Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.06.2010., 14:59   #361
imam pitanjce, jel netko imao sličnu situaciju- ja sam kozice dobila mjesec dana prije poroda jel moguće da ih je i mala preboljela sa mnom? Jer bila je u kontaktu sa mojim bratom dok je imal i prije izbijanja, pa je doktor rekao da je još mala i nema inače jak imunitet da će ih sigurno dobit, no ništa. Ima slična situacija? Ili netko možda čuo za nešto takvog jel to moguće???
__________________
Juhuhu
Ajša Krtanjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2010., 15:04   #362
Da vidim da se svi mažete, ja sam bila u bolnice tijekom i prije izbijanja kozica (taj virus mi je izazivao bolove u trbuhu) i dobila sam sa zaraznog su mi poslali taj tekući puder, ali su mi ginekolozi(!) rekli da će mi bit lakše ako se 4-5 puta dnevno istuširam. Istina kak sam počela primjenjivati češće tuširanje bez pudara nisam ni znala da ih imam.
__________________
Juhuhu
Ajša Krtanjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2010., 10:59   #363
kozice kod male bebe

Moja curica od 2 mj. dobila kozice . Zasad to izgleda dosta blago, nema temp. i nije čak nešto ni nervozna.
Da li je još nečija tako mala beba dobila beštije i kako je to prošlo? Ja se bojim komplikacija (a ne znam ni šta to znači, ali puno puta sam pročitala da su kozice bezazlena bolest osim ako se zakomplicira )
Enid is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 23:55   #364
I mi imamo kozice...ako nekome trebaju samo dođite

al nemam pojma jel radim dobro..

kupanje - kaže pedica stavite par kuglica hipermangana a u kutiji prah ..MM stavio onak malo među prstima, voda (kad sjedne da mu dođe do pupka) poljubičastila (jel to dovoljno i vode i hipermangana?)..okupali ga, zamotali u ručnik da se posuši i onda našpricala Aderma Cytelium sprejem.

Imam i neku tekućinu koju sam kupila kad sam mislila da će ih dobit početkom godine
Koncentrirana otopina kalijevog šemanganata..... pretpostavljam da je to hipermangan?
u tekućem je obliku i piše da ide 16 kapi u 1 l vode...a u kadu uđe bar 10 L...pa neću valjda brojat 160 kapi i više
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2010., 00:03   #365
Ja sam ga samo brisala sa vodom u kojoj je hipermergan,a mazala uriage gelom. Osušile se za 3 dana sve.
milkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2010., 00:36   #366
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
I mi imamo kozice...ako nekome trebaju samo dođite

al nemam pojma jel radim dobro..

kupanje - kaže pedica stavite par kuglica hipermangana a u kutiji prah ..MM stavio onak malo među prstima, voda (kad sjedne da mu dođe do pupka) poljubičastila (jel to dovoljno i vode i hipermangana?)..okupali ga, zamotali u ručnik da se posuši i onda našpricala Aderma Cytelium sprejem.
djete sa kozicama se ne smije kupat u kadi vode nego samo splahnut sa tom vodom u kojoj je hipermangan

Voda u kojoj je otopljen hipermahgan mora bit blijedo roza ali stvarno blijeda a niti slucajno roza ili cak ljubocasta

Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
Imam i neku tekućinu koju sam kupila kad sam mislila da će ih dobit početkom godine
Koncentrirana otopina kalijevog šemanganata..... pretpostavljam da je to hipermangan?
u tekućem je obliku i piše da ide 16 kapi u 1 l vode...a u kadu uđe bar 10 L...pa neću valjda brojat 160 kapi i više
Je to sto imas je hipermangan, njega zovu jos i kalijev mangan, permangan itd...

e sad - u 1 ml ide 30 kapi vode a opcwnito koliko kapi ima u 1 ml to ovisi o viskozitetu (recimo ulja ima 20 kapi u 1 ml), tak da se igras sa spricom, tj navicu 1ml i izbroji kapljice pa onda kasnije samo navuces u spricu koliko ml trebas

e da, pazi na prste kada koristis hipermangan u prahu
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2010., 08:16   #367
što su se u vrtićima pojavile kozice

pa jebemu miša jel ja mogu otić na miru jedan dan na posao neopterećena
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2010., 12:11   #368
mame jeli neka preboljela vodene kozice zajedno sa svojim klincem...ja ih nisam preboljela i totalna sam paranoja kao će to izgledati ako nas zajedno pogodi (a najvjerovatnije hoće )
KIKA5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2010., 12:15   #369
Quote:
KIKA5 kaže: Pogledaj post
mame jeli neka preboljela vodene kozice zajedno sa svojim klincem...ja ih nisam preboljela i totalna sam paranoja kao će to izgledati ako nas zajedno pogodi (a najvjerovatnije hoće )
moja ih je mama prebolila u 39.-oj godini zajedno s moje 3 sestre (mene je nekako zaobišlo....).
one su to dobro podnile, a mamu su slali na snimanje pluća, morala je pit par puta dnevno po 4,5 tableta jer je opasnije šta si stariji. nakon toliko tableta, zgadila joj se voda
al prošle su, nije bilo nikakvih loših efekata na organizam.
DailyProphet is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2010., 12:25   #370
Quote:
KIKA5 kaže: Pogledaj post
mame jeli neka preboljela vodene kozice zajedno sa svojim klincem...ja ih nisam preboljela i totalna sam paranoja kao će to izgledati ako nas zajedno pogodi (a najvjerovatnije hoće )
to i mene čeka.moj brat ih je imao prije nekih godinu i pol (imao je 34g) i grozno je izgledao i baš ga je izmučilo.
enigmatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2010., 12:50   #371
Quote:
KIKA5 kaže: Pogledaj post
mame jeli neka preboljela vodene kozice zajedno sa svojim klincem...ja ih nisam preboljela i totalna sam paranoja kao će to izgledati ako nas zajedno pogodi (a najvjerovatnije hoće )

Ni ja ih nisam preboljela kao i nijedna od mojih curica.
Ove bi nas godine mogle zadesiti...starija je krenula u školu a mlađa će krenuti u jaslice kroz 10-ak dana.
ja na pusti otok
__________________
ALBUM
SuzyQ0123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2010., 15:25   #372
uh znači ima nas još ...ja se stvarno paranoično ponašam-svaki put kad dođu šogorice s klincima koji idu u vrtić i nisu ih preboljeli (a dolaze često) pitam jesu li se pojavile kozice u vrtiću...ko zna šta si žene misle ...
KIKA5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2010., 15:40   #373
Quote:
KIKA5 kaže: Pogledaj post
uh znači ima nas još ...ja se stvarno paranoično ponašam-svaki put kad dođu šogorice s klincima koji idu u vrtić i nisu ih preboljeli (a dolaze često) pitam jesu li se pojavile kozice u vrtiću...ko zna šta si žene misle ...

Pola susjednog razreda i dvoje djece iz razreda moje curke imaju kozice. .....upravo sam išla po curku i učiteljica me je iznenadila informacijom i upozorila radi bebe....
Tako...kozice napadajuuuuuuu
__________________
ALBUM
SuzyQ0123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2010., 20:28   #374
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
što su se u vrtićima pojavile kozice

pa jebemu miša jel ja mogu otić na miru jedan dan na posao neopterećena

Miha ne ide u vrtić

2 druženja sa klincima koji su dobili sutradan kozice, njemu ništa (a djelili čaše, žlice itd)...sad nemam pojma gdje ih je pokupio....možda kod pedice prije 2 tj kad sam Niku vodila na pregled...bilo je dosta vrtićke djece
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 19:18   #375
Jedne kozice gotove

Samo se jednu večer žalio na svrab, prošle bezbolno..imao laganu temp prve 3 večeri 37,1 i jednu večer 38...nije ih bilo puno (100 njak po cijelom tijelu...ja sam očekivala gore )

Sprej Aderma Cytelium je tak-tak...sad je hladno, sprej uvijek hladan i to mu je smetalo kod nanošenja...cijedi se po njemu, po nama..za lice moram sebi nasprejat u ruku pa njega mazuckat po licu..jako isušuje kožu a skoro cijelog ga morala mazati

Uriage Puriced krema - super ...lako se nanosi, ne isušuje toliko kožu a kozice se i bez spreja brzo sasušile
postoji i gel, a MMu u ljekarni rekli da je on više za odrasle zbog dlakavosti..

Sprej super dođe za one u kosi..

Koliko ih sad dugo mogu očekivat za manjega?
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 19:20   #376
Frendica ima blizanke i druga dobila 3 tjedna nakon prve
milkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 19:30   #377
JOš jedno pitanje..

Koliko dugo treba kupati dijete u hipermanganu?
Nama zasad jedna otpala, ostale su još u krasticama...

Jel možemo lagano van?

Bili 2 dana sad po 5 mn vani..(trebalo nam 15 da se svi spremimo )
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 22:56   #378
mene isto zanima što i mandy. dobili smo kozice jučer (ili prekjučer)...zasad malo natapkamo tom rozom tekućinom i uriageom pa ćemo vidjeti...pretpostavljam da cijeli tjedan nema izlaska..?
chatou is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 23:01   #379
JA sam svoju kupala sve dok je bilo vodenih kozica. A isla je van tek 10 dan, kada su joj pocele otpadati krastice. Ali na samo i na svega 10-tak minuta. Dugo je bila unutra jer je imala jako puno kozica ( preko 300 smo ih nabrojali), bile su ooogromne i jako dugo su izbijale. Ne moram ni reci da su ostale rupice i flekice, bez obzira sto ih uopce nije dirala...
__________________
mama po zanimanju
Ani4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 23:44   #380
Joooj moja djeca su imala vodene kozice a nakon njih sam dobila ja.Nije to bez veze dječja bolest ,djeca nisu imala više od 10 kozica ,a ja sam bila cijela ,nije bilo djela tijela gdje ih nije bilo.Prvu noć sam mislila da ću poluditi koliko to svrbi kad izbija,drugi dan sam dobila tekući puder i bilo je puno puno lakše,preporučujem da mažete djecu s tim .Kupati u hipermarganu isušuje brže i ne ići van,treba biti na toplome mogu se proširiti na unutarnje organe.Danas kad sam to prošla namjerno bi dijete odvela kod nekog tko ima kozice jer bolje da prebole dok su djeca,velim da nisu preboljeli.
arianka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:46.