga mnogi uopće nisu svjesni elementarne matematike koja kaže da radnik svojim radom mora stvarati vrijednost za tvrtku u onoj mjeri koja bi pokrivala njegov trošak i donosila zaradu, kao niti povezanosti između visine plaće i visine uloženog rada.
Kosyna is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 09:29   #58
Pozdrav,

jesu li ikome tko je na stručnom osposobljavanju bio prije 01.03. povećali naknadu? Nije li bila riječ da će se ta osnovna naknada povećati svima??
calderon13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 18:29   #59
Pozdrav! Postoji li za mjeru zaposljavanja mladih (do 30 god.) koja je u trajanju od 5 godina neko ogranicenje bruto place do koje drzava sufinancira s odredenim postotkom poslodavca? Ili visina placa ne igra ulogu za tu mjeru? Radi se o zaposljavanju nakon zavrsenog SO. Ima li netko iskustva? Hvala!

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk

Zadnje uređivanje mrsb : 23.05.2017. at 18:41.
mrsb is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 14:54   #60
Pozdrav, dobio sam SOR u drugom gradu pa vezano za putne troškove sto je potrebno napravit posto ni ovi sto me zaposaljavaju neznaju. Dignut boravisnu i na osnovu nje zatrazit cijenu kartu na kolodvoru i to dostaviti? Hvala!
Another Life is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:00.