Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.03.2011., 22:04   #81
Quote:
missy_ kaže: Pogledaj post
Našla sam i zašto me toliko boli ispod rebara, iako mene ta bol muči već dva tjedna:

U 36. tjednu trudnoće gornji pol maternice (fundus) dosiže najvišu točku. Dopire do same prsne kosti zbog čega ćete vjerojatno osjećati posljedice pritiska uvećane maternice na okolne organe. Prije svega su to pritisak na rebra, pluća i želudac, zbog čega se može javiti neugodna bol ispod rebara, otežano disanje i/ili žgaravica. U Vašoj trudničkoj knjižici liječnik je ovaj položaj maternice vjerojatno označio s F=X pri čemu F označava fundus, a X processus xyphoides - prsnu kost.
a di si to našla? ja bi voljela vidjet negdje do kuda dolazi maternica po tjednima..
unique_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2011., 10:59   #82
Moj se nije spusto jer nije imao gdje , posto je cijelu trudnocu bio jako nisko.
Sta se tice zgaravice, imam je cesto i danas 3 mjeseca nakon poroda!!!! (prije trudnoce nikad je nisam imala)
__________________
moje najvece blago je stiglo 13.12. ♥
Mare1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2011., 11:02   #83
Mene to isto zanima. evo ja bila danas na pregledu, sad sam 38 sa 4 i kaze dr da se beba nije jos spustila, da je dosta visoko. to znaci da cu vjerovatno rodit kasnije od termina. i mene zanima da kad se spusti beba koliko je jos do poroda??
Xana is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2011., 13:36   #84
Quote:
unique_girl kaže: Pogledaj post
a di si to našla? ja bi voljela vidjet negdje do kuda dolazi maternica po tjednima..
Na stranicama poliklinike Harni - trudnoća kroz tjedne.
__________________
D 18.05.2009. i L 30.03.2011. mamine ljubavi
missy_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2011., 13:41   #85
Moj je trbuh bio isto nisko cijelu trudnoću, a beba se spustila glavicom nisko s 30 tjedana. Uz strogo mirovanje sam jedva dočekala 36 tjedana, tj. tad je krenuo porod.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2011., 13:44   #86
Kad mi je jak pritisak na rebra, primjetila sam da mi pomaže položaj kad se nagnem prema naprijed i ulovim se za naslon stolice. Valjda bol popusti jer se bebi pomakne prema dolje .

I ovo sam našla na Rodi:

U drugoj ili u kasnijim trudnoćama u maternici ima više prostora i beba se obično kasnije počne spuštati (2-3 tjedna prije poroda), a često se ne spusti sve do samog početka poroda.

Nema druge, moram kupit loptu i počet skakati .
__________________
D 18.05.2009. i L 30.03.2011. mamine ljubavi
missy_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2011., 14:12   #87
hvala puno missy
unique_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2011., 10:36   #88
Quote:
unique_girl kaže: Pogledaj post
hvala puno missy
Nema na čemu, draga . Evo šta sam ti još našla:

Veličina i oblik maternice ovise o trajanju trudnoće. Trudnoća se računa od prvog dana posljednje manstruacije i traje 280 dana, 40 tjedana ili 10 lunarnih mjeseci.Nakon izostanka menstruacije s 5-6 tjedana maternica je jedva uvećana, teži 50 grama, a koncem trudnoće zajedno sa produktima koncepcije teži oko 5000 g..S osam tjedana veličine je ženske šake, s 12 tjedana veličine muške šake, a sa 16 tjedana veličine glavice djeteta.Kasniji rast maternice prati se mjerenjem udaljenosti F-S/ vrha maternice- fundus do simfize/., izražava se u centimetrima pa nakon 20. tjedna redovito ta udaljenost odgovara broju navršenih tjedana trudnoća.

Meni ta udaljenost ne odgovara tjednima trudnoće . Na zadnjem pregledu s 35+4, F-S je bio 38 cm što odgovara 38 tjednu trudnoće. Vjerojatno je to zato jer je beba veća, a i trbuh mi je ogroman .

OT, još ne primjećujem olakšanje, trbuh mi se nije nimalo spustio. Jako me boli gornji lijevi dio trbuha ispod rebara .
__________________
D 18.05.2009. i L 30.03.2011. mamine ljubavi
missy_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2011., 10:39   #89
Evo jedan zanimljiv članak o namještanju bebe u optimalan položaj za porod, ima dosta informacija o spuštanju trbuha:

http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...=149&Show=1887
__________________
D 18.05.2009. i L 30.03.2011. mamine ljubavi
missy_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2011., 10:42   #90
Quote:
missy_ kaže: Pogledaj post
Meni ta udaljenost ne odgovara tjednima trudnoće . Na zadnjem pregledu s 35+4, F-S je bio 38 cm što odgovara 38 tjednu trudnoće. Vjerojatno je to zato jer je beba veća, a i trbuh mi je ogroman .

OT, još ne primjećujem olakšanje, trbuh mi se nije nimalo spustio. Jako me boli gornji lijevi dio trbuha ispod rebara .
evo ja gledam među nalazima, s 35+5 FS mi je bio 34 cm, a i jučer na uzv beba manja za tjedan dana, valjda zato ne osjećam pritisak. baš me zanima koliko će mi sutra izmjerit FS..

al nije se ništa promijenilo-trbuh mi se nije spustio, meni se čini da je sve isto...pa po tjednima mi se već trebao spustit???
just z is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2011., 10:58   #91
Quote:
just z kaže: Pogledaj post
evo ja gledam među nalazima, s 35+5 FS mi je bio 34 cm, a i jučer na uzv beba manja za tjedan dana, valjda zato ne osjećam pritisak. baš me zanima koliko će mi sutra izmjerit FS..

al nije se ništa promijenilo-trbuh mi se nije spustio, meni se čini da je sve isto...pa po tjednima mi se već trebao spustit???
Hm, možda ti se spusti za tjedan dana . A jel ti mekan trbuh ispod rebara? Meni je tvrd i ide odmah ispod sisa, a prvi znak spuštanja trbuha je kad omekša u tom dijelu.
__________________
D 18.05.2009. i L 30.03.2011. mamine ljubavi
missy_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2011., 11:03   #92
meni je trbuh postao mekan ispod rebara tamo negdje 2 tj prije kraja.

al kad sam dobila klistir u rodilištu, onda se spustio brat-bratu za još jedno 10-15 cm
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2011., 13:55   #93
Quote:
missy_ kaže: Pogledaj post
Hm, možda ti se spusti za tjedan dana . A jel ti mekan trbuh ispod rebara? Meni je tvrd i ide odmah ispod sisa, a prvi znak spuštanja trbuha je kad omekša u tom dijelu.
pa ustvari nije, malo je mekan, al to je samo 2 prsta ispod rebara, a dalje od toga nije. ustvari mi trbuh nikad nije ni dosegao rebra, samo ponekad beba izbaci guzu skroz pod rebra. .

uglavnom, po svemu navedenom, zaključila sam da mi se nije spustio.ali se ipak nadam da moj podstanar neće dugo čekati..
no dobro, kad god bude..
just z is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2011., 23:41   #94
Danas punih 37 tjedana i trbuh mi se još nije spustio. Jako me boli u predjelu ošita, ispod lijeve sise . I cijeli trbuh mi je napet i tvrd. Kad će taj pritisak popustit!? U četvrtak idem na pregled pa ću malo pitat ginićku.
__________________
D 18.05.2009. i L 30.03.2011. mamine ljubavi
missy_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2011., 08:47   #95
meni je jučer prijateljica koju nisam vidila 2 tjedna rekla da se spustio pa bilo je i vrime! (valjda ona zna, rodila je dvaput..) ja zbilja ne kužim jer nisam nikad imala ni pritisak ni ništa. i ja bi u petak pitala doktora, ako se sjetim..
just z is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2011., 15:06   #96
Meni se čini ko da mi se u zadnja 2 dana ful spustio a možda mi se samo čini jer mi je dr jutros rekao da je bebačica dosta nisko i da bi mogla i koji dan ranije
cranky is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2011., 16:44   #97
Meni ostalo još samo 4 dana do termina, ali mi je trbuh mi je još uvijek visoko.
I tko god me vidi svi mi kažu da mi se trbuh uopće nije spustio.
Iako bebu osjetim skroz nisko kako me glavicom lupa, ali isto tako dobijem redovno i po rebrima.... međutim idem od toga da je beba jednostavno velika i
da zauzima čitav taj prostor.
Puno žena kaže da im se trbuh spustio dan ili dva pred sam porod ili nije uopće... pa sa nadam da je to i kod mene takav slučaj i da ću roditi u terminu.
matis is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2011., 22:02   #98
kod mene se nije uopce spustio
lusa2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2011., 16:23   #99
Bila danas na pregledu i gin kaže da mi se trbuh počeo spuštati . Beba je nisko, glavom u zdjelici. Ne znam zašto me onda još uvijek boli trbuh gore lijevo .
__________________
D 18.05.2009. i L 30.03.2011. mamine ljubavi
missy_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2011., 22:15   #100
da oživim malo temu...
- ja u 32.tjednu...beba mi je glavicom skroz u zdjelici..danas ga je doktorica ceskala po glavici
Nadam se lakom porodu
Jaranka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:07.