Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.12.2011., 20:36   #101
odgovor na pitanje- u bliskoj suradnji sa predsjednikom, da, u njihovom mandatu će biti povučena tužba.
Tutankhamon is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2011., 20:59   #102
Quote:
Tutankhamon kaže: Pogledaj post
odgovor na pitanje- u bliskoj suradnji sa predsjednikom, da, u njihovom mandatu će biti povučena tužba.
Te uspostavljeni iznimno dobri odnosi sa Srbijom ma što to značilo.
__________________
"U šarmantnoj pozi moderni poganac —Najmio ga stranac, da nam metne lanac.Taj klatež, što o pravdi blebeće —On za korist tuđu laže, kleveće."
SKIDAJTE MARASOVCU BAN
Panonicus is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 11:19   #103
Quote:
jedrilicar kaže: Pogledaj post
vjerojatno hoće, jer u njihovim redovima ne vidim istinske poličke volje da se brane nacionalni interesi....
na ovaj post imao sam neke komentare koju su u međuvremenu nestali sa teme..
uglavnom zahtjeve u smislu da definiram što je to nacionalni interes..

pošto sam (očito pravilno) zaključio kako je riječ o forumskom trolu i nekome kome je stalo samo do kontraproduktivnog spamanja teme, nisam se tada trudio ogovoriti tom mudracu što je to nacionalni interes...

ali jutros sam, vozeći se na posao, uhvatio vijesti u 6 sati koje su me podsjetile na ovu temu...

naime, evo, nova vlada nije niti konstituirana, a već se nalazi pred pritiscima koje ću navesti redom...

1. zahtjev EBRD da se autoceste dadu u koncesiju strancima,
2. zahtjev EBRD da se privatizira HPB (jedina banka domaćeg kapitala sa zdravom i solidnom bilancom)
3. zahtjev nekog vijeća iz Strasboura da vladajuća garnitura prestane imputirati Haaškom sudu pristranost i politiku podijeljene odgovornosti,
4. zahtjev istog tog tijela da se poništi zakon o ništetnosti pravnih akata iz Srbije koji se tiču kaznenog progona hrvatskih branitelja po optužnicama tzv. JNA

eto...

ne prejudiciram hoće li ili neće vlada Zorana Milanovića popustiti ovim pritiscima, možda hoće, možda neće, nadam se da neće, ali želim istaknuti slijedeće...

svaka od ovih točaka predstavlja jedno područje gdje se brani i gdje se dokazuje nacionalni interes..

moramo znati da je nacionalni interes uvijek nešto što mi volimo, a nekome drugome smeta.. .

e sad.. hoćemo li braniti svoje ili ćemo lizati tuđe, to je odgovor anonimnom spameru, što je to nacionalni interes...
jedrilicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2011., 03:29   #104
Pusićka već najavljuje tu mogućnost.
Agent69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2011., 05:24   #105
Quote:
Agent69 kaže: Pogledaj post
Pusićka već najavljuje tu mogućnost.
Ako to naprave, a vjerojatnost postoji, mislim da neće dobiti slijedeće izbore.
Možda bi ih dobili jedino ako ekonom ski procjetamo, a ta vjerojatnost baš i ne postoji.
__________________
Dobro je uvijek imati ruku pri ruci
zagi07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2011., 09:12   #106
Quote:
Agent69 kaže: Pogledaj post
Pusićka već najavljuje tu mogućnost.
pusićka ima svoje interese, a to ni u kojem slučaju nisu hrvatski nacionalnui interesi, mada je zadnjih par dana navukla neku vrstu sakrosanktne maske preko lica i donekle kontrolira nastup... što će biti vrlo kratka vijeka i onda će čitava javnost uvidjeti koja je to kokoš i koliko će njezino kaketanje nauditi hrvatskoj..
jedrilicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2011., 10:25   #107
Quote:
zagi07 kaže: Pogledaj post
Ako to naprave, a vjerojatnost postoji, mislim da neće dobiti slijedeće izbore.
nije im to ni u planu, bar onima koji ovih dana sute i znoje se od muke slusajuci lupetanja opacicke i cacica dok se milanovic i dalje drzi podalje i pusta topovsko meso da 'istrazuje' puls nacije (jer valjda 8 godina oporbe nije dovoljno za razgovor s ljudima). tuzbu ce ili povuci ili do kraja kompromitirati, sletjeti ce s vlasti i iza sebe ostaviti nemogucu situaciju kao i prosli put - preuzete stetne medjunarodne obveze i nikad podjeljenija zemlja.
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2011., 10:35   #108
Quote:
Agent69 kaže: Pogledaj post
Pusićka već najavljuje tu mogućnost.
Točno. Spominje to uvijeno "ako se dogovorno riješe otvoreni problemi (a među njima ni traga odšteti!), onda se tužba može povući".
A sad još nešto, što je samo dijelom dio topica.
Dakle, kod potpisivanja ugovora je otvaranje pregovora sa Srbijom odgođeno "do proljeća", točnije, do vremena nakon planiranog referenduma u Hrvatskoj(!). Slućajna koincidencija, ili samo pripremanje terena za uspjeh referenduma.
Prihvaćam okladu, da će nakon referenduma (za koji znam da će proći - htjela to većina u Hrvatskoj ili ne), pregovori sa Srbijom biti otvoreni, a Hrvatska će "svim snagama" pomoći Srbiji da se oni što prije i završe. Povlaćenje tužbe će biti samo jedan od oblika pomoći.

Inače, zna li netko što je s srbijanskom protutužbom; je li ona prihvaćena?
Bodul2a is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2011., 10:48   #109
Quote:
Bodul2a kaže: Pogledaj post
Inače, zna li netko što je s srbijanskom protutužbom; je li ona prihvaćena?
nije. ali nije ni nasa, iako je ona prethodna koju je separovic napisao bila prihvacena skoro odmah. nakon sto su je proslu kukurikavci povukli i dali josipovicu i ekipi na prekrajanje ovi su istisnuli 300 stranica budalastina koje ni danas nisu jasne ekipi na sudu - to je vjerojatno i bila namjera jer je tesko za vjerovati da su nam sadasnji predsjednik i simonovic toliko nesposobni srociti u 300 stranica istinu.
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2011., 12:00   #110
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
nije. ali nije ni nasa, iako je ona prethodna koju je separovic napisao bila prihvacena skoro odmah. nakon sto su je proslu kukurikavci povukli i dali josipovicu i ekipi na prekrajanje ovi su istisnuli 300 stranica budalastina koje ni danas nisu jasne ekipi na sudu - to je vjerojatno i bila namjera jer je tesko za vjerovati da su nam sadasnji predsjednik i simonovic toliko nesposobni srociti u 300 stranica istinu.

Milanović i sdp-e sa partnerima se trebaju baviti isključivo ekonomijom , a nikako izazivati gnjev stotina tisuća građana .

Dakle , ako britanski agenti - pusići i ekipa , probiju svoje bolesne ideje o lažiranju i prekrajanju povijesti , zatomljivanju Hrvatske žrtve i tragedije , Milanović će se naći u nezahvalnim pozicijama .

http://www.vecernji.hr/vijesti/milan...-clanak-354983
__________________
Ludi Konj * Akcija Za Bolju Hrvatsku
ivan.ridjan is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2011., 12:11   #111
Quote:
ivan.ridjan kaže: Pogledaj post
Milanović i sdp-e sa partnerima se trebaju baviti isključivo ekonomijom , a nikako izazivati gnjev stotina tisuća građana .

Dakle , ako britanski agenti - pusići i ekipa , probiju svoje bolesne ideje o lažiranju i prekrajanju povijesti , zatomljivanju Hrvatske žrtve i tragedije , Milanović će se naći u nezahvalnim pozicijama .

http://www.vecernji.hr/vijesti/milan...-clanak-354983
"Bojišnica" je već postavljena.
Dugi niz godina traje priprema,ona će realizirati toliko gadosti da će se Hrvatska tresti.
__________________
"U šarmantnoj pozi moderni poganac —Najmio ga stranac, da nam metne lanac.Taj klatež, što o pravdi blebeće —On za korist tuđu laže, kleveće."
SKIDAJTE MARASOVCU BAN
Panonicus is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2011., 12:15   #112
Quote:
Panonicus kaže: Pogledaj post
"Bojišnica" je već postavljena.
Dugi niz godina traje priprema,ona će realizirati toliko gadosti da će se Hrvatska tresti.

Stranci naređuju lažiranje povijesti i pljuvanje na sve nevine žrtve . Mir se neće nikada uspostaviti na ovim prostorima ako se Srbiju ne postavi na zasluženo mjesto .

U slučaju da si u pravu , sdp-e i ekipa se gadno igra ...

Letit će na guzici , jer nitko normalan to neće mirno gledati ...
__________________
Ludi Konj * Akcija Za Bolju Hrvatsku
ivan.ridjan is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2011., 12:16   #113
sjeca li se netko kad je pusicka 'pozdravila' okupljene branitelje, koji su prosvjedovali i zvizdali joj, sa: 'svaka vlada ima svoju manjinu koja ju ne voli pa bok manjino'? evo je sad nazad, jaca nego ikada.
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2011., 12:30   #114
Quote:
zagi07 kaže: Pogledaj post
Ako to naprave, a vjerojatnost postoji, mislim da neće dobiti slijedeće izbore.
Možda bi ih dobili jedino ako ekonom ski procjetamo, a ta vjerojatnost baš i ne postoji.
Ukoliko se povuče tužba protiv srbije, siguran sam da neće dočekati kraj mandata,..Onog trenutka kada buduća Vlada bude samo razmatrala takvu mogućnost, siguran sam da će započeti masovni prosvjedi, kao i prikupljanje potpisa za održavanje prijevremenih izbora...

Kukuriku koalicija mora biti jako oprezna kod donošenja pojedinih odluka i pri tom moraju biti svjesni, da su dobili manje od 30% od ukupnog broja glasova... Ukoliko to zanemare, baj, baj kukuriku...
metalHamer is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2011., 12:40   #115
Quote:
metalHamer kaže: Pogledaj post
Ukoliko se povuče tužba protiv srbije, siguran sam da neće dočekati kraj mandata,..Onog trenutka kada buduća Vlada bude samo razmatrala takvu mogućnost, siguran sam da će započeti masovni prosvjedi, kao i prikupljanje potpisa za održavanje prijevremenih izbora...

Kukuriku koalicija mora biti jako oprezna kod donošenja pojedinih odluka i pri tom moraju biti svjesni, da su dobili manje od 30% od ukupnog broja glasova... Ukoliko to zanemare, baj, baj kukuriku...
Ajde mi poveži Hrvatsku, Hrvate i masovne prosvjede.....bili su samo jednom, i to u ZG, radi stojedinice....i to jedan dan, ako se ne varam....
svi ostali su se na brzinu ispuhali....
Nešto su uspjeli napraviti i radnici Đakovštine.....
pa i kad se protestiralo protiv nasilničkog ponašanja, kad su na Ribnjaku ubili mladića., pojavile su se tri majke i dvadesetak BBB koji su se tamo slučajno našli....
ne ide hrvatski mentalitet skupa sa sviješću....dokazano.
__________________
Dobro je uvijek imati ruku pri ruci
zagi07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2011., 12:44   #116
Quote:
metalHamer kaže: Pogledaj post
Ukoliko se povuče tužba protiv srbije, siguran sam da neće dočekati kraj mandata,..Onog trenutka kada buduća Vlada bude samo razmatrala takvu mogućnost, siguran sam da će započeti masovni prosvjedi, kao i prikupljanje potpisa za održavanje prijevremenih izbora...

Kukuriku koalicija mora biti jako oprezna kod donošenja pojedinih odluka i pri tom moraju biti svjesni, da su dobili manje od 30% od ukupnog broja glasova... Ukoliko to zanemare, baj, baj kukuriku...

Istina , ako pokušaju , neće se dobro provesti i neće dočekati puno od mandata.

S druge strane , veleizdajnici hdz-e , će učiniti sve da im napakosti i sruši ih .

Dakle , oni će raditi iz svojih pobuda i djelimično iz domoljublja , odnosno pošteni dio Hrvata iz hdz-a .
S druge strane , za očekivati je da će se uspavani dio Hrvata probuditi ako sdp-e sa engleskom agenturom pokuša povući tužbu i ostalo .

rekom-ovci se prave mutavi pa ovi dana pokušavaju provesti svoj zločinaćki bolesni naum dolaskom kod nove vlasti i lijepo kapca , sa 20-tak tisuća glasova u Hrvatskoj oni pokušavaju diktirati svoj pročetnićki-jugo naum .

Napokon je vrijeme da se posluša glas i volja naroda ! A ona svakako nije da vrh i predsjedništvo , budu pudlice engleza i ostalih relativizatora povijesti iz mz-a .


Inaće - sdp i plačenićke ekipice - nećete dugo bit na tronu .
__________________
Ludi Konj * Akcija Za Bolju Hrvatsku
ivan.ridjan is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2011., 13:05   #117
Quote:
zagi07 kaže: Pogledaj post
Ajde mi poveži Hrvatsku, Hrvate i masovne prosvjede.....bili su samo jednom, i to u ZG, radi stojedinice....i to jedan dan, ako se ne varam....
svi ostali su se na brzinu ispuhali....
Nešto su uspjeli napraviti i radnici Đakovštine.....
pa i kad se protestiralo protiv nasilničkog ponašanja, kad su na Ribnjaku ubili mladića., pojavile su se tri majke i dvadesetak BBB koji su se tamo slučajno našli....
ne ide hrvatski mentalitet skupa sa sviješću....dokazano.
Spomenuti prosvjedi nemaju veze, nego recimo onaj na Splitskoj rivi, a siguran sam da je i taj mali, kakav bi mogao biti u ovom slučaju....
metalHamer is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2011., 13:06   #118
Quote:
ivan.ridjan kaže: Pogledaj post
Istina , ako pokušaju , neće se dobro provesti i neće dočekati puno od mandata.

S druge strane , veleizdajnici hdz-e , će učiniti sve da im napakosti i sruši ih .

Dakle , oni će raditi iz svojih pobuda i djelimično iz domoljublja , odnosno pošteni dio Hrvata iz hdz-a .
S druge strane , za očekivati je da će se uspavani dio Hrvata probuditi ako sdp-e sa engleskom agenturom pokuša povući tužbu i ostalo .

rekom-ovci se prave mutavi pa ovi dana pokušavaju provesti svoj zločinaćki bolesni naum dolaskom kod nove vlasti i lijepo kapca , sa 20-tak tisuća glasova u Hrvatskoj oni pokušavaju diktirati svoj pročetnićki-jugo naum .

Napokon je vrijeme da se posluša glas i volja naroda ! A ona svakako nije da vrh i predsjedništvo , budu pudlice engleza i ostalih relativizatora povijesti iz mz-a .


Inaće - sdp i plačenićke ekipice - nećete dugo bit na tronu .
Baš me interesira imaju li kukurikavci smjelosti za takav potez...
metalHamer is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2011., 14:55   #119
Ova priča je zapravo veliki poklon HDZ-u od Kukuriku vlade koja još nije ni došla u fotelju. HDZ možda nije konstruktivna oporba, ali je jako sposobna oporba. Znat će to iskoristit.
Povlaćenje tužbe se treba skupo naplatit od Srbije, a ovo što Pusićka spominje nije ni približno dovoljno za njeno povlačenje. Moje skromno mišljenje. (a ako tako misli neko ko je glasa za njih onda netriba ni govorit šta druge desnije opcije misle o tom).
Agent69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2011., 15:29   #120
Iskreno: zabole me.
Koji je smisao tuzbe? Neke reparacije? No way da cemo ih dobiti. Moralna osuda? Vec je imamo? Revizija moralne osude srpskog napada? Sta ce nam to? Dakle tuzba za genocid je glupa i nekonstruktivna ideja. Dobra je samo za odvjetnike koji na njoj fino zaradjuju.

Bolje bi bilo da se ugledaju na Srbiju sto se tice privlacenja stranih investicija. Cak i poduzetnici iz RH cesto ulazu u Srbiji jer ima bolij sustav, ali ne, glavno da zivimo u gnoju proslosti i boli nas jedna stvar za lokalna smetala i glupe zakone i propise.
succorosso is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:13.