Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.09.2007., 09:42   #221
Pa kad već nudiš posao, možeš ga besplatno postaviti na:

brisana reklama

Majstori će se tebi javiti na oglas sa svojim ponudama, a ti odaberi onog čija ti se ponuda najviše svidi.

Zadnje uređivanje fonemf : 07.02.2009. at 22:16.
Majstor Fantać is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2007., 14:53   #222
Kad sam prije 2 godine rušio zidove u novom stanu, djevojka mi je popizdila zbog prašine jer smo silom prilika morali useliti u taj stan (kasnili su sa gradnjom). Ali sve ti ustvari najviše ovisi o tome koliko imaš novaca. Ja nisam imao pa sam pljunuo u ruke i zvao staroga da mi pomogne.

A evo ti link na razne tvrtke koje se bave adaptacijama
brisana reklama

Zadnje uređivanje fonemf : 07.02.2009. at 22:17.
Majstor Fantać is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2007., 15:08   #223
Quote:
Majstor Fantać kaže: Pogledaj post
bla,bla,bla...
Kompa znam da je frka i da se nema za oglašavanje ali prekini više sa spamom
dajrakije is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2007., 15:14   #224
e neka si ga...jebote krusna mrva odem na forum za lezbace ovaj i tamo reklamira s nekim linkovima....odem na forum za polovnu gradu...i tamo reklamira...odem na forum za lutke za napuhivanje eto ga kru te nejeba i tamo reklamira....odem u opcinu....tamo njegovi plakati....odem ko susjeda na rakiju....na boci njegova reklama....odem ucrkvu...on drzi misu....meni dopizdi ja zapalim stojadina i odem na mjesec sa zenom na piknik...kad eno njega i gore....kupio bagre i otvorio firmu...i cijeli mjesec obljepljen plakatima....

p.s. ljudi njega neko placa
krule is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2007., 16:43   #225
Quote:
vekizg kaže: Pogledaj post
bok.
koje su firme povoljne a dobre. ili bi bilo bolje da zovem majstora po majstora? sve mora biti napravljeno uz račun.
hvala na pomoći!
Ne znam koja je firma dobra, ali nemoj ni u ludilu ugovarat s Dalip-interijerima, samo će ti sfušat, pobrat lovu i onda se praviti ludi kad reklamiraš da nešto nije dobro napravljeno.
Nastoj naći nešto preko stvarno dobre preporuke.

I želim ti puno love i živaca, trebat će ti.
__________________
faraway paradise

Zadnje uređivanje Tiare Flower : 12.09.2007. at 21:25.
Tiare Flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 08:54   #226
Quote:
tiare kaže: Pogledaj post
Ne znam koja je firma dobra, ali nemoj ni u ludilu ugovarat s Dalip-interijerima, samo će ti sfušat, pobrat lovu i onda se praviti ludi kad reklamiraš da nešto nije dobro napravljeno.
Nastoj naći nešto preko stvarno dobre preporuke.

I želim ti puno love i živaca, trebat će ti.
Daj mi reci od kud negativno mišljenje o Dalip Interijerima? Naime, bio je Dalip jednom kod mene, dostavio mi ponudu...zbog xy razloga nisam adaptirao stan, ali sam uzeo njegovu ponudu u razmatranje...pa me sad zanima zašto ti se čini loš...jer mi se njegov pristup čini dosta ozbiljan...

Hvala, M.
mcquinn is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 09:32   #227
Quote:
mcquinn kaže: Pogledaj post
Daj mi reci od kud negativno mišljenje o Dalip Interijerima? Naime, bio je Dalip jednom kod mene, dostavio mi ponudu...zbog xy razloga nisam adaptirao stan, ali sam uzeo njegovu ponudu u razmatranje...pa me sad zanima zašto ti se čini loš...jer mi se njegov pristup čini dosta ozbiljan...

Hvala, M.
Njegov je pristup ozbiljan, samo ima neozbiljne radnike. A radit će ti na žalost ekipa, a ne on lično.
__________________
faraway paradise
Tiare Flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 15:20   #228
P.S: Iliti, bolje da kažem, njegov je POČETNI pristup ozbiljan.
__________________
faraway paradise
Tiare Flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 15:21   #229
Da, očito da čovjek zna zavarati...

Iako sam do njega došao preko preporuka ljudi kojima je radio i koji su bili prezadovoljni...no naravno, sto ljudi sto ćudi.
mcquinn is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 15:25   #230
Quote:
mcquinn kaže: Pogledaj post
Da, očito da čovjek zna zavarati...

Iako sam do njega došao preko preporuka ljudi kojima je radio i koji su bili prezadovoljni...no naravno, sto ljudi sto ćudi.
Navodno su prije par i više godina (5-6-7 itd.) ljudi bili jako zadovoljni, ali navodno u zadnje vrijeme ima sve više problema u poduzeću, pa posao - jasno - glajza. I ja sam to isto čula kao i ti da su ljudi prije bili jako zadovoljni, ali po novom da ima sve više nezadovoljnih, tj. da je situacija sad drukčija nego prije.
__________________
faraway paradise
Tiare Flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 08:50   #231
Quote:
vekizg kaže: Pogledaj post
bok.
trebao bi savjet nekoga tko ima iskustva s time. stan je u zgradi staroj 70-ak godina. veličina je 35m2. treba promijeniti električne instalacije, vodovodne cijevi+premjestiti kupaonicu, srušiti neke zidove, uvesti plinsko centralno grijenje, srediti parket i pomaljati sve. to je ugrubo sve, i nije baš malo
razmišljamo da nam to sve napravi neka firma koja se time bavi. kakva su vaša iskustva sa takvom adaptacijom. kolko ta šala košta, i koje su firme povoljne a dobre. ili bi bilo bolje da zovem majstora po majstora? sve mora biti napravljeno uz račun.
hvala na pomoći!
Pogledaj na www.miljan.hr, oni se bave adaptacijama stanova
dxer is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 10:22   #232
Kao prvo. Nemoj raditi ništa, ako nemaš na milimetarskom papiru konkretan plan i nacrt onoga što želiš raditi sa svim razmještajem i položajem instalacija i namještaja. Jer će ti inače majstori napraviti onako kako tebi sigurno ne odgovara.

Isto tako raspitaj se za cijene materijala koje ćeš koristiti. Naravno da nećeš moći izračunati sve u kunu ali ćeš barem biti bolje informiran.

Razmisli si o tome što možeš napraviti sam i da li ti se to isplati. Ako već misliš nešto rušiti, isto tako možeš i ištemati šliceve za elektro i vodovodne instalacije, pa će te radovi u tom segmentu koštati manje. U plavim oglasima možeš naći masu brojeva ljudi koji odvoze šutu. Barem se ovdje ne moraš brinuti o kvaliteti usluge. Možeš prišparati na masi stvari, ali neka ti ne bude žao utrošiti vrijeme na planiranje, jer sam vidio masu slučajeva kad ljudi rade stihijski i bez plana, i onda potroše masu love a nikada ne dovrše to što su započeli, jer nikada nisu definirali kako treba izgledati njihov dom kada bude sve gotovo.

Ja sam godinu dana planirao preuredjenje stana, raspitivao se za cijene materijala i rada, tehnologiju gradnje, konzultirao se sa statičarem itd.
Definirao sam redosljed radova, što je izuzetno bitno.

Kompletna adaptacija s rušenjem zidova, popravljanjem špaleta, promjenom elektroinstalacije, postavljanjem pločica u kuhinji, montažom knaf pregrada, vodoinstalaterskim radovima, montažom unutarnje stolarije, montažom i demontažom kuhinje, malanjem sve stolarije i zidova, te finiširanjem tipa ukrasnih lajsni isl. Trajalo je ne više od mjesec dana. Kupaonicu i centralno osim jednog radijatora nismo radili.
Većinu smo napravili sami, nakon posla, vikendom i 10 dana godišnjeg, osim zidarskih radova, parketa i vode. Za to sam angažirao majstore, koji su došli uvijek u dogovoreno vrijeme. Nisu bili najjeftiniji, ali su zato svoj posao obavili profesionalno i u dogovorenim rokovima.

Plan je najbitniji, i izbor majstora.
__________________
Z
zoranp is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 14:13   #233
Quote:
dxer kaže: Pogledaj post
Pogledaj na www.miljan.hr, oni se bave adaptacijama stanova
Skuuuup. Nama su ponude bile od 20-35000 kn, a njegova je bila 65000.
__________________
...
Što sam stariji to sve više znam, a sve manje mogu.
MadVlad is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2007., 08:15   #234
Adaptacija kuće

Bacila sam oko na jednu staru kamenu kuću na Krku. U relativno je lošem stanju i bit će tu puno posla, ali kako nisam stručnjak, molila bih par savjeta.

Kuća ima "konobu"/podrum/prizemlje i to na tvrdoj kamenoj podlozi i ima jednu etažu. Stopovi su (i dolje i gore) dosta niski, što bi značilo da treba ili malo ukopati podrum (hmm, ne znam koliko je moguće zbog kamena ispod i temelja), ili srušiti pod između podruma i prve etaže i podignuti malo krov Tj. izbaciti tavan tako da krov bude direktno iznad etaže (kao u potkrovlju)...

No da sad ne duljim, zapravo me zanima koga bi trebala angažirati za početak: arhitekta? Statičara? Koliko to košta??

Treba li mi građevinska i lokacijska dozvola ako planiram npr obnoviti krov i terase, ali ne i bitno mijenjati vanjski izgled kuće?

Smije li većinu radova obavljati moj svekar ili moram angažirati neku firmu/ izvođača bar za ove bitnije radove (ukopavanje, krovište, podovi) - radi opasnosti od urušavanja i da li moram i za ovakve radove imati nekog tko će nadzirati radove?
loonalee is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2007., 17:44   #235
Prvo i osnovno - zovi DOBROG građevinca!!!
On će ti detaljno pregledati kuću i reći što je točno potrebno i moguće napraviti. Zatim tek zovi arhitekta.

Naime, adaptacija je poprilično tricky stvar, jer je:
a) skupa
b) komplicirana
c) dugotrajna.

Kod kamenih kuća je najvažnije da saniraš krov (odnosno - ako kuća ima loš krov koji je prokišnjavao kuću nemoj ni kupovati), jer se između velikih kamenih bolokova nalazi sitni šljunak kojeg kiša (ako krova nema ili je loš) potpuno ispere.Što znači date zidove moraš srušiti, jer samo što se nisu raspali!!!
Ako su pak zidovi donekle ok, trebat ćeš posebnog majstora da ih fugira. itd. itd. Nadalje, što je s vodom, septičkima, strujom??? Stare kuće većinom nemaju kupaonice niti odvode. itd. itd. itd.

Lako za konobu i dozvole (ne trebaju ti).

Nego - NE KUPUJ NIŠTA PRIJE NEGO ŠTO SE KONZULTIRAŠ S GRAĐEVINCEM!!!
__________________
A census taker once tried to test me. I ate his liver with some fava beans and a nice Chianti.
Laa Laa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2007., 22:13   #236
ali pazi da razgovaraš sa dipl. ing. građevine a ne zidarom sa srednjom školom upitnog znanja, (susrela sam ih svakakvih)

osim sanacije zidova i krova, instalacija .. stare kamene kuće nisu izolirane protiv kapilarne vlage (penje se po zidu iz tla ka kad staviš suhu spužvu na lokvu)
vlaga neće biti vidljiva sve dok je zid suhozid (brzo se suši, ali nije statički siguran na jači potres), no ako se doda betona .... onda bi se mogle vrlo brzo pojavljivati fleke od vlage
postoje načini sanacije tog problema, ali nisu jednostavni, najbolje je injektiranje posebne hidrofobne smjese u zid odmah iznad tla ... komplicirano

možeš odmah otići do arhića da ti ujedno napravi i unutarnje uređenje (da izvučete maksimum iz prostora) - kad kupiš kuću

ako ne podižeš krov ili ne širiš terasu (ili dodaješ) ne trebaš dozvole
McGrubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2007., 12:04   #237
obnova stare kuće zahtijeva puno više novaca i vremena od gradnje nove, ako se tebi sviđa taj stil-starinski onda dobro.
imam veliko iskustvo u gradnji, kupoprodaji .... kod kupnje starina ne samo da platiš zemljište na kojem se nalazi kuća, već platiš i kuću koju najčešće moraš srušiti i sagraditi drugu, ljudi kažu pa netreba platit kom. naknadu ... to je nekakvih cca 100 000 kn što je zanemarivo kada gledaš cijenu zemljišta i/ kuće sa istom kvadraturom terena na tom području.

sretno!!!

LUCIA@CRV is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2007., 12:08   #238
Mislim da je moguće dobiti subvenciju od države za obnovu starih kamenih kuća i možeš dobiti namjenski poticajni kredit za turizam, ukoliko je želiš urediti kao bi je iznajmljivala.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2007., 12:22   #239
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Mislim da je moguće dobiti subvenciju od države za obnovu starih kamenih kuća i možeš dobiti namjenski poticajni kredit za turizam, ukoliko je želiš urediti kao bi je iznajmljivala.
da ali na kod nas!!!!
probaj u nekim bogatijim sjevernoevropskim državama!!
LUCIA@CRV is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2007., 12:52   #240
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Mislim da je moguće dobiti subvenciju od države za obnovu starih kamenih kuća i možeš dobiti namjenski poticajni kredit za turizam, ukoliko je želiš urediti kao bi je iznajmljivala.
Aahahahahahahaha, dobra!

Kamene kuće zaista nitko ne želi kupovati nit uređivati, trebalo bi ljude potaknuti malo...
__________________
A census taker once tried to test me. I ate his liver with some fava beans and a nice Chianti.
Laa Laa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:43.