Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.09.2009., 13:05   #81
Quote:
ursula1000 kaže: Pogledaj post
sad mi je još jasnije da tamo nikad nogom kročit neću
a kao da ja jesam
morino is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2009., 13:11   #82
Quote:
voajer kaže: Pogledaj post
Šefa sigurno neće biti briga za tvoja ili moja leđa, ali ni ne treba ga biti.

Problem je u tome što ti baš i ne govore o tim stvarima kada upisuješ školu ili počinješ raditi. No evo, mladež dolazi pameti - interes za ugostiteljstvo je sve manji jer djeca kuže da im se baš i ne isplati graditi karijeru u ugostiteljstvu a za konobarit tijekom faksa ti sigurno ne treba škola.

A tek oni plakati
točno šljakao sam posvud dok sam konobario pa i po ambasadama i slično i
naravno po meni je to samo pitanje volje i kulture a ostalo se nauči usput
ali jednostavno vec mi je dosta toga pa uzeo odmak sad trazim normalan posao.
morino is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2009., 13:13   #83
Quote:
voajer kaže: Pogledaj post
Šefa sigurno neće biti briga za tvoja ili moja leđa, ali ni ne treba ga biti.

Problem je u tome što ti baš i ne govore o tim stvarima kada upisuješ školu ili počinješ raditi. No evo, mladež dolazi pameti - interes za ugostiteljstvo je sve manji jer djeca kuže da im se baš i ne isplati graditi karijeru u ugostiteljstvu a za konobarit tijekom faksa ti sigurno ne treba škola.

A tek oni plakati
eto svaka cast na postu,o tome ja govorim nema nis lose bit konobar al ako ides na fax onda tezis radit u struci jer bez uvrede danas je malo pravih konobara!
euskal is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2009., 22:07   #84
Quote:
frozen_zg kaže: Pogledaj post
ja se nisam jos susreo sa sefom koji mi nije htio isplatiti placu, bio sam kod trojice... ali znam da je tesko naci dobrog konobara.. malo je njih koji nece bit bezobrazni prema gostima, koji ce svoje probleme ostaviti pred lokalom te kad dolaze na posao baciti smiješak i ono što je najbitnije, malo je onih koji nece okrast sefa... takvih je stvarno malo.. a sefu treba konobar kojeg ce moci ostaviti samog u lokalu i znat da ce bit ok.. jel se isplati nekome dat posao, a da ga non stop moras nadgledat u lokalu da te ne bi okrao?

jako je tesko naci kvalitetnog konobara..

prosle godine u 6. mjesecu je gazdi hitno trebao konobar, i nije ga mogao naci ni uz pocetnu placu od 4500 kn...
Eto takve ljude upravo mi tražimo plača nije problem,stimulacije su prema zaslugama,doškolovanja,tečajevi i sl. su plačeni ,stalni radni odnos ...
ali gore navedene osobine konobara su potrebne ,a tu dolazi do problema jer takvi ili su zaposleni ili su u mirovini.
Čak nudimo posao mladima djevojkama koje su tek završile ugostiteljsku školu i nemaju iskustva , ali ništa od toga nema intresenata
Pa eto ljudi ukoliko se netko vidi ovakav a treba stalan dobro plačeni posao sa mogučnošću napredovanja i školovanja neka se slobodno javi na 099 5555053
Španski dvori team
Zagreb
jedini uvjet ugostiteljska škola i gore navedene osobine
španski dvori is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2009., 14:36   #85
Quote:
španski dvori kaže: Pogledaj post
Eto takve ljude upravo mi tražimo plača nije problem,stimulacije su prema zaslugama,doškolovanja,tečajevi i sl. su plačeni ,stalni radni odnos ...
ali gore navedene osobine konobara su potrebne ,a tu dolazi do problema jer takvi ili su zaposleni ili su u mirovini.
Čak nudimo posao mladima djevojkama koje su tek završile ugostiteljsku školu i nemaju iskustva , ali ništa od toga nema intresenata
Pa eto ljudi ukoliko se netko vidi ovakav a treba stalan dobro plačeni posao sa mogučnošću napredovanja i školovanja neka se slobodno javi na 099 5555053
Španski dvori team
Zagreb
jedini uvjet ugostiteljska škola i gore navedene osobine
Vi ste malo zahtjevni. Zato vam nema nikog tko bi radio. Očito tražite vrhunske konobare kad imate raznorazne zahtjeve. Vrhunski konobar se ne dobiva samo tako već se on postaje. Mogu i ja imati ideju da otvorim informatičku firmu i okupim "vrhunski" tim stručnjaka, a sigurno ih neću dobiti, ako mi je uvjer FER, razno razne druge osobine, a za to dajem neku osrednju plaću.
Za vrhunske konobare bi se trebala ponuditi plaća od barem 6000 kuna, budući je to sjajna plaća, a za tu plaću bi vrlo vjerojatno mnogi mladi konobari nahrupili, ali nekako pretpostavljam da je plaća 4500 kuna, što nije nikako vrhunska plaća i ima mali milijun poslova konobara s takvom plaćom, tako da to i nije nešto..
S takvom plaćom se treba biti sretan ako se dobije i osrednjeg konobara ili osobu koju se voljno učiti da "postane vrhunski konobar", ali nekako nagađam da to kod vas nije slučaj, pa vas zato zaobilaze.. Ljud nanjuše poslodavca s iznimno velikim očekivanjima, a koji daje nešto poprilično osrednje zauzvrat i bježe od takvih..
profesoricarx is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2009., 18:08   #86
Quote:
profesoricarx kaže: Pogledaj post
Vi ste malo zahtjevni. Zato vam nema nikog tko bi radio. Očito tražite vrhunske konobare kad imate raznorazne zahtjeve. Vrhunski konobar se ne dobiva samo tako već se on postaje. Mogu i ja imati ideju da otvorim informatičku firmu i okupim "vrhunski" tim stručnjaka, a sigurno ih neću dobiti, ako mi je uvjer FER, razno razne druge osobine, a za to dajem neku osrednju plaću.
Za vrhunske konobare bi se trebala ponuditi plaća od barem 6000 kuna, budući je to sjajna plaća, a za tu plaću bi vrlo vjerojatno mnogi mladi konobari nahrupili, ali nekako pretpostavljam da je plaća 4500 kuna, što nije nikako vrhunska plaća i ima mali milijun poslova konobara s takvom plaćom, tako da to i nije nešto..
S takvom plaćom se treba biti sretan ako se dobije i osrednjeg konobara ili osobu koju se voljno učiti da "postane vrhunski konobar", ali nekako nagađam da to kod vas nije slučaj, pa vas zato zaobilaze.. Ljud nanjuše poslodavca s iznimno velikim očekivanjima, a koji daje nešto poprilično osrednje zauzvrat i bježe od takvih..
čovjek mora voljeti svoj posao da bi u njemu bio stručan srečom mi smo takve ljude i pronašli a Vama sretno sa informatičkim timom
možda čemo i takve trebati
španski dvori is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2009., 19:37   #87
nije posao konobara loš,ja radim kao kuhar pa znam. njima je strava,masu njih tako reć živi samo od bakšiša(napojnica) jedino je problem što stvarno moraš trpit svakakve idiote i cijeli dan trčkaraš. ali sve u svemu mislim da je to ok posao sa lijepim param,pogotovo u nekim kvalitetnim restoranima ili clubovima
dreamerthunder is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2009., 22:03   #88
Pa sad, sve ovisi gdje radiš. Ali svakako nije lak, gdje god radio. Posebno gdje je posjećenost velika, a sam si u smjeni. Ja sam imala situacije da se doslovno cijelu smjenu nisam mogla ni otići pop... Najozbiljnije kažem.
__________________
Leben lässt sich nur rückwärts verstehen, muss aber vorwärts gelebt werden...S.A. Kierkegaard
Engelchen00012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 18:14   #89
probaj nać posao u nekom poznatom noćnom klubu ili restoranu,poznanik ukeširao 11000 kn samo u mjesec dana sve zavisi gdje nađeš posao moš zarađivat 4-5000 kn ko većina konobara a možeš i 15000 ak se ukucaš u pravo mjesto
instruktorxp is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2009., 02:19   #90
konobarenje

imam pitanje
za vlasnike i konobare
kakve su dnevnice u recimo nekom normalnom kvartovskom kaficu i sto se od konobara ocekuje
tipa jel konobaru u opisu radnog mjesta pod normalno prat podove, wc-e, prozore itd
i koliko se recimo ocekuje napojnica dnevno tjedno kako vec
pepsich is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2009., 09:12   #91
Dnevnice su u kvartovskim oko 130-150kn (opet ovisi koji kvart).

Ovo za pranje podova,wc-a itd. ti sve ovisi o gazdi dal mu ujutro dolazi cistacica to sve obavit ili ne.

Za bakšu opet sve ovisi o tome kak si raspolozen TI (dal si ljubazan,brz,dal nekom sam hitis kavu na stol il se smjeskas itd.),a i ovisi dosta o ljudima koji dolaze (neki ti nece kunu ostavit makar bili ko braca).
Al recimo znam iz primjera da ako je promet bio oko 2000-2500kn ujutro da imas bakše oko 50-tak kuna.
Al sve je to od birtije do birtije, negdi vise negdi manje.
+Prophet+ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2010., 17:51   #92
Arrow ljudi moze li mi neko reci kako bi mogao naci posao konobara u Hrvatskoj .

e ovako,ja radim u jednom gradu koji nije neki poznat po ugostiteljskim objektima,pa me zanima kako bih ja mogao pronaci posao konobara u Hrvatskoj,znam odlicno Engleski i nesto nesto Talijanskog,inace ja sam iz BiH..I stvarno sam dobar u ovome poslu,bar mi tako kazu.....i vamo je stvarno jadan standard i za konobara je tesko da nesto zaradi
Bojannn is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2010., 11:44   #93
Quote:
frozen_zg kaže: Pogledaj post
ja se nisam jos susreo sa sefom koji mi nije htio isplatiti placu, bio sam kod trojice... ali znam da je tesko naci dobrog konobara.. malo je njih koji nece bit bezobrazni prema gostima, koji ce svoje probleme ostaviti pred lokalom te kad dolaze na posao baciti smiješak i ono što je najbitnije, malo je onih koji nece okrast sefa... takvih je stvarno malo.. a sefu treba konobar kojeg ce moci ostaviti samog u lokalu i znat da ce bit ok.. jel se isplati nekome dat posao, a da ga non stop moras nadgledat u lokalu da te ne bi okrao?

jako je tesko naci kvalitetnog konobara..

prosle godine u 6. mjesecu je gazdi hitno trebao konobar, i nije ga mogao naci ni uz pocetnu placu od 4500 kn...
Potpisujem! Rijetki su konobari koji ne muljaju! U par navrata sam uletio u konflikt kada nisam zelio sudjelovati u pljackanju sefice koja je bila super prema nama! Mogu se pohvaliti da niti jedanputa u zivotu kunu nisam uzeo nekome, a konobario sam 8 godina!
__________________
Foto Raja Hennef
Krajakovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 02:10   #94
ej ljudi...ja sam prosle godine zavrsila ekonomsku i trazim posao bilo kakav(takva je dns situacija) i krenula sam od konobarenja preko ljeta i eto sezona je zavrsila (odavno hh) i kako sam trebala sad nesto nac za stalno i sa prijavom krenula sam oglasnikom ima tamo gro poslova i uvijek ih je gro sta se tice konobarenja i meni ne ide u glavu kako to da je uvijek tako puno tih poslova?a kada sam god zvala koi oglas prvo sta me pitali dali imam iskustva kazem da radila sam preko ljeta nekih mj dana osnove stvarno znam , a i ne zelim lagat sad da znam sve i da sam gro radila al ono vec sam polako ocajna... ne zelim sad doc i rec da imam iskustva i obrukat se nas kako kad bi dosla na razgovor za posao...a posao konobarice mi se svida jer radis s ljudima i jer ja stvarno volim ljude i mogu pretrpit svakakve*kretene,idiote* i naravno,jer je dodatna zarada ovjde ...
__________________
koraljica :)
koraljica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2010., 16:42   #95
Male tajne velikih konobara?

Da ne otvaram novu temu...

Namjeravam biti konobar ovo lito.Znam,znam ni prvi ni zadnji.Ne želim zvučati

umišljeno ni hvalisati se ali mlad

sam,zgodan,dobro građen(ne znam je li to uopće išta znači za taj posao),ne kradem,radišan,znam dva jezika i uvjek sam se spreman

nasmiješiti gostu.Pristojnost i osmijeh je najmanji problem,iako ima dosta

nadrkanih konobara zbog kojih izbjegavam određene kafiće.

Pošto nemam nikakva iskustva,zanima me koje su cake u tom poslu?Što treba

sve znati,kako se ponašati ako izbije svađa ili tuča,neko ti ne plati i

pobjegne,gost se žali...itd.Što da kažem na razgovoru za posao,pošto nemam

iskustva?Koliko će mi trebati da se uhodam?

Kažu da je to naporan posao i ne sumnjam pošto si cijeli dan na nogama,ali

opet nije to atomska fizika...

Onda ako tko ima kakv savjet bio bi jako zahvalan...
vicomte is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2010., 21:03   #96
evo, ja sam jako dugo konobarila, a sezona je znala bit za past u nesvist, ponekad i po 16 sati stojis na nogama. niakd mi nje bilo tesko, dapace, obozvala sam taj posao, mozda zato sto volim pricat, svolim pricat s ljudima, i opcenito volim pricat
u mojoj smjeni se nikad nije dogodilo da se netko potukao, pobjegao da nije platio etc, jedini koji su se znali posvadjat bi bili osoblje a to bi lako rijesila. vodila sam smjenu sa 10 radnika.
e sad, koliko ce ti tribat da se uhodas? zavisi gdje ces konobarit, kad ces pocet??? iskreno mislim da je to tako lako i da to moze svatko, samo triba bit ljubazan i ostavit svoje brige i probleme kuci. uvik sam bila nasmijana i dobro raspolozena, i uvik bi s gostima razmijenila po koju ric, tako da bi me cesto dosli pitat koji su moji stolovi tako da im dopadnem
gosti vole kad zapamtis sto piju, koje novine citaju i takve sitnice. da imas upaljac pri ruci, i da im doneses vrazji smedji secer ako su ga trazili (ovo iz perspektive gosta )
kad bi mi se gosti zalili, uvik bi se ispricala bez obzira o kome/cemu se radilo, i ponudila nesto da to ispravim.
sto se iskustva tice, svi moraju negdi pocet, al zato je bolje pocet dok se sezona ne zahukta, tako da vec uvatis neki ritam.

eto nadam se da sam bar malo pomogla
__________________
Padnem. Ustanem. Popravim krunu. Nikad ne odustanem!
vedrana84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 01:51   #97
ja obozavam raditi s ljudima i volim takoder puno pricati ja sam konobarila kod poznanice jedno tj dana joj pomogla malo sam nesto naucila ali ne sad ono da mogu rec da znam konobarit mislim znam skuhat kavu jej hehe i ono ja bi to htijela radit jer mi se svidio posao ali me strah onog pocetka...bas me posteno strah da se nece na mene izderavat ili neznam sta jer mi je jedna frendica imala takvu situaciju kad je pocela na moru raditi jbt lik ju je jedan dan mrcvario 13 sati za 100 kn nije smijela ni doslovno sjest niti kada je bilo mira napadao ju za nesto stajoj nije niti rekao da napravi ma strasno nesto koma ... tako da i ono sta trazim po netu i oglasniku su samo ti bez iskustva gdje traze pocetnice ali i tih je malo heeeeelp
__________________
koraljica :)
koraljica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 16:19   #98
Quote:
vedrana84 kaže: Pogledaj post
evo, ja sam jako dugo konobarila, a sezona je znala bit za past u nesvist, ponekad i po 16 sati stojis na nogama. niakd mi nje bilo tesko, dapace, obozvala sam taj posao, mozda zato sto volim pricat, svolim pricat s ljudima, i opcenito volim pricat
u mojoj smjeni se nikad nije dogodilo da se netko potukao, pobjegao da nije platio etc, jedini koji su se znali posvadjat bi bili osoblje a to bi lako rijesila. vodila sam smjenu sa 10 radnika.
e sad, koliko ce ti tribat da se uhodas? zavisi gdje ces konobarit, kad ces pocet??? iskreno mislim da je to tako lako i da to moze svatko, samo triba bit ljubazan i ostavit svoje brige i probleme kuci. uvik sam bila nasmijana i dobro raspolozena, i uvik bi s gostima razmijenila po koju ric, tako da bi me cesto dosli pitat koji su moji stolovi tako da im dopadnem
gosti vole kad zapamtis sto piju, koje novine citaju i takve sitnice. da imas upaljac pri ruci, i da im doneses vrazji smedji secer ako su ga trazili (ovo iz perspektive gosta )
kad bi mi se gosti zalili, uvik bi se ispricala bez obzira o kome/cemu se radilo, i ponudila nesto da to ispravim.
sto se iskustva tice, svi moraju negdi pocet, al zato je bolje pocet dok se sezona ne zahukta, tako da vec uvatis neki ritam.

eto nadam se da sam bar malo pomogla
Ma ja sam uvijek dobre volje.Probleme zadržim za sebe.Nisam ono ljigavo

pristojan,više u granicama normale.Koja je razlika raditi kao

konobar u kafiću a koja u restoranu?
Jer ja sam na moru,a sad se već

na birou traže konobari za sezonu.tako da ne vjerujem da će biti nešto

previše stalnih gostiju.većinom fluktuacija turista.Šaljem prijave na e-mail.Kako

da se nametnem preko e-maila.kako da pobjedim konkurenciju preko e-maila?

Znam 2 strana jezika,engleski(to zna svatko) i njemački.Je li to što koristi?



Quote:
koraljica kaže: Pogledaj post
ja obozavam raditi s ljudima i volim takoder puno pricati ja sam konobarila kod poznanice jedno tj dana joj pomogla malo sam nesto naucila ali ne sad ono da mogu rec da znam konobarit mislim znam skuhat kavu jej hehe i ono ja bi to htijela radit jer mi se svidio posao ali me strah onog pocetka...bas me posteno strah da se nece na mene izderavat ili neznam sta jer mi je jedna frendica imala takvu situaciju kad je pocela na moru raditi jbt lik ju je jedan dan mrcvario 13 sati za 100 kn nije smijela ni doslovno sjest niti kada je bilo mira napadao ju za nesto stajoj nije niti rekao da napravi ma strasno nesto koma ... tako da i ono sta trazim po netu i oglasniku su samo ti bez iskustva gdje traze pocetnice ali i tih je malo heeeeelp
I meni je jedna prijateljica rekla da joj se prvi dan prosula tacna!Baš ono čega

se bojala!Je li problem napraviti makijato na onom aparatu?Dosad

sam bi asamo s druge strane šanka.A vidia sam milijun debila da konobare.Ne

može biti neki problem.Najgori je početka u svakom poslu.To je univerzalni

problem dok se ne uhodaš.

Kako da rješim situacioju u svoju korist da me previše ne izrabljuju?Kad da

pitam za plaću i radno vrijeme?
Heeeeeeelp
vicomte is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2010., 22:18   #99
ma gle, i ja sam radila u turistickom mjestu, a neko tko tu ljetuje 14 dana i svako jutro dolazi na kavu i to, brzo postane stalni gost, kontas? pogotovo ako ti bar tri puta dnevno sidne na kavu i nije bitno jel stranac ili domaci gost. sicam se da su nam cesto iz sezone u sezonu se vracali gosti, bilo njemci, danci, englezi...nasi gastabajteri...svi oni vole da ih se sitis
super ako znas i engleski i njemacki, to je veliki plus, vecina gostiju se zna sporazumjeti na jednom od ta dva jezika (osim talijana koji ako i govore engleski nece ga guknit nego ce ti parlat po svom)
velika je razlika izmedju kafica i restorana- prvo u kaficu je veci obrtaj gostiju, i puno se vishe naradis, a manje je baksisa, zamisli koliko kava tribas iznit!!!! al u kafic moze stvatko, za restoran ipak moras znat ponit par tanjura, servirat jelo gostu, preoporucit mu vino, filetirat ribu po potrebi....
napravit kavu moze svatko, i nije nikakav problem!!!
najgore je ako te strah da neces zant, da ce ti ispast tacna...to ce ti se onda i dogodit. bez straha, niko vas nece pojest. i ne dajte da vas izrabljuju, odmah na razgovoru pitajte za radno vrime, placu, prijavu, ide li baksis vama (da, ima i toga da vam ne ide!!!)
nikad nisam bila u situaciji da se netko dere na mene, mislim da je stvar toga kako se postavis na pocetku, jer npr i ovdi di sam radila se gazda ponekad znao derat na nekog radnika, mene nitko nikad nije napao. i mogli smo i sjest, i pushit, i pojest i popit... mislim da to odma na razgovoru mozete primjetit kakav je netko kao osoba.
e da, meni su znale dolazit cure koje bi rekle da su radile i da znaju radit a cim pocne vidis da pojma nema, a sta ces onda, pokazes joj, malo strpljivosti i ona nauci... uglavnom po hotelskim kucama i nekim elitnijim restoranima traze ne znam ni ja koliko godina iskustva, odgovarajucu strucnu spremu i to.
__________________
Padnem. Ustanem. Popravim krunu. Nikad ne odustanem!
vedrana84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2010., 08:44   #100
Quote:
vedrana84 kaže: Pogledaj post
ma gle, i ja sam radila u turistickom mjestu, a neko tko tu ljetuje 14 dana i svako jutro dolazi na kavu i to, brzo postane stalni gost, kontas? pogotovo ako ti bar tri puta dnevno sidne na kavu i nije bitno jel stranac ili domaci gost. sicam se da su nam cesto iz sezone u sezonu se vracali gosti, bilo njemci, danci, englezi...nasi gastabajteri...svi oni vole da ih se sitis
super ako znas i engleski i njemacki, to je veliki plus, vecina gostiju se zna sporazumjeti na jednom od ta dva jezika (osim talijana koji ako i govore engleski nece ga guknit nego ce ti parlat po svom)
velika je razlika izmedju kafica i restorana- prvo u kaficu je veci obrtaj gostiju, i puno se vishe naradis, a manje je baksisa, zamisli koliko kava tribas iznit!!!! al u kafic moze stvatko, za restoran ipak moras znat ponit par tanjura, servirat jelo gostu, preoporucit mu vino, filetirat ribu po potrebi....
napravit kavu moze svatko, i nije nikakav problem!!!
najgore je ako te strah da neces zant, da ce ti ispast tacna...to ce ti se onda i dogodit. bez straha, niko vas nece pojest. i ne dajte da vas izrabljuju, odmah na razgovoru pitajte za radno vrime, placu, prijavu, ide li baksis vama (da, ima i toga da vam ne ide!!!)
nikad nisam bila u situaciji da se netko dere na mene, mislim da je stvar toga kako se postavis na pocetku, jer npr i ovdi di sam radila se gazda ponekad znao derat na nekog radnika, mene nitko nikad nije napao. i mogli smo i sjest, i pushit, i pojest i popit... mislim da to odma na razgovoru mozete primjetit kakav je netko kao osoba.
e da, meni su znale dolazit cure koje bi rekle da su radile i da znaju radit a cim pocne vidis da pojma nema, a sta ces onda, pokazes joj, malo strpljivosti i ona nauci... uglavnom po hotelskim kucama i nekim elitnijim restoranima traze ne znam ni ja koliko godina iskustva, odgovarajucu strucnu spremu i to.
koliko dugo je trebalo tim radnicama da se priviknu?kako si se ti postavila sa šefom?
lažni branitelj is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:59.