Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.11.2013., 23:24   #21
Quote:
josipa232 kaže: Pogledaj post
Zanima me drage mame da li koristite kakve regeneratore za kosu za svoje djevojcice i da li im perete kosu bas sa samponom za kosu ili jos uvijek onaj s cim perete i tijelo, npr.johnson,bubchen itd... Radi se o njezi kose cetverogodisnjakinje!!
Mi još uvijek peremo kosu s istim preparatom ko i tijelo...ili mistela ili alverde iz dm-a...regenerator nikakav ne koristimo. Općenito ne koristimo nikakve preparate koji nisu neophodni jer mislim da je sve to polubezveze. Kosa joj je prekrasna,mekana,ne petlja se...ne vidim razlog zašto bi joj stavljala neku kemiju na glavu ako za to nema potrebe...Počela sam čak intenzivno razmišljati da ju ni svaki dan ne perem s gelom za tuširanje nego samo s vodom,a npr 2-3 puta tjedno s gelom...
__________________
28.07.2010. Angel of mine
Bibi3456 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2013., 10:30   #22
a slobodno nabacite i koji savjet kako uvjeriti 4godišnjakinju da se počešlja, e nekad mi stvarno dođe da ju ošišam na nulericu koristili onaj avonov spray za rascesljavanje, nije pomoglo
eruditio is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2013., 19:58   #23
mi nemamo problema s češljanjem otkad doma imamo macadamia no tangle četku :
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2013., 21:12   #24
Ravna, kratka, gusta kosa....češalj koristimo svake prijestupne .

Ali bilo je problema kod raščešljavanja nakon kupanja pa smo umjesto baby šampona uzeli neki u Dm-u, s princezom (i čepom u obliku krune) za lakše raščešljavanje. Nama je problem kaj nikako napravit "stazu" na neku stranu, kosa joj je žilava i neprestano pada naprijed pa nas špangice nerviraju jer kosa uvijek izmigolji. Kak to postići?
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2013., 21:58   #25
kak to postići? možda odgovarajućom frizurom? kad bi ja imala muke po kćerinoj frizuri, odabrala bi joj neku najjednostavniju i pogodnu za tip kose.
nightfall, ja bi joj nabacila skroz kratke šiške, u obliku slova U naopako.

slatko mi je kad vidim na curicama dugu kovrčavu kosu. i onda komentiram kako lijepa kosa (mda, moja pročelava i do nedavno ništa nije raslo, pa primjećujem tuđe lijepe kose ). i odna obično bude odgovor kakva je to muka prati, ne da se češljati, urla dok pere itd.
pa msilim, se okej, što mučite onda dijete. može biti ne znam kako slatko, al ja bi ipak onda odabrala neku kratku zurkicu. ako je to takva muka i urlanje. čemu?

btw imate one četke tangle teezer koje nimalo ne čupaju, raščešljavaju i najgoru kosu i jako štosno izgledaju.
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.

Zadnje uređivanje katjes : 01.12.2013. at 22:06.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2013., 23:03   #26
Quote:
elly kaže: Pogledaj post
mi nemamo problema s češljanjem otkad doma imamo macadamia no tangle četku :
Potpisujem. Spasilo nas je obje
__________________
...for your love there is no measure...
Pika225 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2013., 08:47   #27
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
kak to postići? možda odgovarajućom frizurom? kad bi ja imala muke po kćerinoj frizuri, odabrala bi joj neku najjednostavniju i pogodnu za tip kose.
nightfall, ja bi joj nabacila skroz kratke šiške, u obliku slova U naopako.

slatko mi je kad vidim na curicama dugu kovrčavu kosu. i onda komentiram kako lijepa kosa (mda, moja pročelava i do nedavno ništa nije raslo, pa primjećujem tuđe lijepe kose ). i odna obično bude odgovor kakva je to muka prati, ne da se češljati, urla dok pere itd.
pa msilim, se okej, što mučite onda dijete. može biti ne znam kako slatko, al ja bi ipak onda odabrala neku kratku zurkicu. ako je to takva muka i urlanje. čemu?

btw imate one četke tangle teezer koje nimalo ne čupaju, raščešljavaju i najgoru kosu i jako štosno izgledaju.
e jesi sad otkrila toplu vodu, ko da meni to nije palo na pamet
urla i na spomen šišanja na kratko., i kaj mi sad predlazes da ju na silu odvedem frizeru? ili da ju osisam na spavanju ko dalila samsona?
ne znam kakvo je tvoje dijete, ali moji su svojeglavi i cesto puta se susrecem s nerazumijevanjem roditelja cija su djeca mirna i poslusna

gdje ste nabavile tu četku o kojoj pricate? ima kod nas ili da odmah trazim na ebayu?
eruditio is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2013., 11:05   #28
cijena koju sam vidjela u jednom friz salonu je točno duplo od cijene sa poštarinom na ibeju. tak da...

ne znam koliko su tvoji stari. al ja pričam za dob od 1,5-2 kad sam počela zamjećivati male čupavce.

moja je tad bila praktički čelava i potpuno nesvjesna sebe i što ima na glavi. pa pretpostavljam da i drugi tako mali nisu svjesni kakvu bi imali frizuru. naročito ako se na ustrb ljepote vode bitke.

prvo šišanje sa 2godine; one 3 dlake što su se pružile do očiju sam odrezala dok je gledala crtić. drugo šišanje sa 2ipol -ošli u salon da malo frizerka nabaci formu, da to malo kosice ima neki oblik i da skine šiške i bilo joj je super.

sad, par mjeseci kasnije, kad prolazimo kraj nekog salona zastane i konstatira da mora ići na frizuru naravno da se nije tog sama sjetila, nego je opet kosa postala neuredna, izgubila se forma pa joj spominjem ponovni odlazak frizeru (samo nikak da odemo...)
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2013., 11:31   #29
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
kak to postići? možda odgovarajućom frizurom? kad bi ja imala muke po kćerinoj frizuri, odabrala bi joj neku najjednostavniju i pogodnu za tip kose.
nightfall, ja bi joj nabacila skroz kratke šiške, u obliku slova U naopako.

.
Katjes, moja ima odgovarajuću frizuru, ima šiške, praktički je na "gljivu" ošišana, ali problem nastaje ljeti kad joj gornji sloj (na vrhu glave) naraste i grije je, a nikako postići da se kosa razdvaja. Gusta je i poprilično teška, ravna i dijete umire od vrućine. To rješavamo šišanjem na kratko i išišavanjem ali naravno da mala posteje svjesna da 95% curica ima dužu kosu od nje i stalno čezne da joj kosa naraste. A do repića nikad nismo uspjeli doći jer bi krepala prije od vrućine (dosta se znoji i to ponajprije "u glavu").

Je li možda njena kosa neka "posebna" pa da ni ne pokušavamo vie to sa stazom na glavi jer imam osjećaj da nikad to nećemo postići? NJen vrtlog kose ide u krug i stalno tijera kosu da pada prema naprijed .
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2013., 11:33   #30
starija se rodila cupava i nikad joj ta kosica nije otpala, samo je rasla i rasla i to najvise prema naprijed, tako da smo joj sa devet mjeseci prvi put morali rezati siske (spange i palmice nisu imale sanse ostati 2 sekunde na njenoj glavi). s oko godinu i pol je zadnji put osisana relativno kratko i otad pustamo kosu. sad ima 3,9g i ima lijepu, dugu, gustu kosu i voli nositi rep, keckice, spangice, krunu...

a mladja se rodila procelava i sad s 11 mjeseci ima jos uvijek onako kratku bebastu kosicu, i nikakvih problema s njom.

sto se sampona tice, starija je prakticki od rodjenja pa negdje do 3. godine koristila nivea baby, a onda smo presli na "pravi" (djecji al s regeneratorom). mladjoj samo promuljam onaj shampoo&bath u kojem se zajedno i kupaju
__________________
02-2010, 12-2012
tina is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2013., 12:53   #31
Quote:
eruditio kaže: Pogledaj post
gdje ste nabavile tu četku o kojoj pricate? ima kod nas ili da odmah trazim na ebayu?
imaš dva tipa tih četki: tangle teezer i macadamia no tangle.
Poznatija je tangle teezer ali meni ne paše zbog aerodinamičnosti tj. lakše mi je držati macadamiu a neke prevelike razlike nema.
Macadamia no tangle imaš za kupiti u ljekarnama Lavanda Mia po cijeni od cca 90-ak kn a online su ti oko 65-70kn. Tangle teezer su skuplje
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2013., 14:40   #32
thnx elly! a na kojem principu funkcionira, tj. zbog cega ona ne cupa? ovak na slici mi se cini da je silikonska, je li u tome stos? meni se isto macadamia cini boljom, barem ovako na slici

@katjes starija ima 4g4mj., mladja 2g.8mj, obje imaju puno kose i to od rodjenja, a negdje paralelno s terrible two fazom je nastupilo i odbijanje ceslja i cetke, dotad nije bilo problema
eruditio is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2013., 14:58   #33
da me ubiješ, nemam pojma zašto su dobre... Naručila sam ju zbog opće pomame a i ja imam dugu kosu koja dosta opada pa me privuklo što su forumašice pričale da su primjetile manje trganje vlasi i opadanje. Uglavnom,kad sam ju vidjela, pomislila sam: koja glupost! Komad plastike, ne čak ni silikona... Baš me razočarala na prvu, ali nakon prvotnog jada, macadamia i ja smo postale najbolje frendice i nema šanse da bi ikad se više s ičim drugim počešljala. Net je prepun YT filmića i recenzija četki pa si malo pogledaj. Ja glavno raščešljavanje imam kad perem kosu, pod tušem jer mi i voda olakšava raščešljavanje, a ostale dane samo održavam jer mi se ne petlja previše. Tako i kod kćeri
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2013., 15:45   #34
naruceno, evo ako nekome treba link 77kn prema danasnjem tecaju, postarina besplatna http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.d...E:L:OC:GB:3160
eruditio is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2013., 16:30   #35
koja ideja za pod bor uzela odmah i sebi, muz ce vjerojatno biti zahvalan jer moje kose ima posvud kad se krenem cesljat obicnim cesljem
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2013., 19:14   #36
uz carobnu cetku prepoeucam i berber&macadamia oil
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2013., 23:04   #37
arganovo i macadamia, berber je naziv mjesavine ulja koju imam
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2013., 23:33   #38
imamo macadamia no tangle brush. vrijedi svake, al svake lipe.. ALI!!
imamo djecji regenerator za rascesljavanje u spreju iz deema.. ALI!!

pajcekica ima kosurinu do pola ledja.
ne da se cesljat.
nece spangice.
nece gumice.
mece pletenice.
nis nece.
ne da prat kosu.
ne da se sisat. ono, "Ines, sad cemo se nas dvije otici osisati i imati diiivne frizure" reakcija je "NEEEEEEEEEEEEEEE, NEEEEEEEEE SISATI" i urlik k'o da ju netko kolje. mogu mislit kak bi bilo da ju eksli odvedem u salon

kosu preremo sad po zimi jednom tjedno
cesljamo se dok se kosa susi, i eventualno ako su nam konstelacije naklonjene (citaj mito i korupcija) jos jednom u sredini tjedna

srecom pa ima ravnu i ne pregustu kosu koja se kovrca samo na vrhovima.


najtuznije je sto joj je kosa preko pola ledja, i fakat je kvalitetna i lijepa, ono, k'o da ju je netko postepeno osisao (nije sisana od rodjenja). pletenica joj divno stoji. mogle bismo cudesa izvadjati s njenim frizurama. but nooooooo.
obozava Doru, a kak Dora ima kratku kosu, probala sma je dobiti na tu foru, ono, hoces imati frizuru k'o Dora? Neeeeeeeeee, ne sisaaaaatiiiiiiiii



edit: u, i daaaa, da ne zaboraim podjeliti; vidjela mene zjena oko moga kako se nedavno farbam. istukla me plakala citavo vrijeme dok sam drzala farbu na glavi.
nedavno sam se osisala, al ono, malo skratila duzinu i iz boba napravila postepenu frizuru; urlala je k'o konj kad sam dosla doma. neeeeeeeeee sisatiiiiiiiiiiiiii

vot da fak?!
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2013., 11:34   #39

ma pusti da frajla uživa u dugoj čupi... vjerajtno će kao velika biti ošišana skroz na kratko. Tako je mene mama stalno brijala na ježeka, pa sam sad kao samson (mislim da je snaga u dugoj kosi i jedan pokušaj šišanja je završio višemjesečnom depresijom)
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2013., 14:09   #40
Moja ima jad I bijedu od kose (18 mj), jedva je sad dogurala do duljine brade s tih par dlaka na glavi (uz šiškice). No, dosta joj se rade dredovi (stalno na istom mjestu, od spavanja), ja ih samo cvaknem škarama kad se jako upetljaju (neženstvena nemajka). Jel ima ikakvog smisla taj češalj što spominjete na tak malo tanke kose?

Nije da mi je bitno da ima dugu kosu ali ne bih ju šišnula na skroz kratko.
Ćufta is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:50.