Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost > Mali literarni kutić

Mali literarni kutić Vaše pjesme, priče, romani...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.07.2010., 00:41   #81
Quote:
KiLe7x kaže: Pogledaj post
hvala na iskrenosti.
Ali, samo nastavi dalje. Počeci su obično najsporija stvar za napraviti.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2010., 00:54   #82
danas sam otkrio sjajan motivacijski trik

imao sam pedesetak stranica romana koji trenutno pišem i čuo sam se s izdavačem te se dogovorio s njim da (zbog nekih specifičnosti romana) odmah u wordu formatiram stranicu na dimenziju koju će imati stranica knjige.

Odjednom se mojih 50-ak stranica pretvorilo u 150-ak

Divno za vidjet
__________________
"Being a good writer is 3% talent, 97% not being distracted by the internet."
zoran k is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 13:40   #83
Ja pišem knjigu ,ali mislim da moje 1 poglavlje premalo ima tek 1 word str.Ali mislim da ću morati proširit totalno
EllaDrown is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 19:47   #84
Quote:
EllaDrown kaže: Pogledaj post
Ja pišem knjigu ,ali mislim da moje 1 poglavlje premalo ima tek 1 word str.Ali mislim da ću morati proširit totalno
Pročitaj koji roman od Jamesa Pattersona pa ćeš vidjeti da ni pola stranice nije prekratko za jedno poglavlje.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2010., 10:23   #85
imam pitanje..u biti vise njih malo je banalno al proguglala sam i nisam nasla nis konkretno ( neki pisani zakon ili nesto) . zanima me kod pisanja knjige / ili bilo kakve novinske ili knjizevne objave smiju li se i u kojoj mjeri korisiti imena poznatih osoba ili brendova ? ( npr. Armani, Versace, Cosmoploitan, Angelina Jolie?) zanima me smije li se to spominjati npr. "savrsen Armanijev ruz broj 252".... odnosno, to nisu placeni oglasi vec moje osobno misljenje ili stav. ( koj moze biti pozitivan ili negativa, no ne s namjerov vrijedanja vec kao osobna kritika) takodjer me zanima ukoliko neke informacije pronalazim na internetu kako njih citirati? ili jednostavno napisati ulomak, ukomponirati podatke,pa na kraju navesti kao kazalo izvora str. npr. 256 st -Cosmoplitan rujansko izdanje 2008 ?
__________________
www.modaimakeup.com
tiincheee is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2011., 22:27   #86
Ja sam počeo pisati knjigu otprilike prije tri mjeseca. Niš mi se nije svidjelo i onda sam je izbrisao. Sada žalim, jer je ta knjiga imala najbolji početak od svih drugih verzija, a ako mi se početak ne sviđa, onda je brišem.
Prvu sam napisao do osam poglavlja, drugu do dvanaest, ostale četiri do prvog. Sve sam pobrisao da mogu krenuti ispočetka.
Razmišljam da kombiniram početak prve i druge knjige, radnju treće i ovo novo uvrstim u nju.
Tko hoće, može je čitati na randomuniverse (index blogger uglavnom) ali tek ću je početi stavljati, dosad sam pisao neke gluposti i to... i moram se sjetiti šifre
I ako je budete čitali, plz komentirajte, interesira me mišljenje šire javnosti
P.S. slobodno recite što vam se ne bude svidjelo, jer mi je lakše prepravljati poglavlje po poglavlje (fantasi priča) i nemojte me miješati s drugim randomuniverse-em na blog.hr

Zadnje uređivanje šalter : 20.06.2011. at 22:40.
šalter is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2011., 11:26   #87
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
Pročitaj koji roman od Jamesa Pattersona pa ćeš vidjeti da ni pola stranice nije prekratko za jedno poglavlje.
Barriccova SVILA ??
__________________
Kad nešto uistinu želiš, cijeli svijet se uroti da to i dobiješ!
LaraFabian is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2011., 19:45   #88
Quote:
šalter kaže: Pogledaj post
Ja sam počeo pisati knjigu otprilike prije tri mjeseca. Niš mi se nije svidjelo i onda sam je izbrisao. Sada žalim, jer je ta knjiga imala najbolji početak od svih drugih verzija, a ako mi se početak ne sviđa, onda je brišem.
Prvu sam napisao do osam poglavlja, drugu do dvanaest, ostale četiri do prvog. Sve sam pobrisao da mogu krenuti ispočetka.
Razmišljam da kombiniram početak prve i druge knjige, radnju treće i ovo novo uvrstim u nju.
Baš pobrišeš? Nemoj to raditi O.O Ostavi to što ti se ne sviđa negdje u nekom folderu (ako pišeš na kompjuteru) ili u ladici ili što već.. kako ti nije žao pobrisati? Mislim, meni se ponekad isto ne sviđa što napišem, ali ipak sam u to unjela neki dio sebe (veliki dio sebe, s obzirom na to imam osjećaj da bih umrla da ne mogu pisati) i nekako ne mogu zamisliti da to samo tako otpišem. Ali, to je moje mišljenje..

Bi li mogao staviti točnu adresu na kojoj su ti ulomci, tražila sam ali nisam uspjela naći..

@ZoranK ~ znam kako ti je, lijepo je to vidjeti.. samo što se meni češće dogodi da počnem pisati u većem fontu pa kad smanjim ispadne 200 umjesto 500 stranica

@KiLe7x ~ ovo što si napisao kao uvod izgleda kao da si nam samo okvirno rekao što se događa. Ali ako to lijepo urediš, napišeš opis događaja, malo pozadine, opise likova, imena likova i tako dalje, moglo bi biti i sasvim dobro

btw vjerojatno svim novim piscima ljudi govore kako nebi trebali pisati za druge nego za sebe, ali ja ne se time ne bih tješila, niti bih se složila s tim da je to poanta. Na stranu to što se osjećam kao da sam se rodila za pisanje, imam dojam da nema osjećaja do onog kad vidite svoje ime na koricama knjige, svoje riječi kako ih netko drugi čita, citira ili komentira, vidite svoju knjigu u knjižnici ili knjižari, sretnete čovjeka koji ju je pročitao, koji je na vašu maštu potrošio nešto svog vremena... htjeli-ne htjeli, ipak jesmo pomalo egoisti, i svima nam ponekad treba neka vrsta pohvale za trud. Ispravite me ako griješim, jer ja još nisam izdala ni jednu knjigu, ali mislim da smo svi nekako u sebi toga svjesni
__________________
:)
:)
moj album :)
nemo123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2011., 17:27   #89
imam par pitanja... Znači, pišem knjigu i zanima me smijem li koristiti nečije citate i onda na kraju knjige navesti čiji su to bili citati? jer čitala sam knjige Cornelie Funke Srce/Krv/Smrt od tinte i ona je na početku svakog poglavlja stavila citat iz neke knjige, a ja sam čula da to nije dopušteno, ili da moraš tražiti dopuštenje od tih osoba...
BabsiBou is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2011., 08:57   #90
Evo i mene na temi

Quote:
nemo123 kaže: Pogledaj post
Baš pobrišeš? Nemoj to raditi O.O Ostavi to što ti se ne sviđa negdje u nekom folderu (ako pišeš na kompjuteru) ili u ladici ili što već.. kako ti nije žao pobrisati? Mislim, meni se ponekad isto ne sviđa što napišem, ali ipak sam u to unjela neki dio sebe (veliki dio sebe, s obzirom na to imam osjećaj da bih umrla da ne mogu pisati) i nekako ne mogu zamisliti da to samo tako otpišem. Ali, to je moje mišljenje..


btw vjerojatno svim novim piscima ljudi govore kako nebi trebali pisati za druge nego za sebe, ali ja ne se time ne bih tješila, niti bih se složila s tim da je to poanta. Na stranu to što se osjećam kao da sam se rodila za pisanje, imam dojam da nema osjećaja do onog kad vidite svoje ime na koricama knjige, svoje riječi kako ih netko drugi čita, citira ili komentira, vidite svoju knjigu u knjižnici ili knjižari, sretnete čovjeka koji ju je pročitao, koji je na vašu maštu potrošio nešto svog vremena... htjeli-ne htjeli, ipak jesmo pomalo egoisti, i svima nam ponekad treba neka vrsta pohvale za trud. Ispravite me ako griješim, jer ja još nisam izdala ni jednu knjigu, ali mislim da smo svi nekako u sebi toga svjesni

Slažem se s onim prvi, ne treba brisati svoje radove, čak ni one loše. Ja sam, na primjer, mnogo naučila čitajući svoje stare, loše radove, sad lakše izbjegnem neke greške (iako mi nekad dođe da propadnem u zemlju od srama kakve sam gluposti pisala ) uglavnom, bolje je ne brisati.

E, sad, ja se baš i ne slažem s tvrdnjom da je najljepše vidjeti svoje ime na koricama knjige... istina, lijepo ako se to dogodi, ali ako ti vidiš svoje ime na koricama knjige, vidjet će ga i drugi. A ako nisi spreman na loše kritike ili zavist, što se često događa, onda to vodi u nevolje Ako ja ikad budem izdavala svoje knjige, učinit ću to pod pseudonimom i nikome živome neću reći da sam to ja. Ja već dosta dugo pišem, ali nikome to nisam rekla. Cijela moja obitelj bi željela pročitati moje knjige, a ja znam da im se ne bi svidjele i jednostavno ne bih mogla podnijeti da mi netko kaže da su moje knjige katastrofa. Znam da sam kukavica, ali to je tako

P.S. Mislim da nitko na temi neće skužiti što sam željela reći (što baš i nije poželjna osobina za pisca ), al opet se nadam da netko hoće.
Adelethesinger is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2011., 11:18   #91
Pozdrav svima!

Da li su pisci previse iskompleksirani (nemam trenutno drugu rijec pa se nemojte uvrijediti) da bi se uzivo nalazili sa drugim piscima i razmjenjivali ideje i poticali se? Iako, naravno da vecina nas pise dok smo sami u svom svijetu, ali druzenje sa ljudima koji rade isto sto i ti meni zvuci zanimljivo i vrlo poticajno.. Naci "prijatelje" u "poslu" kojeg obozavamo raditi. Mozda bi se tada pobjedila ljenost i ostale stetocine koje uniste dobre ideje..
enna01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2011., 10:16   #92
Quote:
enna01 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!

Da li su pisci previse iskompleksirani (nemam trenutno drugu rijec pa se nemojte uvrijediti) da bi se uzivo nalazili sa drugim piscima i razmjenjivali ideje i poticali se? Iako, naravno da vecina nas pise dok smo sami u svom svijetu, ali druzenje sa ljudima koji rade isto sto i ti meni zvuci zanimljivo i vrlo poticajno.. Naci "prijatelje" u "poslu" kojeg obozavamo raditi. Mozda bi se tada pobjedila ljenost i ostale stetocine koje uniste dobre ideje..
Istina, bilo bi odlično naći nekoga s kim si povezan preko toga, s kim možeš podijeliti neke svoje dvojbe i tko ti može pomoći nekim savjetom (ako je stariji ili ako ima više iskustva)
Ali opet, mislim da je čak i dobro ako te nitko ne podržava. Neki dan sam rekla svojoj mami da volim pisati (nisam joj rekla da pišem knjigu, samo da VOLIM PISATI) i ona je bila skoro pa razočarana mnome I rekla mi je da pisanje ''nije nešto čime bi ona željela da se ja bavim''. I onda sam , njoj u inat ,odlučila da ću knjigu trenutačno pišem, dovršiti, pa kud puklo Samo da više ne podcjenjuje taj moj hobi i da shvati da mi je pisanje stvarno važno
Adelethesinger is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2011., 12:45   #93
Quote:
Adelethesinger kaže: Pogledaj post
Slažem se s onim prvi, ne treba brisati svoje radove, čak ni one loše. Ja sam, na primjer, mnogo naučila čitajući svoje stare, loše radove, sad lakše izbjegnem neke greške (iako mi nekad dođe da propadnem u zemlju od srama kakve sam gluposti pisala ) uglavnom, bolje je ne brisati.

E, sad, ja se baš i ne slažem s tvrdnjom da je najljepše vidjeti svoje ime na koricama knjige... istina, lijepo ako se to dogodi, ali ako ti vidiš svoje ime na koricama knjige, vidjet će ga i drugi. A ako nisi spreman na loše kritike ili zavist, što se često događa, onda to vodi u nevolje Ako ja ikad budem izdavala svoje knjige, učinit ću to pod pseudonimom i nikome živome neću reći da sam to ja. Ja već dosta dugo pišem, ali nikome to nisam rekla. Cijela moja obitelj bi željela pročitati moje knjige, a ja znam da im se ne bi svidjele i jednostavno ne bih mogla podnijeti da mi netko kaže da su moje knjige katastrofa. Znam da sam kukavica, ali to je tako

P.S. Mislim da nitko na temi neće skužiti što sam željela reći (što baš i nije poželjna osobina za pisca ), al opet se nadam da netko hoće.
I ja ću kad izdam svoju knjigu (knjige) učiniti to pod pseudonimom, također Ali to će i dalje biti moje ime, kad ga ja vidim ja ću znati da sam to ja i bit ću ponosna na sebe.. to sam htjela reči I znam kako ti je, ja želim da moji pročitaju moje knjige, ali svi su tako nekako rezignirani, praktički kao da ih uopće nije briga :/ A uglavnom i od drugih ljudi kojima kažem dobijem reakciju 'Ti nisi normalna, s tim ništa nećeš postići, spusti se na zemlju..' -.-"

Ljudi generalno ne razumiju, a mi pisci bismo se trebali držati zajedno.. sviđa mi se ennina ideja, ajmo organizirati nešto.. onako, da se nađemo mi pisci koji put pa pričamo malo o tome..
__________________
:)
:)
moj album :)
nemo123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2011., 20:22   #94
Quote:
nemo123 kaže: Pogledaj post
I ja ću kad izdam svoju knjigu (knjige) učiniti to pod pseudonimom, također Ali to će i dalje biti moje ime, kad ga ja vidim ja ću znati da sam to ja i bit ću ponosna na sebe.. to sam htjela reči I znam kako ti je, ja želim da moji pročitaju moje knjige, ali svi su tako nekako rezignirani, praktički kao da ih uopće nije briga :/ A uglavnom i od drugih ljudi kojima kažem dobijem reakciju 'Ti nisi normalna, s tim ništa nećeš postići, spusti se na zemlju..' -.-"
Joj da, i ja mislim da bih dobila takvu reakciju kad bih to nekom spomenula. U mojoj obitelji niti među mojim prijateljima nema pisaca i svi smatraju pisanje nečim od čega ''nema kruha'' ili, u slučaju prijatelja, ''nečim štreberskim''.
Sjećam se da sam jednoj prijateljici rekla da mi je najveća želja napisati knjigu, a ona mi je rekla da bih možda trebala posjetiti psihijatra -.-'''''

Ljudi ne razumiju koliko je nama koji pišemo (neću nas nazivati piscima, mislim da nam većini treba još mnogo prakse da bi se tako nazivali) pisanje bitno.
Adelethesinger is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2011., 00:11   #95
Quote:
Adelethesinger kaže: Pogledaj post
Joj da, i ja mislim da bih dobila takvu reakciju kad bih to nekom spomenula. U mojoj obitelji niti među mojim prijateljima nema pisaca i svi smatraju pisanje nečim od čega ''nema kruha'' ili, u slučaju prijatelja, ''nečim štreberskim''.
Sjećam se da sam jednoj prijateljici rekla da mi je najveća želja napisati knjigu, a ona mi je rekla da bih možda trebala posjetiti psihijatra -.-'''''

Ljudi ne razumiju koliko je nama koji pišemo (neću nas nazivati piscima, mislim da nam većini treba još mnogo prakse da bi se tako nazivali) pisanje bitno.
Baš tako.. ja imam tu sreću da me obitelj upućuje da radim ono što me zanima i što mi se sviđa, ali kad je o ostatku društva riječ.. strašno -o-
A najviše me nervira to što me nitko ne shvaća ozbiljno, misle da je sve to bezveze iako nemaju pojma

Ja mislim da se možemo zvati piscima.. to je nešto što je onako, u nama.. a kad steknemo praksu i to sve, onda će nas i drugi tako zvati..
__________________
:)
:)
moj album :)
nemo123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2011., 08:05   #96
Quote:
nemo123 kaže: Pogledaj post
Baš tako.. ja imam tu sreću da me obitelj upućuje da radim ono što me zanima i što mi se sviđa, ali kad je o ostatku društva riječ.. strašno -o-
A najviše me nervira to što me nitko ne shvaća ozbiljno, misle da je sve to bezveze iako nemaju pojma

Ja mislim da se možemo zvati piscima.. to je nešto što je onako, u nama.. a kad steknemo praksu i to sve, onda će nas i drugi tako zvati..
Imam jedno pitanje... koliko ti treba da napišeš jednu knjigu, recimo, 200 word stranica?
Adelethesinger is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2011., 16:24   #97
Quote:
Adelethesinger kaže: Pogledaj post
Imam jedno pitanje... koliko ti treba da napišeš jednu knjigu, recimo, 200 word stranica?
Kako kad, haha.. ovisi o raspoloženju Jednu sam pisala više mjeseci, ali za nju sam imala već neke napisane materijale od prije pa sam ih samo složila.. nekad kad me baš uhvati, napišem 50 strana u jednom danu, a nekad tih istih 50 strana rastegnem na mjesece Tako da mi je teško točno odgovoriti na tvoje pitanje :/ Pretpostavljam da bi mi uspjelo napisati ih brzo ako bih imala rok, ali budući da sam ovako slobodna, bar za sad, ni ne vodim o tome previše računa
Zašto, a tebi?


Inače, nismo li se malo udaljili od teme..? Mislim, meni ne smeta.. ali modovima bi moglo :/
__________________
:)
:)
moj album :)
nemo123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2011., 08:50   #98
Quote:
nemo123 kaže: Pogledaj post
Kako kad, haha.. ovisi o raspoloženju Jednu sam pisala više mjeseci, ali za nju sam imala već neke napisane materijale od prije pa sam ih samo složila.. nekad kad me baš uhvati, napišem 50 strana u jednom danu, a nekad tih istih 50 strana rastegnem na mjesece Tako da mi je teško točno odgovoriti na tvoje pitanje :/ Pretpostavljam da bi mi uspjelo napisati ih brzo ako bih imala rok, ali budući da sam ovako slobodna, bar za sad, ni ne vodim o tome previše računa
Zašto, a tebi?
Ma pitam zato što je kod mene ista stvar... negdje sam pročitala da pisci trebaju imati neku rutinu kodpisanja, recimo, svaki dan po pet stranica, a vikendom, recimo, deset. e sad, ja neman tu rutinu, jedan dan napišem pola stranice, a drugi dan pet, treći dan pišem ono što će se dogoditi tek u tam nekom dalekom poglavlju, četvrti ne napišem ništa... tako da nisam bila sigurna je li to ispravno
Ali inače je moje mišljenje da zapravo nije bitno koliko će ti trebati i kojim tempom ćeš raditi, samo je bitno da guštaš u tome pisanju .
Adelethesinger is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2011., 17:53   #99
I koliko je napisano dobro.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2011., 19:31   #100
Quote:
Adelethesinger kaže: Pogledaj post
Ma pitam zato što je kod mene ista stvar... negdje sam pročitala da pisci trebaju imati neku rutinu kodpisanja, recimo, svaki dan po pet stranica, a vikendom, recimo, deset. e sad, ja neman tu rutinu, jedan dan napišem pola stranice, a drugi dan pet, treći dan pišem ono što će se dogoditi tek u tam nekom dalekom poglavlju, četvrti ne napišem ništa... tako da nisam bila sigurna je li to ispravno
Ali inače je moje mišljenje da zapravo nije bitno koliko će ti trebati i kojim tempom ćeš raditi, samo je bitno da guštaš u tome pisanju .

To sam i ja pročitala, imam knjigu 'Kako napisati svoj prvi roman'.. ima dosta dobrih savjeta, ali i dosta koji mi baš nemaju smisla.. probala sam jednom pisati svaki dan po jednu kratku pričicu od nekih pet, šest strana.. i završilo je užasno, bez obzira na to što sam imala ideje i sve, ta 'rutina' mi je nekako ubila kreativnost Ja mislim da ja uglavnom kad sjednem za komp napišem u prosjeku tri strane, četiri.. ali ne sjednem svaki dan jer ne stignem :/ Što se dalekih poglavlja tiče, to i ja radim.. zapisujem si u bilježnicu scene, dijaloge, imena, opise.. lakše nego u kompjuter, bilježnicu mogu uvijek nositi sa sobom
I slažem se s tvojom zadnjom rečenicom ^^
__________________
:)
:)
moj album :)
nemo123 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:04.