Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.03.2011., 13:08   #61
Quote:
phazing kaže: Pogledaj post
Ispravi me ako griješim, ali čini mi se da je mare2406 napisala da se stavi par kapi tekućeg sapuna. Dakle, to nisi stavljala? Ja se nisam usudila to isprobati upravo zbog tog sapuna jer vidim da mi ti najobičniji deterdženti i sapuni izazivaju pogoršanje. Inače, ja sada mažem Zagrebačkim melemom i recimo da držim to čudo pod kontrolom.
Ne, nisam uopce stavljala sapun u to niti etericna ulja u sapun, samo sam to nakapala u mlaku vodu i onda u tome namakala ruku.
achernar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2011., 21:48   #62
Ok, znala sam da je alergija, ali nisam znala da se ovako zove...

I malo mi je lakše kad vidim da se ipak netko izliječio .

http://www.blog.hr/print/id/1627838349/dishidroza.html

74,2% pacijenata bilo je pozitivno na razne kontaktne alergene (jedan ili više pozitivnih kožnih testova).
Ovi su alergeni (padajućim redom) bili: nikal, gel za tuširanje, krom, mirisi, šamponi, peruanski balzam, lanolin, kobalt, thiuram, lauril sulfat, parafenilendiamin, svježi duhan, formaldehid, parabeni i oktil galat.

Iako mislim da kod mene još nije strašno i da sam daleko od akutne faze... I pokušat ću sa eteričnim uljima i namakanjem
__________________
...black lipstick stains her glass of red wine...
Skura is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2011., 11:26   #63
Evo pridružujem se temi.........

Već 3 mjeseca imam to čudovište na dlanu lijeve ruke, a zadnjih mjesec i pol dana i na desnoj.

Svrbi, peče, zateže............sad su mi već duboke pukotine i to je užas.

Prestrašno mi je kad moram prati ruke.........a jel", koliko god to trebamo izbjegavati, nekada se jednostavno mora, ha, ha.

Mislim da će mi lijeva ruka uskoro postati neupotrebljiva.

Što se lijekova tiče, mazala sam diprogentom a sad Belobazom..........ne pomažu apsolutno ništa. Uz njih koristim Uriage-ovu Barieraderm, koja stvara zaštitni film na koži i pospješuje zacijeljivanje, ali ne vidim nikakvog učinka. Ta glupa krema je koštala fcking 200kn.

Uskoro idem opet dermatologici, vidjet ću šta će reći.

I da se požalim, na prošloj kontroli, nakon mjesec dana mazanja Diprogentom, koja kako sam napisala nije ništa pomogla, stanje mi se još pogoršalo.........dermatologica mi je komentirala da kako mi se to opet tako sve otvorilo, kao gleda me ispod oka, ja sam kriva jer sam to raščešala........ili neznam ni ja šta.

Meni se tako veliki mjehuri stvaraju i kad puknu ostaju duboke rane........pa nisam ja kriva što su mi se stvorile te pukotine. A ionako me najviše svrbe rubni dijelovi procesa gdje su mi hrpe sitnih mjehurića........ovo u sredini gdje su veliki me boli i peče i zateže............

Ma neznam, to je prestrašno................već me ljudi s zgražavanjem pitaju a kaj mi je to..........

Baš me zanima šta će reći na novoj kontroli.
unique is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2011., 16:09   #64
Upravo sam pročitao cijelu temu (po stoti put) i čudim se da nikad nisam ništa komentirao ... i ja se mučim s tim sranjem već 15-tak godina, i to od kad sam prestao pušiti ??? Većina mojih iskustava se podudara sa većinom već napisanog (kremice, masti, glupi dermatolozi i sl.) pa bih iznio par svojih iskustava koja nisam zapazio kod vas ostalih ... Moj prestanak pušenja, vjerojatno je izazvao stres, koji je bio okidač ... no, meni nije počelo na dlanovima nego na šakama s gornje strane ... to onda ne budu baš mjehurići, jer koža brzo puca, nego više onako neke ranice koje svrbe i teško zarastaju ... i sad, pazi ovo, nakon par godina jebade s tim, jednom mi je palo napamet, kako to da mi se to ne javlja na dlanovima (ko da sam u "deja vu" imao sliku tih dlanova) i onda je počelo ovo što vi pišete tako da sam i ja uvjeren da je stvar "u glavi" ... i kao dijete sam imao godinama nešto slično, ali je prestalo sa pubertetom i javilo se opet u 36. godini ... alergičan sam na sve i svašta, a imam problema sa kožom i na drugim mjestima, leđa me od znoja po ljeti, dok vozim, znaju izluditi, kad se raščešem, osip mi izbije po cijelom tijelu ... i na tabanima sam imao i to najgore, kako je netko napisao, cijedilo se ko iz spužve ... ali to je bilo prije 10-tak godina, i trajalo godinu-dvije ... a po dlanovima stalno ... ničim posebnim nisam izliječio tabane, jednostavno je prošlo, ponekad se pojave mjehurić-dva, ja ih jednostavno ignoriram i to prođe ... bio sam plivač godinama (i sad rekreativno) i jedan uvaženi dermatolog mi je rekao da su sva ta sranja od klora ... eto, drago mi je da tema ide, pa možda od sto iskustava svatko nešto nauči ...
__________________
Ptica leti, riba pliva, čovjek trči ...
emiliano is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2011., 16:27   #65
Zaboravio sam još par stvari napisati, jako je nezgodno što okolina ne shvaća i nema razumijevanja, evo, čak i moja vlastita žena zna mi reći "pa šta ne odeš doktoru da ti da nešto" a o kvartovskim prodavačicama kad vam vraćaju "kusur" da i ne govorim već znam napamet koja stavlja na pult pa idem kod njih ...
__________________
Ptica leti, riba pliva, čovjek trči ...
emiliano is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2011., 08:56   #66
Meni je ove godine dosta dobro.Imam crvenilo,mjehurice i malo mi se koze ljusti no sve je to mila majka prema godinama unazad. Ja se tvrdoglavo drzim tocanja ruku u mojoj mjesavini iako sam kad je bilo kriticno stavljala i jabucni ocat u nju. Do danas sam ovu godinu progurala bez kostikosteroida i ja sam zbog toga sretna. Meni ovo djeluje. Nadam se da ce ili jos nekome pomoci ili cete naci vlastitu pomoc jer znam koliko je ta boljka odvratna.
Maremonti is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2011., 12:59   #67
Dishidroza je psihodroza

Dishidroza je kronična nezarazna bolest kože, ponajčešće dlanova i tabana, nepoznatog uzroka. Glavni simptom su mjehuri napunjeni prozirnom tekućinom koji putuju prema površini kože i pucaju stvarajući lihenificirajući izgled. Relativno je česta (1 /5.000), dokazana je povezanost s naslijeđem i pušenjem cigareta.

Radi se višeuzročnom poremećaju a glavni okidač je emocionalni stres.

Obzirom se ne zna uzrok - ne postoji niti efikasan lijek!

U nekim slučajevima i manjim uzorcima, otkrivena je kontakta povezanost s alergenima, niklom (kožna obuća), antibakterijskim sapunima, alergenima iz hrane (soja, kava, čokolada...) kao i korelacija s bolestima probave...unatoč relativno velikom broju istraživanja, još uvijek nemamo lineranu korelaciju s nekim vanjskim uzrokom.
---
Dokazano ne djeluju: nikakve masti, šamponi i kreme ma koliko bile skupe i hvaljene.
Moj pristup nakon 10 g. isprobavanja:
- najvažniji je unutarnji mir i ako sam relax onda dishidroze nema

Kada bolest eruptira:
1. sterilnom iglom probušim mjehure da tekućina iziđe vani
2. osušim kožu i izbjegavam vlagu bilo koje vrste (pamučne čarape)
3. pored kreveta imam pravo maslinovo ulje i prije spavanja namažem zahvaćena mjesta
Eruptivna faza nestaje nakon par dana, ostaju ljuskice i egcem koji me ne smetaju.

Ovim jednostavnim pristupom uspio sam izbjeći frustracije i kortikosteroide skoro 10.g. Nedavno je potvrđena studija o Niklu (štavljenje kože) pa sam prestao kupovati kožne cipele i ako bude efekta, rado ću vas obavijestiti.
grgurmali is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2011., 09:40   #68
Ja sam busila mjehurice i zavrsila mjesec dana u zavojima. Meni reakciju izaziva znoj, samponi ljeti, rajcice i kovanice. To sam primjetila ali ima jos toga. Budem nervozna kad pocne akutna faza, ne prije.
Maremonti is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2011., 21:47   #69
grgurmali ovo je sve istina. Nikakve masti, kreme, ništa. Ne funkcionira. Funkcionira jedino opuštanje, smirivanje i nekakav balans. Ja sam po prirodi dosta nervozan tip i teško mi je kontrolirati se od nervoze, ali kad god nemam ispita/doma sam/ne zamaram se, tada je stanje bolje. Dotad jedino možete održavati kožu od pucanja i ostalog maslinovim uljem, melemom i sl.
phazing is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2011., 22:01   #70
sasvim slučajno naletim na ovu temu i onda skužim da bi to mogla i ja imati...
već par ljeta muku mučim s tim plikovima na stopalima misleći da je atletsko stopalo ili da su gljivice...
otišla sam bila doktoru i on mi je dao Elocom i Rojazol, što je recimo donekle pomagalo, ali ne pretjerano...
to mi se pojavi samo prek ljeta i onda kad zahladi nestane...
ovo ljeto mi se počelo pojavljivati i na rukama...
inače sam alergična na određene kozmetičke proizvode, ne samo na neke sapune i gelove, već i na raznu šminku...
pokušat ću to mazati melemom, bar da se malo smiri... i otići opet doktoru, možda kaže kaj pametnog...
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2011., 11:28   #71
Quote:
andjeo29 kaže: Pogledaj post

pokušat ću to mazati melemom, bar da se malo smiri... i otići opet doktoru, možda kaže kaj pametnog...
Doktor može reći samo da naučite kontrolirati stres.

U terapiji treba izbjegavati sve što sadrže vodu (skoro sve kreme i masti) jer se u stvari radi o poremećaju kojim se "višak" vode izlučuje iz kože.

Ja koristim maslinovo ulje a mislim da bi djelovalo i bilo koje drugo iako nisam probao s uljem za motore
grgurmali is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2011., 14:58   #72
Imam je i ja.

Prvi put se pojavila kad sam imala oko 7 godina, mazali nekim od Locacortena i plikovi su se povukli u roku od 2 tjedna, koža je sama zarasla.
Da bi se opet i to puno burnije, pojavilo u proljeće prošle godine. Tako da se toga ne mogu otresti već godinu i pol.
Prvo sam dobila antihistaminike u tabletama, nije imalo osobitog efekta. Nakon toga je doktorica zaključila da imam gljivice i dala mi Oronazol, koji nije ništa pomogao. Dalje Lotriderm, pa sad Belogen u kombinaciji s tabletama (antihistaminicima) i Pantenolom. U početku se povuklo, na svega nekoliko mjehurića koji nikako da nestanu. Onda ih dva dana poslije bude dvostruko više, i opet u krug. Svrab je strašan, često uhvati noću i onda sam spremna češati se iglama samo da bi prestalo -.- ujutro je stanje kože katastrofa, a prsti su natečeni i teško pokretljivi. Duboke pukotine koje izlažu živo meso, boli, svrbi. Izgleda odvratno. Za popizdit.

Što je još gore ljudi nemaju razumijevanja, i ne žele ga ni imati. Visim u školi 7/8 sati dnevno i ruke su mi potrebne za rad, pisanje itd. I kako sad da netko previdi što ti je s rukama? Dakako, čim je prva kolegica opazila, digla je galamu do neba.
''A jel to zarazno? Ajme fuj, izgleda grozno.. jel ti pereš ruke? Ajme zarazit ćeš me! Ljudii ona ima neku kugu po prstimaa!''
I sad ti objasni primitivcima željnim tračeva i nalaženja tuđih slabosti da to nije zarazno, da se to zove dishidroza, da si čistunac i da brineš o svojoj higijeni te da to nije posljedica zanemarivanja iste. Ma kakvi.
To na mene ima psihičke posljedice, otkad mi ruke grozno izgledaju strašno sam se povukla u sebe i manje sam komunikativna, skrivam ruke od tuđih pogleda, sram me rukovati se.

''Mnogi koje je zadesio ovaj karakterističan ekcem izjavljuju kako su primijetili da se boljka često okida jakim emocionalnim stresovima i unutarnjim konfliktima. Tu, na žalost, dolazi do jednog začaranog kruga. Iako benigna boljka, dishidroza ima jednu snažnu socijalnu komponentu. Naime, kada napadne ruke i prste, pacijent najčešće skriva ruke od pogleda drugih ljudi, a ponekad i posve izbjegava socijalne kontakte. To ima za posljedicu daljne produbljivanje emocionalne krize koja posljedično produbljuje bolest.''
I da, Melem mi pomaže samo na mjestima na kojima više nema mjehurića, pomogne koži da zaraste, ali na mjestima gdje ima mjehurića može čak i pogoršati stvar.
Molim vas, ako netko ima koji prijedlog
Veridies is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2011., 16:33   #73
Nenam nikakav prijedlog na žalost...........

Samo se javljam ponovno na temu............prošlo je 2 mj od mog posta, a stanje je još uvijek katastrofa. Pojavilo mi se i u blizini nokta palca, a čak mi se čini da mi je i nokat promijenjen...........eto, samo mi još treba da mi nokat otpadne.

Ja jadnostavno ne mogu vjerovati, al prošlo je 5 mjeseci od kad imam to po rukama i već mi je tooooootalno bed i počela sam skrivati ruke............to više nije normalno.

Reakcija ljudi je obično: Isuuuuuuseeeeee kaj ti je to po rukama!! Užaaaas!

A moja prva rečenica je obično, nije zarazno, to je dishidroza, bla, bla.

A mogu misliti kako to ljudima izgleda......uskoro će me početi izbjegavati. Samo čekam da vidim da netko neće npr. papir ili olovku iz moje ruke........
unique is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2011., 21:38   #74
hej unique i svi s ovim dosadnim problemom...ne kraju sam se odlučila i ja pojadati...meni se to pojavilo pred jedno godinu dana, ali samo mjehuric, dva, nisam pridavala vaznost tome...i pred nekia 3 mjeseca, nabrala se mala hrpica...pa je to tako krenulo...tocno kako ljudi opisuju, pojavi se hrpica ili pojedini...pa to svrbi...pa se mjhurici povuku nakon jedno deset dana pa bude dobro i evo ih opet...ja sam inace studentica medicine...i upravo sam imala turnus iz dermatovenerologije pa sam pitala nekoliko svojih profesora o svemu se radi...vecina mi je potvrdila dishidrozu...preporucili su mi Belogent MAST(dakle mast vam treba, ne kreme), to je kobinacija kortikosteroida i antibiotika...i funkcioniralo je to neko vrijeme...ali nazalost, prestalo je...ja razmijem kako tesko mora biti nositi se s time...eto ja imam srecu pa su svi ljudi oko mene doktori ili studenti medicine pa me razumiju, a i dobar sam im primjer necega iz knjige, haha je li itko od vas radio alrergolosko testiranje? to mi je preporuceno...jer moguce je da se radi o preosjetljivost na nest...nemojte misliti da vam svima pametujem...samo mi je 'drago' ako mogu s nekime podijeliti to...jer sam sam vec na rubu izdrzljivost, ruke su mi stalno zamotane jer mi se to zna iinficirati, a moram stalno nesto dirati na faxu...pa eto, jos jedan clan, nadam se i prijatelj na raspolaganju
lovehina77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2011., 18:21   #75
Ja sam u 20 godina 5-6 puta bila na testiranju u raznim ordinacijama. Imam uglavnom alergije na disnim putevima i dishidrozu. Pijem tablete za alergiju pa mozda i one ublazuju dishidrozu. Meni puno pomaze tocanje u mojoj otopini. Pila sam i zeljezo zbog anemije i probiotike i ova godina mi je u posljednjih 30 odkad me dishidroza muci najlaksa. Da se ne ureknem ja sam svoj lijek nasla. Zelim to i svim supatnicima.
Maremonti is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2011., 23:28   #76
mare2406 o kakvoj otopini je rijec, molim te podijeli...ja sam nasla recept za kupku od breze, nevena i stolisnika, danas sam probala i cini mi se da je bolje malo, al to sigurno ja sama sebe uvjereravam, treba ostati pozitivan
__________________
"The bird of Hermes is my name, eating my wings to make me tame."
lovehina77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2011., 11:56   #77
Meni se eto proširilo i na stopalo ovo ljeto. Ja se trudim što više ignorirati to, ne mažem ničim trenutno. Kad zahvati malo jače, namažem melemom. Jedan nokat se i meni promijenio i to dosta, izlistao se i grbav je, ali izrast će.
Opustite se, ljudi i puno sreće svima.
phazing is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2011., 20:20   #78
Moja otopina je po savjetu doktora i uz moju doradu. U dublju kadicu u malo jabucnog octa (samo ocat po doktoru) otopim par kapi cajevca i par kapi lavande te dodam mrvu tekuceg sapuna jer mi ocat smrdi te dolijem mlake vode. Nakon prvog puta sam probala bez octa ali bolje je sa njim.Ulja se ne otapaju u vodi. Prvo tocam dlanove 5-10 minuta a potom i stopala isto toliko. Po doktoru samo stopala i trebalo bi sad poceti da na proljece ne bukne. On je meni to rekao u proljece i ja sam tad pocela, u pocetku svaku vecer i djelovalo je, u pocetku malo pecka ali nis strasno. Sljedece godine svaku drugu vecer, ove jednom do dvaput tjedno. Reagiram u proljece i ljeto jako, znali su mi se dlanovi do tri puta kompletno oljustiti. Uz Lokakakorten. Ove godine nista, par puta par mjehurica. Smetaju mi kovanice, pomidori i pranje kose uz jos ponesto. Kosu perem ujutro i ako mi se izbaci koji mjehuric znam u umiovaniku napraviti otopinu i par minuta ruke unutra. Meni to pomaze. Mucim se skoro trideset 30 godina i tek sad mi je lakse. Samo sam jednom imala na stopalima pred desetak godina i to je jos gore od ruku. Ja navodno i srecom imam laksi oblik ali je redovan, cim zatopli, doduse alergicna sam i na lijeske i korove pa ne znam koliko to potice no definitivno znam da mi ova otopina pomaze, ovo mi je prva godina bez Lokakortena, lani sam ga minimalno koristila. Ja sam zadovoljna.
Maremonti is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2011., 18:09   #79
Hvala i sretno!
__________________
"The bird of Hermes is my name, eating my wings to make me tame."
lovehina77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2011., 10:02   #80
Ja sam prije 6 mjeseci dobio male plikove ispunjene tekućinom na desnoj ruci na kažiprstu, srednjem i prstenjaku. Poslali su me na nekoliko dermatoloških pretraga ali ništa konkretno nisu našli. Na svoju ruku sam napravi dodatne pretrage i nađena ni je gljivica CANDIDA u krvi. Google kaže da se ti moji simptomi mogu prepisat candidi i ja odem s nalazima kod doktorice i ona mi da terapiju kapsule DIFULCAN i DIPROGENTA mast. već par dana sam pod terapijom i čini mi se da ide na bolje. Za detalje o CANDIDI malo proguglajte ima tonu podataka, možda se netko prepozna
__________________
Da vas čujem sad?!
recinešto is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:38.