Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Kompjutorske igre

Kompjutorske igre Kultura igranja i ponoćnog ratovanja konzolom i tastaturom. Podforum: Konzole

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.03.2017., 13:01   #1
Reflex Arena



Naziv: Reflex Arena
Žanr: AFPS (Arena First Person Shooter)
Developer: Turbo Pixel Studios
Publisher: Turbo Pixel Studios
Datum izlaska: Izaslo
Službena stranica: Link
Cijena: 10€ (trenutno 8,49€ na Steamu)

Za sve fanove arena shootera nedavno je iz Early Accessa izašla igra Reflex Arena. Igra je više manje dorađena kopija Quake-a, točnije CPMA moda. Gameplay sam po sebi je nešto brži od klasičnog Quakea, oružja su više manje identična, brdo mapa pošto ima integriran Steam Workshop i u srži je prava pravcata old-schoold igra. Brzo, napeto i zabavno, bez ikakvih gluposti od kojih pate nove popularne igre.
Grafički nije ništa spektakularno, ali zbog svoje jednostavnosti igra radi savršeno bez ikakvih fps dropova i protivnike je lako uočiti jer nema nepotrebnih efekata. Zvučna strana je ok, ništa posebno, tu i tamo koristi iste zvukove za oružja i ambijent iz Quake-a, a ponekad se osjeti da na zvuku moraju još malo poraditi.
Net code je fantastičan, ni jednom mi se nije dogodilo da je match zapeo u laggu ili nečem tako da je to ogroman plus. Pošto je igra rađena izričito za PC i od strane AFPS fanova, ima i mnoštvo opcija za postavke miša što će mnogi cijeniti.

U igri postoji i progression sistem, ali ustvari ne služi ničemu, osim da vidiš na nečijem profilu koliko je otprilike odigrao. Već sada postoji i ranked leaderboards, a sezone će trajat po 3 mjeseca nakon čega se ljestvica reseta.

Jedini minus igre je manjak igrača i potpuno odsustvo marketinga pa nitko živ ne zna za tu igru da uopće postoji.


Sve u svemu, igra je savršena od strane gameplaya, performansi, Quake feelinga, oružja, mapa, visoke razine potrebnog skilla, ali na žalost player base je užasno malen (svega cca 100 igrača po danu).

Za kraj evo najbolji video review koji sam našao, lik opiše sve strane igre pa toplo preporučam da pogledate prije nego mislite ili ne mislite kupiti:

https://youtu.be/1rPGUd9AGDM
xGAME is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:43.