Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Zdravlje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.10.2014., 18:00   #3561
Victory, potpis! :klap:
mopsica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2014., 20:44   #3562
totallyaria, kuji se vadi maternica sa plodovima.

poznaničinu cc je uspio na prvo tjeranje spariti staf. štenci bi bili u tipu bandoga, znači sasvim udomljivi, no ona ju je po savjetu veterinara sterilizirala četiri tjedna nakon parenja i tražila da vidi i pobroji plodove. kaže da su u toj dobi vodenjaci sa plodom bili veličine malo manje od ping-pong loptice (a ne radi se o malim pasminama) i unutra je zametak koji ni ne sliči na psa. 15 komada punih vodenjaka. vet joj je rekao da su tada toliko nerazvijeni da ni ne osjećaju bol. tek u drugom mjesecu skotnosti kuje dolazi do naglog razvoja tako da je kod kuja koje će okotiti jako bitno da se to ne desi ni par dana ranije zbog moguće nedonošenosti. uglavnom, razvoj psećeg embrija nije pravocrtan, prvi mjesec su zametci, ne štenci.
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2014., 22:58   #3563
Uf, teska tema. Slazem se sa svim sto je Victory napisala, AKO se radi o ranoj skotnosti kada su to jos, kako je pikuli napisala, zametci.

Medutim, cula sam za sterilizacije koje su radene u visokoj skotnosti, maltene pred okot i moram priznati da ne vidim nikakvu razliku izmedu toga i kante vode nakon okota!? Ne kuzim kako to nije zabranjeno?
patience is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2014., 13:24   #3564
Quote:
patience kaže: Pogledaj post

Medutim, cula sam za sterilizacije koje su radene u visokoj skotnosti, maltene pred okot i moram priznati da ne vidim nikakvu razliku izmedu toga i kante vode nakon okota!? Ne kuzim kako to nije zabranjeno?
Ovo ni meni nije jasno i zaista razlike nema... Užas. Mada ja ne bi imala srca ni u početku skotnosti to napraviti... Ali, 100 ljudi, 100 ćudi...
__________________
Nema slobode bez odgovornosti.
V e n t u s is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2014., 18:25   #3565
Meni je taj "pseći abortus" prestrašan sam po sebi, ali još mi jedno nije jasno..ne znamo na kojoj razini svijesti su psi, ali kuja mora znati da je skotna. Em hormoni, em instinkt, nagoni za prokreacijom i sačuvanjem..nečeg mora biti svjesna. I sad, kad joj se to napravi, tko zna kako joj se "šteti", koliko to utječe na psa..čas skotna, čas potpuno sterilizirana

Ali da, slažem se, "bolje" i to nego da ih se utapa u kanti vode (mada kao Patience ne vidim razliku između toga i sterilizacije u visokom stupnju skotnosti), ali onda ako ćemo tako, bolje i eutanazija, ukoliko ih nikako ne možemo udomiti, nego da ih pustimo da se psihopati iživljavaju nad nedužnim bićima Ili da gladuju do kosti i polako umiru...to je valjda "birati između dva zla"..I nadam se da će takvih slučajeva biti što manje!
TheAria is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2014., 20:56   #3566
Imam macu koja je naručena na sterilizaciju u ponedjeljak ujutro. E sad, veterinar mi je rekao da ništa ne smije jesti od nedjelje popodne. Kako da to izvedem kad je maca ispred kuće? Ona šeta oko kuće, odlazi i dolazi,ali spava svaku večer u kućici sa mojim psom (maltezerom). Da li da ju stavim u transporter u nedjelju popodne..ali izludit će u njemu do ponedjeljka ujutro. U kuću ju inače ne puštam. Mogu ju eventualno zatvoriti u kupatilo i staviti joj tamo nekakvu posudu s pijeskom. Ali tako mi je žao, mislim da će to za nju biti sve jedan veliki šok. Ili da se pouzdam da nije ništa našla za jelo oko kuće pa ju pustim vani do ponedjeljka ujutro...
supergirl1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2014., 21:04   #3567
zatvori je kad padne mrak. najbolje u stan sa vama. vi i pas večerajte ranije, da se ne osjeća kao jedanaesto prase.
sigurno će joj promjena rutine biti šok, ali šok je i odlazak vetu. prežive oni to bez trauma. bolje tako nego da pod anestezijom povrati i aspirira sadržaj od kojeg se može ugušiti.
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2014., 22:37   #3568


Mačka mi je danas bila na sterilizaciji..i već je 3 puta povračala..jel to normalno ili da se zabrinem?

Kad sam drugu macu donijela sa sterilizacije nije nijednom povračala pa mi je to sad čudno
__________________
...tu,solo tu...

A M N E S I A
Anayi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2014., 01:04   #3569
Plutonia, post ti je prebačen na temu Neobično ponašanje mačke.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2014., 06:53   #3570
Quote:
Anayi kaže: Pogledaj post


Mačka mi je danas bila na sterilizaciji..i već je 3 puta povračala..jel to normalno ili da se zabrinem?

Kad sam drugu macu donijela sa sterilizacije nije nijednom povračala pa mi je to sad čudno
Znaju reagirat cak i gadnim povracanjem na anesteziju tako da je vjerojatno normalno.
...Luciferka... is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2014., 10:52   #3571
Hvala na odgovoru,jako sam se zabrinula..danas ne povrača samo što još ne želi jesti ni piti..dali je to normalno?

Ova druga je odma jela i pila..
__________________
...tu,solo tu...

A M N E S I A
Anayi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2014., 16:03   #3572
Quote:
Anayi kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru,jako sam se zabrinula..danas ne povrača samo što još ne želi jesti ni piti..dali je to normalno?

Ova druga je odma jela i pila..
Ne reagira svako isto. Jedna zivotinja ce odma bit ko da nis nije bilo, a drugoj ce trebat nekoliko dana da profunkcionira.
Jako je tesko ista tvrdit na ne vidjeno ali da ima zivotinja koje nece odma drugi dan jest i pit - ima.
U svakom slucaju joj daj po malo vode na spricu (jos bolje juhe ili razmocene recovery konzerve) da ne dehidrira.

Edit: naravno, ako ti se cini da je problem veci nego samo muka od anestezije odi do veterinara da ju pogleda.
...Luciferka... is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2014., 18:05   #3573
Evo tek malo prije je nešt malo pojela i pila vodu..jako malo ali eto glavno da je.

Hvala ti na odgovorima
__________________
...tu,solo tu...

A M N E S I A
Anayi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 17:01   #3574
Treba li kujici poslije sterilizacije s nečim mazati ranu?
Jučer je sterilizirana i vet mi je dao neki sprej za dezinfekciju ali kad ja to pošpricam onda je valjda peče i ona to liže hoće se češat.
Kad to poliže onda je mirna ko bubica e sad neznam dal da sprejam sa tim ili da ništa ne stavljam'
Rana izgleda uredno,prvi dan je malo krvarilo ali danas više ne.
yopa1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2014., 08:12   #3575
Moja je jucer sterilizirana i meni je vet rekao da nicim ne mazemo i nista ne diramo. Medjutim, nocas se isto lizala, pokusala sam je odgovoriti i namjestiti u polozaj da to ne radi, ali zarezi na mene cim joj krenem maknuti glavu od rane Probala sam je i pokriti, ali svuce dekicu i nastavi po svome.
orangecounty is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2014., 09:15   #3576
Quote:
orangecounty kaže: Pogledaj post
Moja je jucer sterilizirana i meni je vet rekao da nicim ne mazemo i nista ne diramo. Medjutim, nocas se isto lizala, pokusala sam je odgovoriti i namjestiti u polozaj da to ne radi, ali zarezi na mene cim joj krenem maknuti glavu od rane Probala sam je i pokriti, ali svuce dekicu i nastavi po svome.
Ja sam prvu noć dežurala nad Yukijem, ali onda sam obukla bokserice i nije više mogao doći do rane, tako da su problemi bili rješeni.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2014., 07:20   #3577
Mene sad nesto drugo brine. Kakala je prvu vecer nakon zahvata, i to manje, ali tvrdo, ne znam ni sama kako je uspjela. To je bilo u cetvrtak navecer. Otad vise nije, a znam da mora, jucer ujutro se u 2-3 navrata namjestala i probavala i nije uspjela. Iza 8 cu svakako zvati veta, ali me zanimaju i tudja iskustva po tom pitanju.
orangecounty is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2014., 15:15   #3578
Jel 1000-1500 kn pretjerana cijena kastracije psa od oko 5kg kojem se jedan testis nije spustio? Radi se u inhalacijskoj anesteziji. Pitam jer ne znam kako se cijene kreću. Znam da je skuplje kod ovakvog zahvata i kad se radi o inhalacijskoj
__________________
..spusti svetla, oduzmi gas.. smešnih stvari se bojimo..
juventa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2014., 15:20   #3579
Quote:
juventa kaže: Pogledaj post
Jel 1000-1500 kn pretjerana cijena kastracije psa od oko 5kg kojem se jedan testis nije spustio? Radi se u inhalacijskoj anesteziji. Pitam jer ne znam kako se cijene kreću. Znam da je skuplje kod ovakvog zahvata i kad se radi o inhalacijskoj
Mislim da je to normalna cijena, ali svakako kontaktiraj nekoliko vetića.
Redovna kastracija bez inhalacijske je oko 500 (bila prošle god), ali znam kad sam zvala vetiće da su mi govorili da je s inhalacijskom oko 1000-1200.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2014., 15:35   #3580
Quote:
Angelsss kaže: Pogledaj post
Mislim da je to normalna cijena, ali svakako kontaktiraj nekoliko vetića.
Redovna kastracija bez inhalacijske je oko 500 (bila prošle god), ali znam kad sam zvala vetiće da su mi govorili da je s inhalacijskom oko 1000-1200.
pa da, dosta je skuplje. zvat ću još neke vetiće, ali mislim da ću kod ovoga jer sam čula uglavnom pozitivna iskustva, a oni sve zahvate rade u inhalacijskoj anesteziji. pa koliko onda plate ovi čiji je pas 50 kg?
__________________
..spusti svetla, oduzmi gas.. smešnih stvari se bojimo..
juventa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:17.