Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fantastika (SF, fantasy, horror...)

Fantastika (SF, fantasy, horror...) We create Worlds!
Podforum: A Song of Ice and Fire

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.11.2013., 22:14   #1
U kakvom biste fantastičnom svijetu voljeli živjeti?

kolonija beta u sf svjetu

disk svjet u fantasy svjetu
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2013., 11:57   #2
ja bi sutra potpisala mirovinu u Rivendellu....ili Shireu.
__________________
Unbowed, Unbent, Unbroken
Garfieldica 007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2013., 13:51   #3
Quote:
Klodovik2 kaže: Pogledaj post
kolonija beta u sf svjetu

disk svjet u fantasy svjetu
Potpis, i dodajem Amber (može i Fionavar)
__________________
Ne očajavamo, zato što se ne nadamo nikom. Ničemu dobrom, ničemu lošem tu ne nada se niko.
I sa tom diplomom, i sa šljakom sam se slik’o. Rintao k'o magarac, sve dok nisam rikn'o.
mr-crime is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2013., 14:34   #4
amber je isto dobro mjesto ali previše previranja tko je šefa

na koloniji beta i disk svjetu ljudi hodaju s osmjehom od uha do uha. pogotovo na beti (ako znate na što mislim )
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2013., 14:35   #5
Kad već imamo baš sve na izbor, ja bih u Iain M. Banksovoj Kulturi. U načelu, više manje nešto kao raj...
__________________
And there's another country, I've heard of long ago, Most dear to them that love her, most great to them that know;
We may not count her armies, we may not see her King; Her fortress is a faithful heart, her pride is suffering;
And soul by soul and silently her shining bounds increase, And her ways are ways of gentleness, and all her paths are peace.
GnothiSeauton is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2013., 14:36   #6
Quote:
Garfieldica 007 kaže: Pogledaj post
ja bi sutra potpisala mirovinu u Rivendellu....ili Shireu.
što ne bi u dornu
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2013., 15:50   #7
Definitivno u svijetu gdje ima magije u onom opipljivom, praktičnom smislu. Final Empire iz Mistborn serijala je grozno mjesto, ali moći Mistborna su awesome do te mjere da bih najradije živjela tamo, kad bih bila Mistborn, dakako.
Također u obzir dolazi i svijet Harrya Pottera, Kvothea i, naravno, Discworld, najdemokratičnije mjesto na svijetu.
Ajvz is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2013., 16:04   #8
Pa ovisi tko bih bio u tom svijetu.

Ima jedna priča gdje se nekom činovničiću pojavi čarobnjak i veli da je došlo do greške što je on tu gdje jest i da je njegovo pravo mjesto u Univerzumu u svijetu čarobnjaka, dvoraca i hrabrih vitezova, pa da li bi htio da ga prebaci na njegovo pravo mjesto?
Činovnik naravno veli: "Da" i bude prebačen u srednjevjekovni fantasy svijet da čisti štale od govana i spava na podu.
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2013., 18:18   #9
Quote:
GnothiSeauton kaže: Pogledaj post
Kad već imamo baš sve na izbor, ja bih u Iain M. Banksovoj Kulturi. U načelu, više manje nešto kao raj...
Podrzavam. Definitivno.

Ili TRHN iz Orion's Arma.
__________________
Our imagination is stretched to the utmost, not, as in fiction, to imagine things which are not really there, but just to comprehend those things which are there.
--Richard P. Feynman
UrchinStar47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2013., 18:19   #10
Quote:
Klodovik2 kaže: Pogledaj post
što ne bi u dornu
pa da znaš da sam se mislila bi li napisala Dorne (jbg, predobro se znamo ) ili čak neki od Free Cities....al zajeb je ako se ne rodiš na visokoj nozi (ne može svak bit Sand Snake), ili nedaj Rhollre kao rob. Ima pravo Tyrion kad kaže da je od bit patuljak jedino gore bit patuljak bez love.

Ono, u Shireu svi se dali u poljoprivredu a u Rivendellu svi su zen. Me gusta.

I HP svijet mi je dobar.

Da sam u Star Treku, totalno bi htjela bit Vulkanac. Da jednom u životu mogu reć da kužim logiku.
__________________
Unbowed, Unbent, Unbroken
Garfieldica 007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2013., 18:39   #11
Quote:
Tomislav B kaže: Pogledaj post
Pa ovisi tko bih bio u tom svijetu.
Da, to je ono kaj baš ne funkcionira kod fantasy svjetova. Sve je super kad si Tywin Lannister u Westerosu, ali ako si kurva kakve Tywin nonšalantno baca s prozora, ili seljak kojeg the Hound nonšalantno obezglavljuje kao kardio vježbu triput tjedno... not so much.

Zato velim -- Culture. Post-scarcity society gdje su svi praktički besmrtni, izuzetno psihički stabilni (između ostalog zato jer nikakovih hang-upsa u vidu različitih "izama" tipa šovinizma, mačizma, seksizma, rasizma itd. više nema), potpuno seksualno liberalni, i u granici svojih ne-iskompleksiranih želja -- svemogući. Pod benevolentnim ravnanjem Brodova.

Quote:
Tomislav B kaže: Pogledaj post
Ima jedna priča gdje se nekom činovničiću pojavi čarobnjak i veli da je došlo do greške što je on tu gdje jest i da je njegovo pravo mjesto u Univerzumu u svijetu čarobnjaka, dvoraca i hrabrih vitezova, pa da li bi htio da ga prebaci na njegovo pravo mjesto?
Činovnik naravno veli: "Da" i bude prebačen u srednjevjekovni fantasy svijet da čisti štale od govana i spava na podu.
__________________
And there's another country, I've heard of long ago, Most dear to them that love her, most great to them that know;
We may not count her armies, we may not see her King; Her fortress is a faithful heart, her pride is suffering;
And soul by soul and silently her shining bounds increase, And her ways are ways of gentleness, and all her paths are peace.
GnothiSeauton is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2013., 19:20   #12
zato i kažem kolonija beta
nema siromaštva. svi imaju pristup svemu. a ako malo odlutaš OMZ te odmah dovede u red
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2013., 22:37   #13
Evo na netu sam naišao na prevedenu odličnu SF priču "Sudbina Miltona Gomratha" američkog pisca Alexeya Panshina (r. 1940) o baš ovoj temi.
Priča je kratka i slatka.
Ovdje je:
http://zzzzzzz.blogger.ba/arhiva/2011/04/17/2739907
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2013., 23:22   #14
u X Fiels je bila jedna epizoda gdje je ona žemska duh iz tepiha ispunjavala želje ljudima
jadan je poželio da bude nevidljiv pa ga je zgazilo auto na pješačkom

treba pazit što želiš
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2013., 00:54   #15
Quote:
Klodovik2 kaže: Pogledaj post
zato i kažem kolonija beta
nema siromaštva. svi imaju pristup svemu. a ako malo odlutaš OMZ te odmah dovede u red
Kolonija Beta je rupa prema Kulturi.
__________________
Our imagination is stretched to the utmost, not, as in fiction, to imagine things which are not really there, but just to comprehend those things which are there.
--Richard P. Feynman
UrchinStar47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2013., 09:36   #16
Definitivno u Hobbitonu, idilična slika engleskog seoceta
__________________
8. padež dubravativ - koga, čime?
Valsharess is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2013., 11:37   #17
Quote:
GnothiSeauton kaže: Pogledaj post
Zato velim -- Culture. Post-scarcity society gdje su svi praktički besmrtni, izuzetno psihički stabilni (između ostalog zato jer nikakovih hang-upsa u vidu različitih "izama" tipa šovinizma, mačizma, seksizma, rasizma itd. više nema), potpuno seksualno liberalni, i u granici svojih ne-iskompleksiranih želja -- svemogući. Pod benevolentnim ravnanjem Brodova.
A ti Brodovi imaju vrlo vjerojatno najluđe nazive ikad:

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of...Culture_series
__________________
They are gone now. Fled, banished in death or exile, lost, undone. Over the land sun and wind still move to burn and sway the trees, the grasses. No avatar, no scion, no vestige of that people remains. On the lips of the strange race that now dwells there their names are myth, legend, dust. - Cormac McCarthy
Wild Horses is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2013., 18:55   #18
Quote:
UrchinStar47 kaže: Pogledaj post
Kolonija Beta je rupa prema Kulturi.
zvuči mi nekako poznato ali ne znam o čemu se radi pa nemrem prosudit
iako nisam čitao previše sf. dina i hyperion mi nekako nisu izgledali kao rajski vrtovi
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2013., 08:44   #19
Quote:
Klodovik2 kaže: Pogledaj post
...hyperion mi nekako nisu izgledali kao rajski vrtovi
Pa, Hegemonija je prilično dobro mjesto za život... Mislim Hiperion sam je šupak tog svemira, ono, a la Nagorno Karabakh ili Swaziland našeg svijeta. Ali mainstream Hegemonija, dakle svjetovi povezani u dalekobacačku vezu jedan s drugim, s Tethysom (rijeka koja se slijeva kroz dalekobacače iz svijeta u svijet) koji protječe kroz sve njih su prilično fensi. A bogami ni Ousterima nije loše, ako sam dobro shvatio.

Nedugo blagopokojni Banks je većinu stvari koju je napisao u SFu (pisao je i non-genre fikciju, ovu prvu kao Iain M. Banks, ovu drugu kao samo Iain Banks) napisao unutar Culture Series, uključujući romane kao što su Consider Phlebas, Look to Windward, Excession, Use of Weapons, Player of Games, Matter, Surface Detail i The Hydrogen Sonata, jednu zbirku kratkih priča State of the Art, i jednu knjigu koja je "prešutno" smještena u istom svemiru kao i Culture ali se ne radi o njoj, Inversions. Jedina tri njegova SF romana koja nisu dio Culture Series su Against a Dark Background, the Algebraist, i Fearsum Endjinn. Za prva dva od potonja tri mogu tvrditi da su također izvrstni, a trećeg nisam pročitao. Od Culture Series nisam čitao samo State of the Art.
__________________
And there's another country, I've heard of long ago, Most dear to them that love her, most great to them that know;
We may not count her armies, we may not see her King; Her fortress is a faithful heart, her pride is suffering;
And soul by soul and silently her shining bounds increase, And her ways are ways of gentleness, and all her paths are peace.

Zadnje uređivanje GnothiSeauton : 27.11.2013. at 08:52.
GnothiSeauton is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2013., 09:40   #20
U Star Trek svijetu u kojem su svi nevjerojatno tolerantni i poštuju se razlike.

Kako li su samo došli do toga
VK Girl is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:47.