Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.03.2017., 19:43   #221
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
Haha moja mala je ove godine zakljucila da ne zeli slaviti rodjendan u igraonici jer je to bezveze i dosadno. Falaisusu. Pametnije dijete od svih roditelja skupa.

Ustedili 2000kn. Mi hepi

Poslano sa mog SM-A310F koristeći Tapatalk
Ja bih rado uštedjela 2000 kn na igraonici,ali nemam alternative. Tj. ne mogu smisliti jeftiniju alternativu koja bi i nama i njoj bila prihvatljiva

Ok, ne namjeravam igraonicu platit 2000 kn, tak da bi ja rado uštedjela manje, oko 1000
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 20:00   #222
Katjes, a zakaj bi se roditelji podrazumjevali na kucnoj zabavi? Osim ak to nije familija. Mala ti ide u skolu ak sam dobro zapamtila. Kad smo mi ko klinci slavili doma, nije bilo staraca. Dopeljali bi nas/njih i otpeljati. A najcesce bi mi sami isli (kad smo isli u osnovnu).
Kad klinac dode, preuzmes na vratim, velis do kolko traje rockas i da se vidite onda :-)

Poslano sa mog HUAWEI LYO-L21 koristeći Tapatalk
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 20:43   #223
Predskolka je. Paa da. Ne znam sta bi trebali roditelji koje ne poznam visit min 2h. A glupo ih sprasit jer nemaju kud u blizini osim ako je lijepo vrijeme pa prosetati.
Ma vjerojatno rodjendana nece ni biti, bio je prije mjesec dana i sve tako planiramo proslavit ga ovako ili onako. Najbolje da padne u zaborav i mirna bosna. Uopce mi ne nedostaje. Prvi veliki rockas (njen 3.) mi je bio wow u vezi priprema i svega. Drugi okej. Treci totalna gnjavaza. Cetvrti uspjesno izbjegnut. A mozda ga i proslavimo jos nekako...

Poslano sa mog SM-A310F koristeći Tapatalk
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 22:41   #224
dijete je bilo pozvano jedanput na rođendan.
dijete. od 2,5 godine.
jbt, meni je 40 godina u guzici. što stvarno moram govoriti da sma vidjela više od jednoga dječjeg rođendana?
aj nemoj zapiliti...
__________________
nas ticker
svasta_nesto is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 22:50   #225
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
Paa 1800 je ona u greengoldu. Ne znam kako se zove. Jos 350kn za cugu u obliznjem pubu. Ne znam da li je u tih 1800 uopce torta. Onda smo mislili iznajmiti prostor i madjionicara 1h, animatore. Opet 2000.. kako god okrenes.
Vjerojatno ima i za manje pare ali ja nemam pojma.
sto nudi ta za 1800 kn?
i zasto jos 350 kn za cugu?
mislis da bi bas svi roditelji ostali?
Quote:
svasta_nesto kaže: Pogledaj post
dijete je bilo pozvano jedanput na rođendan.
dijete. od 2,5 godine.
jbt, meni je 40 godina u guzici. što stvarno moram govoriti da sma vidjela više od jednoga dječjeg rođendana?
aj nemoj zapiliti...
joj, dobro, ne zanimaju me ni tvoji dojmovi iz igraonica ni broj rodjendana na kojima si bila.
samo mi je totalno glupava premisa da se rodjendani slave u igraonicama kako bi se roditelji "natjecali u potrosenoj lovi"


onak, ne.
ali misli si sto hoces, koga briga, najbolje da te sad tu netko uvjerava u suprotno.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 22:51   #226
mislim da smo svi sve shvatili. sad slobodno malo smirite strasti.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 00:31   #227
postovi premješteni na temu o graonicama.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 12:31   #228
Poštovani roditelji,

nadam se da sam pogodila mjesto i da će moje pitanje odgovarati ovom forumu.
Imam kćer koja sad završava 4.razred. Odlična je učenica. Živimo u manjem mjestu pa je i učenika manje u razredu. Ima ih 13-tero. U 12.mj.slavila je rođendan. Nekako se potrefilo da su u tom četvrtom razredu slavili svi i da su svi svakome dolazili na proslavu. Ona to nije do ovog zadnjeg rođendana prakticirala, ali budući da su slavili svi, poželjela je i ona. Bila je uzbuđena, pisala je pozivnice. Na pozivnicama smo ostavili telefonski broj, za bilo koji slučaj, da nam se drugi roditelji mogu javiti. Nitko se nije javio i pomislili smo da će djeca doći. Od svih pozvanih došlo je troje. Bila je vidno razočarana. Ona je išla na svaki rođendan, a na njezin se pojavilo troje učenika i svo troje dječaci. Niti jedne "najbolje prijateljice". Nisam doznala što se dogodilo i zašto djeca nisu došla, no ja sad te roditelje s kojima sam bila u ok odnosu, ne mogu više gledati na isti način. Zamjerila sam im. Nisu se udostojili ni poslati sms, ništa, ko da je moje dijete manje vrijedno.
Što vi mislite o tome? Dal mislite da pretjerujem?
SUNČAN DAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 12:47   #229
Quote:
SUNČAN DAN kaže: Pogledaj post
Poštovani roditelji,

nadam se da sam pogodila mjesto i da će moje pitanje odgovarati ovom forumu.
Imam kćer koja sad završava 4.razred. Odlična je učenica. Živimo u manjem mjestu pa je i učenika manje u razredu. Ima ih 13-tero. U 12.mj.slavila je rođendan. Nekako se potrefilo da su u tom četvrtom razredu slavili svi i da su svi svakome dolazili na proslavu. Ona to nije do ovog zadnjeg rođendana prakticirala, ali budući da su slavili svi, poželjela je i ona. Bila je uzbuđena, pisala je pozivnice. Na pozivnicama smo ostavili telefonski broj, za bilo koji slučaj, da nam se drugi roditelji mogu javiti. Nitko se nije javio i pomislili smo da će djeca doći. Od svih pozvanih došlo je troje. Bila je vidno razočarana. Ona je išla na svaki rođendan, a na njezin se pojavilo troje učenika i svo troje dječaci. Niti jedne "najbolje prijateljice". Nisam doznala što se dogodilo i zašto djeca nisu došla, no ja sad te roditelje s kojima sam bila u ok odnosu, ne mogu više gledati na isti način. Zamjerila sam im. Nisu se udostojili ni poslati sms, ništa, ko da je moje dijete manje vrijedno.
Što vi mislite o tome? Dal mislite da pretjerujem?
slicnu raspravu smo imali prije par mjeseci na nekom drugom topicu.
slazem se s tobom i mislim da je to nejavljanje krajnje nepristojno i nenormalno.
naravno, mnogi ovdje misle da pretjerujem.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 16:09   #230
Ovo za rođendan smatram krajnje neuljudnim. Ja javljam i kad dolazimo i kada ne, obavezno. Na pozivnicima ionako postoji kontakt mob roditelja s molbom da se nazove i potvrdi dolazak. Mene bi iskreno to jako povrijedilo.
mokidomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 22:29   #231
Quote:
SUNČAN DAN kaže: Pogledaj post
Poštovani roditelji,

nadam se da sam pogodila mjesto i da će moje pitanje odgovarati ovom forumu.
Imam kćer koja sad završava 4.razred. Odlična je učenica. Živimo u manjem mjestu pa je i učenika manje u razredu. Ima ih 13-tero. U 12.mj.slavila je rođendan. Nekako se potrefilo da su u tom četvrtom razredu slavili svi i da su svi svakome dolazili na proslavu. Ona to nije do ovog zadnjeg rođendana prakticirala, ali budući da su slavili svi, poželjela je i ona. Bila je uzbuđena, pisala je pozivnice. Na pozivnicama smo ostavili telefonski broj, za bilo koji slučaj, da nam se drugi roditelji mogu javiti. Nitko se nije javio i pomislili smo da će djeca doći. Od svih pozvanih došlo je troje. Bila je vidno razočarana. Ona je išla na svaki rođendan, a na njezin se pojavilo troje učenika i svo troje dječaci. Niti jedne "najbolje prijateljice". Nisam doznala što se dogodilo i zašto djeca nisu došla, no ja sad te roditelje s kojima sam bila u ok odnosu, ne mogu više gledati na isti način. Zamjerila sam im. Nisu se udostojili ni poslati sms, ništa, ko da je moje dijete manje vrijedno.
Što vi mislite o tome? Dal mislite da pretjerujem?
Teško je ovako procijeniti da li pretjeruješ. Ni meni ne bi bilo svejedno da prijatelji izignoriraju rođandan mog djeteta, ali ne mora tu vijek biti neke zle namjere. Kakvi su inače odnosi među djecom? Ti s roditeljima inače ne komuniciraš? Ni ti ni klinka niste pitali što se zapravo dogodilo?

Kod nas je nekako to javljanje bilo obavezno dok su klinci bili vrtićanci i dok su išli u igraonice. Sad su proslave često doma i javljanje je puno manje bitno. Desilo se i meni koji put da jednostavno zaboravim. A i od većih klinaca kakvi su ovi tvoji se očekuje da sami međusobno to iskomuniciraju. Što zapravo zna završiti i tako da pogube pozivnice, pa i zaborave na rođendane... Tako da uglavnom očekujem povratnu informaciju samo ako je rođendan takvog tipa da mi je bitan konačni broj djece. A i u tom slučaju se neki roditelji jave, za ostale provjeri klinjo ili nazovem ja i to je to, ne opterećujem se time.
onix is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 08:05   #232
Quote:
onix kaže: Pogledaj post
Teško je ovako procijeniti da li pretjeruješ. Ni meni ne bi bilo svejedno da prijatelji izignoriraju rođandan mog djeteta, ali ne mora tu vijek biti neke zle namjere. Kakvi su inače odnosi među djecom? Ti s roditeljima inače ne komuniciraš? Ni ti ni klinka niste pitali što se zapravo dogodilo?

Kod nas je nekako to javljanje bilo obavezno dok su klinci bili vrtićanci i dok su išli u igraonice. Sad su proslave često doma i javljanje je puno manje bitno. Desilo se i meni koji put da jednostavno zaboravim. A i od većih klinaca kakvi su ovi tvoji se očekuje da sami međusobno to iskomuniciraju. Što zapravo zna završiti i tako da pogube pozivnice, pa i zaborave na rođendane... Tako da uglavnom očekujem povratnu informaciju samo ako je rođendan takvog tipa da mi je bitan konačni broj djece. A i u tom slučaju se neki roditelji jave, za ostale provjeri klinjo ili nazovem ja i to je to, ne opterećujem se time.
i ja tako nekako mislim
4. razred su djeca cca 10 godina.
pretpostavljam da su se sami pozivali, i sami jedni drugima javljali da ce doci.
ono sto je isto vezano uz dob, kada jedan ne moze doci iz objektivnog razloga, ne dodje niti njegov najbolji frendjer jer ovaj nije dosao (a da prevenira nagovaranje roditelja i objasnjenje, nece rec roditelju da uopce je rodjendan)
i to je dob kada utjecaj roditelja zapravo slabi...


ono sto mi jos upada u oci, 12mjesec, kada ima raznih dogadjanja/putovanja (jel rodjendan bio za vrijeme skole ili nakon?), a bome i bolesti.
uz to, kada netko ne poziva cijeli razred 3 godine, onda je i 4.godinu drugima neobicno/novo i imaju vec nes drugo isplanirano (jer nisu ovo ocekivali)
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 08:49   #233
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
ono sto mi jos upada u oci, 12mjesec, kada ima raznih dogadjanja/putovanja (jel rodjendan bio za vrijeme skole ili nakon?), a bome i bolesti.
uz to, kada netko ne poziva cijeli razred 3 godine, onda je i 4.godinu drugima neobicno/novo i imaju vec nes drugo isplanirano (jer nisu ovo ocekivali)
i sve ovo navedeno nikako ne opravdava primitivizam ignoriranja necijeg poziva.
u vrijeme danasnje tehnologije i svih mogucih aplikacija neopisivo je lako kontaktirati slavljenika i reci da si bolestan/izvan grada/imaš drugih obaveza i planova/ne ides na rodjendane koji su u 12. mjesecu.
bez obzira na to koliko tko ima godina i da li kontaktira roditelj ili dijete.

sve ostalo je manjak kulture, sto god tko mislio o tome.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 09:55   #234
Možda je sa 6 mjeseci odmaka teško reći pretjerujete li ili ne kad zamjerate roditeljima djece koja nisu došla .
Meni bi bilo jasno da se nekako ta situacija riješila odmah nakon što djeca nisu došla (to su već velika djeca, očekivala bih da je maloj rekli zašto nisu došli, možda ne drugi dan,ali da su ipak o tome djeca i razgovarala).
Sad s tolikim odmakom i vjerojatno puno mogućnosti da se ipak sazna što se dogodilo, ne znam koliko bi me to zamjeranje moglo držati.
Ako je 13 djece u razredu, dovoljno je da dvoje-troje kaže da neće doći i da se njima priključi još koje dijete (jer mu najbolji prijatelj ne ide) i to vam je to. Možda su tom neodazivu prethodile kakve dječje svađe u koje vi odrasli i niste upućeni pa je tako ispalo.
Ja ne bih dizala frku (vjerojatno bih bila jako razočarana ,ali ne bih to baš rekla djetetu),ali bih o tome probala porazgovarati s djetetom da vidim što ono misli o situaciji i fokusirala bih se na njegov doživljaj svega.
Mislim da iz svega toga treba izvući neki zaključak za ubuduće.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 11:16   #235
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
i sve ovo navedeno nikako ne opravdava primitivizam ignoriranja necijeg poziva.
u vrijeme danasnje tehnologije i svih mogucih aplikacija neopisivo je lako kontaktirati slavljenika i reci da si bolestan/izvan grada/imaš drugih obaveza i planova/ne ides na rodjendane koji su u 12. mjesecu.
bez obzira na to koliko tko ima godina i da li kontaktira roditelj ili dijete.

sve ostalo je manjak kulture, sto god tko mislio o tome.
slazem se.
ali mi je isto tako, jako glupo za djecu od 10 godina rpozivat roditelje zato sto oni nisu javili.
jer dijete od 10 godina objektivno niti ne mora reci roditelju da je pozvano na rodjendan na koji nece ici, pa onda roditelj niti ne zna da nesto nekome mora nekad javiti.

(slazem se da treba djecu nauciti, da i kada ne zele ici na rodjendan da trebaju javiit da nece ici, ali mi je zaista glupo prozivat ih jer oni nisu poslali sms da dijete nece doci)

i ovo sto nightfall kaze.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 11:34   #236
naravno, ne mislim ni ja da to umjesto desetogodisnjaka trebaju obavljati roditelji.
fala bogu drkaju po mobitelima jos dok su u pelenama pa im s toliko godina brzinska poruka u nekakvoj grupi ne bi trebala predstavljati problem.
samo primjecujem da djeca itekako slijede obrasce ponasanja svojih roditelja pa buduci da smo mi okruzeni takvim "ignorantima" od najranije vrticke dobi, zaista se necu ni malo cuditi, a jos manje cu kriviti djecu, ako se netko od "najboljih prijatelja" jednostavno ne pojavi na proslavi desetog rodjendana mog djeteta bez mu ni be.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 12:49   #237
Quote:
onix kaže: Pogledaj post
Teško je ovako procijeniti da li pretjeruješ. Ni meni ne bi bilo svejedno da prijatelji izignoriraju rođandan mog djeteta, ali ne mora tu vijek biti neke zle namjere. Kakvi su inače odnosi među djecom? Ti s roditeljima inače ne komuniciraš? Ni ti ni klinka niste pitali što se zapravo dogodilo?

Kod nas je nekako to javljanje bilo obavezno dok su klinci bili vrtićanci i dok su išli u igraonice. Sad su proslave često doma i javljanje je puno manje bitno. Desilo se i meni koji put da jednostavno zaboravim. A i od većih klinaca kakvi su ovi tvoji se očekuje da sami međusobno to iskomuniciraju. Što zapravo zna završiti i tako da pogube pozivnice, pa i zaborave na rođendane... Tako da uglavnom očekujem povratnu informaciju samo ako je rođendan takvog tipa da mi je bitan konačni broj djece. A i u tom slučaju se neki roditelji jave, za ostale provjeri klinjo ili nazovem ja i to je to, ne opterećujem se time.
Prvo kad su dobili pozivnice bili su svi oduševljeni i svi su rekli da će doći. Kako se rođendan približavao tako su djeca odustajala (tak mi je kćer rekla). Što se dogodilo ja ne znam. Nisam pitala jer nisam imala priliku. Mi se podružimo prije i poslije roditeljskog. Znamo se svi već 4g.a i svoje dijete sam vodila kod svakog od njih na rođendan. Pretpostavljam da im ja nisam sjela ko osoba, pa nisu željeli svoju djecu meni slat. Velim, ne gledam ih više istim očima i napravila sam distancu od njih (kad se vidimo). Inače si je moja kćer dobra sa svima u razredu i nikad nikakvog problema s djecom nije imala.
SUNČAN DAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 12:51   #238
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
naravno, ne mislim ni ja da to umjesto desetogodisnjaka trebaju obavljati roditelji.
fala bogu drkaju po mobitelima jos dok su u pelenama pa im s toliko godina brzinska poruka u nekakvoj grupi ne bi trebala predstavljati problem.
samo primjecujem da djeca itekako slijede obrasce ponasanja svojih roditelja pa buduci da smo mi okruzeni takvim "ignorantima" od najranije vrticke dobi, zaista se necu ni malo cuditi, a jos manje cu kriviti djecu, ako se netko od "najboljih prijatelja" jednostavno ne pojavi na proslavi desetog rodjendana mog djeteta bez mu ni be.
Slažem se. Nisu djeca kriva, krivi su roditelji. I ja sam svojoj kćeri rekla da sad ni ona njima neće ići kad je zovu. Posebno me povrijedilo to što joj je jedna curica 10-tak dana nakon proslave donjela poklon. Kao da je poklon bitan, a ne njezino prisutstvo.
SUNČAN DAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 12:54   #239
Quote:
nightfall kaže: Pogledaj post
Možda je sa 6 mjeseci odmaka teško reći pretjerujete li ili ne kad zamjerate roditeljima djece koja nisu došla .
Meni bi bilo jasno da se nekako ta situacija riješila odmah nakon što djeca nisu došla (to su već velika djeca, očekivala bih da je maloj rekli zašto nisu došli, možda ne drugi dan,ali da su ipak o tome djeca i razgovarala).
Sad s tolikim odmakom i vjerojatno puno mogućnosti da se ipak sazna što se dogodilo, ne znam koliko bi me to zamjeranje moglo držati.
Ako je 13 djece u razredu, dovoljno je da dvoje-troje kaže da neće doći i da se njima priključi još koje dijete (jer mu najbolji prijatelj ne ide) i to vam je to. Možda su tom neodazivu prethodile kakve dječje svađe u koje vi odrasli i niste upućeni pa je tako ispalo.
Ja ne bih dizala frku (vjerojatno bih bila jako razočarana ,ali ne bih to baš rekla djetetu),ali bih o tome probala porazgovarati s djetetom da vidim što ono misli o situaciji i fokusirala bih se na njegov doživljaj svega.
Mislim da iz svega toga treba izvući neki zaključak za ubuduće.
Hvala vam na osvrtu. Nisam dizala frku ni onda, ni sada, već su me neke druge stvari koje su se dogodile neki dan u školi potaknule na razmišljanje, i sjetila sam se toga. Zanimalo me mišljenje drugih ljudi. Nadam se da razumijete.
SUNČAN DAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 13:03   #240
Quote:
SUNČAN DAN kaže: Pogledaj post
Slažem se. Nisu djeca kriva, krivi su roditelji. I ja sam svojoj kćeri rekla da sad ni ona njima neće ići kad je zovu. Posebno me povrijedilo to što joj je jedna curica 10-tak dana nakon proslave donjela poklon. Kao da je poklon bitan, a ne njezino prisutstvo.
e, ja ovo ne mogu, koliko god bi htjela.
on je toliko lud za rodjendanima i svi zivi ga zovu, tako da mu ja ne bi imala srca "zabraniti" odlazak na neciji rodjendan, koliko god mi bio odvratan postupak nejavljanja necijih roditelja u slucaju njegovog rodjendana.

a najteze od svega mi je bilo pustiti ga na rodjendan jednog klinca koji je tako lijepo izignorirao rodjendan mog malog da je to bila milina (tu mamu sam kasnije direktno pitala zasto bar nije javila da nece doci pa mi je samo bahato rekla da im "nije odgovarao termin").
da stvar bude bolja, doticni mali je slavio rodjendan 3 tjedna nakon mojeg, u utorak, od 8 do pol 10 navecer u mcdonaldsu
em sto mi zaista "nije pasao termin", em sto ne podnosim rodjendane u mcdonaldsu. ali uredno sam ga odvela.

jer sam glupa, naivna i staromodna pa razmisljam o osjecajima svog djeteta, kao i o osjecajima slavljenika, za razliku od njegovih egoisticnih roditelja.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:20.