Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.12.2022., 15:16   #1
NEW YORK (ll dio)

s obzirom da je pređen limit upisa na temi NEW YORK otvaram drugi dio

link na predhodnu temu je gore i dobro je baciti oko kako se ne bi ponavljala pitanja na koja je već nekoliko puta odgovoreno

slike pogleda sa vidikovaca su dobrodošle i ovdje
Opal Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2023., 07:42   #2
Evo da su upisem u novu temu, planiram nekad iza Uskrsa u NYC pa kombiniram letove i hotele.
Kakva je lokacija kod WTC?
noldo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2023., 08:55   #3
To je poslovni dio i izvan radnog vremena postaje pusto … a od corone je opustilo i vise.

Bit ce nesto turista dok rade zanimljivi objekti …
Bezveze is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2023., 09:38   #4
Mislim da cemo se svaku vecer oko 20h srusiti od hodanja, tako da me to ne brine previse.
Ako nekad i odlucimo navecer u neki bar, valjda ima nesto u blizini?
Kakva je opcenito lokacija za putovanje do znamenitosti?

Tek sam poceo citati staru temu, skupljam sve informacije tako da ne znam jos nista.
noldo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2023., 10:25   #5
Nisu sve znamenitosti na istom mjestu, uvijek ćeš morati putovati. Ali velika većina je na Manhattanu pa ti to dosta štedi vrijeme. Zato je smještaj na Manhattanu najskuplji.

Gledaj da ti je podzemna blizu i nemaš problema.
zgdust is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2023., 16:29   #6
Quote:
Bezveze kaže: Pogledaj post
To je poslovni dio i izvan radnog vremena postaje pusto … a od corone je opustilo i vise.

Bit ce nesto turista dok rade zanimljivi objekti …

Potpisujem!
dsvbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2023., 16:32   #7
Quote:
noldo kaže: Pogledaj post
Evo da su upisem u novu temu, planiram nekad iza Uskrsa u NYC pa kombiniram letove i hotele.
Kakva je lokacija kod WTC?
Midtown Manhattan- to je to!
Probaj nešto upravo tu „ubosti“, cijene znaju varirati od dana do dana.
Lokacija je a&o.
dsvbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2023., 20:06   #8
I tata bi sine, ali cijene mi ne odgovaraju.
Tj. radije potrosim na nesto drugo, nego na bliži smještaj.
U Tokiu sam tako bio 1 dan=1 kvart, minimalna vožnja.
noldo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2023., 20:12   #9
Meni je Brooklyn bio skroz OK.
zgdust is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2023., 13:37   #10
Quote:
zgdust kaže: Pogledaj post
Meni je Brooklyn bio skroz OK.
Također.

Mi smo bili u Brooklynu. Na kraju Prospect Parka. Cca. pola sata podzemnom do Lower East Side.

Lokacija nam je bila taman za naše planove. Jasno, bilo bi bolje da smo imali smještaj na Manhattanu, ali ovo je bilo u pola cijene bilo kojeg sličnog smještaja. Uz dobru organizaciju onoga šta se želi vidjeli (da se ne juri sa jedna strane M. na drugu) B. je odlična lokacija.

Izlazili smo iz stana ujutro, vraćali se predvečer. Na večer bi se vratili ili na M. ili smo đirali po B. Sve smo stigli šta smo planirali bez previše stresa.
tripice is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2023., 22:42   #11
Putujem krajem aprila prvi put u NYC, i SAD opcenito.

Prelistao sam vise od pola stare teme o NYC i dalje sam jos pri tome, i preporucujem svakome ko krece za New York, dosta sam korisnih informacija skupio. Nasao sam i dosta dobru ponudu za Riu Plaza Hotel odmah blizu Times Square, sto ce mi olaksati dosta kretanje i putovanje. Moj plan je odprilike sljedeci:

1. dan: Dolazak u NYC, Times Square
2. dan: Wall Street, 9/11 Memorial, Battery Park, Flatiron Building/District, Empire State Building, 5th Avenue, predvece Top of The Rock
3. dan: American Museum of National History, Central Park, SUMMIT One Vandebrlit, Bryant Park, New York Public Libary
4. dan: Brooklyn Bridge, Dumbo, Bushwick, Little Italy, Chinatown, SoHo,
5. dan: High Line Park, Vessel Hudson Yards, Chelsea Market, Greenwich Village
6. dan: 5th Avenue, let nazad

Na "rezervnoj" listi su jos Interpid Sea, voznja sa Statten Island Ferry, i ako bude srece da nabavim ulaznice Playoff utakmica NY Knicksa ili Brooklyn Netsa. To su jos neke stvari koje bih obisao ako imam dodatnog vremena.

Imam jos dva pitanja u sklopu ovoga:

1) Koliko je vremenski potrebno da se obidje Little Italy, Chinatown, SoHo?
2) Gdje ste kupovali najpovoljnije suvenire. Imam dosta osoba kojima ja i zena moramo/zelimo ponijeti koji suvenir. Cuo sam da su u Chinatown jeftiniji nego u nekim drugim djelovima NYC, ili imate neki drugi prijedlog.

Hvala.
spec1fic is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2023., 01:09   #12
Quote:
spec1fic kaže: Pogledaj post

1) Koliko je vremenski potrebno da se obidje Little Italy, Chinatown, SoHo?
2) Gdje ste kupovali najpovoljnije suvenire. Imam dosta osoba kojima ja i zena moramo/zelimo ponijeti koji suvenir. Cuo sam da su u Chinatown jeftiniji nego u nekim drugim djelovima NYC, ili imate neki drugi prijedlog.
Bok,

Evo odgovora/priijedloga.

1. Naravno, ovisit će koliko ste "brzi" tj. koliko stajete, razgledate itd. Rekao bih cca 3-3.5 sata za neki prosjek. Može biti nešto manje ili više.
2. Mislim da je Chinatown, ali, davno sam kupovao suvenire tamo. Ako netko zna za neku bolju opciju, neka kaže.
__________________
Dalje otprilike znaš, ponekad za nas drugi donesu odluke teške...
Cela ta priča je falš, iskustvo je tek pseudonim za sve naše greške...
Sale Nagy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2023., 20:31   #13
Quote:
spec1fic kaže: Pogledaj post
Putujem krajem aprila prvi put u NYC, i SAD opcenito.

Prelistao sam vise od pola stare teme o NYC i dalje sam jos pri tome, i preporucujem svakome ko krece za New York, dosta sam korisnih informacija skupio. Nasao sam i dosta dobru ponudu za Riu Plaza Hotel odmah blizu Times Square, sto ce mi olaksati dosta kretanje i putovanje. Moj plan je odprilike sljedeci:

1. dan: Dolazak u NYC, Times Square
2. dan: Wall Street, 9/11 Memorial, Battery Park, Flatiron Building/District, Empire State Building, 5th Avenue, predvece Top of The Rock
3. dan: American Museum of National History, Central Park, SUMMIT One Vandebrlit, Bryant Park, New York Public Libary
4. dan: Brooklyn Bridge, Dumbo, Bushwick, Little Italy, Chinatown, SoHo,
5. dan: High Line Park, Vessel Hudson Yards, Chelsea Market, Greenwich Village
6. dan: 5th Avenue, let nazad

Na "rezervnoj" listi su jos Interpid Sea, voznja sa Statten Island Ferry, i ako bude srece da nabavim ulaznice Playoff utakmica NY Knicksa ili Brooklyn Netsa. To su jos neke stvari koje bih obisao ako imam dodatnog vremena.

Imam jos dva pitanja u sklopu ovoga:

1) Koliko je vremenski potrebno da se obidje Little Italy, Chinatown, SoHo?
2) Gdje ste kupovali najpovoljnije suvenire. Imam dosta osoba kojima ja i zena moramo/zelimo ponijeti koji suvenir. Cuo sam da su u Chinatown jeftiniji nego u nekim drugim djelovima NYC, ili imate neki drugi prijedlog.

Hvala.
Jako fora

Bas me zanima da li ces uloviti karte za playoff, idealno bi ti bilo da se susretnu Netsi i Knicksi, imas vecu sansu da neka tekma uleti u tvom periodu
z_k is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2023., 23:07   #14
Laganini plan … tako i treba.

Za Staten Island eventualno ovaj dan kad si na jugu … Meni i nije bas nesto, mozda zato jer sam ranije obilazila kip … predaleko taj trajekt bude od otocica. Eventualno moze bit OK za Skyline.
Bezveze is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2023., 08:02   #15
Quote:
z_k kaže: Pogledaj post
Jako fora

Bas me zanima da li ces uloviti karte za playoff, idealno bi ti bilo da se susretnu Netsi i Knicksi, imas vecu sansu da neka tekma uleti u tvom periodu
Nadam se To mi je jedina sansa da ulovim neki sportski event, football sezona je na pauzi, NY Yankees bas igraju navece na dan kad odlazim iz NYC, dakle Playoffs su jedina sansa, ako bude srece za karte.

Quote:
Bezveze kaže: Pogledaj post
Laganini plan … tako i treba.

Za Staten Island eventualno ovaj dan kad si na jugu … Meni i nije bas nesto, mozda zato jer sam ranije obilazila kip … predaleko taj trajekt bude od otocica. Eventualno moze bit OK za Skyline.
Slazem se potpuno, bas iz tog razloga sam je zasad izostavio, gledao sam online malo te impresije sa trajekta i za tih nekoliko metara blize kipu slobode mi i nije neki fazon. Radije ustediti vrijeme za voznju tamo i nazad za neke druge stvari.
spec1fic is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2023., 11:50   #16
Suvenire uzmi u Chinatown, najpovoljniji i veliki izbor.
Maca. is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2023., 14:29   #17
Quote:
noldo kaže: Pogledaj post
Mislim da cemo se svaku vecer oko 20h srusiti od hodanja,
Ako idete prvi put - nećete Vjeruj mi.
U downtownu ima birtijica i restorančića po tim uličicama, oko Brooklyn Bridgea i zgrade "općine" (City hall, gradonačelnikovo radno mjesto) isto bude živahno, pogledajte, prođite, probajte, možda vam se svidi. Ako ne, metro pa do TS, tu nema greške.

Što se tiče ferrya za SI, treba otići, ako ništa, čisto iz razloga da se kaže da si bio u svim okruzima (to nam je bio glavni motiv). Ali ima i drugih prednosti: besplatan je, štediš si novac i vrijeme za otić na Ellis Island, a Kip slobode je dovoljno impozantan i s trajekta. Odmah po silasku na SI je i Empire Outlet Mall, nađe se odličnih stvari pa obaviš i šoping da ne obilaziš mallove van grada (Jersey i sl.) Zanimljivo da u povratku na Manhattan ne bude skoro nikog s te strane (lijeve strane trajekta) jer se svi izguštaju slikajući Kip putujući u smjeru SI (tako smo i mi, jer prvi susret je ipak poseban) pa slikaj do mile volje.

Upravo danas pao je načelni dogovor da ćemo za koju godinu opet preko. Ovaj put nešto drukčije ali i nešto isto. Revisiting greatest hits and soooo much more.
__________________
Pobjednik: LČ 2014/15 i 2017/18 Pobjednik: NBA playoff predictor 2015. Pobjednik: 5. ATD 2016.
#atdsedam #igrajatd
#kopajdoma #atdasawayoflife
VodkaM is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2023., 14:14   #18
Quote:
spec1fic kaže: Pogledaj post
Putujem krajem aprila prvi put u NYC, i SAD opcenito.

Prelistao sam vise od pola stare teme o NYC i dalje sam jos pri tome, i preporucujem svakome ko krece za New York, dosta sam korisnih informacija skupio. Nasao sam i dosta dobru ponudu za Riu Plaza Hotel odmah blizu Times Square, sto ce mi olaksati dosta kretanje i putovanje. Moj plan je odprilike sljedeci:

1. dan: Dolazak u NYC, Times Square
2. dan: Wall Street, 9/11 Memorial, Battery Park, Flatiron Building/District, Empire State Building, 5th Avenue, predvece Top of The Rock
3. dan: American Museum of National History, Central Park, SUMMIT One Vandebrlit, Bryant Park, New York Public Libary
4. dan: Brooklyn Bridge, Dumbo, Bushwick, Little Italy, Chinatown, SoHo,
5. dan: High Line Park, Vessel Hudson Yards, Chelsea Market, Greenwich Village
6. dan: 5th Avenue, let nazad

Na "rezervnoj" listi su jos Interpid Sea, voznja sa Statten Island Ferry, i ako bude srece da nabavim ulaznice Playoff utakmica NY Knicksa ili Brooklyn Netsa. To su jos neke stvari koje bih obisao ako imam dodatnog vremena.

Imam jos dva pitanja u sklopu ovoga:

1) Koliko je vremenski potrebno da se obidje Little Italy, Chinatown, SoHo?
2) Gdje ste kupovali najpovoljnije suvenire. Imam dosta osoba kojima ja i zena moramo/zelimo ponijeti koji suvenir. Cuo sam da su u Chinatown jeftiniji nego u nekim drugim djelovima NYC, ili imate neki drugi prijedlog.

Hvala.
Super raspored.
Ako nije tajna , vidim da si sve u detalje isplanirao.... Koliko predviđaš da će sve to koštati ?
Od ZG pa natrag do ZG ?
__________________
Jabuka ne pada daleko od stabla, ako je stablo jabukovo
nidi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2023., 14:42   #19
Quote:
nidi kaže: Pogledaj post
Super raspored.
Ako nije tajna , vidim da si sve u detalje isplanirao.... Koliko predviđaš da će sve to koštati ?
Od ZG pa natrag do ZG ?
Hvala.
Ne nije tajna, let je iz Minhena (zivim u Austriji), direktan let za NY i nazad.

Let = 900 €
Hotel = 1900 € (Riu Plaza New York Times Square)
Osiguranje = 100 €

Taj fiksni dio je dakle nekih 2900 € izisao

Atrakcije (Top of the Rock, SUMMIT, Muzej) = 250 €
Metro Card, SIM Kartica za USA = 50 €
Transfer do hotela mi je gratis (preko turisticke agencije)
Budzet za 6 dana, ono sto cu tamo potrositi sam racunao = 1000 € - tesko za procjeniti, ali odprilike neka mjera, ovisi od hrane po osjecaju rekao bih i manje, ali nikad se ne zna. Zeljeli bi probati neke klasicne restorane/food spots koji su ipak kad se sagleda precjenjeni (Katz's, Russ & Daughters) gdje za pastrami sandwich ili za bagel samo za jednu osobu platis 25 dollara ako se ne varam, ali bi probali. Znaci neka umjerena potrosnja + suveniri u to ukljucujem.

Cijelo putovanje rekao bih da izadje oko 4500 € (za dvije osobe) uvijek tu ima nekih sitnica, neplaniranih troskova, ali tu je to negdje uglavnom.
spec1fic is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2023., 22:04   #20
Quote:
spec1fic kaže: Pogledaj post
Hvala.
Ne nije tajna, let je iz Minhena (zivim u Austriji), direktan let za NY i nazad.

Let = 900 €
Hotel = 1900 € (Riu Plaza New York Times Square)
Osiguranje = 100 €

Taj fiksni dio je dakle nekih 2900 € izisao

Atrakcije (Top of the Rock, SUMMIT, Muzej) = 250 €
Metro Card, SIM Kartica za USA = 50 €
Transfer do hotela mi je gratis (preko turisticke agencije)
Budzet za 6 dana, ono sto cu tamo potrositi sam racunao = 1000 € - tesko za procjeniti, ali odprilike neka mjera, ovisi od hrane po osjecaju rekao bih i manje, ali nikad se ne zna. Zeljeli bi probati neke klasicne restorane/food spots koji su ipak kad se sagleda precjenjeni (Katz's, Russ & Daughters) gdje za pastrami sandwich ili za bagel samo za jednu osobu platis 25 dollara ako se ne varam, ali bi probali. Znaci neka umjerena potrosnja + suveniri u to ukljucujem.

Cijelo putovanje rekao bih da izadje oko 4500 € (za dvije osobe) uvijek tu ima nekih sitnica, neplaniranih troskova, ali tu je to negdje uglavnom.





Dobra cijena leta za dvije osobe
To je preko AIRPortugal ?

Da, tako sam i mislio da oko 4 - 5 t€

Uživajte !!
__________________
Jabuka ne pada daleko od stabla, ako je stablo jabukovo
nidi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:37.