Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.03.2008., 20:59   #1001
Quote:
PiaLolla kaže: Pogledaj post
Ej Cvijetichka.....vidim da se LINEirash.....pa me zanima - koliko vjezbice/pregled na Goljaku vremenski traje?.....jer sutra smo u gradu, pa da si zplaniramo jutro!
nisam ti ja prava osoba za odgovor...mi ne idemo gore na vježbice...bili smo samo na pregledu kod neuropedijatra i žena je bila krasna.dugo nam se posvetila.bili smo kod nje sigurno 4 min.
možda najbolje da ti Štrumfi odgovori...
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2008., 21:00   #1002
pia evo i ja uskačem: kad si naručena na goljaku tad će te i zaprimiti. pregled kod fizijatra traje nekih 30 min i još onda idete na pokazivanje vježbica (samo ako će trebati) što isto traje nekih cca 30 min, možda malo duže. i to je to
Štrumpfeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2008., 21:08   #1003
cvijetić: jel ja to dobro kužim ili fali još jedna brojka u tvom opisu koliko ste bili kod neuropedijatrice?
mi smo bili oko 45 minuta
Štrumpfeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2008., 21:14   #1004
da
maca popapala onu 5-icu
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2008., 21:21   #1005
Dugo vam se posvetila....bili kod nje chitavih 4min

Ok....znachi pripremamo sa na 1 i nesh satni program!

Bash se veselimo....da konachno vidimo koliko smo napredni/nazadni i shto se da popravit!

E da....i primit che nas bez uputnica (obavijestili nas na knap)......mozemo ih naknadno donijeti

Fala curke!
PiaLolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2008., 21:53   #1006
Hvala svima. Ovaj forum zlata vrjedi nisam znala da krvarenje mozga moze biti tako cesto kod beba. mi se za sada dobro razvijamo, pokusavamo propuzati ali zasad idemo samo rikverc
Caroline is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 11:24   #1007
Quote:
Caroline kaže: Pogledaj post
Hvala svima. Ovaj forum zlata vrjedi nisam znala da krvarenje mozga moze biti tako cesto kod beba.
Što je i u neku ruku logično jer je porod traumatičan za dijete. "U porodu dijete trpi 20x veću bol od majke, samo što ono nije svjesno te boli.", kaže jedna pedijatrica u nedavnoj emisiji "Među nama".
Samo vi i dalje vježbajte.
phuketya is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 11:48   #1008
Quote:
phuketya kaže: Pogledaj post
Što je i u neku ruku logično jer je porod traumatičan za dijete. "U porodu dijete trpi 20x veću bol od majke, samo što ono nije svjesno te boli.", kaže jedna pedijatrica u nedavnoj emisiji "Među nama".
Samo vi i dalje vježbajte.
da, ali ja sam se začudila kad mi je jedan dr. rekao da čak do 80-ak posto krvarenja nastane u trudnoći.
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 12:00   #1009
Quote:
Štrumpfeta kaže: Pogledaj post
nadicab, ja govorim o prospektu koji se zove nešto u stilu: znakovi o kojima roditelji moraju voditi računa, koji ukazuju na odstupanja. tamo se opisuje hipertonus, hipotonus i još neka odstupanja, imaju brojevi od Turalije, Oka i još nekih institucija
Ja to nisam dobila
Baskerka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 12:45   #1010
Quote:
cvijetić kaže: Pogledaj post
da, ali ja sam se začudila kad mi je jedan dr. rekao da čak do 80-ak posto krvarenja nastane u trudnoći.
Točno. A moja je trudnoća i porod bilo sve super. Pa eto ga.
Nedavno sam primijetila kako mi se dijete u snu dok sisa trese cijelo, posebno glavica. To sam uočila nekih 5-10 puta do sada, međutim već mjesec dana ništa, hvala bogu. Kada to napomenem liječnicima, kažu da ne znaju, samo da ga pratimo.
Danas sam se sjetila kako sam to treskanje višekratno primijetila još dok sam bila trudna. Jako me zaplašilo jer je bilo dosta jako. Kao neka jaka groznica i to traje do 10 sekundi.
Tako da vjerujem da je oštećenje nastalo još u trudnoći, ali opet, koja nije bila rizična niti sam ja išta rizično radila u njoj.
phuketya is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 13:01   #1011
Basky, sigurno si dobila jer ti je to u paketu Sretna beba. Tamo ima puno drugih materijala i među njima je taj mali, mali prospektić. Ja sam ga pronašla kad sam išla čistiti tj bacati iz tog paketa nepotrebne brošure
Štrumpfeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 13:05   #1012
Quote:
phuketya kaže: Pogledaj post
Točno. A moja je trudnoća i porod bilo sve super. Pa eto ga.
Tako da vjerujem da je oštećenje nastalo još u trudnoći, ali opet, koja nije bila rizična niti sam ja išta rizično radila u njoj.
da, identično kod mene... trudnoća uredna, porod za poželjeti,pa eto, ali dobro sve zlo u tome.srećom pa sve ide dobrim tokom uz vježbice.
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 13:44   #1013
Mi obavkali Goljak today

Izvjeshche.....sve je supach kod Zuflje.....al dobili 3X vjezbice......svaki mjesec.....pochinjemo 19.3......kod lika koji mi totalno ide na to da je gay
PiaLolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 14:01   #1014
e pia, sigurno nije gay, mislim da imate tipa koji i nama drži vježbice, mlad, mršav i ofarbane kose - ima dvoje djece.
sad malo o vama - super da je žuflja super!
šta su vam napisali u otpusnom pismu i rekli zašto morate na vježbice?
Štrumpfeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 14:21   #1015
Skuzila Shtrumpfi da ima prsten.....al u danashnje vrijeme ......makar mi je tak nekak sav femi i fora

A kaj nam pishe u pismeku, napishem popodne, jer ga je tatek zel pokazat pedici i uzicat uputnice

Saznali da nismo neurorizichni.....mali problemchek, jer hvatamo sve sa desnom rukom....pa onda to NEpuzanje......a to sa zabacivanjem glave - ona tvrdi da je to inat (makar joj rekli da Zuflja nemre zaspat, a da ne zavitla glavu unazad).......mozda vjezbice pomognu.....boom FemiFizioterapeutu svakako napomenula
PiaLolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 14:27   #1016
Quote:
impoSIBILA kaže: Pogledaj post
rožica, to noćas bilo solo piđama parti?

bolje i to nego kako ja sebe ubijam u pojam! Cijelo vrijeme vrtim film s riječima što mi je rekao dr. Sabol kada sam ga onako laički pitala šta je najgore što se može desiti s takvim nalazom. Čpvijek mi je lijepo rekao;ništa! Eventualno bi neku motoričku radnju možda napravio koji mjesec kasnije ali zato su tu vježbe!

Ne znam zašto me te riječi ne smiruju- sve se bojim da su svugdje dr.i kao kod nas u gradu da ti neće nešto reći čisto da te skinu s vrata!
Tako mi je dr. u bolnici na upit o dijagnozi rekla da to ne treba mene da brine da je to dijagnoza za doktore! Mislim, halo, to je dijagnoza za moje dijete i imam pravo znati!

Ne dozvoli da ti tako kažu, ja ih sve pilam dok mi ne razjasne sve što me zanima! I uzrok i posljedice i terapiju, ali iskreno ni oni nekada neznaju puno više od nad! NEDAJ SE!

O a taj piđama party to sam isprobavala potpis!!!
__________________
Tko me voli kaže mi što zna i da mi što ima!!!
crvena ruža is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 14:34   #1017
super za Zuflju...brzo ćete vi sa vježbicama to srediti...
i mene su gore uvjeravali da je to inat ali ja ko mama znam da kod moje nije svaki put bio inat
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 14:45   #1018
Nadicab dali znaš kolikoa je cijena pregleda kod Sabola! Phuketya za to treskanje koji su ti doktori rekli da pustiš, pusti ti njih i pothitno se javi neuropedijatru jer to su ti afebrilne konvulzije i moja je malena to imala! I da spomenem i ja sam to zanemarila misla sam normalno kad je bila mala! Meni su čak na hitnoj rekli ništa kad sam zvala a neuroped. hoće hitno na pretrage u bolnicu!
__________________
Tko me voli kaže mi što zna i da mi što ima!!!
crvena ruža is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 14:47   #1019
Cvjetiću sada kad znam te sve simptome i kad vidim djecu vani točno se vidi i to izvijanje i prstići a 50 posto djece s takvim sitnim stvarčicama ni ne ide nigdje! A inače kad dodješ kod fizijatra nikako da ih se otarasiš, uvjek nešto novo nadju!
__________________
Tko me voli kaže mi što zna i da mi što ima!!!
crvena ruža is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 14:49   #1020
Phuketya koliko ti je stara bebica?
__________________
Tko me voli kaže mi što zna i da mi što ima!!!
crvena ruža is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:24.