Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.04.2008., 10:06   #81
e da i da dodam neki svoj opći dojam, nakon jedno 4-5 odlazaka tamo, dakle uz svu pozitivnu vibru koju gajim prema tom mjestu, posebno u odnosu na Đuru, moram priznati da su mi spori i zmotani. Ne znam uopće kako uspijevaju rješavati rush hour (ja dolazim u kasnim popodnevnim satima pa čekam sto godina) i ono zeleno (za koje mi nitko neće reć kak se zove ) daju u mikročesticama pretpostavljam po naputku gospođe.
zuko is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 11:26   #82
Quote:
zuko kaže: Pogledaj post
i ono zeleno (za koje mi nitko neće reć kak se zove ) daju u mikročesticama pretpostavljam po naputku gospođe.
pasta od wasabija pretpostavljam
undercover is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 11:48   #83
e hvala
zuko is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 12:29   #84
Quote:
undercover kaže: Pogledaj post
pasta od wasabija pretpostavljam
Upravo to! Wasabi pasta- ljutkasta poput hrena, na neki profinjeni način..
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 13:27   #85
hm, evo da napišen impresije od drage mi frendice koju sam tamo poslao, kad neće ona (a čita!)

dakle ostala je skanjena lošom uslugom kaže neki bucmati tip za blagajni je bio krajnje neljubazan i vidno napušen/pijan/šta već, pitala ga je nešto, nije baš bio od riječi...tako da je pokupila suhi i otišla, te me nazvala žaleći se

đura je bija simpatičan, tamo iza zavjese
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 13:39   #86
krajnje neljubazan i vidno napušen/pijan itd. je najvjerojatnije sin od gospođe, budući su vrlo slični, i da, ostavlja katastrofalan dojam
Ako čitate ovo, držite obitelj, dalje od dućana
zuko is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 14:31   #87
hahahaahha, taj bucko je moj freeeend.
ma ja probala sushi samo na otvorenju...nekak mi se ne ide, a svaki dan prolazim pokraj...kad bih barem znala kad nje nema...
Innocent is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 15:07   #88
ma dobio sam motivaciju da si doma napravim sushi.
samo mi fale sastojci, volju imam

Samo da ne gledam babu.
Mladenac is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 16:23   #89
@mladenac

jučer sam kupija dimljena lososa od trentona, ovo mi je isto prostrujalo kroz glavu... svejedno ću posli posla skoknit po veliku porciju
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 18:42   #90
Gdje mogu kupiti wasabi pastu i koja je otprilike cijena?
Uzela bi od Manzokua dosta komada za počastit frendice doma, soja sos imam već, samo mi fali pasta.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 19:31   #91
Imas u Billi. 20-ak kuna.
Ondje mozes naci i dzumbir, iako nije ni do koljena ovom iz Manzokua.
kaeovo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 20:02   #92
Quote:
kaeovo kaže: Pogledaj post
Imas u Billi. 20-ak kuna.
Ondje mozes naci i dzumbir, iako nije ni do koljena ovom iz Manzokua.
jel ima još negdje za kupiti taj đumbir osim u Billi.....neki dobar....ovaj u Manzoku je preodličan....možda se kod njih može kupiti....ili možda zna netko od kuda nabavljaju....

u Konzumu i Getrou nema.....
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 21:54   #93
wasabi se neko vrijeme mogao kupiti u mercatoru a ima ga i u bio&bio. u ducanima se prodaje u tubici, a u bio&bio konzervica praha koji se mijesa s vodom - mislim da u restoranima koriste takav (bar po konzistenciji bih rekla).

ista stvar je i s djumbirom.
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 23:18   #94
billa sam maloprije u billi i intersparu....imaju sve za napraviti sushi --> proizvođač je Blue Dragon, China....cijene su otprilike....

sushi riža --> 25 kn

đumbir --> 38 kn

wasabi pasta --> 25 kn

ona alga traka za zamatanje sushia (paket) --> 30 kn

rižin ocat --> 30 kn

soja umak --> 30 kn

štapići --> 10 kn
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 23:37   #95
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
jel ima još negdje za kupiti taj đumbir osim u Billi.....neki dobar....ovaj u Manzoku je preodličan....možda se kod njih može kupiti....ili možda zna netko od kuda nabavljaju....

u Konzumu i Getrou nema.....
Pa možete ga sami ukiseliti ... kupite svježi (pazite da je svježi i sa puno soka), narežite ga na listiće i ukiselite kao kisele krastavce. Bit će i bolji nego u Manzoku
Martinn is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 00:20   #96
Tesko da ce biti bolji od onoga u Manzokuu jerbo djumbir iz Manzokua sprema majka sushi-majstora.

I tekucina u kojoj se djumbir paca mora sadrzavati secer i rizin ocat.
A riza za sushi iz Bille je preskupa. Moze se komotno zamijeniti rizom "Zlato polje".
kaeovo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 03:00   #97
Quote:
Martinn kaže: Pogledaj post
Pa možete ga sami ukiseliti ... kupite svježi (pazite da je svježi i sa puno soka), narežite ga na listiće i ukiselite kao kisele krastavce. Bit će i bolji nego u Manzoku
našla sam recept na netu za to napraviti...al kad god bi gledala đumbir za kupiti, meni to sve isto izgleda....kak znam da je svježi ...jel treba biti tvrd, mekan, veći, manji.....kak znati koji kupiti ...
jer ovo u billi i intersparu je preskupo za onu mini teglicu (145 g)....meni bi to bilo za 3 dana....

Quote:
kaeovo kaže:
I tekucina u kojoj se djumbir paca mora sadrzavati secer i rizin ocat.
ma budem i to kupila...bar sad znam gdje imaju sve sastojke....pa si budem tog puno napravila....jer obožavam đumbir
valjda bude uspješno....
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 09:14   #98
Jučer navečer u manzoku je stigao svježi losos iz norveške, danas idem na pravi sushi, ne s dimljenom ribom.
tamo bio, pa vidio ribicu.

i aždaja je bila dobre volje

za sushi se koristi riža kratkog zrna, ne treba vam nikakva posebna riža.
jedino kaj su neke vrste zrne kratkog zrna ljepljivije, pa lakše napraviti
Mladenac is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 09:22   #99
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
našla sam recept na netu za to napraviti...al kad god bi gledala đumbir za kupiti, meni to sve isto izgleda....kak znam da je svježi ...jel treba biti tvrd, mekan, veći, manji.....kak znati koji kupiti ...
jer ovo u billi i intersparu je preskupo za onu mini teglicu (145 g)....meni bi to bilo za 3 dana....
Imaš u Mercatoru svježeg đumbira, a ima ga i drugdje.

S njim nema previše problema, treba biti tvrd i to je to; poprilično je izdržljiva zvjerka taj đumbir, jer nije da se radi o dinji ili šljivi, pa da tako lako omekša. Dakle, u napad na svježi đumbir.
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 10:06   #100
Bio jučer. Uređenje je mrak. Sushi je baš fin. Dečki su prilično uslužni. Baba je iritantna samom svojom pojavom iako nije baš nešto bila aktivna... ali je osjetila potrebu jednom od dečkiju objašnjavati kako da mi izbroji faking kusur! Ne vjerujem koja je to luđakinja.
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:41.