Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.04.2017., 12:07   #21
Formalno se nalazim se na stručnom osposobljavanju za visoku stručnu spremu, međutim posao koji obavljam je za srednju stručnu spremu te pomoćno - tehnički poslovi.
Ne omalovažavam sss, ali ja ne stječem apsolutno nikakakvo znanje i iskustvo za vss i svoje obrazovanje. Također, tamo gdje radim očajno nedostaje ljudi sa sss, tako da sav taj posao zapadne mene.
Svakim danom se sve lošije osjećam i fizički i psihički i sve me više to iscrpljuje, naradim se ko konj za mizeriju i još od tog nemam nikakvu korist. Prihvaćam hrpu zadataka koje realno ne mogu sve ispuniti jer svaki od njih tamo radi jednu do dvije vrste posla, a od mene se očekuje da ih radim sve, tj. 4-5 + svi usputni zadaci.
Naravno moja dobra volja i odgovornost se maximalno iskorištava i već se priča o mom ostanku, a meni to nije na kraj pameti, nije prošlo ni 2 mjeseca, a ja već vidim da to neću moći tako.

Što napravit? Trpit i mučit se ili tražit premještaj i nastavit dalje negdje drugdje?
Treba li opet bit na burzi 30 dana ili se može odmah nastavit negdje drugdje?
Sad kako je stupio na snagu novi zakon i postroženi kriteriji i za poslodavce uopće ne znam što da radim, a sjedit doma mjesecima nezaposlena ne mogu.
chica_bomb is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2017., 13:34   #22
Ekipa,jel ima računalnih tehničara koji su obavili SOR ili su trenutn na njemu?
KOliko vidim na HZZ-u i MojPosao u 80% traže ekonomsku struku.
Datatiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2017., 15:45   #23
Quote:
chica_bomb kaže: Pogledaj post
Formalno se nalazim se na stručnom osposobljavanju za visoku stručnu spremu, međutim posao koji obavljam je za srednju stručnu spremu te pomoćno - tehnički poslovi.
Ne omalovažavam sss, ali ja ne stječem apsolutno nikakakvo znanje i iskustvo za vss i svoje obrazovanje. Također, tamo gdje radim očajno nedostaje ljudi sa sss, tako da sav taj posao zapadne mene.
Svakim danom se sve lošije osjećam i fizički i psihički i sve me više to iscrpljuje, naradim se ko konj za mizeriju i još od tog nemam nikakvu korist. Prihvaćam hrpu zadataka koje realno ne mogu sve ispuniti jer svaki od njih tamo radi jednu do dvije vrste posla, a od mene se očekuje da ih radim sve, tj. 4-5 + svi usputni zadaci.
Naravno moja dobra volja i odgovornost se maximalno iskorištava i već se priča o mom ostanku, a meni to nije na kraj pameti, nije prošlo ni 2 mjeseca, a ja već vidim da to neću moći tako.

Što napravit? Trpit i mučit se ili tražit premještaj i nastavit dalje negdje drugdje?
Treba li opet bit na burzi 30 dana ili se može odmah nastavit negdje drugdje?
Sad kako je stupio na snagu novi zakon i postroženi kriteriji i za poslodavce uopće ne znam što da radim, a sjedit doma mjesecima nezaposlena ne mogu.
Same here.

Samo sa jednom bitnom razlikom. Meni su otvoreno rekli da će nakon što mi završi godina dana, uzeti novu osobu preko SOR-a. Imam još nekoliko mjeseci za odraditi i onda baj baj, i iz tog razloga sve teže pronalazim motivaciju da se trudim i radim onako kako je to bilo u početku.

Također radim svakakve poslove, skačem sa jednog posla na drugi tako da se ustvari niti ne mogu pravo skoncentrirati na neke moje projekte jer dobrim dijelom moram odraditi neku fizikaliju lijevo, nešto negdje odnijeti desno, itd.

I sve kad se zbroji, ne osjetim da ovdje napredujem na profesionalnom planu. Stručnog osposobljavanja u pravom smislu nema, a što reći kad ti poslodavac i otvoreno kaže da nećeš nastaviti raditi. Zaključak je da se od početka nije niti potrudio me stručno osposobiti. Niti mu je to bila namjera. Trebam li spominjati da sam ja 4 generacija "SOR-ovaca" kod mog sadašnjeg poslodavca?

Preporučam svakome tko ima u planu raditi preko SOR-a da se jako dobro raspita o budućem poslodavcu i njegovim namjerama i planovima, jer lako je moguće da usred SOR-a naletite na jako gorak okus u ustima.
Phlegma is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2017., 16:04   #24
Moj savjet vam je da ništa ne očekujete od tog stručnog previše, a pogotovo to da ćete obavljati neke turbo važne i odgovorne poslove dok ste na stručnom. Prošla sam ja na pravim poslovima (ne sor) jedan period slaganja arhive, pospremanja i nošenja tereta od kojega su me leđa danima boljela. Ne isključivo mene, nego svih nas koji smo došli, a većina nas je bila VSS. Ako ste u državnoj upravi, morate shvatiti da stvari tamo funkcioniraju na jedan način kojeg vi nećete moći mijenjati, a s druge strane nemojte odmah poletjeti i misliti da ako imate diplomu da vas odmah tamo čeka karijera; ona se malo duže gradi tako da gledajte da odrađujete svoje, ne trgate se pretjerano i steknete formalne uvjete za kasnija javljanja za natječaje.
Iskustvo koje biste vi stekle tamo gdje ste na stručnom, nigdje drugdje vjerojatno nećete moći iskoristiti jer je svako tijelo državne uprave priča za sebe i ima drugi djelokrug, ima drugačiju personalnu i organizacisjku strukturu i inf. programi u kojima ćete raditi su drugačiji.
Ja sam bila u 3 tijela državne uprave i niti u jednom mi ono što sam radila nje dalo znanja koja mogu iskoristiti u drugom; sve sam uvijek učila iznova iako sam u svakom radila u struci, ali je djelokrug bio drugačiji, dakle zakoni i propisi su drugačiji i sve vam je novo. (jedan je bio ured za socijalnu skrb, drugi zemljišno knižni odjel, sada javna nabava).
Ne očekujte čuda na stručnom, tamo ste privremeno i nećete tamo graditi karijeru tako da gledajte da to odradite.

p.s. ovo pišem za javni sektor.
jagodica_bobica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 12:53   #25
Quote:
chica_bomb kaže: Pogledaj post
Formalno se nalazim se na stručnom osposobljavanju za visoku stručnu spremu, međutim posao koji obavljam je za srednju stručnu spremu te pomoćno - tehnički poslovi.
Ne omalovažavam sss, ali ja ne stječem apsolutno nikakakvo znanje i iskustvo za vss i svoje obrazovanje. Također, tamo gdje radim očajno nedostaje ljudi sa sss, tako da sav taj posao zapadne mene.
Svakim danom se sve lošije osjećam i fizički i psihički i sve me više to iscrpljuje, naradim se ko konj za mizeriju i još od tog nemam nikakvu korist. Prihvaćam hrpu zadataka koje realno ne mogu sve ispuniti jer svaki od njih tamo radi jednu do dvije vrste posla, a od mene se očekuje da ih radim sve, tj. 4-5 + svi usputni zadaci.
Naravno moja dobra volja i odgovornost se maximalno iskorištava i već se priča o mom ostanku, a meni to nije na kraj pameti, nije prošlo ni 2 mjeseca, a ja već vidim da to neću moći tako.

Što napravit? Trpit i mučit se ili tražit premještaj i nastavit dalje negdje drugdje?
Treba li opet bit na burzi 30 dana ili se može odmah nastavit negdje drugdje?
Sad kako je stupio na snagu novi zakon i postroženi kriteriji i za poslodavce uopće ne znam što da radim, a sjedit doma mjesecima nezaposlena ne mogu.
Kako siješ, tako i žanješ. Ne, nije kritika. Razumijem te, slično se postavljam kad dolazim na novi posao, trud, rad, zalaganje... Ali ako ti je teško, mučno, nezadovoljan si - reci!
Pričaj iskreno sa šefom, nadležnim. Nemoj si dopustit da naviknu da radiš više nego šta možeš. Nađi svoj tempo i njega forsiraj. Nikome se pretjerano prilagođavat dugoročno.
Nekad je potrebno zapet, i radit više i jače. Al ako ne vidiš smisla ni napretka, povuci crtu. Reci svoj stav, svoje stanje i želje. Ako se nađe kompromis okej, ako ne - onda je na tebi da odlučiš koliko se isplati ostat tu.
Ja bih vjerojatno otiša, ovisno koliko uopće ima koristi nastavit radit još 10 mjeseci
ELE55AR is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 14:54   #26
Prema novim pravilima polodavac plaća ptne troškove...
Postoji li određena cifra po kategorijama ili poslodavac sam odlučuje?
DonnaHayward is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 15:41   #27
Maksimalni iznos za putne je 1200 kn, a poslodavac isplaćuje iznos u visini karte za javni prijevoz ili 0.75kn po kilometru.
ćubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 09:34   #28
kako ide u drzavnim firmama dali zadrze? posto imaju tu obvezu nakon sor da zadrze jedan dio
milanez is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 11:09   #29
Po novome koliko sam primjetio, neke drzavne i javne firme nakon odrađenog SOR-a znaju objaviti oglas za radno mjesto i bez obzira da li su se SOR-ovci prijavili na taj oglas ili ne, oni ih pozovu (cisto da se ispuni formalnost po novome) no to neznaci da moraju zaposliti nekoga sa odrađenim SOR-om, vec mogu na tom natjecaju zaposliti i nekoga N.N. ako udovoljava kriterijima.

Uglavnom svi zahtjevi su formalno ispunjeni i nakon toga mogu opet objaviti natjecaj za nove pripravnike SOR-a.
ćubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2017., 02:45   #30
Quote:
chica_bomb kaže: Pogledaj post
Formalno se nalazim se na stručnom osposobljavanju za visoku stručnu spremu, međutim posao koji obavljam je za srednju stručnu spremu te pomoćno - tehnički poslovi.
Ne omalovažavam sss, ali ja ne stječem apsolutno nikakakvo znanje i iskustvo za vss i svoje obrazovanje. Također, tamo gdje radim očajno nedostaje ljudi sa sss, tako da sav taj posao zapadne mene.
Svakim danom se sve lošije osjećam i fizički i psihički i sve me više to iscrpljuje, naradim se ko konj za mizeriju i još od tog nemam nikakvu korist. Prihvaćam hrpu zadataka koje realno ne mogu sve ispuniti jer svaki od njih tamo radi jednu do dvije vrste posla, a od mene se očekuje da ih radim sve, tj. 4-5 + svi usputni zadaci.
Naravno moja dobra volja i odgovornost se maximalno iskorištava i već se priča o mom ostanku, a meni to nije na kraj pameti, nije prošlo ni 2 mjeseca, a ja već vidim da to neću moći tako.

Što napravit? Trpit i mučit se ili tražit premještaj i nastavit dalje negdje drugdje?
Treba li opet bit na burzi 30 dana ili se može odmah nastavit negdje drugdje?
Sad kako je stupio na snagu novi zakon i postroženi kriteriji i za poslodavce uopće ne znam što da radim, a sjedit doma mjesecima nezaposlena ne mogu.
Moje iskustvo je slično, neki poslodavci na HZZ "traže" inžinjere da bi na kraju završio kao fizički radnik. U mom slučaju je još problem kaj osoba koja vodi pogon nema tehničko obrazovanje i uopće ne razumije kaj bi školovani inžinjer trebao radit, a objašnjavati nema smisla jer iz kilometra vidim da spominjanje diplome doživljava preseravanjem.

SOR je kao ideja veoma dobra ali kao i sve kod nas implementacija je blago rečeno užas.
IronFist is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2017., 14:39   #31
SOR je super za poslodavce jer dobivaju besplatnu radnu snagu, no novi zakon je tu jasan i sada će i za njih biti postroženi kriteriji, neće više moći imati toliko puno osoba na SOR-u i nakon što polazniku istekne ugovor morat će proći neko vrijeme prije nego uzmu novog, uz uvjet da i zadrže određeni broj osoba koje su bile na SOR-u.

Još ako si super, marljiv, odgovoran i radišan to gore za tebe.
Iskustvo za svoju struku i spremu ne stječem ni u kojem pogledu.
Najžalosnije je što je SOR u potpunosti zamijenio nekadašnje vježbeništvo koje je bilo plaćeno i do 80% plaće tog radnog mjesta na kojem odrađuješ vježbeništvo.
chica_bomb is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 08:30   #32
Da li je nekome sjeo prijevoz ovaj mjesec?
cinabu is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 11:08   #33
Quote:
chica_bomb kaže: Pogledaj post
SOR je super za poslodavce jer dobivaju besplatnu radnu snagu, no novi zakon je tu jasan i sada će i za njih biti postroženi kriteriji, neće više moći imati toliko puno osoba na SOR-u i nakon što polazniku istekne ugovor morat će proći neko vrijeme prije nego uzmu novog, uz uvjet da i zadrže određeni broj osoba koje su bile na SOR-u.

Još ako si super, marljiv, odgovoran i radišan to gore za tebe.
Iskustvo za svoju struku i spremu ne stječem ni u kojem pogledu.
Najžalosnije je što je SOR u potpunosti zamijenio nekadašnje vježbeništvo koje je bilo plaćeno i do 80% plaće tog radnog mjesta na kojem odrađuješ vježbeništvo.
"Još ako si super, marljiv, odgovoran i radišan to gore za tebe."
To je u potpunosti točno.
ivana nyc is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 19:21   #34
Jedno pitanje za bolje upućene (ili s ovim iskustvom), da li je moguće prebaciti SO iz firme u firmu ali bez čekanja 30-dnevnog roka na burzi tj. odnosno odmah započeti SO nakon raskida starog i potpisa novog ugovora, ili se mora opet ponoviti cijela procedura s odobravanjem?
IronFist is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 22:31   #35
Jesu nekog zvali za potpisati nova rjesenja po kojima bi trebali isplatiti to famozno povecanje naknade
sunshine_07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2017., 12:31   #36
Ima netko kome nisu sjeli putni troškovi?

Uredno sam im poslala fiskalne račune i karte...
beppina is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 17:25   #37
Može li mi netko reći kojeg datuma sjeda plaća za SOR?
Bohara is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 18:40   #38
10-og.
beppina is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 20:23   #39
Quote:
beppina kaže: Pogledaj post
Ima netko kome nisu sjeli putni troškovi?

Uredno sam im poslala fiskalne račune i karte...

Ista situacija i kod mene.....
IronFist is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 21:21   #40
Ja sam kontaktirala svoj podrucni ured i rekli su da je doslo do greske u racunovodstvu i da bi do kraja mjeseca trebala biti izvanredna isplata.

Danas je vec 25- i, a ono nista
beppina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:16.