Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Kompjutorske igre

Kompjutorske igre Kultura igranja i ponoćnog ratovanja konzolom i tastaturom. Podforum: Konzole

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.06.2016., 12:07   #21
Quote:
Batinica kaže: Pogledaj post
Super. Na kojoj si igri bio kod njih?
Bunker i Zombie lab.
Ne možeš fulat sa niti jednom. Obje su super a u ekipi nekima se mrvicu više svidjela jedna nekima druga tako da je tu stvar osobne preferencije ali su super obje.

Ovu novu sobu još nisam igrao.
Pablo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2016., 19:00   #22
Sjajno! Hvala za preporuku!

Izabrali smo dva! Kad je bal, nek je maskenbal! hehe.. Valjda će se frendu svidjeti.

Rezervirali smo Zombije od Escape Room-a i Teslu od Exit Games.

Javim dojmove!
Batinica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2016., 13:34   #23
Meni su te live escape room igre genijalne... Bio sam prvi puta prije cca 1.5mj i zakačio se... sad sam na misiji da ih odigram sve u Zg...
Prva u kojoj sam bio je bila u Escape room Areni - soba Secret agent, i tada mi je bila odlična ali nakon još par soba sad kužim da je zapravo mlitava... Smetaju me nelogičnosti i rupe u priči (tražiš kao dvostrukog agenta/krticu) i kad ga nađeš on ima neki svoj broj i to ti je izlaz iz sobe, a soba je prepuna stvari koje nikada ne bi našao u uredu nekog špijuna/agenta... Bio sam i u Foxinabox iliti roomescape, u njihovoj banci, i to je bilo odlično... skoro sve se uklapalo u priču i bilo logično, igra se u mraku pa je fakat gušt... Vidio sam da se otvorio Exitgames i ClueGo, ali nisam bio.. za Teslu sam čuo generalno da je dobra soba ali mi nitko neće reći detalje, a na www.ClueGo.eu piše da uskoro otvaraju, a ziher sam da mi je već netko rekao da je bio, jesam zabrijao ili im stranica ne radi?? je li bio tko od vas?
kiki2311 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2016., 18:32   #24
Quote:
White Strike kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Nadam se da nisam mašio PDF ili da već postoji post, a da ga nisam pronašao.

Radi se o igrama u kojima se najčešće nalazite zaključani u prostoriji i pokušavate izaći iz nje koristeći sve što možete pronaći u njoj.

Eto tko god da je prije rješavao ili ili će tek počet pa pronadje još pokoju dobru bilo bi dobro da podjeli link da se i ostali zabave, pa tako i ja.
Još jedan klasik koji svaki ljubitelj žanra treba odigrati:
http://www.afro-ninja.com/game/41

"There is no plot, no story, no motive. All you know is that you need to escape your confinement." - lik je car :-)
mukyca is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2016., 16:28   #25
Ljudi, kako je ovo zabavnoooo (ja sad kao da sam otkrila Ameriku...)! Oprostite, malo sam uzbuđena s obzirom da smo obje sobe uspjeli riješiti netom prije isteka roka i što je najbolje od svega, frend se oduševio, a to nam je bilo najvažnije!! Ne zamjerite!

Jako je zanimljivo kako ekipa, koja nikad nije činila neki „tim“, sad zajedno pokušava riješiti niz interesantnih zagonetki.

Što se tiče tema, Zombiji su ful zabavni, osoblje je jako simpatično, sve bi vam otkrila, ali ne smijem!!
Ali Tesla iz ExitGames nas je oduševio, tim više što je ekipa koja je slagala ove igre sve izmišljala iz svoje glave! Teško je to opisati, nama je bilo super, svi dehidrirali od naprezanja moždanih stanica.

Mislim da ću lagano krenuti u osvajanje drugih escape room-ova, hehe..
Batinica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2016., 12:07   #26
Igrali smo već par avantura u Zgb i vani (Beograd, Engleska, Švicarska...). Jako su fora, tko nije probao, a voli slagalice, mozgalice, rješavanja inače razna, voljet će ih i u "escape roomu". Od ovih koje smo igrali kod nas ExitGames je definitivno najbolji. Originalan je i zagonetke su jako mudro osmišljene. Obje igre (Teslino nasljeđe i Grofica iz Petrinjske ulice) su skroz različite, jedna je "znanstvena", druga "detektivska", teško mi je reći koja je bolja... Detaljno su složene obje, scenografija je super, puno je truda uloženo u svaku, mi smo išli kao društvo nas 4, i jednima je bio bolji Tesla drugima Grofica, tako da... Kao u uvijek - svaka ima svoj faktor.
__________________
Smijte se više!
Helmuta Newton is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2016., 08:20   #27
Za sve fanove escape roomova, čua sam da se zatvorilo Labirintanje u Amruševoj.Davno smo igrali,bilo je ok skroz, šteta. Na vašu preporuku odigrali smo prije desetak dana Groficu iz Petrinjske ulice u Exitroomu (Tesla je bija zauzet termin) i mogu reći da san jako jako ugodno iznenađen.Baš je napeto i pametan je koncept skroz,dobro se moraš pomučit da skužiš i odgonetneš. Ostalo nam je ni 3 minute do kraja,taman.
Ruzinavibrod is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2016., 23:04   #28
Ako ima tko da je bio u bijeloj sobi u labirintanju da mi se javi na private! hvala
naftalino is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2016., 13:02   #29
S ekipom sam odigrao sljedeće sobe u Zagrebu, redom:

1. Bunker by fox in a box
2. Labirintiranje
3. Zombiji by fox in a box
4. Lev Pasted by Escape Arena
5. Mind Crime by Escape Arena
6. Robin Hood by Escape Art
7. Drakuline Odaje by Escape Art

Od navedenih, sobe Escape Arene su nam ostavile najlošiji dojam. Lev Pasted je somewhat fora soba, dok nam je Mind Crime djelovao kao hrpa randomly nabacanih predmeta u sobu, ne samo u startu nego i nakon što smo ju riješili. Usluga je ispodprosječna, doslovno ste kao "na traci".

Labirintiranje nam je bilo kul - no zatvoreno je pa se nema što više dodati.

Fox in a box sobe su odlične, kao i sama usluga - nećete promašiti niti s jednom sobom (mi planiramo svakako odigrati i Banku).

Escape Art su sobe koje su zapravo franšiza soba iz Beograda, Robin Hood iz Escape Mania-e, a Drakuline Odaje iz PIN Escape-a. Prema tripadvisoru - obje sobe su top 3 u Beogradu (a tamo ih je preko 30). Kao takve - najviše su nas oduševile od navedenih. Imaju promotivnu akciju povodom otvaranja do 26.9. (250 kn neovisno koliko igrača je u grupi), a i generalno su nešto jeftiniji s obzirom da im cijena termina raste proporcionalno veličini grupe.

U svakom slučaju - ovaj vid zabave je super i preporučam svima!
frenzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2016., 11:12   #30
Quote:
naftalino kaže: Pogledaj post
Ako ima tko da je bio u bijeloj sobi u labirintanju da mi se javi na private! hvala
labirintanje se zatvorilo
aurela is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2016., 10:36   #31
Baš gledam cijene i skužim da su svi dignuli cijene! Prije je svugdje bila cijena 350 kn, bez obzira na broj igrača, a sada je 350 kn samo za 2-3 igrača, a za 4-5 je 450 kn. :/
__________________
~ Lord Tywin Lannister did not, in the end, shit gold. ~
Spectre is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2016., 10:50   #32
Quote:
Spectre kaže: Pogledaj post
Baš gledam cijene i skužim da su svi dignuli cijene! Prije je svugdje bila cijena 350 kn, bez obzira na broj igrača, a sada je 350 kn samo za 2-3 igrača, a za 4-5 je 450 kn. :/
U Escape roomu je za 2 igrača bilo 250kn prije. Al jbg tako to ide sa cijenama.
Pablo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2016., 16:07   #33
Za Escape Art je nešto drugačije: 2 igrača su 250kn, a svaki idući 50kn gore mislim..
frenzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2016., 20:01   #34
Isprobali Office of John Monroe u Escape Arena. Jebeno dobro. Priča super, zagonetke imaju smisla, a adrenalin samo raste kako se kraj primiče. Svakako preporučujem isprobati bilo koju igru bilo gdje onima koji još nisu, iskustvo je potpuno drugačije od PC igara ili drugih aktivnosti.
__________________
~ Lord Tywin Lannister did not, in the end, shit gold. ~
Spectre is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2016., 16:28   #35
Ima li još netko tko je zagrijan za escape room igre u Zagrebu, ali nema 'ekipu'. Mi smo dvije frendice i tražimo još dvije osobe koje bi s nama prolazile (nadamo se) escape room-ove u Zg-u.
Riješile smo Mind crime, Lev Pasted, Secret agent (Arena escape) i Drakuline odaje i Robin Hood (Escapeart).
paya29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2016., 17:09   #36
Kakave su sobe u Escape artu?
Pablo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2016., 20:30   #37
Odigrali Drakuline odaje u EscapeArtu, ovaj put uz uspješan bijeg! Atmosfera i priča su puno bolji nego u Escape Areni, sve se savršeno uklapa te nema out-of-place stvari. Uz četvero igrača, od kojih nas je troje bilo po drugi put u room escapeu, a jedan po prvi put, sobu smo riješili 15-ak minuta prije isteka vremena. Na prvu nam se činilo prelagano, no onda smo skužili da su neke zagonetke bile dosta gamerske pa su nam bile lagane i brzo smo ih riješili, dok bi neka druga ekipa možda izgubila dosta vremena na njima. Čak je i vlasnica rekla da ona nije riješila tu sobu (u Beogradu), a bila joj je peta soba koju je igrala. Svakako preporuka, možda čak i za prvi susret s ovim tipom zabave.

Sljedeće na meti nam je Teslino nasljeđe u ExitGamesu, a onda se vjerojatno vraćamo u EscapeArt riješiti Robin Hooda, nešto težu sobu s također izvrsnom atmosferom i nešto više mozganja.
__________________
~ Lord Tywin Lannister did not, in the end, shit gold. ~
Spectre is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2016., 20:47   #38
Btw, trenutno znam za sljedeće Room Escape lokacije u Zagrebu:
  • Room Escape Zagreb (by Fox in a Box)
  • Escape Room Arena
  • EscapeArt
  • ExitGames
  • Enigmarium
  • EscapeRoomica
  • Portal Escape
  • ClueGo (trenutno još nije otvoren)
Ima li još koja?
__________________
~ Lord Tywin Lannister did not, in the end, shit gold. ~
Spectre is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2017., 14:00   #39
Frendica i ja odigrale Room Escape Zagreb, Exit Games i Escape Art. Sve sobe su nam bile super, različite su i ne ponavljaju se zagonetke. Neke sobe smo igrale same, a u nekim nas je bilo 4.
Neki zaključci:
- u Exit Games sobama preporučamo barem 4 ljudi - većina zagonetki je zasebno, odnosno mogu se rješavati paralelno, i generalno ima dosta zagonetki, a više zagonetki -> više vremena potrebeno da se riješe pa je lakše ako se podijelite
- u Room Escape Zagreb preporučamo prvo Zombie Lab, pa Bunker, pa Banku. Od lakše prema težoj.
- u Escape Artu je Drakula nešto lakša, pa bi Robin Hood-a preporučili iskusnijima (nas 4 smo ga riješile u zadnjoj minuti, nakon odigranih 5 soba), no soba je stvarno genijalna.

P.S. raspala nam se ekipa pa nas 2 tražimo još 2 s kojima bi odigrali preostale sobe. Može na PM!
vandaxl is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 00:17   #40
Nedavno smo bili zena i ja s jos dvoje frendova u Vlaskoj u Exit if you can (Čudesni stroj Alojza Purgera). Steampunkish Austrougarski ambijent u najboljem znacenju te cudne slozenice. Definitivno iskustvo koje je vrijedilo vise od novaca koje smo za njega platili. Preporucam.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:35.