Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija > Teologija i religijska praksa

Teologija i religijska praksa Religije/denominacije, teološka i ostala vjerska pitanja

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.05.2017., 14:59   #1061
Quote:
mali sime kaže: Pogledaj post
Možda zato jer su ga uvjerili da je to jedina prava Božja organizacija a sve vani je sotonski Babilon koji samo što nije uništen u Harmagedonu.
da su ga uvjerili, onda ne bi na forumu pisao toliko kontra nje, nema logike.
možda je nekad i bio uvjeren, ali sad nema šanse.....kad uspoređuje istu sa opasnim kultovima
u ostalom neka sam kaže.
Quote:
I onda proradi amigdala kako napuštanjem njegove organizacije okrećeš leđa samom Jehovi... pa preispituješ sebe kako imaš buntovni duh umjesto da "čekaš na Jehovu".
ništa od toga...ako više ne vjeruješ da je to Jehovina organizacija, onda ne možeš smatrati da napuštanjem organizacije okrećeš leđa Jehovi.
Quote:
Mnogi koji su napustili organizaciju trebaju još godine da odprogramiraju te dugogodišnje sinpase.
kako koji...neki i dalje solo drže istu vjeru...neki postanu ateisti...neki pišu knjige i po forumima šire razne istinite poluistinite i lažne informacije...neki pljuju na sve što su do jučer vjerovali....itd.

ali normalno je da si dugo pod utjecajem nečega kad si bio godinama povezan
ANTI-PROTIVAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2017., 15:10   #1062
Quote:
ANTI-PROTIVAN kaže: Pogledaj post
da su ga uvjerili, onda ne bi na forumu pisao toliko kontra nje, nema logike....
Ono sam napisao nemajući u vidu Ludavida već sam mislio da smo još na temi oko transfuzije... (ovo, da, neka ti on odgovori za sebe)

Naime postoje mnogi JS-i koji se ne slažu s politikom oko krvi i za sada imaju anonimni aktivizaam za reformu JS-a:
http://ajwrb.org/

Zašto su oni još JS? Vjerojatno dijelom i iz razloga koje sam prije napisao...
Old 20.05.2017., 15:17   #1063
Quote:
betelac kaže: Pogledaj post
Organizacija je Božja tvorevina - kad je to i kako Bog stvorio Watchtower Bible & Tract Society of Pennsylvania? ili misliš na JW.ORG? I kako je to stvaranje izgledalo? Reče Bog: "Neka bude Organizacija!" I nastala je Organizacija. I vidje Bog da je Organizacija nesavršena...
Zanimljiva je ta "progresija" od Russella koji se u ranim danima borio protiv koncepta oganizacije kakva je sada WT, do Freda Franza koji se opirao dodijeli centralnog autoriteta Vodećem tijelu na uštb predsjednika orgnizacije:
https://www.youtube.com/watch?v=JvgqbOYU6vU

U tom govoru Franz začuđujuće dobro argumentira iz Biblije... ali s vremenom ode to na kvasinu... tako da je WT postala ono čemu se opirao i Russell a dijelom i Franz.
Old 20.05.2017., 15:42   #1064
Quote:
ANTI-PROTIVAN kaže: Pogledaj post
ja da sam član, i da mislim tako kao ti, ne bih niti dana više htio biti pripadnik, odmah bi se isključio .
Ne nužno.
Ipak po mom osobnom mišljenju ima i puno toga dobro kod JS-a. Nikada im ne bih pristupio da toga nije bilo. Kada govorim o negativnim stvarima kod JS ne znači da ih ne nalazim i kod drugih vjerskih zajednica.
Kao što sam već rekao sve sam bliže vjerovanju da nema jedne prave kršćanske zajednice već da su sve imaju svoje minuse i pluseve. Ne bih htio nikoga uvrijediti ali ne mogu sebe zamisliti npr. na katoličkoj misi i stvarno su mi jako odbojna neka njihova vjerovanja i slavljenje "svetaca".
U JS ima dosta iskrenih osoba koje se jako trude upoznati Boga, približiti mu se i svoj život uskladiti s Biblijom.
Tako u okvirima onoga što imam u WT-u i ja nastojim usvajati spoznaju o Jehovi i Kristu, činiti dobro, imati kvalitetne odnose sa suvjernicima i drugim ljudima te im nastojati pomagati u skladu sa svojim mogućnostima.

1. Solunjanima 5:21 ispitajte sve da vidite je li od Boga i što je dobro zadržite (Suvremeni prijevod )

Koliko će mi to savijest dopuštati i da li ću doći u situaciju da moram glavom udariti u neki od WT nelogičnosti? Koliko ću udjela imati u aktivnostima JS i na koji način? Živi bili pa vidjeli.
I Betelac je koliko znam još JS, iako neaktivan, čisto iz praktičnih razloga.
Ludavid is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 04:38   #1065
Ludavid Nisi razumeo sta sam htela reci.
Ako uopste mozes razumeti.
Vidim tebi su JS samo neka tu religija.
Prizemno posmatras.
Da li si uopste ukapirao istinu?
Zalosno je da mislis da si JS ako nisi PRED Bogom.

JS je onaj koji podupire Jehovu a to podrazumeva i njegovu organizaciju.

A betelac nije JS, opstepoznato po njegovim stavima.

To sto nekoga ne stignu da iskljuce ili ga ne mogu naci je nebitno.

Bog iskljucuje nekoga, oduzima mu njegov duh
i zato ta osoba ne moze razumeti istinu.

Ali je ohrabrujuce znati da Bog prihvata pokajnicke gresnike
Josephinee is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 21:14   #1066
Quote:
Harf kaže: Pogledaj post
Ok, nemam ništa protiv... ali to i dalje nije odgovor na moje pitanje:
Može li Jehovin biti svjedok netko, tko to govori da je isus bog?
Je li za tebe kao jehovinog svjedoka isus bog... iskreno? Pozdrav
Ne moze biti Jehovin Svedok ko smatra misli ili govori da je Isus Bog.

Znaci da se taj ne slaze sa onim sto pise u Bibliji i tu je kraj.
Josephinee is offline  
Odgovori s citatom
Old Danas, 11:43   #1067
Facepalm dajte joj objasnite ja nemam volje...

Poslano sa mog GT-S7580 koristeći Tapatalk
Old Danas, 17:51   #1068
Imam ja pitanje za Jehovine svjedoke. Zasto bi vam itko povjerovao u ista? Netko tko pogrijesi samo jednom u svojim prorocanstvima, definitivno od Boga nije. Znaci ovako.

Ponovljeni zakon 18,21-22 Možda ćeš reći u svome srcu: `Kako ćemo raspoznati riječ koju Jahve nije izrekao?`Kad prorok govori u ime Jahve pa to ne bude i riječ se ne ispuni, onda je to riječ koje Jahve nije kazao. U drskosti je taj prorok govorio. Nemoj od njega strahovati.

Mene zanima, vi ste prorokovali vise puta kraj svijeta i cak ste odredili godine kad bi se to trebalo dogodit, i to vise puta. Za divno cudo, nista se nije dogodilo. Zar Isus nije rekao da samo otac nebeski zna onaj dan, od kud onda covjek moze ista znati? Tko li vam onda daje pravo postavljat godine?

Najbanalnije pitanje postavih. Netko tko pogrijesi u prorocanstvima, od takvih ne treba nista upijat.
GMIBM is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:27.