Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.05.2009., 18:23   #1
Thumbs up Jeste li doživjeli "Moć sadašnjeg trenutka"

Jeste li se susreli s tom knjigom Eckharta Tollea ili da budem točniji jeste li pročitali to remek dijelo? Neću pretjerati ako kažem da ta knjiga ima sposobnost potpunih preobrazbe ljudske svjesnosti i cijelog bića uopće. Zapanjujuće je koliko često, ili zapravo uvijek nismo svijesni kako smo robovi začaranog kruga razmišljanja i popratnih emocija i kako nam to poput oblaka kad zaklone Sunce, kako navodi sam autor, zaklanja moć da budemo prisutni OVDJE I SAD.
Temelji se na čistom životnom iskustvu autora koji je i duhovni učitelj.
Već me i sam naslov osvjestio, a kad sam poćeo čitati....
Postoji i njezin dodatak s vježbama za praktičnu primjenu "Moć sadašnjeg trenutka u praksi"

Ova knjiga je mnoge ljude aktivno promjenila pa me zanimaju vaša mišljenja o knjizi i eventualna iskustva nakon čitanja.
__________________
ha, Bože moj....
alcatraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2009., 18:30   #2
E, sutra ju odmah podižem. Baš me zanima kakva je!
hanas is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2009., 20:24   #3
Quote:
hanas kaže: Pogledaj post
E, sutra ju odmah podižem. Baš me zanima kakva je!
nečeš požaliti. evo upravo je čitam i fascinira me što nam svima stoji pred očima od uvijek a slijepi smo na to...

Evo, onda neka ova tema bude okupljalište i razmjena iskustava promjene i općih dojmova svih koji su je pročitali ili će tek pročitati.
__________________
ha, Bože moj....
alcatraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2009., 22:16   #4
Knjiga je fenomenalna!!!!
Smajlić :) is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2009., 22:29   #5
moze li neki odjeljak? neka od podtema ili nesto? zanima me strasno al nisam u mogucnosti posudit knjigu u skoro vrijeme.
~romina~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2009., 22:34   #6
Koga zanima, knjigu može skinuti ovdje.
No22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2009., 23:30   #7
Quote:
No22 kaže: Pogledaj post
Koga zanima, knjigu može skinuti ovdje.
skinuto, hvala!
~romina~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2009., 02:27   #8
Quote:
No22 kaže: Pogledaj post
Koga zanima, knjigu može skinuti ovdje.
hvala
nevanevičicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2009., 20:59   #9
dakako. lezi i spavaj- to ti je moć sadašnjeg trenutka. bolje spavat neg crkavat
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=a5zTlEMD-gc&NR=1

dao sam ti dušu..
laura7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2009., 21:14   #10
Čitala sam moć sadašnjeg trenutka u praksi i knjiga me oduševila.. prepoznala sam obrasce svog ponašanja u masi primjera; poistovjećivanje s tijelom boli, odnos s partnerom, čak i odražavanje na fizičko stanje organizma..

Meni je knjiga zbilja dala uvid u čitav jedan sloj (da ne kažem srž) vlastite osobnosti i baš se trudim pokušati praktično isprobati ono što autor savjetuje.. definitivno bih ju preporučila svakom tko ima i najmanju želju upoznati sam sebe i duhovno se razvijati..
sofijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2009., 03:51   #11
Poceo sam citati knjigu, i apsolutno u svakoj rijeci sam pronasao sebe...
Bio sam vrlo negativna osoba, ispunjena nemirom, tjeskobom i depresijom.
To duhovno prosvjetljenje i meni se dogodilo jednom,nenadano, i kao da sam se u jedan dan preobrazio,i u taj sam cas okrenuo svoj citav sistem vrijednosti za 180. Postao sam svjestan samoga sebe, svoga bica. Osjecao sam okolinu prepunu ljubavi, topline i dobrote, promatrao sam i osjecao prisutnost zivota svakog stabla, svake ptice na grani,svakog lista.
Shvatio sam da je covjek zapravo jedno toliko predivno i nesebicno bice, ali da toga mi nazalost nismo svjesni...
Tom pojavom, nestali su svi moji problemi,i psihicki, a i oni fizicki. Bio sam u nekoj harmoniji, u jedinstvu sa citavom populacijom, svemirom, citavim svijetom. Jednostavno, ja sam postojao...
To je trajalo oko 2 mjeseca, ali onda je polagano prestalo... Nisam siguran zbog cega sam izgubio tu svjesnost o moci sadasnjeg trenutka... Mozda je sve bila igra okolnosti, ali sad sam krenuo na jos jedan put prema duhovnom prosvjeteljenju, i ovaj put uz ovu knjigu gdje cu nauciti kako odrzati to stanje kroz cijeli zivot
Michael___Myers is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2009., 10:08   #12
I ja bih preporučio tu knjigu. Kod prvog čitanja mi je čak bila preteška, tek drugi put sam ju počeo usvajati. Ništa se tu neće promijeniti preko noći u vašim glavama ali svaki dan korak po korak vidjet ćete male pomake.

Vezano za ovo sugeriram još jednu knjigu koja se odlično nadovezuje. Michael Brown: "Proces prisutnosti".
grifone is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2009., 10:12   #13
Quote:
Michael___Myers kaže: Pogledaj post
Poceo sam citati knjigu, i apsolutno u svakoj rijeci sam pronasao sebe...
Bio sam vrlo negativna osoba, ispunjena nemirom, tjeskobom i depresijom.
To duhovno prosvjetljenje i meni se dogodilo jednom,nenadano, i kao da sam se u jedan dan preobrazio,i u taj sam cas okrenuo svoj citav sistem vrijednosti za 180. Postao sam svjestan samoga sebe, svoga bica. Osjecao sam okolinu prepunu ljubavi, topline i dobrote, promatrao sam i osjecao prisutnost zivota svakog stabla, svake ptice na grani,svakog lista.
Shvatio sam da je covjek zapravo jedno toliko predivno i nesebicno bice, ali da toga mi nazalost nismo svjesni...
Tom pojavom, nestali su svi moji problemi,i psihicki, a i oni fizicki. Bio sam u nekoj harmoniji, u jedinstvu sa citavom populacijom, svemirom, citavim svijetom. Jednostavno, ja sam postojao...
To je trajalo oko 2 mjeseca, ali onda je polagano prestalo... Nisam siguran zbog cega sam izgubio tu svjesnost o moci sadasnjeg trenutka... Mozda je sve bila igra okolnosti, ali sad sam krenuo na jos jedan put prema duhovnom prosvjeteljenju, i ovaj put uz ovu knjigu gdje cu nauciti kako odrzati to stanje kroz cijeli zivot
Zna se dogoditi da čim prestanemo čitati i vježbati pomalo se vratimo na staro, a to znači da još nismo sasvim usvojili taj novi mentalitet. Nema druge nego se vratiti i krenuti ponovo.
grifone is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2009., 10:15   #14
moć sadašnjeg trenutka i nije neka novost teorijski gledano.

al da ju je teško provesti u praksi...slažem se da je potreban trud. puno truda i energije.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2009., 10:22   #15
Jel ima za skinut na hrvatskom ili samo na engl ? (nije da ne znam engleski, samo sam vrlo komotna osoba ).
I dajte upute za skidanje, ja je ne mogu nać na toj stranici
Sveta krava is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2009., 12:03   #16
imam frendicu koja mi je prepričala bitno o toj knjizi (a i obećala posuditi, a nije još ) i dok smo tako lamentirale o sadašnjem trenutku, rekoh joj da sam ja to shvatila odavno, nakon što su me svi moji životni porazi zakucali za pod, nakon jebenih planova za budućnost koji nikad nisu realizirani, shvatila sam da treba živjeti u sadašnjem trenutku...nema velikih očekivanja, nema velikih nadanja, nema ni razočaranja
ljudi su većinom glupi, ili razmišljaju o prošlosti, gdje su pogriješili, zašto nisu ovako ili onako, i nikako da se maknu od toga...ili pak planiraju kako će u budućnosti imati ovo, ono, kuća, djeca, paščad...a sadašnji trenutak niti ne vide, i ne uživaju u njemu...
__________________
Ispituješ zaborav, obaraš alibi i biraš ulogu kao haljinu za večer, a u prolazu me dotakne miris noći i kaže: Probudi se, pokreni se, probudi se, pokreni se
Ti si sav moj bol
Nenaklona is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2009., 12:14   #17
Pravo bi pitanje bilo jeste li doživjeli "Pranje mozga"?
__________________
Moje namjere su prozirne, ali moja namjera da mi namjere budu prozirne je skrivena.
poštar4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2009., 12:18   #18
Quote:
grifone kaže: Pogledaj post
Zna se dogoditi da čim prestanemo čitati i vježbati pomalo se vratimo na staro, a to znači da još nismo sasvim usvojili taj novi mentalitet. Nema druge nego se vratiti i krenuti ponovo.
Meni se to dogodilo jos kada i nisam znao za tu knjigu...
Ali znam da sam jedan dan bio toliko pod stresom i tjeskobom da sam trazio smirenje u bilo cemu. Na youtubeu sam slucajno dosao do pjesama o Krishni i Shivi Te pjesme sam poceo cesce slusati, cak sam u slobodno vrijeme izgovarao/pjevao rijeci iz pjesme.
Mozda pomalo cudno, al tada je sav strah nestao. Kao da sam poceo na svijet gledati drugim ocima.
Michael___Myers is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2009., 22:49   #19
Quote:
poštar4 kaže: Pogledaj post
Pravo bi pitanje bilo jeste li doživjeli "Pranje mozga"?
I ja sam blizu komentara ovakve vrste.....
Počeo sam čitati knjigu. Knjiga je "preteška". U kojem smislu?
Pa da postoji nekakvo biće koje se može osjetiti u trenutku sadašnjosti, da nas naš vlastit Um sprečava, da budemo što jesmo.... ne znam.... ovo zadnje me skroz zbunjuje... Ako nije sve u našem umu, onda što smo mi??!!

Sve me to zbunjuje.... tip mi ne djeluje uvjerljivo... gledao sam ga na You Tube-u.... On je u 29-oj godini došao do nekakvoga prosvjetljenja... a sve do tada mu je bila depresija i suicidalne misli??
Ispada, da se on nije psihički razbolio... nego da je postao pametno prosvjetljen.

Ponekad, kada "se zaustavim" u sadašnjosti, osjetim neku vrstu olakšanja.... ali da postajem dio Bića.....
__________________
Should I give up or should I just keep chasing pavements, even if it leads nowhere? (.....ako me povrijediš.....ja bi se mogao uništiti......)
crack-brained is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 00:05   #20
Ovdje nema ni govora o nekakvom pranju mozga.

Knjiga je jednostavna onome ko želi spoznati odgovore.
I da ona je nešto najbolje što sam ikada pročitala.
Neću reći da me izmijenila u potpunosti, jer sam se po puno toga što Eckhart "promiče" i ravnala prije u životu. Ali svakako mi je otvorila nove vidike za koje nisam uopće znala da postoje.

Ukratko ni sami nismo svjesni na što nas Ego sve može natjerati (nesvjesno najčešće). Ova knjiga rasvjetljava svaki misterij svih naših pogrešnih razmišljanja, stavova koji su vrlo često destruktivni.

Ukratko vjerujem da će većina kad pročita ovu čarobnu knjigu, osjetiti prekrasan mir u sebi. Jedina stvar je kad nas taj mir povremeno napušta, TAD moramo radit na sebi i očuvanju tog mira i spokoja.
Jako pozitivna knjiga ali prije svega puna spoznaje. Nije selfhelp ako to mislite. A ima takav efekt.
__________________
Istinska ljubav ne samo da poštuje individualnost drugog, već je zapravo i njeguje, pa čak i po cijenu razdvajanja i gubitka.
>demetra< is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:10.