Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.03.2011., 18:17   #1641
imam jedno pitanje

što god da napravim nikako da povisim dobar kolestero,ovaj losi je uvijek uredu,trigliceridi uredu,samo evo vec sigurno 10 godina on je konstantno nizak,vjezbam,ne jedem meso,maslinovo ulje,ne jedme slatko,ne pusim,ma nema stas nisam napravila,ima tko kakav savjet
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 18:52   #1642
Quote:
Maddie kaže: Pogledaj post
imam jedno pitanje

što god da napravim nikako da povisim dobar kolestero,ovaj losi je uvijek uredu,trigliceridi uredu,samo evo vec sigurno 10 godina on je konstantno nizak,vjezbam,ne jedem meso,maslinovo ulje,ne jedme slatko,ne pusim,ma nema stas nisam napravila,ima tko kakav savjet
Pozdrav. Niste rekli koliko imate godina i koliko dugo ne jedete meso, kako se zapravo hranite? Koliko vam je nizak HDL u odnosu na preporučene vrijednosti? Dali ste nešto bolesi bili ili netko u obitelji ima sličan/isti "problem"?
BlueWhale is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 19:40   #1643
EKG - left atrial abnormality itd...

Pozdrav svima,

molim mišljenje znalaca na slijedeće rezultate EKG-a:

sinus rhytm
left atrial abnormality
abnormal left axis deviation
S1, S2, S3 pattern
left anterior fascicular block
incomplete right bundle branch block
rvh with repolarization abnormality

Imam 32g, bio na ergometriji, sve ok, izvrsna kondicija, nikakvi drugi problemi
sa zdravljem, moram još na UZV srca,

hvala
zedge is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 20:01   #1644
25 godina,meso ne jedem godinu dana,ali ni inace nisma bila meosjed ni soljas,hranim se jako zdravonekad pojedem slatko kao npr.danas,ali uglavnom ne,meso jednom u mjesec dana i to piletinu,inace pojedem neku ribu jednom u 2 tjedna

patim od visokog tlaka,ali to u zadnje vrijeme tek,hdl je 1,04,a preporucen vrijednosti su iznad 1,2

ldl kolesterol1,8,triglicerdi o,57

mama nema taj problem,a mislim da ni tata nije imao

Zadnje uređivanje Maddie : 19.03.2011. at 20:22.
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 20:48   #1645
Smile

Quote:
Maddie kaže: Pogledaj post
25 godina,meso ne jedem godinu dana,ali ni inace nisma bila meosjed ni soljas,hranim se jako zdravonekad pojedem slatko kao npr.danas,ali uglavnom ne,meso jednom u mjesec dana i to piletinu,inace pojedem neku ribu jednom u 2 tjedna

patim od visokog tlaka,ali to u zadnje vrijeme tek,hdl je 1,04,a preporucen vrijednosti su iznad 1,2

ldl kolesterol1,8,triglicerdi o,57

mama nema taj problem,a mislim da ni tata nije imao
Izolirano snižen HDL je povezan s povećanim rizikom od kardiovaskularnih oboljenja i može imati više uzroka, od genetike, slabe prehrane tj. pothranjenosti, teško je reći ovako na pamet, ponekad se uzrok i ne zna...Načini na koji možete pokušat povisiti vaš HDL su: redovite aerobne vježbe (trčanje), sniziti tjelesnu težinu ako je povišena, ne jesti slatkiše, dalje - ne vidim razloga za izbjegavanje maslinovog ulja, mislim da vam ono može samo koristiti u podizanju HDL-a, možda bi mogli malo češće jesti meso i ribu. Uglavnom se priča svodi da treba smanjiti unos trans-masnih kiselina (prehranom) a povisiti unos nesaturiranih masnih kiselina kojih ima u ribi, maslinovom ulju i biljnim uljima općenito. Pokušajte si regulirati prehranu prema nekoj od shema za "dizanje" HDL-a, ne treba toliko izbjegavati meso a pogotovo ribu i maslinovo ulje. Što se tlaka tiče, ako vam je povišen (niste rekli koliko), konzultirajte doktora jer bi ga ovisno o tom koliko je povišen, trebalo regulirati također zbog rizika kardiovaskularnog oboljenja. Evo link za masne kiseline i HDL pa malo pogledajte

http://heartdisease.about.com/cs/cho...a/Transfat.htm
BlueWhale is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 21:27   #1646
mislila sam reci da za sve koristim maslinovo,ali cist im i ne vjerujem da i to maslinovo nije hidrogenizirano
tlak je sada uredu 100/60 ko bebica

hvala,ko zna mozda sam i neuhranjena,s obzirom kako sam dramaticno krenila sa zdravim zivotom
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 21:57   #1647
Smile

Quote:
Maddie kaže: Pogledaj post
mislila sam reci da za sve koristim maslinovo,ali cist im i ne vjerujem da i to maslinovo nije hidrogenizirano
tlak je sada uredu 100/60 ko bebica

hvala,ko zna mozda sam i neuhranjena,s obzirom kako sam dramaticno krenila sa zdravim zivotom
Hehe, moguće je, zaista, ne treba u ničemu pretjerivat! Malo pokušajte promjeniti prehranu pa nakon nekog vremena, npr. par mjeseci možete izvaditi krv i tako dok ne nađete neku shemu koja vam paše. Lijekovi postoje ali je upitna njihova primjena za dizanje HDL-a kao i konačna korisnost s obzirom na nuzpojave. Znači, zdrav život, umjereno u svemu, zdrava prehrana i trebalo bi biti u redu! )
BlueWhale is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2011., 15:33   #1648
EKG ponovno

Pozdrav,

nitko nije odgovorio pa ću još jednom ponoviti pitanje, možda se nađe netko tko zna nešto o tome,

molim mišljenje znalaca na slijedeće rezultate EKG-a:

sinus rhytm
left atrial abnormality
abnormal left axis deviation
S1, S2, S3 pattern
left anterior fascicular block
incomplete right bundle branch block
rvh with repolarization abnormality

Imam 32g, bio na ergometriji, sve ok, izvrsna kondicija, nikakvi drugi problemi
sa zdravljem, moram još na UZV srca,

hvala
zedge is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2011., 17:35   #1649
Smile

Quote:
zedge kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

nitko nije odgovorio pa ću još jednom ponoviti pitanje, možda se nađe netko tko zna nešto o tome,

molim mišljenje znalaca na slijedeće rezultate EKG-a:

sinus rhytm
left atrial abnormality
abnormal left axis deviation
S1, S2, S3 pattern
left anterior fascicular block
incomplete right bundle branch block
rvh with repolarization abnormality

Imam 32g, bio na ergometriji, sve ok, izvrsna kondicija, nikakvi drugi problemi
sa zdravljem, moram još na UZV srca,

hvala
Podosta je toga napisano tu. Najvažnije pitanje je zašto ste radili ergometriju tj. kakve su vas tegobe dovele liječniku ako možete reći?? Ovaj EKG dali je rađen u mirovanju ili za vrijeme ergometrije? Bolujete li od ičega? Ima li netko u obitelji srčanih bolesti? Tlak? Sam za sebe EKG ovako ispisan bez nekih detaljnijih informacija ne govori puno, zato vas vjerojatno i dr. šalje na UZV srca. Pogotovo što dr. mora pogledati sam EKG a ovo je vjerojatno aparat ispisao i popis kao takav ne može vas ovako dovesti do nekog rješenja, možemo samo nagađati. Ja vam mogu prevesti i malo pojasniti što tu piše ali kažem, bez nekih osnovnih informacija EKG sam za sebe je malo!

sinus rhytm: to je normalno, znači da imate normalan ritam srca
left atrial abnormality: širok pojam, može značit povećan lijevi atrij (UZV)
abnormal left axis deviation: os srca na EKG-u pomaknuta u lijevo: više uzroka, npr. visok tlak, smetnje u provosnosti srca...
S1, S2, S3 pattern: može biti kod uvećanog lijevog ventrikla (npr. visok tlak)
left anterior fascicular block: može biti uz pomaknutu os u lijevo
incomplete right bundle branch block - nepotpun blok desne grane
rvh with repolarization abnormality - hipertrofija lijevog ventrikla

Najvažnije je da netko pogleda EKG i da u sklopu čitave slike i vaših tegoba koje vas uopće dovode doktoru nešto kaže, ovako možete do jutra tražiti da vam netko nešto kaže i googlati ali malo toga ćete saznat bez kompletne obrade i to vjerojatno kardiološke kod spec. internista kardiologa!
;D
BlueWhale is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2011., 19:25   #1650
hvala na odgovoru,

ovaj nalaz ekg-a je sa redovnog pregleda na medicini rada, ležeći u mirovanju.
Tamo su me uputili na ergometriju što se pokazalo nepotrebno jer je taj pregled ispao skroz uredan, čak štoviše kondicija mi je na zavidnom nivou.
Nikakvih bolova niti gubljenja zraka, uspuhanosti, tlak skroz uredan, u mirovanju 120/90 a kod opterečenja 160/90, puls normalan. U obitelji nikakvih srčanih bolesti. Težina normalna, ne pijem, ne pušim i smatram da nikako ne spadam u neku rizičnu skupinu.
Da nisam išao na taj redovan pregled u medicini rada ne bih niti znao za ove abnormalnosti. Do neki dan sam bio skroz zdrav (i još sam) a sad po ovom nalazu ništa ne valja.
Bojim se šta će mi UZV reći, možda bolje da nisam niti išao na EKG, sad bi mi bilo puno lakše,,
zedge is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2011., 21:36   #1651
Quote:
rose123 kaže: Pogledaj post
nalaz ti je dobar, nema nista zabrinjavajuce... zasto si radio holter?
Zato što s vremena na vrijeme mi srce počne jako lupati na 1-2 sekunde bez ikakvog razloga ipravila, nekad kad ležim i ništa ne radim, ponekad kad radim neke lagane poslove, dakle nikakav fizički napor, stres, ništa što bi možda utjecalo na tou dvije paprevencije radi. Imam 26 godina
lenas84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2011., 23:19   #1652
Quote:
zedge kaže: Pogledaj post
hvala na odgovoru,

ovaj nalaz ekg-a je sa redovnog pregleda na medicini rada, ležeći u mirovanju.
Tamo su me uputili na ergometriju što se pokazalo nepotrebno jer je taj pregled ispao skroz uredan, čak štoviše kondicija mi je na zavidnom nivou.
Nikakvih bolova niti gubljenja zraka, uspuhanosti, tlak skroz uredan, u mirovanju 120/90 a kod opterečenja 160/90, puls normalan. U obitelji nikakvih srčanih bolesti. Težina normalna, ne pijem, ne pušim i smatram da nikako ne spadam u neku rizičnu skupinu.
Da nisam išao na taj redovan pregled u medicini rada ne bih niti znao za ove abnormalnosti. Do neki dan sam bio skroz zdrav (i još sam) a sad po ovom nalazu ništa ne valja.
Bojim se šta će mi UZV reći, možda bolje da nisam niti išao na EKG, sad bi mi bilo puno lakše,,
Čujte, nalaz je samo nalaz, brojke i slova, aparat... jel netko pogledao taj EKG?, moguće su i zabune, nagađam!, u medicini vam je sve moguće. Najvažnije, u ovom slučaju, je da se vi osjećate zdravim i da nemate nekakve tegobe. Ako je tako kao što kažete, onda bi teško takav EKG mogao povezati s vašim dobrim općim stanjem, pogotovo s, kao što kažete dobrim nalazima na ergometriji. Dali vam je EKG tokom ergometrije bija uredan ili neki EKG nakon spomenutog u medicini rada? Jeste nakon ergometrije dobilinalog od kardiologa za UZV? U svakom slučaju, UZV je za srce jako dobra pretraga kojom dr. može vidjet strukturne promjene ako ih ima, dali je srce uvećano ili nije i slično...dakle, većina stvari koje su napisane u tom EKG-u se uspješno nadopune i provjere ultrazvukom koji je za srce često metoda izbora. Ja se nadam, da s obzirom na vaše dobro stanje, tlak i kondiciju kako opisujete neće biti ništa loše na tom UZV ali svakako ga napravite i budite mirni!
BlueWhale is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2011., 20:17   #1653
JAAAAAAAAA HITNOOOO TREBAMMMMMMM POMOĆĆĆĆĆĆĆĆĆĆĆĆĆĆĆĆĆĆĆ!!!!!!!!!!!!!
Može li mi ko pretvorit FT4 0,53 ng/dl u pmol/l !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Zabrinutaaaaaaaaa sammmmmmmmm!!!!!!!
novinarka_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2011., 21:13   #1654
Quote:
novinarka_ kaže: Pogledaj post
JAAAAAAAAA HITNOOOO TREBAMMMMMMM POMOĆĆĆĆĆĆĆĆĆĆĆĆĆĆĆĆĆĆĆ!!!!!!!!!!!!!
Može li mi ko pretvorit FT4 0,53 ng/dl u pmol/l !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Zabrinutaaaaaaaaa sammmmmmmmm!!!!!!!
Konverzijski faktor iznosi 12,87, dakle:

FT4 [pmol/l] = FT4 [ng/dl] x 12,87

Iz toga proizlazi:

FT4 [pmol/l] = 0,53 x 12,87 = 6,82

Vrijednosti FT4 su, dakle, snižene. Ovisno o laboratoriju ponešto se razlikuje raspon referentnih vrijednosti, no može se okvirno uzeti:

FT4 9-23 pmol/l ili 0,7-1,8 ng/dl.

U svezi navedenoga, konzultirajte se sa svojim liječnikom, a riječi podrške možete dobiti na ovom topicu:
https://www.forum.hr/showthread.php?t=591496&page=164

Lijepi pozdrav.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 24.03.2011. at 21:25.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2011., 21:26   #1655
Hvala Hvala Hvvalaaaa :-DDDD nadam se samo da taj podatak nije toliko zabrinjavajući!!!! Hvalaaa !!!!
novinarka_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2011., 18:29   #1656
Može li mi itko reći što to znači kad na nalazu brisa oka na Gram bakterije kao rezultat piše 'sterilno'? Pretpostavljam da je to dobro al eto ipak da pitam jer mi je kontrola tek za tjedan dana....
__________________
20
tina88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2011., 18:40   #1657
Quote:
tina88 kaže: Pogledaj post
Može li mi itko reći što to znači kad na nalazu brisa oka na Gram bakterije kao rezultat piše 'sterilno'? Pretpostavljam da je to dobro al eto ipak da pitam jer mi je kontrola tek za tjedan dana....
Dobro pretpostavljaš,sterilno znači da nema bakterija i da je oko čisto ko suza
cupanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2011., 17:25   #1658
nalaz pretrage urina
broj bakterija: 10 na 4 CFU/ml
više vrsta bakterija
kontaminacija fiziološkom florom

može li mi netko reći kaj to sve znači???
__________________
...Beg 4 Me...
Lamb Of God is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2011., 17:31   #1659
Smile

Quote:
Lamb Of God kaže: Pogledaj post
nalaz pretrage urina
broj bakterija: 10 na 4 CFU/ml
više vrsta bakterija
kontaminacija fiziološkom florom

može li mi netko reći kaj to sve znači???
10 na 4 CFU/L je procjenjen broj bakterija u uzorku, mikrobiološki kriterij za postojanje infekcije je 10 na 5 (100 000) CFU/L.

Više vrsta bakterija - više vrsta bakterija znači da ne prevladava jedna vrsta i to je najčešće posljedoca kontaminacije prilikom uzimanja uzorka

Kontaminacija fiziološkom florom (ruke, spolovilo...) - znači da su se u uzorku našle neke bakterije koje su dio naše normalne flore tj. vjerojatno je nespretno uzet uzorak i došlo je do kontaminacije istog.
BlueWhale is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2011., 21:37   #1660
Komentar rendgen snimke?

U nalazu piše

Funkcijske snimke lumbalnog segmenta kralješnice. Fleksija i ekstenzija doimaju se reducirane. Bez prekida stražnje interkorporalne linije u fleksiji i ekstenziji. Reduciran i.v. prostor L5-S1 uz i.v. osteohondrozu ovdje. Također reduciran dorzalni dio i.v. prostora L4-L5 u fleksiji i ekstenziji. Anteklinasto oblikovan L2 (Genant sutpanj 1)

Ovo je nalaz koja 4 mjeseca nakon vađenja intervertebralnog diska. Kolko sam shvatil, osteohondroza je ili stvaranje ili nestajanje koštane mase. E sad, u ovom slučaju je, pretpostavljam, loše jer se smanjuje promjer i.v. kanala...
Ne znam što je interkorporalna linija i kakav je anteklinasti oblik + Genant stupnjevi...

Pojašnjenje?
Symphysis is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:52.