Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.12.2006., 18:00   #21
Ma burza je totalno zaostala! Vani imaš info kioske gdje si sam tražiš posao i zoveš ljude,a kod nas prvo čekaš pol sata u redu,onda dođeš pred neku službenicu koja ti da pečat i kaže "ništa nova,jesi kupio oglasnik". Jedina burza koja na nešto liči je ona kod trga žrtava fašizma u Zagrebu,a sve druge koje sam ja vidio,sa 10-ak,20-ak zaposlenih su same sebi svrha!
Constatinopol is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2006., 20:33   #22
a more zaposlenih u njima...
antest is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2006., 00:32   #23
Iz HZZ -a te jedino može zaposliti netko ko tamo radi i ti se dobro poznaš,jer čim je neki ajmo tako reći ''bolji''posao odmah zovu svoje (familija ili netki od koga imaj koristi).
Njufukasaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 11:16   #24
Imam li pravo na novčanu naknadu s burze ako sam radila sezonski posao?

Dobila sam posao u Malinskoj na Krku,naravno sezonski,placa je i vise nego dobra iako se radi po cijeli dan ali isplati se,zanima me da li kad sezona zavrsi imam pravo na novcanu naknadu sa biroa pa molim sve one koji su imali iskustva u tome da mi napisu sve sto znaju HVALA
timma is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 14:11   #25
novcana naknada se tek moze dobiti ako je bilo 9 mjeseci u kontinuitetu zaposljavanje ili 12 mjeseci s prekidima.... tako je bilo prosle godine nevjerujem da sad sto drugacije.....

www.na-posao.com - Prvi dalmatinski job portal
antest is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 14:34   #26
na novčanu naknadu trebaš imati 9 mjeseci rada u posljednjih 2 godine. ne mora biti u kontinuitetu. znači moš raditi 2 mjeseca kod jednog, pa mjesec dana ne radiš, pa se zaposliš 3 mj. kod drugog, i zadnje 5 mj. kod recimo trećeg.

bitno je da imaš 9 mj. u zadnje 2 godine, da ti radni odnos nije završio sporazumno ili tvojom krivnjom. i da se najkasnije 30 dana od radnog odnosa javiš na Zavod za zapošljavanje.

pretpostavljam da ćeš imati ugovor na određeno i ak si prije nešto radila, pa da sve skup bude 9 mj. imat ćeš pravo.

ako se zapošljavaš u sezoni preko HZZa, odnosno kod njih si u evidenciji kao nezaposlena osoba imaš i pravo na povrat putnih troškova do Malinske.

iz mog iskustva sezona se uvijek isplati. stekneš radno iskustvo (lijepše izgleda radna knjiga, zaradiš paru, a i malo se geneš od doma. želim ti puno uspjeha
__________________
"... now I'm here, think I'll stay around around around..."
(c) queen
zordi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 15:03   #27
Quote:
zordi kaže: Pogledaj post
na novčanu naknadu trebaš imati 9 mjeseci rada u posljednjih 2 godine. ne mora biti u kontinuitetu. znači moš raditi 2 mjeseca kod jednog, pa mjesec dana ne radiš, pa se zaposliš 3 mj. kod drugog, i zadnje 5 mj. kod recimo trećeg.

bitno je da imaš 9 mj. u zadnje 2 godine, da ti radni odnos nije završio sporazumno ili tvojom krivnjom. i da se najkasnije 30 dana od radnog odnosa javiš na Zavod za zapošljavanje.

pretpostavljam da ćeš imati ugovor na određeno i ak si prije nešto radila, pa da sve skup bude 9 mj. imat ćeš pravo.

ako se zapošljavaš u sezoni preko HZZa, odnosno kod njih si u evidenciji kao nezaposlena osoba imaš i pravo na povrat putnih troškova do Malinske.

iz mog iskustva sezona se uvijek isplati. stekneš radno iskustvo (lijepše izgleda radna knjiga, zaradiš paru, a i malo se geneš od doma. želim ti puno uspjeha
hvala na podrobnim informacijama
timma is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2007., 16:51   #28
Question Prekid studija / kako se dolazi na burzu?

Poštovanje svima,

Student sam jednoga fakulteta no zbog najblaže rečeno osobnih obaveza više nisam u mogučnosti studirati, iako sam redovan student.
Razlozi prekida studija nisu bitni za ovo pitanje.

Pitanje glasi: Kada se službeno ispišem sa fakulteta kako se dolazi na burzu, što se treba napraviti i kakve su ugrubo procedure dok se ne nađe posao?
blueboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2007., 17:26   #29
Ukoliko se uistinu želiš službeno ispisati sa faksa, tipa da nemaš nikakve veze s njima, odnosno kao da nikad niti nisi bio upisan, trebaš otići u referadu ili tajništvo na faksu i zatražiti ISPISNICU. To je obrazac koji ispuniš i predaš i onda ti oni izdaju RJEŠENJE O ISPISU. To je najlakši dio.
Onda trebaš reći mami ili tati, ovisno preko koga imaš osigurano zdravstveno, da te kod sebe u firmi ODJAVE. KAd dobiješ takvo rješenje onda trebaš otići u svoju podružnicu zavoda za zdravstveno osiguranje (ja sam u Zg išao u Klovićevu) i reći da si nezaposlen i da nisi ni po kojoj osnovi osiguran. Nisam ziher, ali mislim da prije toga trebaš se prijavit na burzu i donijeti radnu knjižicu pa te oni osiguraju kao nezaposlenu osobu. E sad, što se burze tiče, to jhe već malo škakljivo. Odeš tam i staneš u red gdje piše _ ONI KOJI SE PRIJAVLJUJU NA BURZU PRVI PUT i čekaš. Dobit ćeš osobu kojoj se moraš javiti, budete popričali, morat ćeš doći na kolektivno savjetovanje na kojem će ti održat predavanje o tome kako je teško naći posao i kao se sam trebaš angažirati, ili prekvalificirati za tražena zanimanja ako UISTINU želiš naći posao. Morat ćeš se javljat toj svojoj soc.radnici, slat će te na razgovore ako ti nešto pronađe (BTW nisi naveo koje si struke) i otd. DObit ćeš soc. pokaz.....sretno!
p.s. ako si ikako u mogućnosti, nastavi studirati, a budući da si redoviti možeš naći posao preko student servisa
Croatihno is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2007., 17:35   #30
Hvala.
blueboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2007., 02:11   #31
Nije baš točno. Burza nema veze sa zdravstvenim osiguranjem. Dolaziš na zdravstveno (ja npr. u Jukićevu) neovisno o tom jesi li se prijavio na burzu, jer ti ni ne moraš na burzu ić ak nećeš, i doneseš taj papir na kojem si odjavljen preko roditelja, i radnu knjižicu (meni su je ispunili u Vodnikovoj u kojoj ti je onda unesena tvoja SSS). Ovdje ti je bitno to napravit u roku mjesec dana od dana diplomiranja ili dana ispisa s faxa!!To jako paze!! Žena ti tam onda izda privremenu zdravstvenu, i sad si osiguran prek Ministarstva financija. Nakon mjesec dana dobivaš novu (ja sam išao u Žajinu po nju), plastičnu iskaznicu te imaš i dopunsko, naravno. I to je to.

E, da, nije socijalna radnica to je za problematičnu djecu i slično, već savjetnica.
decec is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2007., 13:24   #32
Quote:
decec kaže: Pogledaj post
Nije baš točno. Burza nema veze sa zdravstvenim osiguranjem.
Itekako burza ima veze sa zdravstvenim. Ako se ne javljaš redovno svaki mjesec i ako se ne odazoveš na razgovore automatski gubiš pravo na zdravstveno osiguranje.

Na burzi će ti dati neku potvrdu da si se prijavio kod njih i s njom i s radnom knjižicom ideš se prijaviti na zdravstveno.
snow is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2007., 13:35   #33
Samo bih dodala, zasto se ispisivat s faksa kad mozes podnijet molbu za mirovanjem studentskih prava?To je napravila moja prijateljica koja je osla na godinu dana u Ameriku. Mozda ti je to bolje.
RocKing BoLid is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2007., 13:43   #34
Rocking Bolid, molim te napiši mi kako se to radi?
Molba za mirovanje faxa? Prvi puta sam za tako nešto čuo. Kaj i to postoji? Dobro, odem na fax i pitam za to. To mi je jasno, no kaj onda sa time?
blueboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2007., 14:09   #35
Quote:
snow kaže: Pogledaj post
Itekako burza ima veze sa zdravstvenim. Ako se ne javljaš redovno svaki mjesec i ako se ne odazoveš na razgovore automatski gubiš pravo na zdravstveno osiguranje..

Glupost. Zdravstveno se nedavno potpuno separiralo od burze- dajte ako ne znate nemojte ljudima krive informacije davati.
Na burzu se redovno moraju javljati samo oni koji imaju socijalni pokaz, te oni koji primaju neke naknade..
Odes u jukicevu s potrebnim dokumentima- zena ti da privremenu zdravstvenu (tzv plavi papir ) i za mjesec dana ides u Zajinu po novu iskaznicu. Obavezno im se moras javiti u roku od mjesec dana od isteka studentskih prava.
__________________
You can't really dust for vomit.
Torma is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2007., 14:33   #36
To bi bilo super da je tako. Ali po kojoj si onda osnovi osiguran?

Nisam pratila što se zbiva u proteklih godinu dana, ali znam da je prošlo ljeto bio donesen zakon prema kojemu bez aktivnog traženja posla nema ni zdrav. osiguranja.
snow is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2007., 15:27   #37
Quote:
snow kaže: Pogledaj post
Nisam pratila što se zbiva u proteklih godinu dana, ali znam da je prošlo ljeto bio donesen zakon prema kojemu bez aktivnog traženja posla nema ni zdrav. osiguranja.
Ja mislim da je bas prosle god donesen zakon po kojem se razgranicavaju obaveze na burzi od prava na zdravstveno, tako da pravo na zdravstveno siguranje imaju svi gradjani RH s prebivalistem u RH.


Preuzeto sa stranice Hrvatskog Zavoda za Zaposljavanje (http://www.hzz.hr/default.aspx?id=3969 ):

Zdravstveno osiguranje

Temeljem Zakona o obveznom zdravstvenom osiguranju (NN 85/06 i NN 118/06), nezaposlena osoba, koja nije zdravstveno osigurana po drugoj osnovi, stječe pravo na zdravstveno osiguranje kod Hrvatskog zavoda za zdravstveno osiguranje, ako se prijavi nadležnom područnom uredu istoga Zavoda u roku od 30 dana:

-od prestanka radnog odnosa, odnosno obavljanja djelatnosti ili od prestanka primanja nadoknade plaće na koju imaju pravo prema Zakonu o obveznom zdravstvenom osiguranju ili prema propisima donesenim na temelju istog Zakona,

-od odsluženja vojnog roka ili nakon prestanka nesposobnosti zbog bolesti zbog koje su otpušteni s vojne službe,

-od otpuštanja iz ustanove za izvršenje kaznenih i prekršajnih sankcija, iz zdravstvene ili druge specijalizirane ustanove, ako je bila primjenjena sigurnosna mjera obveznog psihijatrijskog liječenja ili obveznog liječenja od ovisnosti u zdravstvenoj ustanovi,

-od isteka školske godine u kojoj su završile redovito školovanje,

-od dana navršenih 18 godina života,

-od dana prestanka primanja novčane naknade na koju imaju pravo prema Zakonu o obveznom zdravstvenom osiguranju ili prema propisima donesenim na temelju istog Zakona.

Za stjecanje prava na zdravstveno osiguranje nezaposlena osoba ne mora biti prijavljena u evidenciju nezaposlenih osoba Hrvatskog zavoda za zapošljavanje.
__________________
You can't really dust for vomit.
Torma is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2007., 18:37   #38
Quote:
Torma kaže: Pogledaj post
Ja mislim da je bas prosle god donesen zakon po kojem se razgranicavaju obaveze na burzi od prava na zdravstveno, tako da pravo na zdravstveno siguranje imaju svi gradjani RH s prebivalistem u RH.


Preuzeto sa stranice Hrvatskog Zavoda za Zaposljavanje (http://www.hzz.hr/default.aspx?id=3969 ):

Zdravstveno osiguranje

Temeljem Zakona o obveznom zdravstvenom osiguranju (NN 85/06 i NN 118/06), nezaposlena osoba, koja nije zdravstveno osigurana po drugoj osnovi, stječe pravo na zdravstveno osiguranje kod Hrvatskog zavoda za zdravstveno osiguranje, ako se prijavi nadležnom područnom uredu istoga Zavoda u roku od 30 dana:

-od prestanka radnog odnosa, odnosno obavljanja djelatnosti ili od prestanka primanja nadoknade plaće na koju imaju pravo prema Zakonu o obveznom zdravstvenom osiguranju ili prema propisima donesenim na temelju istog Zakona,

-od odsluženja vojnog roka ili nakon prestanka nesposobnosti zbog bolesti zbog koje su otpušteni s vojne službe,

-od otpuštanja iz ustanove za izvršenje kaznenih i prekršajnih sankcija, iz zdravstvene ili druge specijalizirane ustanove, ako je bila primjenjena sigurnosna mjera obveznog psihijatrijskog liječenja ili obveznog liječenja od ovisnosti u zdravstvenoj ustanovi,

-od isteka školske godine u kojoj su završile redovito školovanje,

-od dana navršenih 18 godina života,

-od dana prestanka primanja novčane naknade na koju imaju pravo prema Zakonu o obveznom zdravstvenom osiguranju ili prema propisima donesenim na temelju istog Zakona.

Za stjecanje prava na zdravstveno osiguranje nezaposlena osoba ne mora biti prijavljena u evidenciju nezaposlenih osoba Hrvatskog zavoda za zapošljavanje.
da, ja sam taman htjela rec da sa mto vidila na njihovim web stranicama. a recite mi, jel netko zna, koji papiri mi trebaju da se prijavim za zdravstveno ako imam radnog staza?
Electra8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2007., 18:47   #39
http://www.hzzo-net.hr/obvezno/Osnove_osiguranja.xls
snow is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2007., 23:52   #40
Quote:
snow kaže: Pogledaj post
Itekako burza ima veze sa zdravstvenim. Ako se ne javljaš redovno svaki mjesec i ako se ne odazoveš na razgovore automatski gubiš pravo na zdravstveno osiguranje.

Na burzi će ti dati neku potvrdu da si se prijavio kod njih i s njom i s radnom knjižicom ideš se prijaviti na zdravstveno.
Totalno pogrešno, ali vidim da si shvatila u gornjim postovima. Nezaposlena osoba se uopće ne mora prijaviti na burzu, a imat će zdravstveno!!

Ja sam npr. skupina broj 24 u tom tvom linku:

http://www.hzzo-net.hr/obvezno/Osnove_osiguranja.xls
decec is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:54.